Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Jeśli patrząc na ostatni mecz to rzeczywiście Villa grał słabo i nie zasłużył na 1 skład w meczu z Bayernem, ale jest jedno małe "ale".
Chodzi generalnie o jego świetną współpracę z Messim ostatnimi czasy oraz faktu, że w najważniejszych meczach Villa raczej nie zawodzi, z często ma kluczowe bramki/asysty, które jakby nie było dają nam awans.
0
pax
Jutro
0
Ville przede wszystkim w tym sezonie rozliczają statystyki, a tych nie musi się wstydzić, wręcz przeciwnie.
0
Ta Jeśli już czyjaś zmiana przesądziła o losach meczu to jedynie Sancheza, która popisał się dwiema dobrymi piłkami i po jego wejściu dopiero zaczeliśmy coś grać.
Ciekaw jestem jaka jedenastka wybiegnie w Monachium.
0
Jak dla mnie mimo wszystko atak na Bayern powinien wyglądać tak ( od lewej) Alexis Villa Messi. Duet Villa-Messi ostatnimi czasy spisuje się świetnie, a Alexis obu panom zrobi dużo miejsca oraz pewnie wykreuje kilka sytuacji bramkowych i pewnie sam również do jakiejś dojdzie.
Z Bayernem trzeba po prostu wygrać, my się bronić nie potrafimy dlatego musimy być skuteczniejsi w ataku , proste.
0
Mam nie odparte wrażenie, że ze wszystkich zawodników jakich do dyspozycji miał z przodu Tito, to wystawił najgorzej spisującą się formację.
Nie wiem ile razy jeszcze ma zawieść duet Villa-Cesc, Ci panowie chyba razem grać nie powinni. Dzisiaj gdyby za Ville grał Alexis podejrzewam, że mecz moglibyśmy rozstrzygnąć w pierwszej połowie.
Dobrze, że chociaż wprowadził Alexisa później, bo tak to pewnie by była strata punków.
0
pliseq13
Dzisiaj się wybiegali a wymęczyli ledwo 1-0
0
Cesc znowu strzały z dystansu, mam nadzieję, że teraz będzie lepiej niż w ostatnim meczu.
0
Alexis odpoczywa więc pewnie on zagra z Bayernem i dobrze niech się wykaże.
0
Kurde znowu duet Villa-Cesc. Chyba na siłę chcą sobie utrudnić ten mecz.
0
Najśmieszniejsze jest to, że choćby Alexis nawet strzelił dzisiaj hat-tricka to i tak na Bayern wybiegnie Pedro, a Alexisowi jak dobrze pójdzie dostanie się jakiś ochłap w postaci 10 ostatnich minut.
No, ale cóż nie ważne w jakiej formie są gracze i nie ważne są wyniki, ważne natomiast aby grali Ci, których trener lubi :)
0
Mam nadzieję, że ustrzeli coś Bayernowi.
0
Ta Tito wygrywa z Pepem ....
Jedynie co jak na razie się nam udaje, to pierwsze miejsce w lidze, która Real w sumie oddał walkowerem, bo w dwumeczu w La Liga byli lepsi, ale nie wiadomym sposobem przegrali za dużo meczy z ogórkami..
Tak po za tym to jest kiepsko, mam jednak nadzieję, że wygramy z Bayernem, a Guardiola jest niepowtarzalny i żałuje, że nie został z nami.
0
Teraz zacznie się pisanie, jak to nikt nie ma prawa krytykować trenera, bo w sami nic nie osiągnęli i są dobrzy tylko w gadaniu ..
Pragnę zauważyć, że część tych znawców właśnie miała rację i wpadła na wiele rzeczy jeszcze zanim wpadł na to Tito.
Przykładowo, dużo osób chciało Ville w ataku, który odciążyłby Messiego ( który notabene sam zasugerował Tito, że taki posunięcie uratowało mecz z Sevillą ) niestety Tito wciąż odporny na myślenie i argumenty innych i tak zrobił po swojemu i efekty widzieliśmy. Trzeba było dotknąć ran i odpaść z CDR, żeby dopiero z nożem na gardle wystawić odpowiedni skład z odpowiednią taktyką na rewanż z Milanem.
Pierwszy mecz z Milanem i wystawieniem "dream teamu" wg Tito z Ceskiem i Pedro było aż nadto przewidywalne i dzięki temu można było opracować taktykę anty-messi co się udało.
Co gorsza identyczna, kiepsko grająca 11-tka została wystawiona na rewanż z Realem w CDR, a Villa, który wtedy był w gazie, wszedł jak już mecz był przegrany, widzicie gdzie tu sens ?
Jak można było na takiego trenera jak Mourinhio wystawić skład, na który on miał remedium już pewnie od początku tego sezonu...
