1

@require Lewy mówił, że Gavi kiepsko gada po angielsku. Pytanie, jak Lewy radzi sobie z hiszpańskim :D

5

@marcinbarca1984 Trincao, pod warunkiem, że Sporting nie spadnie, co się raczej nie stanie :)

1

@GucioH podejrzewam, że uda się pożegnać wszystkich, oprócz Abde. Z tym, że nie zdziwię się, jak poza Trincao będą to transfery bez kwoty odstępnego.

0

@Emhyr ale Ćwiąkała w tym materiale powiedział dokładnie to, co napisałeś.

0

@Jakub1513 tylko przed treningiem, cytrulina działa doraźnie, nie tak jak kreatyna czy beta-alanina.

1

No Raphinha się zrehabilitował trochę za kilka złych decyzji w tym spotkaniu... jak zwykle ostatnio :)

0

"(...)a cała reszta odegrała maksymalnie epizodyczną rolę w bordowo-granatowych barwach (np. Raphinha, Munir, Aleñá…)."

Rafinha :)

0

@OCZYmm a widzisz tu coś szkodliwego oprócz cukru?

Część z tych substancji ma działanie prozdrowotne (np. wspomniane przeze mnie wcześniej witaminy z grupy B lub tauryna), inne są po prostu bezpieczne dla organizmu (np. kwas cytrynowy, regulatory kwasowości). Dodatkowo te mniej pożyteczne występują raczej w śladowych ilościach.

0

Jakieś wieści w sprawie Juliana Araujo?

1

@gumaz oczywiście nie namawiam, bo lepiej jest wypić kawę, czy wspominaną tutaj yerbę, które mają więcej pozytywnych właściwości. Natomiast przeświadczenie, że energetyki są syfem jest błędne.

Jeżeli chodzi o cukier, to wystarczy wybierać te słodzone słodzikami, które są dla człowieka neutralne.

Kofeina również jest składnikiem o pozytywnych właściwościach, jeśli jest spożywana w racjonalnych ilościach (maks. 300-400mg dziennie). I tu warto zaznaczyć, że chodzi o osoby dorosłe, młodzież faktycznie nie powinna jej stosować w ilościach występujących w kawie, czy energetykach, dlatego zgodzę się, że energetyki powinny być niedostępne dla osób niepełnoletnich. Są też osoby, które nie tolerują dobrze kofeiny i tu też energetyki czy kawa odpadają.

Poza tym energetyki takie jak Red Bull czy Dzik nie mają ŻADNYCH substancji, którymi powinniśmy się martwić. Dodatkowo są dobrym źródłem witamin z grupy B.

Więc jeżeli ktoś lubi, to niech piję, a limiterem powinna tu być dzienna podaż kofeiny.

0

Wypożyczenie z opcją wykupu byłoby bezpieczniejsze, bo to jednak niewiadoma, ale może akurat to będzie strzał w dziesiątkę. Kwota na tyle skromna, że dużo nie ryzykujemy, choć w naszej sytuacji trzeba liczyć każdy grosz.

1

@Bobo25 zazdroszczę, kocham burzę, szczególnie wieczorami

0

@tbas Bayern mógł pozwolić na negocjacje, nawet jeśli kluby jeszcze nie osiągnęły porozumienia między sobą.

1

@MateuszDoniec Ani jednym, ani drugim bym nie pogardził :)

1

"Relevo donosi, że Barcelona negocjuje z LA Galaxy wypożyczenie 21-letniego prawego obrońcy Juliana Álvareza z opcją wykupu."

Chyba chodzi o Juliana Araujo?

0

@Jakub1513 cytrulina jako "przedtreningówka" jest ok, BCAA bez sensu. Zadbaj o odpowiednią podaż białka w diecie, choćby wspomagając się tą odżywką białkową. Ona również zawiera aminokwasy egzogenne, czyli te, które znajdują się w BCAA.

Co do reszty, to istotna jest kreatyna, wit. D i kwasy Omega (chyba, że jesz dużo tłustych ryb).

Jeśli nie pijesz kawy/energetyków, to pomyślałbym też o kofeinie w tabletkach, jeśli jesteś osobą dorosłą i nie czujesz się po niej źle ;)

Resztę dostarczysz spokojnie z diety, pod warunkiem, że będzie zbilansowana.

1

@chavez szanuję za ten komentarz, tak trzymaj! :)

0

@Faro i dlatego Balde jest w tym sezonie naszym podstawowym lewym obrońcą, tak?

1

@Adran360 dokładnie. Zacna to była druga połowa, szczególnie końcówka :D

0

@Janiama ale co Ci przeszkadza, że kolega chce budować masę mięśniową, a nie tylko być dociętym?

1

@kondziu88 oczywiście, że spoko by było wygrać te rozgrywki. Zawsze to puchar, okazja do podbudowania finansów, no i na pewno wygrana w LE podbudowała by trochę morale zespołu.

1

@Adran360 i już mamy 2-2 :D
Oby Widzew jeszcze jedną strzelił.

0

Ale Mateusz Żyro odwalił Marcosa Alonso w meczu Widzew-Pogoń xd

0

@AlexDark00 powiedz, że napisałeś to dla beki, proszę :D

0

@marcin62 Mentzena to mi osobiście szkoda akurat, bo uważam, że to mądry gościu i takich polityków potrzeba - głównie ze względów gospodarczych. Natomiast przez kojarzenie z takimi oszołomami czy Korwin czy Braun, kariery nie zrobi, jeśli się od tego nie oddzieli.

0

@Herbert racja. Natomiast dalej połączenie rozgrywek, jak dla mnie, jest świetnym pomysłem. Tym bardziej w obliczu ciągłej popularyzacji i zwiększania poziomu futbolu w Stanach i Kanadzie :)

5

@Kgorecki2500 na prawdę świetne byłyby te mistrzostwa Ameryki Północnej xd

1

@Medium 8L ma swój klimat, no i mi osobiście te grille starsze bardziej się podobają :)

3

@Medium ładna, pożyczysz do zdjęcia?

0

Tragiczna wiadomość.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?