Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie ma sensu obarczać winą obrony.
Prawda jest taka, że Milan nas pokonał bo widział, że Barca nie jest ich w stanie ukuć. Nabrali pewności siebie i nas pokonali.
Barcelona gdy atakuje i zamyka przeciwnika na własnej połowie, to kontroluje mecz, a przeciwnik jest wystraszony i po prostu nie wychodzi mu większość akcji.
To tak jak z bramkarzem, gra coraz lepiej gdy ma dużo udanych interwencji. Milan zagrał zachowawczo, ale jak n-ty raz rozbili naszą próbę ataku pozycyjnego to sami nabrali odwagi i pokazali Barcelonie jak należy grać w piłkę.
Obrona zawsze się gubi jak przez większość czasu jest bezrobotna a nagle idzie zabójcza kontra, tutaj nic nie da wymienianie składu. To jest problem nie od dzisiaj i nie tylko Barcy.
Co nie zmienia faktu, że wczoraj grali po prostu żałośnie słabo.
0
Geble
Cieszę się, że nie tylko ja zauważam bezsensowność gry Pedro, co by nie mówić to nie jest ten sam zawodnik co 2-3 sezony temu.
Nie zgadzam się też z opinią redakcji że Barca na dobre odzyskała kanaryjczyka, jak dla mnie ten zawodnik w tym sezonie gra po prostu słabo. W większości meczy ratował go fakt, że Messi nas wyciągał z bagna i on sam (Pedro) był wtedy chwalony z samo bieganie i wystawianie się kolegom na skrzydle, dla mnie to za mało na 1 skład.
0
AsiaBarca
Niestety samo bieganie to za mało, jak na zawodnika, który powinien wyręczyć Messiego w przypadku, kiedy jest stosowana taktyka "AntyMessi".
Mamy 3 zawodników wysuniętych, dzięki czemu powinni jakoś oni dzielić się bramkami, a nie że wszyscy grają na Messiego bo boją się cokolwiek zrobić sami.
Alexisa za wczoraj nie winię bo grał krótko.
Co do Villi to fakt, wczoraj nie mógł grać, ale czemu wcześniej nie dostawał szans, teraz widać jak na dłoni że brakuje nam zawodnika z jajami a Villa właśnie takim zawodnikiem jest, obawiam się że teraz w rewanżu nagle oświeci sztab trenerski i postawią na Davida, ale on przez nich nie jest w trybie meczowym i nic nie mogą teraz od niego wymagać.
0
AsiaBarca
Oczywiście zgadzam się co do Pique, dodam że lubię (chyba najbardziej z całej Barcy) tego piłkarza za wszechstronność, dobrze że ManU go nam oddało za grosze :)
A co do ataku to ciężko powiedzieć na kogo postawić, ale ja bym wczoraj zdjął zawodników z obu skrzydeł bo nic nie wnosili , w sumie Alexis za Fabsa dobra zmiana (a przynajmniej w teorii), drugą bym zrobił wpuszczając Tello za Pedro, bo i tak nic nie grał. No nic teraz można tylko gdybać ...
0
AsiaBarca
No co często musi jedynie mogę się domyślać, ale po za częstym wybijaniem górnych piłek w naszym polu karnym, to jest chyba jednym z nielicznych zawodników, którzy w powietrzu są w stanie coś ugrać.
Na pewno jestem za tym, żeby przy rożnych Pique wbiegał w pole karne rywala.
0
9999
Z tym Pique to delikatnie przesadziłeś, ale z resztą się zgadzam.
0
Niestety fakty są takie, że jednak Barca to nie samograj i trzeba odpowiednio zespół przygotować, albo po prostu piłkarzom się nie chciało wczoraj grać, trudno powiedzieć, gdzie leży wina, ale wszystkie poważne testy w tym sezonie oblaliśmy.
0
lukininho
No właśnie, ale czyja to wina że mamy takie skrzydła ?
W przypadku Alexisa to trzeba jednak przyznać, że jak gra od początku meczu to potrafi dojść do 2-3 stu procentowych okazji, więc nie jest najgorzej, problem w tym , że nie potrafi ich wykorzystać, gdyby jednak mu się udało, albo z jego akcji zostałby odgwizdany karny , to mecz mógłby wyglądać całkiem inaczej. Jednego wolnego nam dzisiaj Sanchez wywalczył z którego Xavi mógł strzelić bramkę a grał krótko.
