Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Odnośnie krytyki Alexisa, dam takie proste porównanie.
Który piłkarz jest lepszy, ten co nie dochodzi do sytuacji, czy ten co dochodzi i je marnuje ? Odpowiedź: Żaden.
Zawodnik, który nie dochodzi do sytuacji, czy ten co dochodzi, nie strzela, ale wywalcza rzut wolny / karny ewentualnie kartkę rywalowi ? Odpowiedź, ten drugi.
Alexis zmarnował 2 sytuację, ale rzeczywiście pozycje nie były najwygodniejsze. Wywalczył nam jednak karnego, a nic nie zanosiło się, że strzelimy drugą bramkę, bo nasi super rozgrywający nie potrafili przez 90 minut zagrać dobrej piłki do napastnika.
O tym, że zasuwał jak głupi odbierając piłki i wykazując największe chęci z naszych ofensywnie grających piłkarzy, też nie powinno przejść bez echa.
Nie ma się co oszukiwać, ale gdyby nie Alexis to nie byłoby remisu tylko nasza przegrana, bo jedynie Sanchez dochodził do sytuacji i robił zagrożenie.
0
Co do oceny Valdesa , dla dzieci co mówiły, że to szmata, radzę się dowiedzieć co to jest rykoszet i jak on wpływa na reakcję bramkarza ( patrz Buffon w ostatnim meczu z Bayernem).
Wojciech Kowalewski (Bramkarz) analizował tę sytuację i stwierdził, że w takim przypadku bramkarz raczej nie ma nic do powiedzenia.
Valdes rzucił się w stronę strzału (w lewo) a to, że Barta zmienił tor lotu piłki i ona poleciała w prawo nie jest winą Valdesa, starał się jeszcze jej dosięgnąć ale nie zdołał.
Sytuacja analogiczna do zagrania przeciw nogą w tenisie przeciwnikowi.
Wiem, że dużo osób czeka tylko na okazję by hejtować Valdesa, ale radzę w swoje opinię wlać trochę obiektywizmu.
0
dezkrit
Bo Sanchez nie jest tutaj kreowany na zawodnika strzelającego.
Gdyby tak było to on by grał na szpicy a Messi by był ustawiony bardziej na prawej stronie, aby te sytuacje Chilijczykowi wypracowywać, a jak dobrze wiemy jest właśnie na odwrót a 9 na plecach w tym przypadku nic nie znaczy.
Nie zmienia to faktu, że Alexis dochodzi jednak często do sytuacji, nawet częściej niż by świadczyła o tym jego pozycja na boisku.
Oczywiście też nie rozumiem czemu je marnuje, tym samym irytując kibiców i trenera. Też uważam, że tak nie powinien grać zawodnik tej klasy, ale wykończenie może wrócic, a wtedy Sanchez może nagle stać się jednym z bardziej pożytecznych zawodników w naszym zespole.
0
hoeniker
Alexis miał dużo niezłych akcji, na pewno był dużo bardziej żywszym zawodnikiem od Pedro, który dał się zapamiętać jedynie dobrym meczem z Espanyolem, a w tych meczach, w których najbardziej się na niego liczyło był po prostu osłabieniem drużyny (1 mecz z Milanem, czy oba mecze CDR z Realem).
Było sporo takihch sytuacji jak bodajże z Valencią, jak Alexis przeplatanką minął obrońce na skrzydle i wyłożył Alvesowi, który to nie trafił w bramkę.
Ta akcja powinna nam dać zwycięstwo.
Podanie do Alby na 4-0 z Milanem. Przed meczem z Milanem bodajże miał z 2 dobre mecze w lidze za które był chwalony. Nie mówię, że zawsze strzelał czy asystował, ale sporo okazji bramkowych wypracowywał i był jaśniejszym punktem drużny.
Wiadomo, że do szczęścia wiele brakuje, skrzydła na tę chwilę nie są naszą mocną stroną.
Alexis irytuje brakiem wykończenia i trudno się tutaj takiej reakcji dziwić. Jednak trzeba pamiętać, że do sytuacji dochodzi co dla niektórych naszych zawodników jest ciężką sprawą.
0
*błąd Pedro ~2500, nie te cyferki dodałem, ale jednak 500 minut też swoje robi.
0
Pyrzo_Barca
A co mam porównać? Jeśli brać pod uwagę CDR, La Liga i LM , bo tylko te mnie interesują ( nie będę brać pod uwagę meczy narodowych bo tu się zajmujemy Barceloną )
To jest 6-5 Dla Pedro w bramkach, jeśli licząc superpuchar to 7-5.
Asyst 13-8 Dla Pedro, ale Pedro rozegrał ~2700 minut w tych turniejach, które brałem pod uwagę, a Alexis ~2000 minut. Różnica jest i to spora.
0
Saviola88
Alexis też gra pod Messiego a jakoś dochodzi, jak widać można.
Okej skoro Pedro gra pod Messiego, to czemu ani nie wykonuje wrzutek do niego, ani mu nie wykłada piłek.
Messi akurat nie po podaniach Pedro strzela bramki i taka jest prawda.
