Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jeden ale za to nie zapomniany sezon w barwach Blaugrany.
0
christo
Trochę to niezbyt dobra koncepcja , od 3 meczy Leo gra słabo i Barca traci punkty, jeśli Messi trafi na okres słabszej gry np w ważnym dwumeczu LM to ja nie wróże sukcesów jeśli wszyscy będą grać pod niego.
0
Alexis gdybyś wykorzystywał 50% okazji, które sobie stwarzasz to byłbyś rewelacyjnym zawodnikiem.
0
misiaty7
W pełni się zgadzam z tym co napisałeś o Pedro.
Dla mnie to jest trochę śmieszne że zawodnik grający na takiej pozycji , nic nie stara się zrobić samemu tylko oddaje wszystko Messiemu albo Alvesowi (który notabene jest obrońcą a stwarza większe zagrożenie z przodu od Pedro ).
Zwiększa się mu ocenę za grę w defensywie mimo że nie upilnował zawodnika przy bramce dla Sevilli, zresztą komentatorzy Canal+ zgodnie stwierdzili że Pedro zawalil przy bramce.
Jak już ktoś się podejmuje gry w defensywie i mu ucieka przeciwnik to jego w głównej mierze się rozlicza za stratę bramki.
Pamiętam że za analogiczną sytuację w której Villa odpuścił ( w tym sezonie ) , to dość srogo mu się za to dostało ,a na pewno zostało to uwzględnione przy ocenach na jego niekorzyść.
Tak samo odbiory Pedro, które jak słusznie zauważyłeś w większości były niecelnymi podaniami przeciwników dostarcza znowu wątpliwych argumentów na jego obronę, ale prawda jest taka że ten zawodnik nie powinien dograć całego meczu tylko zmieniony max w 60 minucie.
0
piachuFCB
Być może trochę przesadzam ,ale Pedro nie jest tym samym zawodnikiem co z przed 2-3 sezonów, kiedy strzelał ważne bramki we wszystkim rozgrywkach.
Teraz poza kilkoma patelniami nie pokazał praktycznie nic, a argumenty typu "dobrze się pokazuje kolegą" jakoś mało mnie przekonują bo nie sądzę żeby któryś z zawodników Barcy źle się pokazywał do gry.
Ogólnie do niego nic nie mam, po prostu wkurza mnie taka dysproporcja pomiędzy czasem gry naszych skrzydłowych , tym bardziej że bardzo często jest kompletnie wbrew logice.
0
Sanchez akurat też siedzi , ja się pytam dlaczego w każdym meczu gra Pedro i to po 90 minut , bo najwyraźniej mu to nie służy .We wszystkim najtrudniejszych meczach ( Real , Valencia ) Pedro był najsłabszym zawodnikiem w drużynie i co gorsza kompletnie nic do gry nie wnosił.
Jak dla mnie Pedro, Villa i Sanchez powinni po równo się dzielić minutami , a jeśli chodzi o formę to na dzień dzisiejszy Villa prezentuje najlepszą ( co potwierdzają statystyki ) dlatego powinien grać na dzień dzisiejszy najwięcej a z całej trójki gra najmniej , gdzie tu logika ?
Szkoda że przez takie a nie inne decyzje Tito traci na tym cała drużyna, a traktowanie Villi w taki sposób na pewno atmosfery w drużynie nie poprawi.
0
A my zostaniemy z Pedro ... :D
0
dv_7
To wytłumacz mi człowieku , czemu ciągle gra ten sam skład , który jest notabene wyczerpany po grze z Realem , czy sugerujesz że na treningach ciągle rewelacyjnie spisuje się ta sama 11-tka ?
A Villa , Alexis i Thiago , Adriano leża do góry brzuchami ?
Wiadomo że jak ktoś ma uraz to się go nie bierze ale wszystko jest i tak uzgadniane z Villanova. To Tito ustala taktyke i wyjściową 11-tke ,a na to co się dzieje w trakcie meczu musi regować Roura , chociaż jak chodzi o nie wymuszone zmiany to i tak uważam że kontaktuje się z Villanova.
0
Nie przesadzajcie z tymi "Spartolonymi" sytuacjami Villi bo Villa i owszem zawalił sytuację jedną bo tylko jedną miał, kilka razy ciekawie odegrał , zresztą w takim stanie nie ma co wymagać od takiego zawodnika cudów, gdyby chociaż regularnie dostawał te 20-30 minut , ale kolejne GD przesiedział na ławce po bardzo dobrym meczu z Osasuną, ja bym na jego miejscu w ogóle odmówił wejścia na boisko i powiedział do Tito (Rourze) "że teraz to mnie mozesz w d*pe pocałować ".