Teraz weźmy pod lupę Pedro, nie drybluje, nie wrzuca piłki w pole karne, nie strzela , tylko tak jak słusznie zauważyłeś wycofuje piłkę do najbliższego zawodnika, więc jaki jest z takiego zawodnika w ogóle pożytek na skrzydle ?
Tym bardziej, że gra zawsze po 90 minut. Wydaje mi się, że powinno się nieco przebudować taktykę, szczególnie zawodników najbardziej wysuniętych.
0
Zemściła się znowu gra 5 rozgrywającymi, zamiast postawić po prostu na atak, jeden udany drybling skrzydłowego i już otwarta jedna strona i można przynajmniej zagrać jakąś centrę w pole karne, niestety u nas wszyscy grają pod Messiego, prawda jest taka, że na skrzydle jedynie Alba z Alvesem stwarzają jakiekolwiek zagrożenie, ale oni z racji tego, że są obrońcami nie mogą być zawsze z przodu. Pedro znowu nie widoczny, Fabs słabo, Alexis nie zmienił oblicza, ale on grał krótko.
Fabs trochę zawiódł bo jednak jest to piłkarz, który potrafi dochodzić do sytuacji strzeleckich a do tego je kreować, w przypadku Pedro można się było spodziewać tego, że on nie będzie się starał stwarzać zagrożenia.
Szkoda że nie grał Tello. Trudno nic się nie zrobi, trzeba liczyć na cud w rewanżu.
0
Agunia91
Co do twojego błyskotliwego spostrzeżenia odnośnie gry Pedro zamiast Villi to się podpisuje.
0
Agunia trochę racji ma , wszystkie poważne testy w tym sezonie oblaliśmy niestety, ale oczywiście kiedy o tym pisałem to tylko minusy na mnie leciały, wszystkich przyćmiło prowadzenie w lidze, które Real oddał walkowerem.
Niestety nie można liczyć tylko na Messiego w każdym meczu.
0
Agunia napinaczu ...
0
Zemściło się ustawienia taktyki pod Messiego i gra bezproduktownymi skrzydłowymi.
0
Żałośnie gramy, chyba po dwumeczu
0
aha widzę że Alexis to dla Szpakowskiego Montoya
0
Niech mi jeszcze raz ktos napisze ze sedziowie pomagaja barcy.....
0
Ja już wysiadam ze Szpakowskim
0
IceMan
Szkoda, że ludzie nie mają na tyle rozumu, żeby sami wywnioskować, sens Twojej wypowiedzi , tylko trzeba im jeszcze dodatkowo tłumaczyć, że chodzi przede wszystkim o szacunek do zawodnika.
Niestety krytyka, jest wszechobecna, jak chodzi o Polaków, tutaj wręcz jest wielkie oburzenie, że można coś dobrego o Sanchezie powiedzieć, przecież on nie zasługuje na nic ...
Pamiętam jak obrażano tu Lewego czy Błaszczykowskiego, tylko dlatego że TVP ośmieliła się puścić mecz Szachtara z BVB, spoko skoro wszędzie ludzie są tolerancyjni , tylko z Polakami jest coś nie tak, to sami sobie odpowiedzcie kto ma rację.
Krytyka, krytyką ale bluzgi i wulgaryzmy to już inna sprawa.
0
Kwestionariusz
Nie tylko Sanchez marnuje sytuacje , a co do jego techniki czy umiejętności piłkarskich to trzeba być ślepym, żeby ich nie widzieć.
Alexis potrafi przyjąć piłkę w pełnym biegu , nawet w bardzo trudnej pozycji, dzięki temu tylko ten zawodnik notorycznie dochodzi do sytuacji sam na sam.
To fakt, że je marnuje, ale do nich dochodzi, stwarza zagrożenie, a to zawsze jest plus, bo nawet jak nie trafi, to może zostać przewrócony i dzięki temu zyskamy karnego/wolnego a przeciwnik dodatkowo kartkę.
