0

Alves, kiedy powinien podawać strzela a kiedy powinien strzelać .. podaje.

0

Co jak co, ale gra Rayo się może dzisiaj podobać.

0

Czadek
Niestety 0 z tyłu nie będzie

0

Heh teraz Alves podanie a'la Alexis.

0

Alexis niestety z minuty na minutę coraz słabiej.

0

Ale Alexis w pierwszej połowie był nie do zatrzymania, odbierał piłki robił zagrozenie, prowokował kartki dla przeciwnika.
Kiedy Pedro pokazał coś takiego ? nie pamiętam już kiedy.
A to, że zawalił 2 akcje, no trudno ma coś z psychiką kiedy jest blisko bramki.

0

Co się dzieje z Alexisem jak tylko jest blisko bramki ?
Nie wiem, ale coś nie dobrego.

0

Messi i Villa =

0

ale dzisiaj Alba sobie hasa.

0

Messi + Villa = moc

0

Villa , ależ wykończenie !!

0

haha Alves jaka fryzura

0

Adriano coś widzę, że celuje w jakiegoś kibica na trybunach ;p

0

Nie radzą sobie z Alexisem, widać że na tle Pedro, Alexis stwarza dla przeciwnika zagrożenie i wiedzą o tym obrońcy przeciwnika.

0

Bartra i Thiago może wejdą w drugiej połowie, jak wynik będzie korzystny.

0

Fajnie, że gra Villa z Alexisem.
Odnośnie Alby czy braku Barty czy Montoi, to jednak trzeba pamiętać, że nie możemy też za bardzo ryzykować, nie można stracić przewagi nad Realem, a nasza defensywa to jednak spora nie wiadoma, nawet w optymalnym składzie.

0

Alexis to zawodnik z predyspozycjami. Nie wolno w niego wątpić, tylko dlatego, że ostatnimi czasy miał problem z wykończeniem akcji.
To jest piłkarz o sporych umiejętnościach. Jest szybki, zwrotny, ma świetne przyjęcie i potrafi bardzo łatwo dochodzić do sytuacji 1 na 1.
Wcześniej czy później wykończenie wróci i może nie jeden raz uratować nam mecz.
Ostatnie mecze dają spore nadzieje, że z Sancheza będziemy mieli jeszcze sporo pożytku. Liczę, że zostanie na kolejny sezon.

0

StrangeFruit
Za trzymanie ciągle przy sobie pary środkowych obrońców.
Wbrew pozorom to nie takie łatwe zadanie.
Do tego wykorzystał jedyne dobre podanie, które dostał.
Przypominam, że to napastnik, a nie drybler, nie możemy liczyć na to, że sam okiwa 5 zawodników i strzeli bramkę (jak Messi).
Kilka krotnie świetnie się pokazywał, ale nie dostał podania więc nie można mu zarzucić, że nie pracował. Jak dla mnie w pełni zasłużona ocena i 8 to w jego przypadku minimum za ten mecz.

0

Grabarz1750
W reprezentacji Pedro gra dobrze, to nie ulega kwestii.
Tito i Roura nie bardzo radzą sobie z taktyką oraz poukładaniem niektórych zawodników. Wystarczy spojrzeć jak Alexis grał w poprzednim sezonie a jak teraz.
Ostatnio Cesc jest zagubiony.
Na szczęście część zawodników wie jak grać i potrafią dać coś od siebie ( Alba z Milanem ). Jednak taktyka to taktyka i jeśli nie będzie optymalna to zespół będzie grał gorzej niż się od niego oczekuje, co zresztą widzieliśmy w CDR i w pierwszym meczu z Milanem.
Ciesze się, że zostały wyciągnięte wnioski z tych porażek i mam nadzieję, że naszym trenerom one uświadomiły pewne rzeczy, i w kolejnych meczach nie będzie tego typu błędów.

