Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Hehe taki jad poszedł na Roure, a widać było telefonik od Tito i wiadomość żeby Iniesta wszedł. Jak widać Roura to kukiełka, za która ciągle i tak pociąga Tito, dlatego na drugi nie raz nie ma co wyzywać Roure za skład i taktykę bo on chyba był tutaj najmniej winny.
0
Gdyby tylko temu piłkarzowi nie szwankowałaby psychika to mielibyśmy bardzo kompletnego napastnika.
0
pax
Słaby i niezgrany Villa i tak wniesie do zespołu więcej od Alexisa czy Pedro bądź Fabregasa , a przynajmniej na tę chwilę tak to wygląda.
Odnośnie partaczenia to wiadomo, że nie można brać tego dosłownie, bo każdy piłkarz psuje akcję co jakiś czas, ale widać że Villa jak jest w trudnej sytuacji to stara się nie oddawać piłki za darmo, a przynajmniej jest pod tym względem dużo lepiej niż we wcześniejszych sezonach.
Wolę jedno podanie, niż nic , a który piłkarz w ostatnim meczu może pochwalić się lepszymi osiągami ? Messi strzelił a tak to bieda z nędzą jak chodzi o nasz skład, skoro najlepszym zawodnikiem był bramkarz.
Nie chcę też przypominać ile razy Villa ręką pokazuje i prosi się o prostopadłe piłki a jest pomijany przez naszych rozgrywających.
Z drugiej strony nie przypominasz sobie jak do lutego idealizowany był Pedro, który za bycie Pedrem dostawał od redakcji oceny 6 w górę, tylko dlatego że Messi nas wyciągał z bagna, a argumentowane było tym że Pedro robił pressing i dużo biegał, a Villa który wchodził na 15 minut i nie zdążył nic pokazać tudzież nie dostał żadnej dobrej piłki dostawał oceny 4-5.
Villa nie jest dryblerem, nie można od niego oczekiwać nie wiadomo jakich akcji, to jest goleador, człowiek, który żyje z podań, dlatego lubi grać na pograniczu spalonego. To że nasi rozgrywający nie potrafią mu zagrać prostopadłej piłki to nie jego wina. Oglądałeś mecz z Sevillą ? kilka minut na szpicy i Villa strzelił bramkę wyrównującą tym samym dając nam nadzieje na wygranie meczu.
Może i rzeczywiście ocena jest za wysoka, ale przynajmniej ten zawodnik stara się robić coś więcej a nie zostaje biegającym anonimem.
Winą wszystkiego niestety ciągle pozostaje zła taktyka.
0
pax
Uważasz, że Pedro jest lepszy ?
Przeanalizuj sobie ile minut na boisku spędził Pedro oraz Villa oraz porównaj jak się prezentuje ilość bramek.
Już nie mówiąc, że w wielu akcjach Villa miał wyraźny wpływ na bramki (np 2 ostatnie z Osasuną )
Z drugiej strony kwestionujesz ocenę nie tylko redakcji ale też wielu osób, które mecz oglądały i domagały się nawet podwyższenia.
Tym bardziej, że redakcja nie kończy na jednym obejrzeniu meczu, więc raczej wie co pisze. Jak można zresztą winić zawodnika , który w ogóle nie dostaje żadnych otwierających podań, a sam mimo że jest goleadorem nie jednokrotnie znajduje partnerów w polu karnym, lepiej bądźmy obiektywni, bo Villa ani nie partaczy ani nie psuje akcji, jak na zawodnika , który sztucznie zaadoptowany jest na lewej stronie boiska to gra bez zarzutu, a patrząc na to, że we wszystkich prestiżowych meczach, po za ostatnim z Realem, Villa grzał ławkę, to ciężko mieć o cokolwiek do niego pretensje.
0
Arbeloa też mógł nie wbiegać w Naniego bo widział, że Nani ma nogę w powietrzu, a Nani nie widział Arbeloi bo skupił się na przyjęciu piłki, więc atak był na piłkę nie na zawodnika przeciwników.
Jak dla mnie sędzia popełnił błąd i tyle.
0
Zizou20
Trudno się temu dziwić, w końcu to przez kibiców Realu, Barcelona ma tak zniszczoną opinię. Wielka ofensywa, która pokazuje Barce ze strony symulantów, mimo że w większości przypadków, faule na naszych zawodnikach były. Jednocześnie zapomina się o takich perełkach, jak Di Maria, czy teraz Pepe.
0
Prawda jest taka, że jedyna mocno kontrowersyjna sytuacja to niestety kartka Naniego, inne rzeczy są mało istotne, bo zdarzały się na obu frontach.
Mnie osobiście ten dwumecz średnio interesował , bo oglądałem BVB, ale mówiąc obiektywnie szkoda mi ManU, bo uważam, że bardziej sprawiedliwie by było gdyby jednak mecz kończył się w 11 na 11.
Trzeba też spojrzeć na to z innej strony a mianowicie jako pojedynek La Liga vs PL i w tym przypadku cieszy zwycięstwo Realu, szkoda tylko że w takich okolicznościach wygrali, bo nie możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że Real był lepszy i znowu pokazaliśmy wyższość ligi hiszpańskiej nad angielską.
