Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
I0Messini
Dostajesz minusy za fakt, że twoje zdanie nie zgadza się ze światopoglądem większości, chociaż uważam, że każdy ma prawo wygłaszać swoje opinię, tym bardziej, że to co piszesz nie jest bzdurą.
Jeśli ktoś nie zgadza się z tym, że Neymar jest dobry to już jego problem, przecież nikt nie każe go kupować na siłę więc się dziwię takiej reakcji.
Teraz ja poproszę o minusa bo uważam, że Lewandowski jest dobrym napastnikiem.
0
Ten Hernanes to jest słaby. Ta 8-ka na koszulce przynosi pecha.
0
Ale Balotelli uderzył :)
0
"Nie mówię, że Neymar będzie jak Messi"
Jak widać nie porównuje go, ale nie można zaprzeczyć, że Neymar ma potencjał i tylko ślepy stwierdzi że nie.
Czy jest wart takiej kasy to nie wiem, ale tak jak mówiłem jak nie my to inni go kupią i nie będzie już potem możliwości.
0
fanfary
Na Messiego akurat nie bo wychowanek.
A nie zapłaciłbyś teraz za Messiego jakby nie był u nas 50mln + ?
Nie mówię, że Neymar będzie jak Messi, ale jak nie my to pewnie Real a potem może być płacz i zgrzytanie zębami.
0
Asysta to asysta.
Messi też czasami człapie po boisku i nikt nie ma pretensji skoro robi swoje.
0
I teraz chyba nie ukryjecie udziału Neymara w akcji na 2-0 :)
0
Jakby nie patrzeć akcja bramkowa w dużej części dzięki Neymarowi.
0
Fred :)
0
Ja jestem za powtórzeniem losowania, choć wiem, że tak się nie stanie.
Barcelona i tak z każdym sobie poradzi ;p
0
Turkom się nie spodobało, że trafili na Real.
Jednak taki sam przebieg losowania jest bardzo podejrzany i tutaj rzeczywiście mogło dojść do oszustwa. Jak dla mnie powinno być sprawiedliwe losowanie, bo wtedy nieco słabsze zespoły miałyby mniejsze szanse na wylosowanie faworytów.
0
Też uważam, że Sanchez powinien dostać wyższą ocenę.
W pierwszej połowie praktycznie nie do zatrzymania, zepsuł ten 1 strzał i kontrę, ale to jak wyłożył Alvesowi mówi samo za siebie, do tego skutecznie pomijany przez Messiego co może lekko załamać.
Trzeba jednak się zgodzić, że jednym wolno marnować innym nie.
Messi trochę przesadził z tym fochem na Alexisa, tym bardziej, że sam nie jest bez winy ( podanie od Cesca)
Skoro wynik był korzystny to nie widzę przeszkód w tym aby wyłożyć piłkę Sanchezowi w dogodnej sytuacji.
Uważam, że minimum 7 powinno być, a za 7.5 w sumie też bym się nie obraził. Trzeba liczyć, że najlepszy Alexis jeszcze przed nami.
0
pax
Szczerze, to nie widzę sensu takiej dogłębnej analizy zawodnika minuta po minucie, zwłaszcza takiego za którym się nie przepada. Chce Ci się na to wszystko tracić czas? Nic to na dzień dzisiejszy nie da, Villa udowodnił, że jest klasowym zawodnikiem i jak się okazało, trzymanie go na ławce w meczach u superpuchar hiszpanii czy w meczach o CDR z Realem to było kręcenie na siebie bata i teraz możemy tylko tego żałować.
Villa może i ma straty czy nie celne strzały/zagrania, ale co by nie było jest to zawodnik, który potrafi zmienić losy meczu, a takich w zespole wielu nie mamy.
Ogólnie dzięki za dyskusje, bo może za surowo Cie oceniłem sugerując się twoją analizą meczu, nie uważam, że piszesz bzdury, bo racje w wielu momentach masz, co do obiektywności to nie będę tutaj brnąć, zwłaszcza, że jak sam powiedziałeś nie przepadasz za nim.
Pozdrawiam
0
pax
To co powiesz o wymyślaniu na korzyść Pedro przez cały ten sezon ? i wystawianie mu o co najmniej 2 oceny wyżej za to ze biegał ....
Villa jak każdy zawodnik ma fanów i antyfanów. Jednak radzę też wziąć pod uwagę fakt, że Villa nie jest skrzydłowym i gra mu się tam ciężko, głównie ze względu na to, że nie jest zbyt dobry w dryblingu, ale jakoś sobie radzi.
