0

hoeniker
A gdzie byli ŚO ?
Z drugiej strony ta piłka nie była taka łatwa bo odbiła się wysoko po koźle, nie tylko Song w takich przypadku miałby nie pewną interwencją, ale jakby nie było to jednak on asekurował, to że wyszło to nie za wesoło to już inna sprawa, to nie jego sektor boiska.

0

hoeniker
A czy Song gra dzisiaj na ŚO ?

0

Ten faul to dowód na to jakie jednak Alexis robi zagrożenie. Właśnie dzięki odważnej grze i próbach gry 1 na 1. Przeciwnicy łapią kartki a nam się gra łatwiej.

0

piknie Alexis i Thiago !

0

widzę, że dyskusja trwa w najlepsze :P
Ja tam myślę, że Valdes jest dobrym bramkarzem, nie wykluczam, że Barca znajdzie lepszego, ale nawet jeśli tak się stanie to wcale o to może nie być tak łatwo, no chyba, że ściągniemy 100% pewniaka.

0

natall11
Wybacz w takim razie moje przeoczenie, ale nie zmienia to zbytnio mojej wypowiedzi, działa ona w obie strony, jeśli zmniejszyć Pedro to i Villi.
Ja oczywiście nie jestem zwolennikiem zmniejszania im oceny, chciałem tylko zaznaczyć, że nie zawsze jest to takie proste, bo takie zmiany przynoszą też inne skutki, muszą być zachowane proporcje.
Co do krytyki, na to się już nic nie poradzi.
Obu zawdzięczamy awans i nie należy za ten mecz akurat wieszać na nich psów.

0

natall11
Tylko jak widzę Pedro nikt oceny nie próbuje zmniejszać, a Villi owszem.
Nie mówię, że zmniejszenie byłoby błędem, ale w takim razie siłą rzeczy musieliby zmniejszyć również Pedro, bo byłaby zdecydowanie za duża dysproporcja w ocenie pomiędzy nimi.
Dlatego albo zmniejszamy im obu, albo wcale. Patrząc jednak przez pryzmat oceny Valdesa, to o pół oczka można im by było zmienić w dół i myśle, że jeszcze taki scenariusz byłby sprawiedliwy.
Ja go za bramkę nie krytykuje ani za grę, po prostu uważam, że nie możemy za samą bramkę jednemu zawodnikowi dawać oceny bardzo dobrej a drugiemu za asystę o wiele niższej.

0

constantine16
A widziałeś wypowiedź Kowalewskiego, który ocenił tę sytuację ?
wg niego bramkarz w takiej sytuacji nie wiele ma do powiedzenia.
Valdes rzucił się w lewo a kierunek piłki został zmieniony na prawo, jak już Ci ciało leci w jedną stronę to za dużo nie zrobisz.
Dobrym przykładem jest zagranie przeciw nogom w tenisie.

0

Neymar jest specyficznym zawodnikiem, pasuje do Barcy. Ma spory potencjał a to co już teraz prezentuje daje spore nadzieje na to, że będzie z niego pożytek.

0

Mnie to właśnie dziwi robienie kozła ofiarnego z Villi.
David dostał ocenę adekwatną. Pedro dostał 7.5 a niby po za tą bramką grał lepiej ?
Okej udzielał się w pressingu, ale przecież tego zawodnika nikt nie zwalniał ze stwarzania sytuacji podbramkowych a jak widać ciągle tego brak w jego grze.
Nie jestem zwolennikiem zmniejszania im ocen. Pedro kluczowa bramka, wg mnie za 7.5 się wybroni, Villa kluczowa asysta, która jakby nie było zapewniła nam półfinał, więc za 6.5 też się wybroni.
A pisanie, że "słaba asysta" to już jest dla mnie jakaś paranoja ... asysta to asysta, czy jakiemukolwiek z naszych zawodników zarzucali słabe asysty ? :D śmiech na sali.
Villa jest zawodnikiem o trochę innej charakterystyce niż Pedro czy Sanchez, nie jest on stworzony do pressingu, a właśnie do tego, żeby absorbować uwagę obrońców, wykorzystać ich brak czujności , strzelać bramki, ewentualnie je kreować. To ostatnie się w szczególności mu udało i jakby nie było w znacznym stopniu zawdzięczamy mu półfinał ( tak jak i Pedro).
Pedro strzelił to nośmy go na rękach, Villa asystował, mieszajmy go z błotem, a od kiedy Bramka >>> asysta ?
Czasem czytając takie rzeczy, czuje się jak na podwórkowym meczu, kiedy za wszystkie porażki winiło się bramkarza, mimo że często było to sprzeczne z logikom.