0
Saviola88
. Nie przypominam sobie, żeby Cesc cokolwiek wypracował jak chodzi o jakieś groźne akcję, ba nawet kilka razy mógł podać do świetnie wychodzącego Villi a tego nie zrobił.
Do tego jakoś topornie opanowywał piłkę i zwalniał akcję jak na mój gust, może i nie pamiętam wszystkiego dokładnie, ale taki odniosłem wrażenie.
Nie będę się zresztą tutaj spierać, bo może mi coś umknęło.
Pyrzo_Barca
Z całym szacunkiem do Pedro, ale nie przypominam sobie z ostatnich 2-3 miesięcy jakiejś groźnej akcji z klepki Pedro.
Fakt potrafił ładnie rozklepać zawodnika z Alvesem, ale z reguły bardzo mało z tego wynikało.
Jak chodzi o wnoszenie do gry jakiegokolwiek zagrożenia, to tutaj Alexis mocno przebija Pedro, nie można też zapominać, że Sanchez grał od Pedra mniej
A bramki Messiego po klepkach z Pedro ? Jeśli były to wieki temu.
0
Pyrzo_Barca
Ja mówie jakie są, fakty a nie bronie na siłę.
Powiedz mi jak jesteś taki mądry , kto w meczu PSG zagrał lepiej z graczy z przodu, Villa ? , Tello ? a może Fabregas ?
Jeśli miałbym ocenić Alexisa a Pedro patrząc przez pryzmat całego sezonu oraz minut jakie rozegrali, to wg mnie Alexis > Pedro , na tę chwilę.
Marnować marnuje, ale podczas całkowitej posuchy w ataku, on potrafi dojść do 2-3 sytuacji 100% na mecz, czego nie można powiedzieć o innych naszych zawodnikach.
Jak widać, nie zawsze trzeba wykorzystywać, wystarczy dojść, a może akurat przeciwnik Cie skosi i będzie karny, a dodatkowo jeszcze żółta kartka.
Na Alexisie sporo żółtych kartek już nasi przeciwnicy zarobili, a jakby na to nie patrzeć, bardzo takie niuanse ułatwiają mecz.
0
KingLeonidas
Wywalczył też nam bramkę na 2-1.
Jeśli obiektywnie patrzeć na mecz PSG, to Sanchez i tak z ofensywnie grających zawodników zaprezentował się najlepiej.
Villa trochę padł ofiarą taktyki oraz tego, że pomocnicy nie szukali go w ogóle przez cały mecz, chociaż mógł zrobić więcej. Tello akurat nic nie wniósł, ale grał krótko.
0
A czy słaba gra zawodnika , zawsze jest tylko jego winą ?
Mnie się wydaje, że wina leży gdzie indziej.
To trener powinien potrafić wykorzystać potencjał drzemiący w zawodnikach.
Jak to jest możliwe, że jak trenerem był Guardiola, Sanchez strzelał w większości meczów i do tego nie zależnie czy na bramce stał Casillas czy ktoś inny, oraz nie zależnie od rangi meczu.
Chyba wszyscy pamiętają bramki Sancheza w GD w zeszłym sezonie.
Nawet na stronie realu można było wyczytać nie jeden komentarz, który ukazywał jaki strach jest przez Alexisem, bo nie dość, że strzelał to długimi momentami był po prostu nie do zatrzymania i trzeba było go faulować, narażając się tym samym na kartki.
0
Krolewski94
Tylko to kibice Realu najgłośniej szczekają, jak to Barcelonie wszyscy pomagają ( Uefalona itp).
Niestety takie prowokacje, były na tyle skuteczne, że później Barca miała zepsutą opinię nie tylko wśród kibiców Realu, ale i innych drużyn.
Jak jednak Realowi pomaga sędzia to okej nikt się nie skarży.
Mamy prawo wyrazić swoje opinie oraz piłkarze.
Wolę takie wypowiedzi, ale prawdziwe, niż to co gada Mourinhio, kiedy uważa, że jak sędzia nie odgwizda spornego karnego dla Realu, to już jest nagadywanie, jak to sędzia zabrał Realowi zwycięstwo, a jak sędzia prowadzi mecz pod Realu to wtedy Mou mówi, że do sędziego nie ma żadnych zastrzeżeń, to jest śmieszne i żałosne.
U nas od czasu do czasu ktoś coś powie, ale są to uzasadnione słowa.
0
Niby czemu Becks to tylko nazwisko ?
Może w defensywie nie grał super, ale to jakie wypieszczone dalekie podania serwował swoim kolegom zasługuje na uznanie.
Dobrze jest mieć zawodnika, który podchodząc do stałego fragmentu gry, nie wywala piłek wysoko w trybunu albo do ręki bramkarzowi.
Wszystkie rożne, które bił Becks były dla nas zagrożeniem.
0
pax
To chyba inny mecz oglądałeś.
Villa był wysunięty na skrzydle grał Alexis i Alves, przynajmniej tak to wyglądało podczas meczu.