Mecz z Milanem pokazał, że Villa dużo lepiej czuje się jako snajper i w takiej roli jest jednym z najlepszych napastników na świecie.
Nie mówię, że wymyślasz bzdury, ale chyba czytając twój opis przebiegu meczu, sam musisz przyznać, że raczej nie piszesz tam pod kątem pozytywnej gry Villi.
Do tego, że nie lubisz Villi przyznawać się nie musisz, bo to po prostu emanuje pod twoimi postami, co chyba jednak ukazuję obraz twojej "obiektywności", mimo że się starasz.
Masz rację, że forum jest od wystawiania opinii, ale pisanie tego samego pod każdym newsem ostatnio, który ma jakiś minimalny związek z Villą, powoli zaczyna nudzić. Radzę poczekać do meczu, który Villi nie wyjdzie, wtedy się wykażesz.
0
pax
Trudno wychwycić pozytywy skoro analizujesz każdą minutę i wypisujesz straty, spalone, marne strzały w środek .... Nie wiem co to ma na celu, może tak przeanalizujesz zawodnika, który w tym meczu grał najsłabiej, wtedy chociaż moglibyśmy wyciągnąć wnioski z tego co napisałeś.
Tak zresztą jak napisałem, Messiemu się strat nie liczy a ma ich zawsze dużo więcej, nie patrzy się też na jego samolubną grę, która uniemożliwiła Alexisowi strzelenie bramki, Messi wolał przerzucić bramkę w ekstremalnie trudnej sytuacji, zamiast wyłożyć Sanchezowi.
Strzelił 2 bramki okej . A najtrudniejsza jest zawsze bramka otwierająca. Messi miał na nią okazję, ale zagubił się w doskonałej sytuacji po podaniu Cesca i zakiwał się na śmierć w polu karnym.
Gdybym ja miał tu minute po minucie wypisywać akcje Messiego pod takim kątem jak Ty, to nie zdziwiłbym się jak Villa wypadł dużo lepiej, ale ja tego nie robię, bo nie lubię na siłę nic narzucać.
0
pax
Wyjdź czasem z domu. Po raz kolejny wypisujesz wszystkie straty Villi a jego bramki i strzały określasz "w środek bramki" nie wiem co to ma na celu, chcesz umniejszyć temu zawodnikowi zasługi ? Jeśli tak to robisz to nie udolnie. Gdyby tak inni nasi zawodnicy tak potrafili strzelać "w środek bramki" jak Villa to może oni byliby drugimi najlepszymi strzelcami w zespole.
Tak na marginesie, dziwi Cię, że zawodnik grający z przodu ma straty ?
Nie liczyłeś Messiemu strat w meczu w którym tych strat potrafił mieć około ~15-20, no bo po co skoro strzelił bramkę....
Fatalne pudło z akcji sam na sam, mnie to nie dziwi, fatalnie to można przestrzelić z 2 metrów na pustą, a nie mając na plecach zawodnika, który powoduje upadek i strzelając z ostrego kąta. To była akcja po której można było strzelić, ale nie przesadzajmy.
Nie wiem ile należy mieć jadu, żeby analizować każdą akcję zawodnika i wypisywać wszystko w czarnych kolorach.
Dlaczego nie napiszesz " Świetna bramka Villi" tylko "strzał w środek" ?
Jak chodzi o oceny ogólnie spoko ale ZM dla Villi.
Nie można usprawiedliwiać Messiego, za nie podawanie do Alexisa w wybornych sytuacjach dla tego drugiego, nawet jak zepsuje 1-2 kontry.
Z drugiej strony Messiemu wiele rzeczy wolno, innym już nie bardzo. Messi zresztą jest wolnym elektronem i będzie częściej przy piłce i aktywniej grać od np graczy na skrzydle, którzy muszą być w większości czasu na swoich pozycjach i czekać na piłkę.
0
BadNews
Tak Pedro grał bardzo dobrze, ale 2 sezony temu, zeszły miał akurat fatalny a teraz niestety nie jest wiele lepiej.
Ja ogólnie tego zawodnika bardzo lubiłem, głównie za spryt, który objawiał pod bramką rywala. Nie jednokrotnie świetnie potrafi wykańczać akcję i to wcale nie takie łatwe.
Jak chodzi o cechy piłkarskie to Pedro tak na prawdę ciężko było tutaj faworyzować, na jego tle byli piłkarze z dużo większym potencjałem, ale Pedro czasami mimo niewielu walorów był jednym z lepiej grających zawodników oraz strzelał bardzo dużo, teraz niestety brak owych walorów wychodzi na światło dzienne przy grze kanaryjczyka.