0

pax
Miałeś iść spać.

0

pax
Nie wiem co Ci da wypisywanie moich zdań wyjętych z kontekstu.
Jeśli to co mówisz, jest prawdą to Villa sobie stał z rękami podpartymi na biodrach i czekał na podania, być może tak było o to się kłócić nie zamierzam, bo tak jak mówię musiałbym obejrzeć mecz od nowa, tak samo jak ten z Realem, więc nie wymagaj ode mnie odpowiedzi na te pytania, bo mogą być one nie zgodne z faktami.
Dziwne, że jakoś po meczu nikt Villi nie zarzucał bierności, gdyby było tak jak mówisz, to sam Tito by go zdjął, w końcu Villa nie należy do jego ulubieńców.
Co do redakcji, napisałem co myślę, z chęcią poczekam na kogoś, kto rzeczywiście potwierdzi Twoje słowa. Bo jak na razie jest Twoje słowo przeciw słowu oceniającego.
A Twojego świętego oburzenia, pozwolę sobie nie komentować.

0

pax
Kazałeś mi się odnieść do oceny Villi oraz błędu redakcji więc się odniosłem, teraz masz o to jakieś pretensje.
Mówisz, że go chwalisz, po meczu , w którym miał 2 asysty Messiemu oraz bramkę, w którym kibice w sondzie przyznali mu ZM (redakcja Messiemu) wszedleś i wypisałeś minuta po minucie jego straty, a bramkę określiłeś strzałem w środek (pewnie dla zmylenia mało uważnych kibiców), ogólnie opisałeś jego grę w krytycznym świetle, puentując to zdaniem, że jednak zagrał dobrze.
Masz prawo krytykować, ja mam prawo bronić, jeśli uważasz, że nie mam argumentów to Twoja sprawa, w poprzednich dyskusjach z Tobą, miałem dosyć duże wsparcie forumowiczów, wiadomo oceny komentarzy nie są najważniejsze, ale pomagają trochę w ocenie sensowności swoich wypowiedzi.
Ja nie przekonam Cię do swoich racji, a Ty mnie pewnie do swoich, zresztą nawet jeśliby Ci się udało, to zostanie Ci jeszcze jakieś 70% forumowiczów więc powodzenia.

natall11
Wiek jest nie istotny, uważam że jesteś inteligentną dziewczyną i dobrze się wypowiadasz, oby więcej takich dziewczyn kibicujących FCB.

0

natall11
Odnośnie avatara to wiadomo kto na nim jest, bardziej mi chodziło hmm jakby to wyrazić. Panowie może lepiej by dostrzegli gdybyś miała na nim np zdjęcie Shakiry :P ale oczywiście to tak w kwestii żartów. Ogólnie szacun za Abidala.

Co do dyskusji o Pedro i Alexisie, żeby nie było tak ponuro, to Pedro może i ma przychylność redakcji w porównaniu do Sancheza, ale z kibicami jest odwrotnie, sporo osób rzeczywiście narzeka na Pedra ( w tym ja :D)

0

Gustlik89
Już ma 15 lat :D

Zresztą argumenty widzę ostro lecą z obu stron i widzę, że dziewczyna się kreatywnie wypowiada, to na plus.

0

pax
Żeby nie było to poniższa odpowiedź tyczy się Twojej wypowiedzi o meczu z Realem, żeby nie było, że dobiegam od tematu.

0

pax
Pragnę zauważyć, że opinia kibiców działa w obie strony.
Jakiś czas temu obniżyli ocenę Pedro, którą redakcja podwyższyła wyraźnie za 2 odbiory, mało istotne zresztą.
Gdyby Villa grał tak fatalnie jak mówisz, to część kibiców, wyraźnie by tu uargumentowała, tym samym dając powód do zmniejszenia oceny, a tak się nie stało.
Wychodzi na to że albo wszyscy kochają Villę albo mamy zbiorową halucynację. Dla mnie to zresztą bez różnicy. Ja nie wymyślam dla Villi argumentów, z oceną tego meczu się zgadzam, a kiedy staram się go bronić, to tylko w odpowiedzi na bardzo krytyczną i nie do końca sprawiedliwą wypowiedź.
Skoro Villa dostał taką ocenę to widocznie na tle kolegów prezentował się lepiej, tak chyba należy na to spojrzeć.

