0

hoeniker
Ja bym to ujął inaczej, to właśnie ostatnie spotkania Valdes ma bardzo dobre, a wcześniejsze ( od pół roku wstecz) już różnie włączając w to mecz z Realem i dryblowanie Di Marii czy mecz z Chelsea

BTW w zeszłym roku w superpucharze hiszpanii tylko dzięki Valdesowi wywieźliśmy 2-2 z Madrytu, a powinniśmy dostać z 5-2 minimum.
Przypomnijcie sobie strzał Benzemy z 4 metrów głową, który Valdes sparował na słupek i wiele innych sytuacji w tym meczu.
Jakoś Casillas przed nami Realu nie ratował, po prostu bronił solidnie, a Valdesowi się zdarzało więc nie można mówić, że jest słaby.
Zdarzały się też Valdesowi błędy to fakt, ale ten bramkarz nigdy nie zostanie u nas doceniony, bo ludzie są do niego bardzo uprzedzeni.
Casillasa wszyscy kibice traktowali jak Boga, jedynie Mourinhio potrafił trzeźwo spojrzeć na wszystko, a u nas było wręcz odwrotnie, dla wielu kibiców nawet Barcy Valdes nigdy nie osiągnie poziomu Casillasa i tak go wszyscy będą postrzegać.
Zresztą kibicuje Barcelonie a nie jej zawodnikom, jeśli on odejdzie ja płakać nie będę, ale uważam, że szacunek mu się należy, a tym co tak bardzo cieszą się z jego odejścia, niech potem mina lekko nie zrzednie, jak zdają sobie sprawę, że nie przez Valdesa przegrywaliśmy mecze, tylko np przez kiepsko zorganizowaną obronę.

0

hoeniker
To sprawdz sobie ostatnie 2 miesiące oraz oceny Valdesa.
W większości meczów wysokie, a w części ocierał się o ZM, co dla bramkarza jest rzadkością.
Spójrz zresztą jak grał Casillas przed kontuzją, wszystko co leciało w bramkę to do niej wpadało, myślisz, że czemu Mou wolał wystawiać Adana?
Myślisz, że kupimy sobie Guaite i dzięki temu będziemy mieć lepiej grającego bramkarza ? Lepiej wyłącz Fife.
Zobacz sobie najlepiej ostatni mecz reprezentacji z Francją ( nawet kibice Realu chwalili Valdesa i mówili, że tylko dzięki niemu Hiszpania wygrała )
Valdes robi błędy, ale w wielu sytuacjach broni świetnie, jeszcze po nim zapłaczecie.

0

pluszek
Odnosząc się do twojego ostatniego zdania. Przypadkiem nie jest odwrotnie ?
Valdes z reguły nam ratuje mecze, bramkarz, który 99% spotkania jest bezrobotny a potem musi ratować zespół ma cholernie ciężkie zadanie, Valdes wychodzi z reguły obronną ręką z takich sytuacji, a już dawno nie nie wpuścił szmaty. Nie mówcie mi czasem o meczu z PSG bo tam Barta zmylił Valdesa i w takiej sytuacji nie można winić bramkarza.
Ostatnio Valdes też uratował mecz w reprezentacji kiedy bronił setki Riberiego.
Szkoda, że mało kibiców potrafi docenić kunszt naszego golkipera.

0

Na prawdę miłe słowa Becksa no i zdjęcie bardzo optymistyczne.
Fajnie, że możemy oglądać Beckhama na boisku, wspominają się dawne czasy.

0

Wszystko zależy jaki skład wydeleguje Tito, jeśli znowu rządzić jego wyborem będą sympatię a nie aktualna forma zawodników to będzie kiepsko.
Z całym szacunkiem do gry Pedro oraz jego bramki, ale czemu od 1 minut nie grał Alexis, który poprzedni mecz miał świetny no i jego gra to jest gwarancja tego, że będą sytuacje podbramkowe, a niestety na takowe musieliśmy czekać dopiero po wejściu Messiego.
Jeśli Alexis by grał słabo to na drugą połowę Pedro i po sprawię, ale czasami mam wrażenie, że Tito robi wszystko by przegrać.

0

Wie ktoś jakie są daty rozegrania półfinałów ?

0

Ciekaw jestem komu będziecie kibicować w meczu Real-BVB, bo jak na razie to spora nienawiść do zespołu z trójką Polaków na tej stronie była.

0

Cudownie, jeśli awansujemy to bedziemy grać jako gość w finale.
Wszystko pod Real....

0

Nasz mecz będzie ciężki, ale możemy mieć pewność, że i BVB się nie położy, tylko będzie walczyć, mają przewagę psychologiczną, bo w grupie w dwumeczu okazali się lepsi od Realu więc oba mecze będą ciekawe.

0

oba rewanże, Realu i Barcy będą grane u siebie, więc łatwiejszej drogi do GD nie można było wymarzyć. Pachnie mi tu znowu oszukaństwem.

0

No to tak jak chciał Platini, możliwe GD w finale.

0

Hehe nawet Ruuda wciągneli w te oszukańcze losowanie.