Z drugiej strony ja wolę oglądać Alexisa, który do sytuacji dochodzi niż Pedro, który do sytuacji nie dochodzi wcale i liczy tylko na to że ktoś inny strzeli.
Zwrotność, szybkość, odpowiednie wyjście do piłki to są cechy, które Alexis ma, w Udinese dochodził do tego jeszcze drybling, to że nie potrafi wykończyć nie wynika z tego że jest słaby, bo kopnąć piłkę w stronę bramki to nie jest filozofia, w jego przypadku jest coś bardzo nie dobrego z psychiką, mając przed sobą spala się, podejmuje złe wybory.
Jak chodzi o felieton, to może cześć osób rzeczywiście nagle zacznie w niego wierzyć, mnie to nie dotyczy, bo ja nigdy go nie skreśliłem mimo że nie raz się śmiałem jak marnował sytuacje, ale go nie obrażałem i ciągle w duszy liczyłem na odblokowanie. W sumie to nadal liczę.
0
Dopóki sezon trwa, to Alexis jest ciągle w grze i ciągle walczy, chociaż jest już na straconej pozycji, ale zawsze jest nadzieja, że coś się zmieni.
Uważam, że to świetny zawodnik z ogromnym potencjałem, nie wiem co jest przyczyną tego, że jego obecna forma wygląda jak wygląda, ale ja tam w niego wierze.
A tak w ogóle to świetny felieton, czekam też na taki sam o Villi.
0
bye Arensal
0
JachuFCB
Okej a gdzie Ci zawodnicy byli w dwumeczu z Realem , w którym przegraliśmy superpuchar hiszpanii, oraz w ostatnim GD zremisowanym 1-1 czy ostatnim meczu z Valencią.
Wszystko jest ładnie, pięknie póki Barca nie zostanie przyciśnięta, jak przeciwnik jest z wysokiej półki to niestety musimy liczyć tylko na Messiego (no może czasem Fabs/Iniesta).
W ostatnim meczu z Realem wcale nie mieliśmy za dużo sytuacji, a jak już to nie pomocnicy, tylko zawodnicy wysunięci z przodu, gdyby w tej sytuacji znalazłby się lepszy zawodnik niż Pedro to wywieźlibyśmy z Madrytu zwycięstwo i dwumecz byłby raczej formalnościa, a tak ciągle sprawa otwarta.
Nie mówię, że Neymar jest niezbędny, ale jak nie my to inni go kupią, a potem możemy tego żałować.
0
JachuFCB
Nie przesadzaj, fakt koszulki może i nie pokryją, ale uważam że Neymar jest na tyle medialny że jego wizerunek trochę zysku przyniesie , z drugiej strony kto u nas po za Messim strzela bramki Pedro, Alexis ? jeśli Messi straci formę strzelecką a my będziemy musieli na nich polegać to trzeba liczyć się z porażkami, a kto wie czy nie odpadnięciem z europejskich pucharów.
Jest Villa, ale jeśli nic się nie zmieni i dalej ten zawodnik będzie tylko wchodzić z ławki to nie będzie mozna liczyc na to że będzie w dobrej formie strzeleckiej i psychicznej, a liczyć się trzeba z jego ewentualnym odejsciem.
0
Niech kupują, pewnie i tak się szybko zwróci, nawet jeśli nie przez tytuły to chociaż za koszulki.
0
tristan87
Szczerze, nie wiem tego, a tak w ogóle uważasz że Villi by wypadało inaczej napisać ??? Jakby napisał że trener ma swoje widzimisie to by już w ogóle nie wyszedl w żadnym meczu.
Skoro wyszedł ze szpitala dzien po zabiegu i juz trenował, to nie chce mi sie wierzyć że nie byłby w stanie chociaż 20 minut na boisku zagrać. Są gorsze dolegliwości i piłkarze grają
0
Z tego co wiem Villa już dawno opuścił szpital i brał udział w treningu.
Nie powołując go na kolejny prestiżowy mecz, trener wyraźnie daje mu do zrozumienia że w Barcelonie nie ma już czego szukać.
Na wszystkich GD w tym sezonie, Villa był gotowy do gry i nie powąchał nawet murawy.