Villa jest profesjonalistą i szkoda że go Tito oszukał bo obiecał mu częstszą grę w 1 składzie w drugiej połowie sezonu a nadal widzimy co widzimy, podejrzewam że gdyby Villa o tym wiedział to w zimowym okienku już by nas opuścił i by dobrze zrobił bo to co się z nim dzieje to istna patologia, nie wiem jak innym ale mi powoli Tito obrzydza oglądanie Barcy.
Czasami ważniejsze od wyników jest to jak się traktuje innego człowieka , tutaj mamy przykład Pinto i CDR , mimo czasami ciężkich meczów ciągle grał Pinto i nawet jak przegraliśmy z Realem , to ja wolę taką przegraną ale z Pinto w bramce niż wygraną z Valdesem , bo Pinto zawsze grał w CDR i prezentował się solidnie dlatego dostałby policzek gdyby nagle wszedł Valdes zamiast niego.
Dlatego szanuje Guardiolę i za nim tęsknie bo dla niego najważniejsza była atmosfera i on nie bał się stawiać na niektórych zawodników i nikogo nie krzywdzil.
Villa za Guardioli też grał w kratkę, raz lepiej raz gorzej , ale dzięki zaufaniu odpłacał mu się tym co najlepsze, np piękna bramką w finale LM przeciwko ManU, albo bramkę przeciwko Realowi w superpucharze hiszpanii , która przywróciła nam wiarę w to że możemy nawiązać walkę, a w wyniku tego wygraliśmy dwumecz i puchar.
Jeśli źle traktuje się swoich zawodników to nie zasługuje się na zwycięstwa.
0
dv_7
nie unoś się lepiej , skład i tak ustala Tito , Roura tylko spełnia jego polecenia, gdyby trenerzy sugerowali się formą na treingach to byłyby znacznie częstsze roszady w składzie.
Roura zresztą nie wygląda na człowieka, który samodzielnie podejmuje decyzję.
0
StrangeFruit
Tu nie tylko chodzi o to jak wchodził, z tego co pamiętam to mu przynajmniej kilka meczu na Mestalla przepadło, fakt że powodów do radości nie ma grając przeciw swojemu byłemu klubowi, ale jestem w stanie rozpoznać minę zawodnika , który wchodzi na boisko zmobilizowany ( nie musi się uśmiechać) a zaowdnika wręcz przygnębionego, zresztą wystarczyło zobaczyć z jaką miną oglądał mecz z ławki , zresztą to nie ma większego znaczenia , Villa nie ma prawa być zawodnikiem który jest w dobrej formie psychicznej , wszyscy wiemy dlaczego tak jest, Tito pożałuje swoich decyzji bo ja nie wróże tutaj pucharów , ale z całą pewnościa mogą stwierdzić żę atmosfera w drużynie się pogorszy a to czasami jest czynnik kluczowy.
0
Jak dla mnie porażka taktyczna Villanovy, jeśli mamy polegać na strzelaniu bramek tylko przez Messiego to niestety nie zajedziemy za daleko.
Villa , który już jest praktycznie zniszczony psychicznie , meczu nam nie wygra w 20 minut, trudno tu zresztą się dziwić , a to że wchodzi na boisko z kwaśną miną mówi samo za siebie.
Szkoda że Tito jest taki uparty, Barca na tym dużo traci i jeszcze straci, już jeden puchar poszedł na rzecz Realu i obawiam się że poza ligą , która Barca wygra walkowerem za dużo nie ugramy.
Rozumiem że można trzymać słabo dysponowanego Messiego bo to zawodnik, który mimo słabej gry ma piekelnie niebezpieczne podania jak i strzały, ale trzymanie bezużytecznego Pedro jak dla mnie to już jest niezrozumiale i działa na niekorzyść Barcy zwłaszcze że na ławce siedzi Villa z Alexisem.
Jak na razie we wszystkich trudnych meczach Pedro nie wniosł nic , a jedyny naprawdę dobry mecz, który mi zapadł z jego udziałem to był mecz z fatalnie dysponowanym Espanyolem. Dziwi mnie to że Alexis nie pojawil się dzisiaj w ogóle a powinien przynajmniej na 30 minut, bo ten zawodnik potrafi sobie sam wypracować sytuację i nawet jak nie strzeli to wole już jego grę niż bezowocne bieganie i podawanie za plecy , o zwalnianiu akcji już nie wspominam.
0
Nadal uwazacie że Valdes jest słaby ?
0
Pedro zejdz już lepiej.
0
Teraz pytanie jak Villa w takiej formie psychicznej bedzie sie zachowywac na boisku.
0
Aż serce boli jak sie widzi Ville na tej ławce , a Pedro który tylko zwalnia akcję albo podaje za plecy ciągle w pierwszym składzie...
0
no Pedro brawo za zagranie za plecy podczas kotry 3 na 2 ....
0
Tito sie uparł żeby Villi nie wpusczac i żeby Pedro grał w kazdym meczu i jeszcze sie na tym przejedziemy nie raz.
0
Villa ... Nie sądziłem że tak szybko zatęsknie za Guardiolą.
