0

Kolejny słaby mecz Barcelony.

0

Czemu nie Tello. to już taka rozpacz, że trzeba bronić wyniku ? żal

0

Dobrze , że mamy Valdesa.

0

nie było faulu, Pedro by głupio stracił, gdyby nie to że w tym momencie sedzie dla nas wspaniałomyslnie podjął decyzję.

0

Nie chcę przypominać po kogo świetnym podaniu , Messi wypracował sobie strzał (niestety obroniony), no właśnie po podaniu Villi. Pedro to może raz widziałem przy piłce.
Z drugiej strony Villa powinien grać na szpicy, bo nie ma dryblingu, to jest goleador a na skrzydle niestety nie ma zbyt wielu możliwości oddania strzału

0

Co z tego że Alexis marnuje jak jest bardziej produktywny niż Pedro, który nie robi nic ...
Zauważcie jak Alexis przyjmuje piłkę to momentalnie ma na plecach rywala, czasem dwóch i jest kopany, przewracany nawet zanim przyjmie dobrze piłkę, jak piłkę dostaje Pedro to nawet nikt do niego nie dobiega, bo kompletnie ten zawodnik nie robi zagrożenia, jest wręcz pewne, że za chwilę się jej pozbędzie, ale spoko.
Sanchez dochodzi do sytuacji 100%-owych i często dzięki temu dezorganizuje obronę rywala, czy to samo możemy powiedzieć o Pedro ?
Zastanówcie się trochę.

0

Długo myślałem nad tym dlaczego Tito postępuje w taki sposób, sprzeczny z logiką jak chodzi o wybór składu czy nawet manewry taktyczne.
Niezrozumiałe dla mnie wystawianie co poniektórych zawodników na najważniejsze mecze, mimo kompletnego braku formy, oraz trzymanie na ławce zawodników, którzy wcześniej prezentowali się dobrze.
Wydaje mi się, że znalazłem odpowiedź, chociaż są to tylko moje domysły i nie muszą być zbieżne z rzeczywistością.
Tito nie chcę być uważany za trenera, który ma tylko kontynuować to co robił Guardiola, będąc tym samym kopią, która nigdy nie przebije oryginału, a może nawet mu nie dorówna, przez co zagubił się w grze, której reguły sam ustalił.
Chodzi mi o grę, oraz zdobywanie trofeów grając samymi wychowankami, co sprawiłoby , że stałby się jedynym trenerem, który w ostatnich latach w profesjonalnym footballu czegoś takiego dokonał.
Skutkowałoby to tym, że w jakiś stopniu zachowałby się w annałach piłkarskiej historii.
Jeśliby tak przeanalizować skład, ten niby najsilniejszy, to dochodzimy do wniosku, że jedynie Dani Alves nie jest zawodnikiem, który wychował się grając w Barcelonie, a przecież mamy na uwadze z miesiąca na miesiąc coraz lepiej grającego Montoye, oraz wypowiedź Alvesa, który zasugerował, że odejście z Barcy w jego przypadku może być możliwe.
Lewe skrzydło, na siłę jest obstawiane Iniestą, który zmienił się pozycjami z Ceskiem. Nie od dzisiaj widać , że to ustawienie sprawdza się po prostu słabo, no ale po co mają grać na nim zawodnicy "obcy" (Villa, Alexis) jak może tam grać wychowanek.
Dziwi mnie również fakt , jak szybko Masche został odsunięty od składu i dostaje teraz na prawdę niewiele minut, a Song , który ostatnio zaprezentował się bardzo dobrze nie wyszedł nawet na chwilę w tych najważniejszych meczach.

0

Szkoda, że jutro na tym meczu zależeć będzie jedynie Barcelonie.
Real już w meczu o puchar udowodnił kto jest lepszy, dla nich jutrzejszy mecz jest o pietruszkę, najprawdopodobniej Ci lepsi zawodnicy Realu jutro odpoczną, my możemy jedynie podbudować się wygraną, ale jeśli ona nastąpi to nie będzie cieszyć tak jak powinno, bo Real tego meczu nawet nie bierze na poważnie.
Trudno nic się już nie zrobi. Mam nadzieję że nie rozczaruje się znowu, jak zobaczę jaki skład został wydelegowany na jutrzejszy mecz. Bo jak znów ten sam co ostatnio to mocno się zastanowię nad sensem oglądania, to już powoli zaczyna być denerwujące.