0

natall11
Odnośnie punktu 1, to pewnie przez avatar i może mało sugerujący nick, ale ja np doskonale wiem, że jesteś dziewczyną. Ogólnie jednak ten punkt mnie rozbawił :D

Gustlik89
Alexis ostatnio miał 5 odbiorów, więc Cię trochę poprę.
Co do przychylności to gołym okiem widać, że Pedro może na nią liczyć, być może to za zasługi itp nie wiem.

0

pax
A czy ja nie pisałem o tym meczu? Pisałem co widziałem i co zapamiętałem.
Gdyby Villa rzeczywiście był taki pasywny to wydaje mi się, że redakcja by to uwzględniła.
Zarzucasz im nierzetelność w ocenianiu, ale pragnę zauważyć, że Villa jest zawodnikiem, za którym najwięcej razy wstawiali się forumowicze i to na tyle skutecznie, że tę ocenę mu podwyższali, co raczej by sugerowało, że właśnie redakcja jest do Davida uprzedzona.
Zresztą jakie to ma znaczenie, Villa dostał ocenę adekwatną do gry, nie uważam, że został oceniony za wysoko czy za nisko. Na pewno nie mam zamiaru oglądać jeszcze raz meczu, tylko po to by wytykać Villi błędy, które notabene popełniają też inni nasi zawodnicy.
Piszesz, że tak wszystko dobrze analizowałeś, to gratuluję podzielności uwagi, skoro w trakcie powtórki, która oglądałeś prowadziłeś dyskusję na forum.

0

pax
A nie podbiegał ?
Nie chcę mi się od nowa oglądać meczu, ale podejrzewam, że pisanie o tym, że Villa stał z założonymi rękami i nie podbiegał do obrońców w celu odzyskania piłki mija się z prawdą, jesteś tego pewny, że ani razu nie miało miejsca takie zdarzenie?
Co do oceny, wg mnie jest słuszna, patrząc przez pryzmat oceny Pedro.
Jak chodzi o ocenę redakcji, to mają nad Tobą jedną przewagę, a mianowicie OBIEKTYWIZM. Twoja niechęć a może nawet obsesja do gry Villi, nie pozwala w pełni na poważnie brać Twoich wypowiedzi.
Redakcja po kilka razy ogląda dane spotkanie i często oceny są wystawiane po konsultacjach z innymi, nie zawsze są one sprawiedliwe, ale jak widzą reakcję kibiców to nie jednokrotnie je zmieniają.
Jednak nie przypominam sobie, aby wymyślali zdarzenia, których nie było.
Kłócić się zresztą nie będę, może ktoś Cie poprze, ja już swoje powiedziałem i na tym kończę. Zresztą nie jestem jak widzę godną partią na dyskutowanie.

0

natall11
Bramka Alby z Milanem po podaniu Alexisa, przykład kontry Barcy.

0

BorównaNT
Nic nie biorę po prostu nie jestem zaślepiony.
Jak niby grał Villa z Milanem ? że się starał ?
Villa po prostu stal przy obrońcach Milanu i przez cały mecz absorbował ich uwagę, raz czy dwa w pressingu sfaulował obrońcę i w sumie tyle. Oczywiście pomijam bramkę.
Nie grał inaczej niż z PSG, tylko z PSG był po prostu mniej spektakularny, zresztą za mecz z Milanem początkowo dostał ocenę jak Pedro teraz (która z tego co pamietam podwyższono mu nieco na prośbę kibiców) , a jak wszyscy wiemy Pedro wcale nie zagrał jakoś wybitnie, tylko że strzelił bramkę. Jakby to Villa wykończył a nie Pedro do dostałby 7.5 wzwyż, więc wyszedł by na to samo co z Milanem, czyli jednak podobieństwo by było.