0
Normalnykibic
Mylisz fakty, Ronaldo był faulowany i upadł na biegnącego Mascherano, dokładnie na nogę co skutkowało tym że Masche nie mógł kontynuować akcji i uniemożliwić strzału Higuainowi.
W tamtej sytuacji należał się przede wszystkim rzut wolny na faulu Ronaldo.
0
W Pucharze króla Real był lepszy, w meczu ligowym też, ale nie potrafił tego przypieczętować i mówiąc obiektywnie karny na Adriano był, nie zależnie od tego czy był kontakt czy nie , to wysunięta noga nie pozwalała Adriano pomyślnie skończyć akcji.
0
Normalnykibic
Ja nie muszę skakać, wystarczy, że oglądam mecze i takich wyskoków widzę setki, twoim tokiem rozumowania każdy piłkarz tak robi aby zatrzymać piłkę ręką. Ja mam w tym względzie inne zdanie.
Piłkarze przy wyskoku pracują łokciami, za co często są gwizdane faule, szczególnie jeśli ta praca jest nadmierna, więc taka a nie inna pozycja tego piłkarza raczej nie jest niczym rzadkim na boisku.
0
Normalnykibic
A czy nie zauważyłeś, że ja napisałem o "naturalnym" zachowaniu w danej sytuacji ?
Stanie krzyżem nie jest naturalnych zachowaniem ,a przy wyskoku zawsze pracują ręce, więc nie trafiłeś z argumentem.
0
Normalnykibic
Co z tego ? Skoro wyskok był naturalny.
Co do twojego gifa , to zauważ że zawodnik ManU miał te ręce ułożone w ten sposób jeszcze zanim zawodnik Realu oddał strzał, a nie było ruchu rąk do piłki po oddaniu strzału.
0
Normalnykibic
Idź sobie na podwórko pograć w piłkę i wyskocz do pojedynku główkowego z rękami przy dupie, zobaczymy czy przy kontakcie z przeciwnikiem wylądujesz jeszcze na nogach czy na plecach.
Tu nie było ruchu ręki w stronę piłki, a to czy leciała w bramkę to raczej mało istotne w tej sytuacji. Zawodnik Manu nie miał na to wpływu i sędzia musiałby być nienormalny, żeby odgwizdać karnego.
Zresztą nie będę tego drugi raz tłumaczyć, niech każdy sam to oceni.
0
Normalnykibic
Jaki karny za rękę ? A czy zawodnik ManU był świadomy że z 20 cm zostanie nabity w rękę ?
Tu nie było ruchu ręki do piłki, tylko normalny naturalny wyskok, za takie rzeczy nie drukuje się karnych, bądźmy poważni, nie każda ręka to przewinienia, a szczególnie jak zawodnik nie ma na to wpływu.
0
Ta mecz Barcy z Interem gorszego dowodu na "pomaganie" Barcelonie nie słyszałem.
Na niekorzyść Barcy.
- Zaliczona bramka Diego Milito z metrowego spalonego.
- Nie odgwizdany karny na Alvesie.
- Nie zaliczona prawidłowa bramka Bojana dająca awans w ostatnich minutach meczu.
A dla Barcy ?
Niby druga kartka dla Thiago Motty za sytuacje z Busquetsem.
Motta dotknął twarzy Busiego, za co wg przepisów jest żółta karta, a że miał wcześniej jedną to dostał czerwoną, ale nie można tutaj zarzucić drukowania, bo sędzie jak najbardziej się z tej decyzji wybroni.
0
SinMistico
Radze sobie zobaczyć akcje sam na sam Moraty z ostatniego GD.
Valdes do dobry bramkarz i szanowany przez ekspertów na całym świecie, nie on odpowiada za złe wyniki zespołu.
Iker przed kontuzją wpuszczał dosłownie wszystko co leciało w bramkę i nawet Mou wolał Adana kosztem Ikera, więc nikt nie jest idealny.
0
No coż BVB w 1/4 , a do tego bez pomocy sędziego, tylko po świetnej grze.
0
Błaszczykowski !
0
Jeśli Juventus będzie grał słabo a Schalke będzie walić bramkę za bramką to jaki mecz będzie ciekawszy ?
Dla mnie nazwiska się nie liczą, tylko poziom footballu. BVB gra bardzo dobrze a do tego w pierwszym składzie 3 Polaków, będzie ciekawie jakby wygrali LM. A co da mi ManU w finale, skoro prezentuje taki sobie poziom?
Każdy zresztą lubi co innego.
0
iniessi
A co oceniasz zespoły po medialności , czy po tym jaki prezentują poziom footballu ?
Jeśli nie będzie Barcy w dalszych rozgrywkach to ja będę kibicować tym co prezentują dobry football.
0
2-0 Goetze , asysta Lewego :)
0
Gol BvB Santana.
0
Jak chodzi o brak Tito , to radzę spojrzeć na problem bardziej racjonalnie.
