Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
piachFCB
a teraz sytuacja że 18 latek prezentuje się lepiej od 31 letniego doświadocznego bramkarza , który stoi bezczynnie w bramce uznasz za dobre porównanie ? Bo tak można patrząc przez pryzmat meczu to porównać. Jeśli Villa by był wystawiony w środku pomocy to uwierz mi nie wypadłby gorzej od Rafini.
0
Foo
A czemu twierdzisz że obecnie nie ma formy ? Skąd to wiadomo z meczy w którym cały 1 skład grzał ławę a Villa został wpuszczany z młodzikami co ja bym potratkował jak ujmę dla takiego zawodnika, jak miał pokazać formę kiedy nie dostawał piłek , zauważ że już jeden nam mecz wygrał sam w CDR czego oczekujesz że wszedłby inny zawodnik i mając do dyspozycji Dos Santosa , Sergio Roberto itp. wygra mecz ? no może Messi tak ale to inne kryterium,
Jak dla mnie Villi chcą się pozbyć mimo wszystko , jeśli by tak podliczyć czas na boisku i przełożyć go na zdobyte bramki / asysty to Villa miażdży konkurencje ( z wyjątkiem Messiego ).
0
piachuFCB
Zauważ na fakt że w meczu z Benfiką piłka byłą głownie w środku boiska czy przez co Rafinia mógł się pokazać bo miał ją sporo przy nodzę, Villa takiego szczęścia nie miał bo młodziki miały problem żeby tą piłkę skuteczne wyegzekwować do przodu przez co Vila nie stwarzał zagrożenia. Dlatego nie uczciwe jest go ocenianie nie biorąc pod uwagę sytuacji ani pozycji na boisku (Tak jakby Valdesowi postawić 1 tylko dlatego że miał okazji do interwencji ).
0
Ciężko widzę sytuacje w których trener wpuszcza zawodników biorąc pod uwagę tylko zaangażowanie w treningu.
Bo zauważcie że Villa ma już swoje lata i treningi na pełnych obrotach będą mu pewnie wypadały gorzej niż młodemu Pedro czy Sanchezowi , których organizm bez problemu się szybko zregeneruje.
Gdyby każdy trener tak robił to tacy zawodnicy jak Pirlo , Sneider i inni to by w ogóle nie wybiegali na boisku , z Xavim pewnie byłoby podobnie , takich zawodników rozlicza się za to co robią w meczu , a Villa jest drugim najlepszym strzelcem drużyny do tego potrafi uderzyć obiema , nogami , czy z rzutu wolnego co może być lekarstwem w meczu w którym drużyna postawi autobus a Messi nie trafi z formą.
0
BarcaForever24
Radzę wrócić do początku tego sezonu i popatrzeć na akcje Villi z Albą ( klepki , asysta piętką ) a potem wypowiadać się publicznie.
Bo teraz to widzę że plujecie jadem na tego Ville nie wiadomo z jakiego powodu, ten człowiek już od dawna w tym sezonie powinien mieć zapewniony 1 skład a nie pojawił się w żadnym klasowym meczu , tylko oglądał go z ławki.
0
natal11
Uwierz mi Villa zasłużył na grę już nie jednokrotnie , mówisz że dostał szanse od 1 minut a ile tych szans dostał 3 ? W tym mecz w CDR który dla nas wygrał a kilka dni później w ważniejszym meczu ligowym nie dostał nawet 5 minut , (chociaż komentatorzy na Canal+ zgodnie stwierdzili w trakcie meczu w CDR że Villa teraz na 100% wypracował sobie miejsce w 1 składzie) jak widać Tito działa wbrew logice , wydaje mi się że on ma z nim jakiś problem i po prostu chce się go pozbyć nie widzę tu innej opcji.
Meczu z Cordobą w ogóle nie powinniście brać pod uwagę skoro cały 1 skład grzał ławę a Villa miał do dyspozycji młokosów co ciągle wycofywali do tyłu jak tylko zbliżył się przeciwnik.
Jeśli nawet nie popisał się w meczu z Benfiką to chyba nie muszę wyliczać w ilu takim razie meczach nie popisali się inni zawodnicy Barcy w tym przodujący Pedro i Sanchez.