0

pax
To ja twojego toku myślenia nie rozumiem.
Uważasz, że należy całkowicie zrezygnować z szans na kontrę na rzecz pressingu wszystkimi zawodnikami, bo uważasz z góry, że jakiś zawodnik sobie nie poradzi ?
To nie Villa po przyjęciu piłki, robi sobie kółeczko i wycofuje do tyłu, zresztą chyba nie muszę pisać kogo to cecha.
Jak nie wierzysz w to że Villa potrafi szarpnać to zobacz część jego bramek, które były wykończeniem świetnych podań Alby, po których Villa na pełnym biegu wpadał w pole karne i wykańczał. Nie zwalniał mimo że ciągle był naciskany przez obrońców.
Co do Messiego, to też pudło, bo to jego do niedawna wszyscy karcili za to że człapie po boisku i nie biega tak jak inni ( np Alexis), tylko że w obronę szedł słuszny argument, że Messi i tak robi swoje, a bieganie bez sensu też nie jest wymagana, bo tylko traci się siły, które przydadzą się aby dobiec do dobrej prostopadłej piłki przed obrońcą.

0

BorównaNT
Tylko my tak na prawdę nie znamy założeń taktycznych jakie dostaje Villa od trenera.
Ta stójka, stójek pozwoliła nam pokonać Milan, bo efektem takiej gry, było całkowite zaabsorbowanie dwóch środkowych obrońców co w konsekwencji pozwoliło nam zdominować Milan i odnieść spektakularna remontade.
Tak jak zresztą pisałem, wszyscy w pressingu nie mogą brać udziału, musi być ktoś z przodu gotowy na przyjęcie piłki i pociągnieciu akcji do przodu, a rolę tę z reguły spełnia najwyżej wysunięty zawodnik. Villa swoje zrobił, może nie zagrał spektakularnie, ale miał udział w sumie we wszystkich groźnych akcjach zespołu.
Widocznie walka z rosłymi obrońcami PSG mija się w przypadku Villi z celem, lepiej było starać się wybiec do jakiejś prostopadłej piłki, w tym aspkecie Villa przynajmniej ma jakieś szansę.

0

Tam gdzie stał Villa ( czyli głęboko z przodu) to pressing robił, zmuszał środkowych obrońców do wycofywania, ale raczej nie ma się co spodziewać w tym sektorze boiska, pożytku z pressingu.
Ani Messi ani Cesc, też w tej strefie w pressingu lepsi nie są.
Pressing daje dobre rezultaty ale głębiej, właśnie w środku pola.
Z drugiej strony Villa nie ma warunków aby zagrozić tutaj obrońcą PSG.
Co innego odebrać piłkę Beckhamowi czy Mourze, a co innego zmusić do błędu Thiago Silve.
Zresztą jak wszyscy będą robić pressing, to kto będzie do dyspozycji w razie ewentualnej kontry?

0

pax
Pomyśl czasami trochę, widziałeś jak Villa był ustawiony? Komu on ma odebrać piłkę Alexowi czy Thiago Silvie na 20 metrze ?
Takie rzeczy się nie zdarzają za często aby środkowi obrońcy w takim sektorze boiska tracili piłkę.
Villa nie miał za zadanie wracać do środka boiska, przez co ograniczały się jego szanse na odbiór.
Skrzydłowi często biegają wzdłuż skrzydeł gdzie o odbiór piłki jest zdecydowanie łatwiej, stąd odbiory Pedro czy Alexisa w poprzednim meczu.
Villa kilka razy dość zaskakująco przepuscił piłkę do Fabsa, czy zagrał świetną klepkę z Iniestą, co stwarzało jakieś zagrożenie, o świetnej asyście już nie wspominam. Na pewno zagrał lepiej od Cesca i nie gorzej niż Pedro.