W meczach o superpuchar hiszpanii na ławce był Tito a kto zdobył puchar ? Real... W meczach z silniejszymi zespołami ( Celtic, Real na CN) Barcelona nie prezentowała się dobrze, remis z Realem, który miał wtedy formę fatalną i to na swoim podwórku , nie można określać mianem sukcesu.
Do tego kilka meczy takich jak z Deportivo i Mallorcą , które taktycznie Barcelona przewaliła a wynik znowu uratował Messi.
Prawda jest taka, że nawet z Tito nie bardzo możemy pochwalić się wynikami w tych prestiżowych meczach.
Taktyka była ta sama, Pedro z tylko jemu wiadomych powodów, ciągle od 1 do 90 minuty w każdym meczu. Villa, który nie raz udowadniał, że potrafi wnieść coś dla drużyny, kolejny prestiżowy mecz oglądał z ławki rezerwowych. Roura to tylko kontynuuje.
Tito jak wróci, to sytuacja się może nieco poprawić, ale na pewno nie na tyle abyśmy odzyskali dawną chwałę. Z tymi trenerami raczej na to nie ma szans, niestety. Tu musi być trener, który ma swoją wizję, trener, który będzie potrafił wykorzystać potencjał Alexisa czy Villi, a nie promować i faworyzować Messiego kosztem pozostałych zawodników, z takim postępowaniem wykluczenie Messiego z gry będzie równoznaczne z wygraniem meczu. Milan i Real tego dowiedli. Dowiodą tego też inne zespoły.
0
756 podań - 5 strzałów.
Real 305 podań - 14 strzałów.
Coraz bardziej taki styl przestaje mi się podobać, skoro nie wynikają z tego akcje podbramkowe ...
0
Ja tam nie winie Valdesa, pokazał że mu bardzo zależy na drużynie i nie sądzę że po jego odejściu uda nam się szybka znaleźć bramkarza co godnie go zastąpi.
0
A kto na ten czas nie jest słabiutki ? To nieudolna taktyka powoduje, że piłkarze nie mogą w pełni rozwinąć skrzydeł, nawet Messi jest przygaszony a to chyba o czymś świadczy.
Alba robi co może , we wtorek strzelił nawet bramkę Realowi.
Będzie normalny trener co poukłada drużynę, to będzie można po czasie ocenić kto jest słabiutki a kto nie.
0
Adriano w tej sytuacji nie miał szans się utrzymać na nogach, nawet jeśli jakimś cudem by przeskoczył nogę, to nie miał prawa utrzymać równowagi, a nawet jeśli to straciłby tyle czasu, że i tak piłki by nie utrzymał bo przed niego już wbiegało 2 zawodników Realu.
Co tu dużo mówić faul był bo uniemożliwił pomyśle skończenie akcji i tym samym karny, ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo Barca znów pokazała niemoc i bezradność. W akcjach ofensywnych po prostu nie istnieliśmy, smutna prawda.
0
Nic nie dały zmiany poszczególnych zawodników, bo to nie w tym leżał problem. Problemem było odpowiednie ustawienie taktyczne zespołu, a to nadal się nie zmieniło. Po co kolejny raz Messi ustawiony na ataku, skoro obrońcy skutecznie pokazują jak go zneutralizować. Messi powinien grać na prawym skrzydle , na środku Villa a na lewym Tello.
Villa może by coś na ataku ugrał a na pewno Messi miałby dużo więcej miejsca.
Można było również zagrać z Songiem zamiast np Thiago, wysoki i silny zawodnik zawsze się przyda , a szczególnie jak ma formę.
Ewentualnie wpuścić Alexisa od początku i liczyć, że chociaż wywalczy jakiś rzut wolny lub nawet karny, było wiele różnych ciekawych wyjść a dostaliśmy to co zawsze, czyli np Ville który bezradnie biega po lewym skrzydle, bo nie jest dryblerem i cudów na tej pozycji oczekiwać od niego nie można , zwłaszcza jak nie dostaje dobrych podań.
Messi wypychany z ataku w pomoc , bo jedynie tam ma chwilę na przyjęcie footbolówki. Alvesa, który w akcjach ofensywnych musi wyręczać Pedro, bo Pedro po za samym bieganiem nie robi nic, przez co nie zawsze jest tam gdzie go potrzebujemy najbardziej, czyli na obronie.
Trudno się mówi, może wielu się ze mną nie zgodzi, ale ja żałuje że Barcy nie przejął trener pokroju Bielsy, przynajmniej byłaby jakaś jakość a nie popłuczyny po Guardioli.
0
Co jak co, szkoda mi Valdesa , on nie zasłużył na porażkę , mimo tej kartki.
0
Kolejny mecz, który pokazuje że Messi nie ma z kim grać. Strzelił jedną bramkę z niczego, czego chcecie więcej ? Real gra lepiej, ma rzuty wolne , akcje to sobie Ronaldo może próbować, ale to nie znaczy, że jest lepszy.
Kolejny raz żenująca taktyka Barcy, bo po za zmianami poszczególnych zawodników, ustawienie się nie zmieniło. Brak elementu zaskoczenia ... i znowu pewnie porażka.