Niech sobie wystawia Pedro i Alexisa do woli, ale niech potem nie będzie płaczu że przewalimy dwumecz i odpadniemy, a światowej klasy goleador ogląda mecz z trybun.
Pewnie wszyscy powiedzą "Tito nic się nie stało, nie twoja wina, może za rok ..." . Ja tak nie powiem.
0
Szczerze, nie sądzę żeby po takim zabiegu Villa nie był gotowy do gry, jak dla mnie znowu zaczyna się traktowanie tego zawodnika jakby był z porcelany, ale to w sumie nie moja brocha, niech robią jak uważają.
0
piachuFCB
Villa-Messi-Tello ciekawa alternatywa, zwłaszcza na defensywnie grające drużyny. Wszyscy troje są bramkostrzelni i co ważniejsze potrafią strzelać bramki z niczego i ogólnie wykończenie mają dobre. Też chciałbym zobaczyć chociaż raz takie ustawienie, no ale zobaczymy jak to będzie.
Nie chcę też żeby ktoś źle odebrał moje słowa odnośnie Pedro, ja nie chcę się tego zawodnika pozbyć, czy odsyłać na ławkę, ale uważam że w niektórych meczach (szczególnie tych prestiżowych) można od 1 minuty postawić czasem na kogoś innego, ewentualnie ściagnąc Pedro wcześniej np po 1 połowie jak mu nie idzie .
0
piachuFCB
Niby tak, tak samo jak Alexis powinien mieć asystę.
Teraz pytanie czy Pedro z lepszą drużyną (Real,Valencia) w ogóle by do takiej okazji doszedł ?
Skrzydłowy to skrzydłowy, ja oczekuję np takich akcji jak z Realem zrobil Afelllay, który przeszedł dryblingiem Marcelo i całkowicie sobie czyszcząc prawą stronę, dośrodkował do Messiego, który zdobył nam bramkę, która przyniosła nam później puchar.
A strzał w słupek, no cóż brawo za decyzję, jednak słupek to wciąż strzał niecelny (mimo że mało brakło).
Problem w tym, że Pedro ani nie potrafi sobie dryblingiem wypracować sytuacji, ani nie dośrodkowuje, ani nie gra jakiś magicznych prostopadłych piłek. W meczu z Milanem, co najwyżej znowu może uda mu się dołożyć nogę, raczej na więcej nie liczę w kontekście tego zawodnika.
0
Stelios23
Bardzo dobrze że wreszcie ktoś na ten fakt zwrócił uwagę.
O dziwo najlepiej na skrzydle prezentuje się paradoksalnie zawodnik, który jest sztucznie zaadoptowany na tej pozycji (mowa o Villi), nie oszukujmy się, ale jedynym zawodnikiem na prawej stronie, który w ofensywie robi jakieś zagrożenie to Alves, Pedro gdzieś tam próbuje zbiegać do środka żeby dołożyć nogę, ale w perspektywie całego meczu, po prostu zagrożenia zbytniego nie robi.
Osasuna będzie najlepszym przykładem o co mi chodzi w kontekście skrzydłowych.
Pamiętacie 4 i 5 bramkę dla Barcy, czemu padła ? a dlatego że Villa po dostaniu piłki miał jaja żeby pociągnąć z nią mimo asysty obrońcy i odegrać piłkę w pełnym biegu, dzięki temu NIE ZWOLNIŁ AKCJI i padły 2 bramki.
Analogiczna sytuacja z Pedro na prawej, dostaje podanie i co ? pociągnie trochę, zobaczy że dobiega do niego obrońca, robi z nim kółeczko, ściaga go sobie na plecy i oddaje do tyłu do Xaviego. Co ma z tego Barca ? nic... bo przez zwolnienie akcji, cała obrona i tak zdąży się wrócić, a obrońca, którego zaabsorbował Pedro też zdąży się ustawić, w konsekwencji trzeba liczyć znowu na jakiś geniusz Xaviego/Iniesty/Messiego.
O Sanchezie to nie wspominam bo w aktualnej dyspozycji to do niczego się nie nadaje, zresztą on raczej nie gra w podstawowym składzie w tych najlepszych meczach.