0

Jeśli wystawiamy oceny za dwie połowy i to zaniża Villi to nie wiem czemu to samo nie spotyka Pedro.
Fakt, że jego bramka zapewniła awans, ale mecz oglądałem uważnie i w pierwszej połowie Pedro prezentował podobny poziom co Villa, po za tym, że po jego stracie PSG strzeliło bramkę. Ogólnie do momentu strzelenia był mało widoczny, w sumie po strzeleniu też.
Dziwne jest również, to że przy jego ocenie zawsze duży wpływ ma odbiór, w ostatnim meczu Alexis miał 5 odbiorów i jakoś specjalnie mu to oceny nie podniosło, bo jego można oceniać za wiele innych rzeczy, w przypadku Pedro zawsze kręcimy się wokół "gry wzajemnej" i "pressingu" no nie żebym się czepiał, ale te cechy spełnia każdy z naszych skrzydłowych, to że Pedro będzie miał 1-2 odbiory więcej na mecz, to raczej nie powinno usprawiedliwiać tego, że jako skrzydłowy w ciągu całego meczu nie potrafi zagrać nawet 1 otwierającego podania...
Teraz nam się udało, ale nie oszukujmy się, przez posuchę w ataku, powinniśmy ten mecz przegrać .
Na tę chwilę zdecydowanie groźniejsza para dla przeciwników to Messi-Villa, niż Messi-Pedro i chyba co do tego nie ma wątpliwości.
Szkoda, że Tito nie wpuści Alexisa przynajmniej na jeden mecz LM zamiast Pedro, wtedy byśmy mieli porównanie, który skład w ataku robi większe zagrożenie dla rywala. Obawiam się, że ten z Alexisem jednak.
Co do ocen, to jednak wiadomo, że zdobywców bramki ocenia się lepiej więc się specjalnie nie czepiam. Ogólnie to cieszę się z jego bramki nawet bardzo, ale mam obawy, że obraz gry tego zawodnika, raczej nie ulegnie zmianie.

0

oOrzecho
O kasę się nie martw, jak będzie potrzebna to się znajdzie, nawet bez sprzedawania zawodników.
Zresztą zarząd zrobi co chcę nam jedynie pozostaje czekać na efekty.

Barcelona to bardzo specyficzny zespół, który teoretycznie broni się atakując.
Kiedy zamykamy przeciwnika na własnej połowie, to przeciwnik nam nie zagraża, choćbyśmy mieli 4 Rasiaków na obronie, ale żeby zdominować mecz w ataku, musimy notorycznie nękać przeciwnika i stwarzać zagrożenie.
Największe porażki w tym sezonie wynikały właśnie z tego, że Barca nie miała czym postraszyć z przodu i przeciwnik się rozochocił i sam przejął inicjatywę. Tak było w pierwszym meczu z Milanem oraz przegranym z Realem na CN 3-1.
Barcelona nie potrafi się bronić i tutaj nawet sprowadzenie Thiago Silvy by nie wiele pomogło. My musimy atakować, bo spychanie się do obrony to jest w naszym przypadku kręcenie na siebie bata.
Oczywiście nie mówię, że klasowy obrońca nie jest potrzebny, ale nie możemy tracić potencjału w ataku, bo główną przyczyną naszych porażek to brak dominacji z przodu i oddanie pola przeciwnikom.

0

oOrzecho
Może dlatego go minusują bo Deulofeu do pięt Alexisowi nie dorasta.
Potencjał ma, ale jego egoizm jest tak szkodliwy, że na tę chwilę ten zawodnik nie nadaje się do pierwszego składu.
Napastników mamy dużo to fakt, szkoda że większość z nich zamiast biegać to człapie bo boisku, w sumie jedynie Alexis szarpie w każdym meczu w którym gra i zawsze dochodzi do 100% sytuacji, nawet jeśli ich nie wykorzystuje.
W tym aspekcie jeszcze Tello czasem pokazuje pazur, a drugi mecz z PSG pokazał jak statycznie grali nasi napastnicy bez Messiego, jak na dłoni widać było jak bardzo brakowało aktywności Alexisa.
Jak ja mam oglądać co drugi mecz taką męczarnie w ataku i brak dochodzenia do sytuacji, to na prawdę wolę, żeby Alexis został.

0

hoeniker
No to mnie właśnie też dziwi, że jednak cały zarząd chce go zatrzymać.
Mimo że wcale na nim specjalnie nie oszczędzą.
Dajmy na to Guaita ( sry że się tak go przyczepiłem ) pewnie z bananem na twarzy będzie grał za połowę pensji Valdesa.
Wniosek jest taki, że albo oni są opętani, albo po prostu widzą od nas trochę więcej, skoro chcą go zatrzymać.

Co do wielkich konsekwencji, podobnie można nawiązać do nie wykorzystanego karnego przez Messiego z Chelsea w zeszłym roku, oraz faktu, że mimo fatalnej gry w tym meczu, do tego karnego podszedł, no ale cóż Messiego nikt sprzedawać nie będzie.
Nie można być pewnym, tego że jego odejście wyjdzie nam na lepsze, bo możemy się przeliczyć.
Czas pokaże zresztą jak będzie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?