0

Podanie od Villi do Pedro wcale nie było takie oczywiste.
Większość napastników szukałoby strzału a Villa po tym jak skupił na sobie kilku obrońców przytomnie odegrał do Pedro co poskutkowało bardzo ważnym golem.
Ogólnie podobało mi się to, że David potrafił przytomnie przepuścić piłkę, czy ją zostawić koledze z drużyny co nie jednokrotnie myliło przeciwników.
Zagrał też niezła klepkę z tego co pamiętam, co ogólnie potwierdza to, że potrafi grać kombinacyjnie i dzięki temu nie jest tylko napastnikiem, który strzela albo traci, ale też kimś kto może być kreatorem kluczowej akcji.

0

JSparrow
Być może i pozycja piłki nie ma wpływu, ale fakt czy piłkarz w akcji ma szansę zdobyć bramkę czy nie już trochę ma.
Alexis już szans raczej na zdobycie bramki nie miał, widać było że karny to było jedyne na co mógł liczyć i się udało.
Widziałem już wiele akcji po których sędzia nie gwizdał, a były one dużo bardziej oczywiste niż ta Alexisa, np jak zawodnik nie trafia w piłkę tylko ewidentnie w nogi rywala, czasami wślizgiem od tyłu i brak reakcji sędziego.
Sędziowie karnych gwizdać nie lubią, zwłaszcza jak uważają, że zawodnik tego karnego szukał.
Nie musicie się ze mną zgadzać, ale nie uważam że ta sytuacja była tak oczywista, że każdy sędzia by ją zagwizdał, w czym dochodzimy do mojej opinii, która sprowadza się do tego, że fakt że zostaliśmy skrzywdzeni bramką Ibry, mógł mieć wpływ na podjęcie decyzji przez sędziego odnośnie karnego.

0

StrangeFruit
Oczywiście kontakt był wyraźny, problem tylko w tym, że Alexis nie miał szans do piłki dojść po tym jak ją sobie wykopał, więc jakby bramkarz go nie przewrócił to by PSG zaczynało od bramki i o to chodziło mi w moim komentarzu.
Mówię jak ja to widzę, Ancelotti też uważa, że Barca dostała karnego za darmo więc widocznie powody by tak sądzić są.
Nie mówiłem, że karny się nie należy, tylko to była dość sporna sytuacja, Alexis nie miał szans na kontynuowanie akcji jeśli by nawet bramkarz nie interweniował, dlatego uważam, że mógł zagwizdać a nie musiał.

0

MESSIah16
Po prawdzie to tak, ale jakby tak obiektywnie stwierdzić, to karny na Alexisie też nie musiał zostać odgwizdany, wydaje mi się, że sędzia chciał się trochę zrehabilitować za pomyłkę przy bramce Ibrahimovica.

0

Jakby tak popatrzeć na dwumecz, to wcale nie byliśmy lepsi. Półfinał w głównej mierze zawdzięczamy Valdesowi.
Dziwny skład był wczoraj, ale ważne że jakoś się udało.

0

Co by nie mówić, Messi robi różnice.

0

Szczerze jakbym był na miejscu Kloppa i miał wybierać czy w 82 minucie mam remisować 1-1 i do końca starać się o bramkę zwycięską, czy przegrywać 2-1 i praktycznie nie mieć już szans na zwycięstwo, to wybrałbym tę pierwszą opcję. Dobrze dla nich że praktycznie dokonali nie możliwego, a sędzia no cóż popełnił błędy przy bramkach dla obu drużyn, ale faktem jest to że BVB zdobyła dwie prawidłowe a Malaga jedną więc nie mam wątpliwości , która drużyna bardziej zasłużyła na awans.

0

Tylko BVB w dwumeczu ograło Real Madryt. Można mówić że niby Real nie miał formy etc, ale skąd mamy wiedzieć czy ją miał czy nie.
BVB wyszła z grupy śmierci z pierwszego miejsca, na pewno nie można jej lekceważyć.

0

Słabo grali, dobrze, że tą jedną bramkę udało się strzelić i wygrać dwumecz, ale nerwówka była.
Szkoda, że Alexis nie grał od początku, bo może byśmy wcześniej mieli okazje bramkowe a nie dopiero od 70 minuty, ale co tu dużo gadać, ważne że się udało.

0

Alexis za Pedro bo ja nie wyrobie

0

Tak szczerze mówiąc, nie dawałbym Tello od pierwszych minut kosztem Villi/Alexisa.
Zaczynając od Villi, jest to praktycznie jedyny typowy snajper w zespole, do tego człowiek, który potrafi z niczego odwrócić losy meczu, nie zawodzi wtedy kiedy mam nóż na gardle.
Alexis zagrał świetnie z Mallorcą, lepiej od Tello i jeśli formę utrzyma to mecz z PSG bardzo szybko będziemy mogli rozstrzygnąć na swoją korzyść.
Tello nie sprawdził się w meczach z mocnymi przeciwnikami, o ile słabych obrońców potrafi minąć, głównie za sprawą szybkości, to ci sprytniejsi natychmiast go zatrzymują, oczywiście w końcu dorośnie poziomem do walki z najlepszymi, ale nie sądzę, że już teraz jest na to gotowy.
Tello tak, ale dopiero od 60-70 minuty za któregoś z atakujących.
Co do Messiego to na drugą połowę dopiero jeśli będzie taka konieczność w pierwszej Cesc.