Tutaj można dać za przykład np Ville. Umiejętność gry obiema nogami, świetna technika strzału. Rzuty wolne, strzały zza pola karnego, dobra gra w ataku i umiejętność wybiegnięcia zza obrońców, gra kombinacyjna. To wszystko sprawia, że ten zawodnik nawet jak część aspektów u niego zawiedzie, to zostaje cały szereg, który może przełożyć się na dobre wyniki drużyny.
W przypadku Pedro, jak zawiedzie spryt, to on traci główną siłę rażenia.
Wiemy, że gra kontaktowa to jedna z jego słabości, drybling chyba też należy tak rozpatrywać, przez co ten zawodnik nie potrafi nikogo minąć na skrzydle, lekki kontakt z przeciwnikiem i Pedro leży na murawie, a nie jest na tyle szybki żeby tej gry kontaktowej uniknąć.
Jeżeli Pedro nie odzyska tego błysku, który był widoczny 2-3 sezony temu, to marnie widzę przydatność tego zawodnika w ofensywie, ale wierze, że jednak odzyska.
0
Tylko z szybkości Pedro niestety kompletnie nic nie wynika.
Zauważ grę Alvesa i Pedro.
Alves dobiega do crossów, stwarza realne zagrożenie dla bramki przeciwnika. Pedro jak dostaje piłkę robi sobie kółeczko i ją wycofuje.
W ostatnim meczu z Milanem Pedra bez problemu doganiał Abate mimo, że początkowo był 2-3 metry za nim, więc albo Pedro się boi przycisnąć albo wcale taki szybki nie jest.
Teraz można spojrzeć na grę Alexisa, jego szybkość ( choć podobno Pedro jest szybszy) pozwala mu na dochodzenie do sytuacji sam na sam, nawet jak je marnuje to jednak jego szybkość przekłada się na zagrożenie.
Jeśli piłkarz jest szybki ale gra tchórzliwie, boi się dryblować i nawet grać kontaktowo z przeciwnikiem to tak na prawdę ta cecha jest bezużyteczna.
Być może z szybkości Pedro będziemy mieć pożytek, jak ten zawodnik sobie przypomni jak grać, ale na tę chwilę się na to nie zapowiada.
0
Nie wiem w ogóle jak można w jego przypadku mówić o tym że grał słabo i nie miał formy, jak po tak ciężkiej kontuzji dostawał jedynie ochłapy a na boisko wchodził raz na 3 mecze i to czasami tylko na 15-20 minut.
Raz na jakiś czas wyszedł w pierwszym składzie, głównie w meczach o pietruszkę gdzie większość pierwszej 11-tki odpoczywała na ławce a sam Villa nie miał takiego wsparcia jaki powinien. Mimo wszystko prędko stał się drugim strzelcem zespołu. Taki zawodnik jak Villa powinien dostać kredyt zaufania już od początku i nawet mimo słabszego meczu ( które np Pedro miewa notorycznie) nie powinien od razu wędrować na 3 mecze na ławkę. Jak dla mnie to był błąd sztabu nie wpuszczając tego zawodnika tak często jak na to zasługiwał, a trzymanie go na ławce w dwumeczu o superpuchar hiszpanii czy pierwszym meczu CDR z Realem to było kręcenie na siebie bata.
0
pax
Możesz, ale czemu czepiasz się tylko jego ? Nie on był tutaj czynnikiem, który decydował o porażkach.
Co więcej gdyby Villa zagrał w pierwszym meczu CDR z Realem i w drugim od 1 minuty to możliwe, że to my byśmy grali dalej.
Można kogoś nie lubić, ale po dzisiejszym meczu czytanie twoim wypocin jest po prostu nie smaczne.
Ja mam teraz krzyczeć, że połowa składu jest beznadziejna bo w ostatnich meczach z Realem grali słabo ?
Zauważ, że David nie jest jeszcze zawodnikiem pierwszej 11-tki, jedynie ma szanse do niej się dostać, a są w naszej drużynie zawodnicy, którzy grają w pierwszej 11-tce a na to nie zasługują, co więcej zawiedli w ważnych meczach, w których straciliśmy szanse na 2 puchary (CDR i superpuchar hiszpanii).
Nie uważam za celowe pisać o kogo chodzi.
Jeśli jesteś hejterem to twoja sprawa, ja nie uważam za celowe dłużej dyskutować.
Pozdrawiam.