O tym co myślę o wystawieniu takiego składu , pisałem na świeżo, kiedy tylko na stronie się pojawiły informację, zresztą nie tylko ja, co świadczy, że jak na dłoni widać było bezsens pewnych rozwiązań, co tylko potwierdzało się podczas meczu.
Ludzie są często tak zaślepieni wielkością Barcelony, że przymykają oko na wiele spraw, ufając w 100% temu co robią trenerzy i nie pozwalają na krytykę. Ja krytykować będę, jeśli oczywiście uznam ją za stosowne.
Artykuł dla mnie w 100% trafiony. Gratuluje autorowi.
0
Niestety, to że Barca jako tako sobie radzi, to głównie za sprawą Świetnych zawodników no i Messiego, bo taktycznie to udał nam się chyba tylko 1 mecz w sezonie ( ten z Milanem drugi). Błędów strategicznych oraz fatalnie dobranych wyjściowych składów, było zdecydowanie za dużo np wystawienie żenująco słabo spisującej się 11-tki na drugi mecz z Realem w CDR, mimo że kilka dni wcześniej dostaliśmy dowód w pierwszym meczu z Milanem.
Oczywiście dostało się biednemu Rourze, mimo że wiadomo, że to nie były jego decyzję.
Szanuję Tito, ale jego decyzje są często sprzeczne z logiką i zawsze kończą się dla nas niezbyt dobrze ( na szczęście jest Messi ).
Utwierdza mnie to tylko w przekonaniu, że Tito mimo , że był asystentem Guardioli, to nie dorównuje mu poziomem i widać to gołym okiem.
Boję się meczu z Bayernem, boję się po raz kolejny źle dobranego składu, w którym zamiast zawodników, którzy są na "gazie" będą grać zawodnicy, których trener darzy większym sentymentem.
0
A może takie słowa Alexisa o sobie to jakiś sposób na odzyskanie pewności siebie, której ewidentnie mu brakuje.
To jest właśnie największy jego problem, ten zawodnik czym jest bliżej bramki rywala tym się bardziej pali psychicznie i podejmuje z reguły złe wybory. Jeśli chodzi o inne aspekty piłkarskie to niczego nie można mu zarzucić, wręcz przeciwnie ( no może jedynie symulowanie ). Jednak jest to dobry piłkarz, bardzo dynamiczny i jednak groźny, przeciwnicy go nie oszczędzają więc jednak jakieś zagrożenie sprawia.
0
dezkrit
No jeśli taka jest taktyka Tito to on sam ułatwia zadanie przeciwnikowi.
Niby co da ta gra kombinacyjna, skoro i tak skończy się przy nodze Messiego.
A Messi z racji zagrożenia jakie sprawia będzie najprawdopodobniej tak mocno pilnowany, że jeśli ktoś go nie wyręczy to nie doczekamy się sytuacji podbramkowej.
Mówiąc krócej, Bayern to nie Getafe, które tego Messiego w końcu zgubi.
Widać było jak pogubił się Milan jak na szpicy grał Villa, Messi miał 2 razy więcej miejsca niż w 1 meczu.
Bayern ma potencjał aby wykluczyć 2 zawodników z przodu, więc na tym 3 będzie polegało stwarzanie zagrożenia. Jeśli ten 3 będzie piłkę oddawał Messiemu/Xaviemu ciągle to nawet nie chcę wiedzieć jak ten mecz się skończy.
Oczywiście to moje zdanie i moje przemyślenia.
Jak będzie oczywiście zobaczymy podczas meczu, dlatego nie narzucam nikomu mojego toku myślenia, każdy niech wyrazi swoją opinię i tyle.
0
dezkrit
A czy ja pisałem że zagra lepiej ? Pisałem tylko o aspekcie stwarzania zagrożenia, a chyba nie wmówisz mi że Pedro ma jakiekolwiek szanse na wygranie z kimś pojedynku.
Tello nie sprawdził się jeszcze takim meczu, ale w przypadku Tello jest szansa, że on kogoś ogra bo chociaż SPRÓBUJE a nie będzie wycofywać piłkę do tyłu, sry ale jeśli zagramy tak samo bez żadnego elementu zaskoczenia, jak w pierwszym meczu z Milanem czy Realem w CDR, to nie mamy czego szukać w walce z Bayernem i taka jest prawda.
Nie można dawać recepty na wygranie meczu drużynie przeciwnej.
Moja wypowiedź głównie dotyczyła Alexisa a o Tello jedynie napomniałem, a przykład wczorajszych bramek Tello to był przykład, jak powinien grać skrzydłowy, nie zależnie od meczu, chciałem tylko zaznaczyć fakt ile daje wygrywanie pojedynków 1 na 1 i nie ważne czy to PSG czy Zaragoza, trzeba podejmować ryzyko w grze, bo grając anonimowo po prostu sami się na porażkę spisujemy.
