Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Trudno się dziwić takiej reakcji redaktora na stronie naszego wroga :D
Z drugiej strony Pedro sam sobie tego piwa nawarzył, nie jednokrotnie kładł się przy byle kontakcie a poważniejsze symulki też się zdarzały.
Nie jestem fanem tego typu zagrań, wcześniej raziły mnie u Sancheza, ale on wyraźnie się ogarnął.
Ogólnie to dziwi mnie brak zainteresowania kadrą hiszpanii na stronie realu, głównie kibiców, którzy jednogłośnie życzyli zwycięstwa francuzom i porażki La Roja.
Tam 100 razy większe zainteresowanie wywiera mecz Portugalii czy nawet Niemców.
Nie wiem jak można życzyć porażek drużynie, której kapitanem jest zawodnik własnej drużyny.
0
aster222
Też tak w pierwszym momencie zauważyłem, że nogi już wcześniej składały mu się do upadku, nie wiem zresztą dokładnie tego nie analizowałem.
Jeśli rzeczywiście Pedro za łatwo się wyłożył to sędzia dobrze zrobił, że nie podyktował.
0
Jak chodzi o Lewandowskiego, to wg mnie nie słuszna krytyka idzie w jego stronę, tym bardziej, że nikogo lepszego nie mamy.
Problem z Lewandowskim to przede wszystkim brak wsparcia.
Atuty Lewego w naszej reprezentacji nie przekładają się na zagrożenie, ale winę ponoszą niestety nasi zawodnicy.
Lewy potrafi wziąć na plecy rywala czasem dwóch i odegrać w tempo, zagrać akcję kombinacyjną, wygrać pojedynek główkowy, ale w BVB ma Goetze i Reusa, którzy do takiej zgranej przez Lewego piłki dopadną i zrobią akcję bramkową.
Już nie mówiąc, że swoimi akcjami sami na siebie biorą przynajmniej 2 zawodników rywala, przez co Lewy ma więcej miejsca i może dojść do sytuacji strzeleckiej. W kadrze jest niestety osamotniony, dostaje podanie i co ? ani nikt z naszych kadrowiczów nie ucieknie rywalowi, żeby Lewy mógł zagrać prostopadłą piłkę ani nawet nie wystawi mu się do klepki.
Co z tego, że Lewy weźmie na plecy rywala i odegra z pierwszej tak jak Obraniakowi ostatnio z Ukrainą, jak ten uderzy prosto w bramkarza, a inny przerzuci 10 metrów bramkę. Niestety poziom naszych zawodników jest po prostu bardzo niski, nie licząc trio z BVB, które samo meczu nie wygra no i Boruca.
Lewy zbiera cięgi za to, że jest napastnikiem, jednak widać np jak gra Villa jak dostaje dobre piłki, a jak grał Villa dzisiaj, jak nie dostał ani jednego dobrego podania. Wniosek nasuwa się prosty.
0
Ja oglądałem uważnie mecz reprezentacji Hiszpanii i nie winiłbym tutaj napastników.
Przede wszystkim problem leży wg mnie w rozgrywających.
Nie umniejszam tutaj umiejętności Xaviego czy Iniesty, ale jakby tak się dobrze przypatrzeć to z ich gry było mało pożytku jak chodzi o kreowanie sytuacji napastnikom.
Tak szczerze mówiąc ile dzisiaj wykreowali klarownych sytuacji dla Villi ?
Odpowiem: 0.
Nie było dzisiaj błyskawicznych zagrań, tylko notoryczne zwalnianie akcji.
Widziałem to kilka krotnie przy akcjach Iniesty, który ładnie z piłką sobie brylował, ale mało z tego wynikało a tempo akcji spadało.
Iniesta jednak kilka niezłych podań miał, a Xavi grał bardzo zachowawczo.
Nasi rozgrywający za bardzo się boją zaryzykować jakimś ciekawym prostopadłym podaniem czy crossem, bo hołdują zasadzie, że najważniejsze jest utrzymywanie przy piłce, stąd 1000 podań a 0 klarownych sytuacji.
Dzisiaj to przyniosło korzyść, ale głównie za sprawą błysku Pedro, oraz szczęśliwego bądź co bądź zagrania Monreala, ale nie zawsze tak będzie a z meczu na mecz oglądanie takiego "widowiska" zaczyna po prostu nudzić.
0
Trzeba pamiętać że Valdes też obronił strzał w sytuacji 1 na 1 z Riberym.
Hiszpania swobodnie mogła ten mecz przegrać.
0
Alonso jak stoper
0
A tak kibice Realu gadają, że Valdes jest słaby i reprezentacja by tylko przez niego przegrywała.
0
Arbeloa dzisiaj mnie wyjątkowo irytuje.
0
Fabregas niecała minuta na boisku i bezsensowna kartka.
0
Bramka Pedro cieszy na pewno w końcu nasz zawodnik.
Co do Villi to nie strzelił, ale powiedzmy sobie szczerze, nie dostał ani jednego dobrego podania.