0

Do krytyki sędziego w meczu BVB-Malaga podłączam się również, ale osobom, którzy w argumentach podają tylko to, że nie zobaczył spalonego przy bramce dla BVB, radzę wlać trochę obiektywizmu, bo bramka Malagi również z wyraźnego spalonego.
Co więcej bramka dla Malagi powinna podłamać zawodników BVB i pewnie tak by się stało gdyby nie fakt, że Weindenfeler podbiegł do zawodników BVB i zaczął ich motywować do walki.
Sędzia postawił zawodników Borussi w ekstremalnie ciężkiej sytuacji, bo przy wyniku 1-1 ostatnie 10 minut należałoby do BVB i najprawdopodobniej bramkę by strzelili, a tak musieli praktycznie dokonać cudu, z pomocą sędziego przy 1 bramce ofc.
Jakiekolwiek wnioski do UEFY nic tu nie wskórają, już zdecydowanie większe szanse mielibyśmy my po meczu z PSG i 2 metrowym spalonym Zlatana, no ale dwumecz otwarty i trzeba go teraz rozstrzygnąć na swoją korzyść.

0

LeB
Wydaje mi się, że w tak specyficznej sprawię oberwałoby się Mou, ewentualnie sztabowi i prezesom, który poddał walkę o Casillasa.

sojerrrr
Oczywiście, że w kwestii hipokryzji nie chodziło mi o nas :D , ale jakby tak przejrzeć komentarze, to sporo osób wypomina nie podyktowane karne dla Galaty, tym samym sugerując, że bez pomocy sędziów Real mógłby do półfinału się nie dostać. Oczywiście nie mówię, że nie mają racji, ale oby po jutrzejszym meczu im potem nikt z kibiców Realu tego nie wypominał, bo może się ładny syf w komentarzach i wojny porobić.
Tak swoją drogą też jestem za powtórkami, bo mi się już scyzoryk w kieszeni otwiera, jak widzę tego 4 sędziego za bramką, który nie widzi 2 metrowych spalonych, o bocznych to już nie wspominam.

0

To, że Iker zostanie nie jest takie oczywiste, skoro w jednym z ostatnich wywiadów powiedział " Mam nadzieje, że kibice zapamiętają mnie jako zawodnika, który z dumą nosił koszulkę Realu "
Taka wypowiedź jak dla mnie już jest sporą sugestią.
Jeśli Mourinhio nie jest po drodze z Casillasem, to on na bank znajdzie sposób aby Casillasa się pozbyć, Mou zawsze wychodzi na swoje, tylko pytanie czy Casillas się da, czy będzie walczyć i próbować pokazać, że łatwo z nim nie będzie.
Ja nie ukrywam, że w razie odejścia Valdesa, Casillasa przyjąłbym z otwartymi rękami. On zna doskonale naszych zawodników z kadry, byłaby większa jedność, tylko szkoda, że reprezentacja składałaby się wtedy praktycznie z graczy Barcelony.

0

Można w ciemno założyć, że nie trafimy w półfinale na Real, bo Platini chce GD w finale, więc na bank trafimy na którąś z niemieckich drużyn.
Niestety tym samym trzeba się nastawić na błędy sędziowskie na korzyść Realu i Barcy. Widać w jakim kierunku to wszystko zmierza, chce Platini Real w finale, to sędziowanie na nie korzyść Galatasaray.
Mam nadzieje, że jutro nie będzie pomagania nam, bo znowu wejdą kibicie Realu i będą nas od hipokrytów wyzywać.
Z roku na rok ta cała UEFA coraz bardziej zdaje mi się skorumpowana, nie długo radość z oglądania LM u mnie drastycznie spadnie.

0

galix22
Skoro Mourinhio uważa BVB za faworyta do wygrania LM, to widocznie widzi w jej zawodnikach potencjał, mając twoje zdanie i jego, wybacz ale bardziej zaryzykuje stwierdzenie, że Mou jest bliżej prawdy.
Trzeba zresztą być bardzo nieobiektywnym kibicem, aby nie widzieć potencjału w zawodnikach typu Goetze, Reus czy Lewandowski, a drużyna jest młoda i tworzy kolektyw. Może i dzisiaj się męczyli z Malagą, ale w pierwszym meczu byli dużo lepsi, tylko brakło bramek.

0

Caratan
Odnośnie twojego pytania o pojedynki bark, bark Pedro z przeciwnikami, to też mnie to bardzo zastanawia, może ktoś zna odpowiedź.

0

galix22
A to że ograli Real w dwumeczu to też na farcie ?
Przypomne, że byli lepsi od Realu i mieli więcej okazji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?