0
BJJ
Mam te same odczucia.
Niestety z całym szacunkiem do niego ale nie widzę go radzącego sobie z dobrymi obrońcami Bayernu, nie sądzę, że jest w stanie chociaż 1 pojedynek wygrać, a na jego pozycji wygrywanie pojedynków to podstawa.
Patrzcie Tello we wczorajszym meczu.
0
scorpion93
Jakbyś trochę pomyślał i przeanalizował skład jaki w tych meczach grał ( wiem że z myśleniem pewnie u Ciebie ciężko) to byś wpadł na to, że chodziło o Cesca Fabregasa, to że napisałem C a nie F nie robi jak dla mnie różnicy, to miał być tylko skrót. A P to Pedro ofc a nie Pinto , M - Messi.
Rozpisałem Ci, teraz może lepiej ogarniesz.
0
Wyniki meczu z Bayernem, będą przede wszystkim zależne od tego jakim wyjdziemy składem.
Jeśli MVP czy MCP to praktycznie mamy pewną porażkę. Czemu już tłumaczę.
W każdym meczu w którym grał Cesc z Pedro razem, było po prostu kiepsko.
Dla przypomnienia 1 mecz z Milanem przegrany 2-0 ( praktycznie 0 sytuacji podbramkowych ), potem z Realem w CDR 3-1 ( po za bramką Alby, też praktycznie 0 sytuacji ), ostatni mecz z PSG, dalej to samo ... poprawiło się dopiero po wejściu Messiego za Cesca.
Ogólnie problem jest bardzo prozaiczny, u nas po za Messim nikt nie stwarza zagrożenia.
Jeśli wyjdziemy składem MVP bądź MVA będzie już lepiej.
Obrona przeciwnika, standardowo wyłączy Messiego, ale będzie musiała mieć na uwadze Ville, który potrafi się urwać obrońcy i strzelić bramkę. Na pewno w aspekcie stwarzania zagrożenia, Villa jest od Pedro lepszy i to jego będą za pewne mocniej kryć.
Dlatego zostaje nam 3 zawodnik, którego rywala będą kryć najmniej, czyli Alexis i Pedro.
Skład z Pedro czarno widzę, bo ten zawodnik nie potrafi kreować sytuacji kolegom. Brak dobrych podań, dryblingu, który by mu otworzył drogę do bramki i praktycznie brak jakichkolwiek aspektów, które by mu pomogły coś wywalczyć samemu z takimi obrońcami jak Lahm itp.
Alexis pod tym względem jest zdecydowanie lepszy, ale u niego kuleje wykończenie, ale z Alexisem w składzie przynajmniej będą okazje do wykańczania a z Pedro pewnie będzie scenariusz wyżej opisanych przeze mnie spotkań. Pressing Pedo na nie wiele się przyda.
Pedro okej, ale nie na taki mecz i takiego rywala, tutaj zdecydowanie prędzej Alexis albo Tello.
0
BorówaNT
Ciebie też mi szkoda człowieku, skoro porównujesz asystę Alexisa z Zaragozą, do asysty Villi, która dała nam półfinał LM.
0
pax
Całe Twoje kibicowanie Barcy, ogranicza się do wyszukiwania słabych stron Villi, odkąd pamiętam to Ty nie napisałeś komentarza, który by nie miał z nim związku.
0
Ale Zaragoza wygwizdana.
0
Fabregas dno dzisiaj.
0
Tello świetnie.
0
hoeniker
Oczywiście że wypracowuje, co nie znaczy, że je wykorzystuje i właśnie o to ludzie mają pretensje, ale nie można powiedzieć, że Alexis nie dochodzi do sytuacji.
Z Milanem również Alba strzelił po jego podaniu.
Radzę sobie też przypomnieć poprzedni sezon i kilka bramek wpakowanych Casillasowi, jakby nie patrzeć to właśnie był Alexis Sanchez a nie święta Jadwiga.
0
No pewnie bo w piłce nożnej liczą się tylko gole .....
Alexis jakoś wypracowuje sytuacje strzeleckie nawet z drużynami z wysokiej półki, a czy to samo uświadczymy u Tello ?
Tello jak na razie się nie sprawdził z lepszymi drużynami, więc z entuzjazmem na razie nie ma co przesadzać
0
niby co macie do Sancheza, że jego strzał został zablokowany ? to niby go obciąża, trochę przystopujcie hejtowanie bo się już nie dobrze robi.
0
Ładnie Tello, ciekawe gdzie hejterzy :D