Od napastnika wymaga się strzałów, a on pomocników tego żeby umożliwiali te strzały.
Z całym szacunkiem , ale uważasz, że Iniesta czy Xavi dali Villi chociaż 1 dobre podanie ?
Kto jest bardziej winny, napastnik, który nie ma wpływu na to czy mu zagrają dobrą piłkę czy pomocnik, który ma ją setki razy przy nodze i może takie piłki zagrywać?
W tym meczu, nie było nawet prób zagrania do Villi mimo że on nie jednokrotnie wychodził na dobrą pozycję.
O sytuacji Villa-Alexis, chodziło mi o to że Sanchez wbiegł przed Ville i ten stracił dobrą sekundę na opanowanie piłki przez co ta została mu wybita, Alexis też tutaj zrobił błąd, bo gdyby nie on Villa bez problemu by zdążył piłkę odegrać.
Porównaj sobie ile razy zawodnicy PSG szukali Zlatana, u nas niestety cały mecz to była próba skrzydłami ale nie przynosiło nam to wymiernych korzyści.
0
pax
Strata Villi o której mówisz, wynikła raczej z tego, że Alexis mu się plątał pod nogami.
Ogólnie znowu rzucasz hasła typu "miał najwięcej strat" a niby po czym to wnosisz ? bo ja oglądałem mecz i nie przypominam sobie żeby on miał ich dużo, w przeciwieństwie od Messiego, który do momentu strzelenia bramki, praktycznie tracił wszystko przez nieudane dryblingi.
Nie przypominasz chyba sobie np jak Villa wywalczył groźny rzut wolny dla nas ? A to że nie pokazywał się na pozycji to kolejna bzdura.
On po prostu nie dostawał podań, a nie jednokrotnie nawet pokazywał gdzie się spodziewa podania.
Był najlepiej kryty dlatego skrzydłowi mieli więcej miejsca, ale Villa również miał momenty w których wystarczyła dobra piłka a by miał okazję strzelecką, ale się takowej nie doczekał.
Za często szukacie problemów w ofensywie a niestety mało kto zwraca uwagę, że jak Messi czegoś nie wykombinuje, to Iniesta czy Xavi tym bardziej, a przynajmniej ostatnimi czasy.
0
subsky
Dobra już trochę ochłoń.
Symulki się zdarzają, jakbyś chciał wiedzieć to np w opinii kibiców Realu o wiele bardziej znienawidzeni pod tym względem są Busi, Pedro i Alves.
Jeśli jednak chodzi o regularne wymuszanie fauli, to prym wiedzie Alexis z Pedro na tę chwilę.
Też nie lubię symulacji, ale jakby nie było dzisiaj Alexis nam wywalczył drugą bramkę, a niestety nie zanosiło się, że ją strzelimy.
0
Villa był dzisiaj najbardziej wysunięty, ale niestety nie można powiedzieć, że nasi rozgrywający go rozpieszczali, bo nie jednokrotnie świetnie się pokazywał i nawet nie było próby podania. Kilka razy miał uzasadnione pretensje do kolegów, co nie zmienia faktu, że był mało widoczny.
Jednak Xavi czy Iniesta nic ciekawego nie wypracowali naszym ofensywnym zawodnikom, o Fabregasie to nawet nie wspominam.
0
adan23
Pierw do tych sytuacji trzeba dojść, a Alexis na tle kolegów wyróżnił się właśnie tym, że doszedł, do tego wywalczył karnego i udzielał się w odbiorach. Z tego co pamiętam przynajmniej 1 żółtą kartkę też na nim zarobili gracze PSG.
0
Ta obrona była winna, że nam Ibra strzelił ze spalonego.
0
Sanchez akurat biegał , walczył, był wszędzie, wywalczył karnego.
Fakt, że sam mógł strzelić, ale i tak grał nieźle, na tle Villi i Fabsa.
0
piachuFCB
A to była wymuszona zmiana ?
0
Ludzie, przecież Valdes został zmylony rykoszetem, kompletnie nie jego wina, nawet komentator się poprawił.
Wina tylko i wyłącznie Bartry.
Tak właśnie kończą się życzenia niektórych osób , co pragną wystawiać nie ogranych młodzików na takie mecze.
Barta może sobie grać ale z drużynami z środkowej tabeli La Liga, przynajmniej na razie.
Nie wiem po jaką cholerę Tito go wpuszczał, brak myślenia.
0
Co się co się co się stało ?
0
haha ściągnąć alexisa ? Widać dobrze, że tak sie nie stalo.
0
Ale oszustwo
0
Mówcie mi jeszcze, że Valdes jest słaby.
0
oczekmalbork
Bo Pedro jest kontuzjowany ?
0
Można się czepiać Villi czy Sancheza, ale Fabs to tragedia ostatnimi czasy.
0
Powoli mnie już Alexis zaczyna irytować.
0
W sumie do momentu strzelenia bramki to Messi był zdecydowanie najsłabszy jak chodzi o naszych ofensywnych graczy, więc trzeba dać jeszcze czas Villi i Sanchezowi, Tello w takim meczu może się zagubić.