0
BarcaForever24
Sam się kompromitujesz takimi wypowiedziami , a powiedz mi z kim miał tam Villa poklepać w meczu z Cordbobą , Villa zagrał słabo ale inni też zagrali słabo , to jest napastnik nawet jeśli gra na skrzydle to nie zmienia faktu że Villa nie jest dryblerem on nie wypracuje sytuacji bramkowych z niczego on musi dostać dobrą piłkę i wtedy może pokazać klasę. A przyjąć źle piłkę zdarza się każdemu i nie przesadzaj że przez cały mecz piłki nie umiał przyjąć bo już Tello jest w tym nie do przebicia a zdarza mu się 1-2 na mecz.
Wpuście go na mecz z Realem czy Atletico gdzie przy boku będzie Messi / Iniesta / Xavi i wtedy zobaczymy na co stać Ville bo teraz to tylko takie głupie gadanie ....
Z drugiej strony jeśli tak patrzeć każdemu na słabsze mecze to w 1 składzie barcy jest zdecydowanie więcej piłkarzy którzy częściej grali słabsze mecze od Villi , wymieniać chyba nie trzeba ...
0
Po pierwsze na jakiej podstawie wnioskujecie że Villa jest bez formy ?
Bo chyba nie bierzecie pod uwagę meczy, które Villa rozgrywa z Barceloną B od pierwszych minut albo z rezerwami , na meczach ze słabiakiami bo w takich meczach kiedy cały pierwszy skład gra słabo trudno oczekiwać od Villi żeby wygrywał mecze sam , chociaż już nam sam wygrał w CDR co strzelił 2 bramki w tym piękną z wolnego a nie miał z kim pograć ....
Chyba też nie bierzecie pod uwagę tego że Tito wpuszcza go na ostatnie 5 minut w momencie kiedy drużynie już się nie chcę atakować i sobie klepią w obronie nie stwarzając dogodnych sytuacji zawodnikom z przodu.
Villa nie zgrał "ANI JEDNEGO" meczu od pierwszych minut z przeciwnikiem na poziomie z którym mógłby się wykazać co innego Pedro i Sanchez, którzy zazwyczaj grali piach a mimo to dostają szanse notorycznie..
Wg mnie mówienie że Villa jest bez formy w obecnej sytuacji to czysty absurd , bo prawda jest taka że nie wiemy w jakiej jest Villa formie , tym bardziej że biorąc pod uwagę to że jest drugim najlepszym strzelcem w zespole a chyba rozegrał najmniej minut powinno dawać do myślenia.
0
aDiQ
Aż strach pomyśleć co będzie jak Messiemu zdarzy się słabszy mecz ( tak jak z Chelsea w LM) ciekawe kto wtedy nas poratuje , bo VIlla potrafi strzelac z niczego wtedy kiedy druzyna nie gra nic, wtedy może takiego Villi zabraknąć a nawet jak nie to nie mysle żeby ten zawodnik był w formie jak ciagle grzeje ławę.
Jeśli tylko Messi ma strzelac i Barca ma grać pod Messiego to po co nam Neymar ?. Z drugiej strony to oczywiście nie prawda , Barca nie gra pod Messiego to Messi gra dla Barcy całym sercem i 90% jego bramek to jego własne wypracowane akcję wliczając w to fakt że często szuka kolegów , to az dziw bierze ze nie ma na boisku zawodnika który by z tych podan Messiego potrafi skorzystać , bo i Sanchezowi , i Pedro na razie strzelanie nie wychodzi.
A miejsce które robi się dla Messiego nie wynika z nie wiadomo jakich akcji biegowych Pedro czy Sancheza tylko dzięki kombinacyjnej grze zawodników , a to jak świetnie akcje przeprowadzał Villa z Albą to chyba mowic nie trzeba, dzięki takim akcja wypracowuje się sytuacje bramkowe oraz miejsce innym kolegom z druzyny.
0
misiaty7
Ja rozumiem że decyzje personalne są takie a nie inne , ale dziwi mnie fakt że nawet w meczach w których Barca prowadzi np. 3-1 i jest 55-60 minuta trener nie zdejmie bezproduktywnego Pedro i nie wprowadzi Villi , który zasłużyl sobie tym co w tym sezonie pokazal , patrząc dodatkowo przez pryzmat czasu jaki spedzil na murawie.
Ten człowiek przezywa osobistą tragedię piłkarską bo jest drugim najlepszym strzelcem a nie gra prawie wcale do tego nawet po bardzo udanych meczach trener pomija go przy wybieraniu składu.
Mina jaką miał Villa podczas gdy kibice skandowali jego nazwisko oraz mina z jaką wchodzil na boisku całkowicie obrazuje jak ten zawodnik się czuje.