0

Przy opisie odnośnie Sancheza na końcu artykuły nie powinno być "barcelońskiej „9” " ?
A tak ogólnie oceny adekwatne do gry naszych zawodników.
Mam nadzieję, że drużyna poprawi grę i zmieni tę nieszczęsną taktykę, bo bez tego jedynie ogórków w La Liga możemy sobie ogrywać.

0

Ja się akurat z oceną Pedro (wyjątkowo) zgadzam , robił pressing a i tak reszta grała piach, nie dostał przecież nie wiadomo jak wysokiej noty tylko marne 4.5/10 , fakt że może Tello od początku wniósł by więcej, ale nie ma co tutaj winić jednego zawodnika. Błędem był po prostu źle dobrany skład i taktyka , nie jest to wina ani Pedro ani Messiego, który notabene zasugerował w jednej z wypowiedzi, że dobrze mu się grało z Villą na szpicy.

0

Oceny słuszne, niestety nie można było spodziewać się lepszych po tym co widzieliśmy we wtorek.

0

Co wy z tym Villanową ... Wszystkie decyzje podejmowane przez sztab to decyzje Tito wypowiedziane ustami Roury, możliwe że Tito potrafi lepiej kierować drużyną podczas meczu, czy zmobilizować ich w przerwie, ale to nie Roura jest winien takim decyzją personalnym.
Z Tito na ławce, przewaliliśmy już superpuchar. We wszystkich ważniejszych meczach graliśmy ciągle tę samą jedenastką, a mecze które udało nam się cudem uratować, to był tylko geniusz Messiego (np mecz z Deportivo) a nie udane manewry taktyczne , bo takowych brak.
Za Tito nie grał Villa, teraz też nie gra Villa . Jaka szansa jest na to że obaj trenerzy mają problemy z logicznym wyborem składu ? Tak samo jak notoryczne stawianie na Pedro czy słabego ostatnimi czasy Cesca, i kombinacje z Iniestą na skrzydle. Wszystkie te posunięcia były na porządku dziennym kiedy Tito jeszcze był z nami.
Nie wiem czy Roura po prostu wystawia skład taki jaki zazwyczaj wystawiał Tito, bo on sam nie ma pojęcia co robić, czy po prostu dostaje od Tito wytyczne i się nimi sugeruje.
Jeśli to drugie, to nie liczyłbym na to że po jego powrocie, będziemy w stanie konkurować z najlepszymi drużynami, bo będzie dalej to samo, no chyba że zostaną wyciągnięte wnioski, w co akurat wątpię.

0

To kto wreszcie ustala skład wyjściowy ? ja już nie ogarniam.
Z tego co wiem to i tak decyzja Tito , tak samo jak taktyka na mecz.
Z całym szacunkiem, ale Roura nie wygląda na człowieka, który sam podejmuje decyzję (no chyba że w trakcie meczu).
Tu by nawet Del Bosque nic nie zrobił, skład na ten mecz był po prostu fatalnie dobrany, a winę ponosi osoba, która ten skład wystawiła do gry.
Nie chcę się tutaj pastwić, ale Tito już przegrał superpuchar w dwumeczu (Villa znowu ławka), ja jestem realistą i nie sądzę, żeby z nim na ławce było dużo lepiej w tych najcięższych meczach, raczej pogodziłem się z tym że wygramy tylko La Ligę, która Real oddał walkowerem.