Pedro dostał dobrą piłkę od Monreala, który równie dobrze mógł podać trochę do tyłu a tam sobie czekał Villa, który też by strzelił, więc jak widać różnie może się mecz potoczyć dla poszczególnych zawodników.
Co do ogólnej gry to bardzo mało kreują groźnych sytuacji nas rozgrywający.
Pierwsza połowa to było klepanie z którego nic nie wynikało.
W drugiej nieco lepiej ale i tak jak na taki potencjał to mało stwarzają hiszpanie sytuacji bramkowych.
0
Timot3i
We wszystkich ważnych meczach Pedro gra w podstawie, jedynie z bardzo słabymi przeciwnikami "odpoczywa" więc nie wiem o co Ci chodzi.
0
Żałosne są te zmiany La Roja.
Fajnie strzeliliśmy 1 bramkę to gramy bez napastnika i będziemy pewnie tiki takę grać aż przeciwnik uśnie.
Już z Finlandią to się zemściło, mam nadzieję, że teraz będzie inaczej.
0
Świetna akcja i bramka Pedro, może i w w klubie wróci mu skuteczność.
0
Czy ktoś wie, czy można gdzieś w TV zobaczyć mecz Hiszpanii z Francją?
0
Pedro nie jest wychowankiem, trafił do Barcy jak miał 17 lat.
0
MaTi1515
A Ty pewnie, tyle tych jego meczów oglądasz, że z całą pewnością możesz stwierdzić, że to typowe..
Brazylia gra słabo więc i Neymar nie błyszczy.
Tak samo było z Messim w ostatnim meczu z Realem w CDR. Jak gra słabo drużyna to jeden zawodnik też cudów nie zrobi.
0
Radwańska pewnie przewali 2 seta i koniec, może puszczą chociaż drugą połowę meczu.
0
A ja chcę Neymara i mam prawo chcieć :P
A co zrobi sztab to już ich sprawa.
0
acids
Dzięki za linka :D
0
No niestety chyba nie obejrzymy bo na obu dają coś innego. No trudno bo zapowiadał się ciekawy meczyk.
0
Astad
Dziękuje :)
0
sheller89
Skoro daje sobie radę z drużyną, która słynie z najlepszej defensywy (Włochy) to czemu ma nie dać rady sobie w La Liga ?
Neymar już w nie jednym meczu reprezentacyjnym, radził sobie z obrońcami jak chciał i strzelał bramki więc raczej trudno bronić ciągle teorii że jedynie w lidze brazylijskiej jest mocny ..
0
Leci w Tv mecz Brazylii ?
0
Mnie osobiście bardzo przyjemnie się czytało, a trudniejsze słowa ? No cóż, jak się czyta książki to nie ma z tym problemu. Ja osobiście lubię jak problem opisany jest dobrze, a dodatkowo słownictwo wzbogacone.
Erudycja jeszcze nikomu na złe nie wyszła.
Jeśli jednak bardzo komuś to przeszkadza, to niech nie czyta, ale na pewno znajdzie się sporo osób, które to docenią.
Zresztą nawet jak coś nie pasuje, to lepiej to przemilczeć, sięgnąć po słownik (jeszcze nikt od tego nie umarł) i sobie sprawdzić, przy okazji nauczyć się czegoś.
Nie mam nic przeciwko tego typu artykułom (sposób pisania).
Pozdrawiam
0
Szkoda mi Boruca , widać w wywiadzie, że przeżywa porażkę jak nikt . Oczy mu się szklą i głos drży, ale nic nie mógł zrobić przy akcjach bramkowych.
0
Hummels do tego potrafi świetnie wyprowadzić piłkę spod własnego pola karnego i zdarza mu się zagrać całkiem dobrą daleką piłkę.
0
Bojan to też nasz wychowanek i odszedł, więc to akurat nie daje tutaj pewności czy ktoś będzie w klubie grać czy nie.
0
Ważne, że Alexis jest oddany klubowi a nie jak najemnicy z Madrytu, którym pomachasz kasą przed oczami i już mają wątpliwości gdzie grać (oczywiście nie wszyscy).
Jeśli Alexis będzie oddawał serce na boisku, to będziemy mieć dzięki jego grze sporo korzyści i kto wie czy nie uratuje nam meczu w trudnych momentach. Ja w niego wierzę, w sumie zawsze wierzyłem. Mam nadzieję, że zostanie przynajmniej na kolejny sezon.
0
Astad
Przeceniasz Pedro ;p
Raczej w jego przypadku można by się było spodziewać kółeczka z obrońcą na plecach i wycofanie do tyłu.
0
Szczerze to Brazylia już nie jest tym zespołem co kiedyś.
Nawet komentatorzy stwierdzili, że do tej pory Brazylia grała średnio.
Na pewno jest słabsza od Argentyny na tę chwilę. Fakt ma sporo zawodników, którzy dzięki umiejętnością indywidualnym potrafią wykreować dobrą akcje, ale taktycznie to ich np Niemcy zjedzą na śniadanie.