A czemu tak się czuje ? po prostu dlatego ze doskonale wie ze zasluzyl na zdecydowanie więcej w tym sezonie , gdyby naprawdę gral slabo to by pewnie zdecydowanie latwiej potrafil przelknac sytuacje w jakiej się znajduje.
0
@aDiQ
A po czym wnosisz że nie jest w dobrej dyspozycji , ale przedstaw mi w ilu on meczach ostatnio wszedł w pierwszym składzie , proszę napisz mi o meczach ważnych , a nie o meczach w których grał razem z Barceloną B gdzie cały 1 skład Barcelony sobie odpoczywał, w jednym z takich meczów nawet strzelil 2 bramki i poprowadzil Barce do zwycięstwa , chociaż mi na jego miejscu do takiego meczu nie bardzo chciało by się przykladac.
A jak mu Tito podziekowal w kolejnym już bardziej prestiżowym meczu Ligowym ? Villa nawet się na boisku nie pokazal...
Villa nie zagral w zadnym z trudniejszych meczow, mimo ze powinien a jak już wchodzil to z reguly na ostatnie 10 minut kiedy dryzyna grala defensywnie i nie forsowala tempa przez co Villa nawet nie powachal dobrze pilki.
0
@aDiQ,
Czym Villa zasłużył na grę ?
Zgadnij kto jest drugim najlepszym strzelcem w drużynie a może Ci się umysł rozjaśni nieco. Dodaj jeszcze fakt ile ma minut przy tylu bramkach przebiegniętych na boisku.
Villa jest zawodnikiem klasy światowej , on nie musi świetnie prowadzić piłki czy być super dynamiczny, wystarczy że jedną akcją/bramką potrafi odwrócić losy meczu i to w sytuacji w której druzyna nie ma pomysłu jak zabrać się za rywala (Piękna bramka w okienko przeciwko Realowi w CDR)
Teraz przypomnij sobie czasy kiedy Villa doprowadzal Hiszpanię do zwycięstwo w Euro i na mundialu i zauważ że też nie gral najlepiej , jak chodzi o rozgyrwanie i podawanie ale pokazywal pazur w sytuacji w której druzyna go potrzebowala i to on doprowadzil Hiszpanie do zwyciest.
0
Jejku a co ten Sanchez takiego dzisiaj pokazał ? Bo widzę entuzjazm , ale mecz oglądałem dokładnie i na lewej flance Sanchez wypadal słabiej od Alby i Iniesty , miał jakąś bramkę albo chociaż jedno otwierające podanie ? Okej zagrał dobrze, pokazywał się, prowokował faule grał lepiej od Pedro ale nie na tyle żeby go tutaj na rękach nosić, niech jeszcze pracuje i zobaczymy co z tego wyniknie.
0
Cieszy kolejna wygrana , martwi to co Villanova robi z Davidem Villą . Villa zasłużył na grę w pierwszym składzie , na pewno bardziej od Sancheza i Pedro , który po za tym że dobrze prowadzli piłkę nie daje drużynie nic.
Takim zachowaniem Tito się wg mnie kompromituje.
0
Gratulacje !
0
Sanchez - odgwizdane na nim 2 żółle kartki ( a powinny być 4 ) , były powody by odgwizdać na nim karnego , dobrze rozgrywał przy kontraatakach a podanie do Pedro epickie , sam nie dostał żadnego dobrego podania , które otwierałoby mu drogę do bramki ..
A teraz co zrobił Pedro , jakieś propozycje ?
0
Alba słaby ? Alba był dzisiaj wszędzie biegał za 2, fakt że złamał linię spalonego ale miał kilka bardzo ważnych przechwytów a o ogromnej pracy w ofensywie juz nie wspominam , szkoda tej zmarnowanej 100-tki ale trudno się mówi.
Najgorszy bez wątpienie dzisiaj był Pedro , niestety scyzoryk mi się w kieszeni otwierał jak on zaprzepaszczał każdą akcję , dobrze że został zmieniony.
0
Dla mnie to jest trochę nie do pomyślenia odnośnie wystawiania Alvesa już na listę transferową , w zeszłym sezonie Alves był bodajże najczęsciej asystującym piłkarzem w drużynie a do tego kopyto ma mocne i potrafi strzelać piękne bramki , nie oszukujmy się ale Montoi jeszcze sporo brakuje do Daniego, który jest w formie.
Alves jest specyficznym zawodnikiem, nie wysoki ale dynamiczny , agresywny kiedy trzeba i przede wszystkim balans ciała , naprawdę takiego zawodnika nie łatwo znaleźć (Alba gra podobnie).