0

7. Beznadziejny wyjściowy skład.

0

Muszę tutaj was nieco zmartwić, ale nie ma sensu liczyć na to, że gra się poprawi po powrocie Tito, to nie Roura jest tutaj problemem.
Po wczorajszym ogłoszeniu wyjściowej jedenastki, część kibiców złapała się za głowę, inna część zastanawiała się czy w ogóle oglądać mecz..
Jak widać, wszyscy oni mieli rację.
Jeśli wystawia się w kółko identyczną jedenastkę, bez najmniejszego elementu zaskoczenia na taki zespół jak Real z trenerem Mourinhio, to jest równoważne z poddaniem meczu. Nie ma tutaj usprawiedliwienia do tego że Tito jest w Ameryce. Tito może być nawet w Australii czy Chinach, ale to on ustala skład i taktykę.
Z dziwnych przyczyn po raz kolejny pominięty Villa, zaczynam myśleć, że Tito ma swoich pupilków i nie potrafi trzeźwo spojrzeć na rzeczywistość.
Może i niektórzy zawodnicy zagrali poniżej oczekiwań, ale jak sam Messi daje do zrozumienia trenerowi, żeby zagrać z Villą na ataku, to znaczy że coś się dzieje.
Jeśli taktyka jest fatalna, to nawet dobra gra poszczególnych zawodników nie zda się na nic. Trudno mi uwierzyć, że od 4 meczy w magiczny sposób zaczyna fatalnie grać ponad pół składu.

0

Ciężko mi będzie wspierać Tito, bo przez niego nie ma się co oszukiwać, ale stracimy Davida Villę.
Villa nie był moim ulubionym zawodnikiem , ale patrząc na to jak ten facet się stara i ile nam strzelił bramek dostając bardzo mało minut, to mi go po prostu żal.
Uważam że nie jednokrotnie został potraktowany źle mimo że na to nie zasłużył. Tak nie powinno traktować się człowieka, który wraca po tak ciężkiej kontuzji jednocześnie będąc jednym z najlepszych napastników na świecie.
Ja byłbym w stanie wybaczyć te wszystkie porażki, ale gdyby sprawiedliwie traktował zawodników w drużynie, a tak i jako trener, i jako człowiek Tito mnie po prostu zawiódł.

0

Przegrana z wielkimi klubami, no dobra , przypomnę, że ostatnio mało co nas Sevilla nie dojechała. Nie oszukujmy się ani Real ani Milan nie zagrali jakiegoś rewelacyjnego meczu.
Prawda jest taka , że grę Barcy łatwiej przewidzieć niż pogodę w maju, bo granie od początku tą samą jedenastką i nie patrzenie na formę zawodników to gwóźdź do trumny w profesjonalnej piłce.

Szczerze, ja bym się zdecydowanie łatwiej pogodził z porażką, gdyby Tito przynajmniej postawił na zawodników "na fali" albo czymś ciekawym nas próbował zaskoczyć, a nie wystawił skład , który z góry jest skazany na porażkę, przed którym większość kibiców go przestrzegało.

0

chrisek
Po prostu przenieść Messiego na prawą stronę, tam miałby tylko Centrao, którego woziłby jak chciał, a ciągle stwarzałby zagrożenie.
Na atak dać Villę na lewą Tello i tak od 1 minuty.
Wpuszczając Villę przy wyniku 2-0 w momencie kiedy Barcelona nie może się pozbierać do kupy i jednej akcji sprawnej przeprowadzić mija się z celem.
Tito/Roura przegrali ten mecz taktycznie, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Na co oni liczyli, że grając ciągle tę samą jedenastką bez żadnych zmian taktycznych zaskoczą Mourinhio ? Podejrzewam, że nawet średnio ogarnięty kibic Barcy wykombinowałby lepsze rozwiązanie na ten mecz niż nam zaserwowali nasi trenerzy.

0

Dziwi mnie jeden fakt, David zagra średnio, out na 3 mecze w 4 dostanie 15 minut, Alexis zagra słabo out.
Pedro , Fabs katastrofa a ciągle 1 skład na najważniejsze mecze.
Każdemu należy dać szansę, ale jedni dostają ich bardzo mało a inni wręcz absurdalnie dużo patrząc przez pryzmat tego co robią na boisku.

0

Na Pedro nie było żadnego faulu, chcecie zobaczyć jak wygląda słusznie odgwizdana 11-tką ? to cofnijcie się do sytuacji w której Pique sfaulował Ronaldo.