0
Jak dla mnie oceny jak najbardziej słuszne , chociaż ja ZM dałbym Pique.
Dziwi mnie natomiast fakt , że ludzie piszą że Alves nie zasłużył na 7 .. radzę sobie przypomnieć kto wybijał niebezpieczne podania w pole karne i kto zawsze był na miejscu, gdyby nie fakt że Alves kilka razy idealnie znalazł się w polu karnym i wybił niebezpieczne podanie, to któreś z tych podań zawodnicy realu zamieniliby na bramkę i wtedy w rewanżu byłby spory problem.
Tak samo w pełni się zgadzam z oceną Pedro , bezproduktywny jak w większości meczy. Z reguły redakcja go broniła i zwiększała mu oceny za sam fakt że się dobrze wystawia i czasem powalczy w defensywie ale wreszcie zdajcie sobie sprawę że to za mało jak na zawodnika który gra na takiej pozycji, my musimy mieć zawodnika , który sam sobie czasem wywalczy sytuację ( Sanchez to robi , ale partaczy tak że aż szkoda gadać ), o sytuacji która powinna pogrążyć Real w 72 minucie to już nawet nie wspominam, ale ten piłkarz w takich klasowych meczach się nie sprawdzi , my musimy mieć na skrzydle zawodnika który robi różnice , szkoda że Villa który sam potrafi wygrać mecz siedzi na ławce, ale to już decyzja trenera.
0
Niestety Tito zawiodłeś mnie strasznie..
0
Hehe lista strzelców w podsumowaniu wyniku .. mistrzostwo.
0
No to Real w plecy.
0
Ładna ta bramka Ronaldo ? :D
0
Albelda ma racje i tyle w temacie.
0
aDiQ
Jesteś niezłym ignorantem , zauważ ze post wyżej się poprawiłem.
W FM nigdy nie grałem bo nie lubie takich gier więc nie trafiłeś.
Po drugie wydaje mi się że taka opcja do sprawdzenia raz na jakis czas by nie zaszkodziła a przy okazji Villa tez by sobie raz na jakis czas pograł w jakims ważniejszym meczu a nie tylko z ogórkami jak większość podstawowego składu odpoczywa na ławce.
Napisałem tak bo niestety nie widzę w Pedro wzmocnienia w meczach takich jak z Realem , Milanem czy ManU.
Ten zawodnik dostając podanie nie potrafi sam nic zrobić z piłką tylko ją wiecznie oddaje do najbliższego zawodnika , sam ani nie stara się zagrać prostopadłej piłki ani wrzutki ani dryblingu , kompletnie nic .... Samo wystawianie się na pozycje nie starczy na to żeby wygrywać w ważnych meczach, nie zawsze Messi nas uratuje, a mecz z Osasuną tylko pokazał że Ville stać na coś więcej niż tylko oddawanie piłki kolegą.
Ja nic osobiście do Pedro nie mam ale ten zawodnik nie gra tak jak 2-3 lata temu i póki Villa pokazuje że jest w dobrej formie i przyda się zespołowi to chciałbym aby trener jakoś to wykorzystał.
0
* W porównaniu Alvesa i Pedro chodziło mi o prawą strone boiska ofc.
0
Ja bym na miejscu Tito przeniósł Fabregasa na prawą stronę właśnie, za Pedro.
Bramkę z Realem Fabregas strzelił właśnie będąc na nominalnej pozycji Pedro, a jak chodzi o podania to miałby blisko Xaviego , Alvesa czy Messiego a z nimi się rozumie, na lewej dałbym Ville , który właśnie mógłby od Fabregasa nie raz dostać niezłego crossa , już tym bardziej że Villa to goleador i zawodnicy potrafiący dawać świetne podania się marnują bo Pedro nie ma duszy napastnika, co widać chociażby po tym że na lewej stronie to Alves robi więcej dymu w ofensywie niż Pedro, a tak Messi , Xavi czy Fabregas właśnie mogli by szukać takimi podaniami Villi , który lubi grać na pograniczu spalonego i wychodzić do prostopadłych piłek, jednocześnie na prawej byłby Fabs, który też potrafi wykorzystać dobre podanie i dojść łatwo do sytuacji, już nie mówiac że takiego ustawienia raczej przeciwnicy się nie spodziewają.
0
Fakt że Villa i Alexis sie musza dzielić, z tych dwóch zdecydowanie lepiej prezentuję sie Villa a na boisku wcale nie gra więcej ...
Najśmieszniejszy jest też fakt że Pedro nie dzieli się minutami a z tego co pokazuje boisko to Villa powinien grać po 90 minut a Pedro rywalizować z Sanchezem.
0
Jeśli już patrzeć na statystyki to jak na razie Villanova nie wygrał z Realem żadnego dwumeczu , a 1 przegrał więc nie wiem czy warto się tym sugerować.