Alves w formie jest chyba najlepszym prawym obrońcą świata a wy już chcecie go sprzedawać po nieudanej 1/4 sezonu ...
0
Piłka i tak wpadała do bramki i tak więc obrońca ją tylko dobił więc ja uznaje ją za bramkę Messiego i cieszę się że został tylko gol do wyrównania rekordu.
0
Villa za Pedro , reszta okej .
0
Mam nadzieję że Villa na stałe wejdzie do pierwszej 11-tki.
0
A ja mimo wszystko chciałbym żeby Real przegrał , wtedy nawet 2 miejsce w tabeli by się bardzo oddalilo , a Athletico i tak pewnie wcześniej czy poźniej złapie zadyszke , dlatego wolałbym żeby mieli bezpieczny dystans do realu i jednocześnie byli za nami w tabeli.
Choć wiadomo że najbardziej liczy się mistrzostwo dla Barcy , ale przyszłość pokaże jak to wszystko się potoczy.
0
Alexis w tamtym sezonie grał dobrze , 15 bramek 6 asyst do tego bramki w ważnych meczach. W tym sezonie gra piach jak narazie i liczę że to się zmieni.
0
Odnośnie Neymara to wiadomo że jest to niewiadoma , ale ta niewiadoma świetnie się zapowiada i może z niej wyrosnąć talent klasy światowej. Jeśli Barca go nie kupi , to zrobi to ktoś inny i potem możemy tego żałować. A patrząc na aktualną fromę naszych napastników , nie mam nic przeciwko transferowi Neymara , w nieskończoność też nikt czekać nie będzie aż Alexis się odblokuje.
0
Goetze albo Reus za Modrica.
0
Ludzie nie spinajcie się , wiadomo że mistrzostwa jeszcze nie ma , ludzie piszą tak bo po prostu jest ono bardzo prawdopodobne , tym bardziej że najcięższe mecze (teoretycznie ) jeszcze przed Realem więc w takiej formie trochę punktów zgubią. Nie wiem co musiałaby zrobić Barca żeby taką przewagę roztrwonić , w każdym razie mam nadzieje że do tego nie dojdzie.
0
Jeśli Mou ma mieć do kogokolwiek pretensje to jedynie do Pepe o to że ten nie używa mózgu podczas gry.
0
Lubie Del Bosque , to gość z klasą.
0
Do niektórych zarzutów w stronę Alexisa ciężko się poważnie odnieść, jak można mówić że zawodnik jest słaby i nic nie warty skoro w poprzednim sezonie mial 15 bramek i 6 asyst , a do tego swoją dynamiczną grą wielokrotnie stwarzał zagrożenie przeciwnikowi.
Bramki strzelone realowi w meczach w których Messi zdawał się bezradny mówią same za siebie.
Tymbardziej gadanie że został ściągniety jako napastnik, ciężko mi się akurat z tym zgodzić , bo wystawiany jest na skrzydle a na napadzie gra Messi, zawodnik , który gra blisko lini bocznej nie będzie miał wielu sytuacji do strzelenia bramki a mimo to Sanchez do nich dochodzi.
W ostatnim meczu wszedł na 20 minut i zrobił 3 razy więcej od Villi , który nie pokazał nic przez 70 min.
Fakt ze ten sezon Sanchez gra słabo , przynajmniej jak chodzi o wykończenie to naprawde jest na bardzo złym poziomie , ale trzeba zauważyć że jednak Sanchez do tych sytuacji dochodzi nawet jak gra słabo, Pedro w zeszłym sezonie jak grał to ani nie strzelał ani nie stwarzał zagrożenia i nikt go sprzedawac nie chcial , więc z Sanchezem też bym sie wstrzymał.
0
Szkoda , wbrew temu co ludzie tu mówią to jednak będzie osłabienie.
Sanchez może nie błyszczał ale jego dynamika pozwalała często na wypracowanie jemu bądź kolegą sytuacji bramkowych.
W ostatnim meczu wszedł na 20 minut i zrobił więcej od Villi który grał 70.
Fakt że teraz to Villa jest w lepszej formie i w pelni zasługuje na pierwszy skład, ale i jemy zdarzają się słabsze mecze ( zwlaszcza jak wchodzi od początku ) , no ale jeszcze jest Tello i Fabs , który może grać ofensywnie, więc trzeba wierzyć że ten miesiąc nadal będzie obfitował w zwycięstwa.