0

Cała Barca gra ostatnio patologicznie.
Nie wiem, czy nasi zawodnicy mają w ogóle zaufanie do trenera, nie chodzi mi tu o Roure ale i o Tito.
Valdes chce odejść. Messi sam wstawia się przed meczem za Villą. Oczywiście nawet jego słowa Tito zignorował.
Alexis za Guardioli grał bardzo dobrze , w poprzednim sezonie strzelał bramki w ważnych meczach, nawet Realowi. Teraz gra słabo.
Jak trener daje komuś szansę, to niech to robi z głową. Wpuszczasz Alexisa to go nie zdejmuj po 40 minutach bo jak ten zawodnik ma się odblokować ? . Tak samo było z Villą na początku sezonu, jak z minuty na minute grał coraz lepiej to go ściągali na początku drugiej połowy jak grał od 1 minuty albo wpuszczali go na ostatnie 15 minut , przez co nie mógł rozwinąć skrzydeł, chociaż dzielnie się bronił co potwierdzają bramki.
Po świetnym meczu Songa, ten nawet nie dostał szansy, mimo tragicznej gry Busiego. Ja nie wiem czemu ten trener wszystko robi na odwrót, ale myślę że nawet 12-latek podejmowałby ambitniejszych wyborów, niż stawianie na ciągle tę samą 11-tkę , która jak widać tylko na papierze wygląda na mocną.

0

Akurat w tym meczu Pedro nie grał źle, ale wkręcał obrońców Realu, to trochę za dużo powiedziane, może ze 2 razy przeszedł słabego Centrao, ale z Messim na prawej a Villą w ataku od 1 minuty byłoby zdecydowanie większe zagrożenie i jakiś minimalny element zaskoczenia a nie wystawił taki skład, na który Mou miał już od dawna antidotum.

0

To mi się właśnie podoba w Borussi Kloppa, nie masz formy ? to nie grasz proste. Tam nie ma ulubieńców, tam grają zawodnicy, którzy są w aktualnie najlepszej dyspozycji.
U nas dzisiaj od 1 minuty powinien grać Villa, Song i Tello, bo przed meczem pokazali, że są w stanie pomóc drużynie, a Pedro, który ostatnie 3 mecze miał fatalne powinien zacząć na ławce, tak samo Fabregas.

0

No jedyne co się naszemu duetowi trenerskiemu udało to chyba tylko uratować posadę Mourinhio.
Tyle mam do powiedzenia na koniec i mając cudownie spie**zoną noc, będe musiał jakoś zasnąć.

0

Villa na prawej ... Czego oni jeszcze nie wymyślą.

0

Valdes odchodzi bo jedyni widzi ogrom tego syfu jaki tu gromadzi z miesiąca na miesiąc.
Brawo Alba

0

Kibice Realu macie dowód, że Barca to nie samograj i trzeba wreszcie docenić (tzn my kibice Barcy) to co robił dla tego zespołu Pep Guardiola, za którym teraz pewnie tęskni każdy cules..

0

Co wy z tym "Tito wracaj" przecież to Tito ustala skład, to on ignorował Ville cały sezon, gdyby to była tylko inicjatywa Roury to nie wierzę żeby ciągle wychodziłą "ulubiona jedenastka" Villanowy.
Prawda jest taka, że Roura robi to co każe Tito i tutaj nie ma wątpliwości.

0

Teraz to już się z nami bawią , żałosne. Nie chcę więcej oglądać takiej Barcy nie widzę ratunku dla trenera , ciężko mi będzie wiarę w ten zespół odzyskać jak go nie zmienią.

0

Wielka Barca na początku ? bo przewaliła superpuchar z Realem a w La Liga potrafią tylko ogórków ogrywać ? Szkoda, głupota trenerów musiała się zemścić niestety, ludzie domagali się Villi czy Tello od 2 miesięcy, tak samo jak rzadszej gry Pedro, który nie wnosił za dużo w ofensywe i co robił trener ? stawiał ciągle na tych samych zawodników NIEZALEŻNIE OD ICH FORMY , to się musiało źle skończyć i skończyło. Z Milanem jak nie wyciągniemy wniosków będzie to samo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?