0
pax
jeśli Villa gra słabo, to 95% składu barcy gra słabo.
Mówisz o meczach z Realem.
Czy wg Ciebie 20 minut można nazywać meczem ? bo tyle dostał Villa w CDR , nie mówiąc już o tym, że wszedł przy wyniku 2-0 i nic już nie mógł zrobić bo Barca była zagubiona i biegali jak dzieci we mgle.
W drugim meczu Villa zagrał tak samo słabo jak reszta drużyny, więc czemu czepiasz się tylko jego ?
Jesteś delikatnie mówiąc nie obiektywny.
Czepiasz się Villi nie wiadomo o co, to może powiedz mi który z naszych wysuniętych zawodników prócz Messiego gra lepiej.
0
pax
Z realem zagrał tak jak reszta drużyny.
Zawodnik taki jak Villa jak nie dostaje podań to cudów nie zrobi.
Z pustego to i Salomon nie naleje, taka prawda.
W CDR został wpuszczony przy wyniku 2-0 jak Barca waliła głową w mur a do tego wystawili go na prawej stronie (epic fail)
Z sevilla bramka na 1-1 zmieniająca losy meczu. Ostatni mecz z Milanem oglądałeś ?
0
pax
W trzech poprzednich zagrał fatalnie ?
Puknij się w głowę i napisz raz jeszcze, tylko tym razem z myśleniem.
0
kri107
Z tym robieniem zagrożenia przez Pedro to zdrowo przesadziłeś.
Ten zawodnik od meczu z Espanyolem, nie robi praktycznie żadnego zagrożenia a jednak Alexis robi i to spore, nawet jak nie strzela.
Gra w reprezentacji to inna bajka.
Patrząc przez pryzmat ostatnich 3-4 meczy to Pedro się nie zbliża poziomem do Alexisa, jak źle by to nie brzmiało.
Jak Pedro wyjdzie w kolejnym meczu i zagra dobrze, to go będziemy chwalić.
Na tę chwilę i tak Pedro wychodził w najważniejszych meczach od 1 minuty i nic nie robił, a Villa z Alexisem dostawali ochłapy.
Mam nadzieję, że teraz się to trochę zmieni dla dobra drużyny.
Ja chyba wyrzucę TV przez okno jak zobaczę w 1 meczu z PSG Ville i Alexisa na ławce kosztem Pedro i Cesca (no chyba, że będą w świetnej formię w co wątpię).
0
Alexis może nie zagrał świetnie, ale na pewno bardzo dobrze.
Na ocenę meczu składają się dwie połowy.
W pierwszej był nie do zatrzymania, świetny w odbiorze oraz całkiem nieźle w ataku.
W drugiej słabiej, ale trzeba mieć na uwadze, że powinien dostać piłkę od Alvesa (akcja ze strzałem w słupek) oraz Messiego (ta z przerzuceniem piłki nad bramką).
W rezultacie dostał 1 podanie po którym nie celnie uderzył oraz ze 2 razy zepsuł akcję na skrzydle mimo w dogodnej sytuacji.
Akcja z przeplatanką oraz wyłożeniem Alvesowi, palce lizać.
Reasumując, Alexis zagrał na prawdę dobre spotkanie, jeśli Pedro będzie grał w ten sposób to będę zadowolony.
0
Hen
Nie przesadzaj.
Messi: 2 bramki i asysta.
Villa: 2 asysty i bramka.
Bramka Villi była bramką otwierająca, która często ustawia mecz więc tutaj spore zasługi.
Messi szarpał to okej, ale nie raz grał samolubnie (np ostatnia akcja jak przerzucił bramkę a mógł wyłożyć Alexisowi )
Villa jak widział, lepiej ustawionego gracza to podawał a strzelał wtedy kiedy sam był w najlepszej sytuacji.
Jak dla mnie obaj grali równie dobrze i ciężko mi powiedzieć, że Messi był lepszy.
0
Świetny mecz, teraz pytanie dla kogo ZM.
Villa i Messi na nią obaj zasługują, ale dałbym ją Villi bo Messi już wystarczająco się nachapał :D
0
Heh ale ostrzeliwują biednego Pinto.
0
Teraz Alexis fantastycznie.
0
natall11
Cesc i Pedro obaj są bez formy.
Pedro grał w ważniejszym meczu z Milanem, dzisiaj grał Cesc a Pedro siedział, wg mnie siedzieć powinni obaj, a nie sądzę, że Pedro chciałby się z Ceskiem zamieć na mecze. Pewnie każdy woli grać w LM więc narzekać nie ma na co.