0

Grabarz1750
Zgadzam się z Tobą odnośnie gry na Messiego.
Przez takie a nie inne podejście nasi ofensywnie grający zawodnicy nie wykorzystują nawet 50% swojego potencjału.
Grając np na Ville jako snajpera, Barca nie straci prawie nic, a nawet sporo zyska bo Villa zostanie wykorzystany w dużo większym stopniu niż na skrzydle. Messi i tak jest wszędzie i zawsze sobie poradzi, skuteczność mu nie spadnie. Jednak nie działa to na odwrót. Stawiając np zawodnika, który potrafi strzelać obiema nogami (Villa) na lewym skrzydle, to jest rezygnacja z wielu korzyści. Sami nie raz widzimy, że Messi musi przekładać sobie na lewą nogę, żeby coś sensownego zrobić. Villa nie musi on może nie tylko strzelać obiema ale i podawać, co dla napastnika jest szalenie przydatną sprawą. Bramka z Milanem tylko to potwierdza.
Odnośnie Alexisa to rzeczywiście gra pod Messiego średnio mu służy. Jednak w przypadku Alexisa to widać, asysty Messiemu, próby podań.
W przypadku Pedro nie przypominam sobie, kiedy on dał Messiemu dobrą piłkę. Na prawdę nie wiem gdzie leży wina w przypadku Pedra, ale po każdym kolejnym meczu dochodzę coraz bardziej do wniosku, że ten zawodnik się wypalił, a przynajmniej na tę chwilę.

0

barcatikitaka
Nie wmawiaj komuś, że nie oglądał meczu, dla twojej wiadomości mecz oglądałem i to w wysokiej rozdzielczości.
Co mnie obchodzą podania Xaviego do Villi ? Skoro podania Pedro z reguły są podaniami do tyłu, nie stwarzające żadnego zagrożenia.
Uważasz, że wyciągam nie słuszne wnioski ? Dziwne, że to co piszę pokrywa się z opinią wielu osób, w tym chociażby osób komentujących mecz a nawet w którymś z artykułów (na tej stronie ofc) redaktor napisał, że Pedro powinien być zmieniony przed Villą bo był słabszy.
Villa zresztą nie grał słabo, w 100% wywiązywał się z zadań oraz zamienił jedyne dobre podanie, które dostał na bramkę.
Ty zresztą widzisz grę inaczej ja inaczej, skoro Pedro odwalał taką robotę, to czemu nie zostało to wspomniane przy ocenie ?
Odnośnie jednej akcji, to był argument na twoją wypowiedź, która sugeruje, że Villa się w pressingu nie udzielał, co jest oczywiście bzdurą.
Nie widzę sensu wypisywania, każdej sytuacji, w której Villa próbował odebrać piłkę.
Niech Pedro zagra jakieś dobre prostopadłe podanie, albo klepkę taką jak Alexis z Messim czy z Adriano (sytuacja z niepodyktowanym karnym na SB), to go bez zastanowienia pochwalę. Niestety czekam, na jakiś błysk już od kilku mecz i po za bardzo dobry meczem z Espanyolem co było wieki temu, to doczekać się nie mogę.

0

barcatikitaka
Jak uważasz, że Villa tylko raz w meczu pokazał pressing to radzę samemu obejrzeć mecz jeszcze raz.
Barca miała świetną skuteczność, bo prawie wszystkie groźne strzały nam wpadały, więc nie wiem o jakich podaniach Pedro mówisz, których nie wykorzystali nasi zawodnicy.
2 odbiory i TYLKO 5 strat to nie pozwala wg mnie na wystawienie mu 6-tki.
Jak taki zawodnik ma tracić piłkę, skoro momentalnie się jej pozbywa zagrywając do najbliższego zawodnika.
Wolałbym 10 strat Pedro, ale przynajmniej 2 dobre akcje skrzydłem w stylu Di Marii za najlepszych czasów, które daje relatywnie spore szanse na zagrożenie.
Nawet w opisie przy ocenie Pedro nie została uwzględniona żadna sytuacja, która by pozwalała na pochwalenie kanaryjczyka.
Zresztą powtórzę jeszcze raz, Pedro to nie obrońca. My potrzebujemy skrzydłowych co stwarzają zagrożenie swoją grą. Tutaj dobrym przykładem jest Alves, który mimo że jest obrońcą robi 3 razy więcej zamieszania w ataku od bezbarwnego Pedro.
Gdyby znowu Messi miał słabszy dzień, to kto zapewniłby nam awans ? Villa się wywiązał, nie pierwszy raz zresztą. Pedro dalej liczy na to, że sobie będzie biegał a inni go będą wyręczać.

0

Gdyby za takie zagrania karne przyznawali to byłby kolejny powód do płakania nad tym jak niby jesteśmy rozpieszczani przez sędziów.
Nie przypominam sobie żeby Pedro dostał kosę w nogi, że się tak łatwo wyłożył.
A pressingiem grali wszyscy, chyba zapomniałeś jak Villa zaszarżował pod samą linię bramkową na obrońce.
2 dobre podania na mecz z których nic nie wynikało to za mało, skoro Alexis wszedł i zagrał podanie, do którego wszystkie inne zagrania Pedro się nawet nie umywały.
Jeśli chodzi o akcję po uderzeniu w słupek to nie zasługa Pedro, tylko faktu, że Milan nie miał ochoty atakować. Dopiero zaczęli opuszczać własne pole karne jak mieli nuż na gardle. To fakt, że robił pressing, ale my nie możemy zawodnika ofensywnego wiecznie rozliczać z takich zadań.
Wszyscy wiemy gdzie był Pedro jak zawodził Messi, a wiecznie na Argentyńczyku polegać nie będziemy mogli.

0

barcatikitaka
Oglądałem mecz bardzo uważnie i wiem kto jak grał.
Pamiętam sytuacje z Abate, który doganiał Pedra mimo 3 metrowej przewagi naszego zawodnika ( a taki to podobno Pedro szybki ).
Kilka razy się przewracał i błagalną miną patrzył na sędziego bo sam był świadom, że wywalczenie wolnego/karnego to szczyt tego co może w tym meczu zrobić.
Niby za co mam go chwalić . czy Pedro zrobił chociaż jedną dobrą wrzutkę albo oddał groźny strzał ?
Wszyscy zgodnie stwierdzili już podczas trwania meczu, że Pedro grał najsłabiej i nadawał się do zmiany już dużo wcześniej, nie będę go bronić ze względu na wynik.
Samo rozciąganie gry to za mało jak dla mnie.

0

Taka a nie inna ocena Pedro wynika z wyniku końcowego.
Już wcześniej Pedro dostawał zawyżone noty, bo był oceniany z bieganie.
Gdybyśmy nie awansowali to podejrzewam, że dostałby 3-4 za to, że nie stwarzał nawet najmniejszego zagrożenia, a przecież zawodnik ofensywny powinien nawet jeśli nie strzela, to chociaż starać się o jakieś otwierająca podanie .. Na szczęście wyręczyli go inni, co niestety nie zawsze może nastąpić. Jak dla mnie kolejny anonimowy mecz Pedrito i po raz kolejny irytowało mnie to jak łatwo kładzie się przy byle jakim kontakcie z rywalem, co tylko nam przypina łatkę symulantów i aktorów.

0

Genialny artykuł, świetny akapit o Villi.

0

Jaki spisek ? Czyli ManU też było słabą drużyną ?
Tak BTW to kibice Realu już się cieszą z awansu ... Mam nadzieje, że Galata nie odda im tak łatwo dwumeczu.

0

Ja akurat bym chciał BVB obejrzeć.
Myślicie, że prędko dożyjemy czasów, w których będziemy mogli na takim szczeblu LM oglądać 3 naszych rodaków w jednym zespole ? Ja w to nie wierze, dlatego będę oglądał i wspierał naszych rodaków.

0

BVB raczej przejdzie.
A co do PSG to ostatnio z Valencią grali słabo i to u siebie, więc jak pierwszy mecz na wyjeździe nam wyjdzie, to na CN już będzie tylko formalność.

0

ta Premier League pokazało jak są mocni w LM.
To fakt, że PL jest wyrównana, ale jak chodzi o siłę to wg mnie bundesliga na ten czas jest lepsza.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?