0

Żałosna ta nasza reprezentacja, po za kilkoma zawodnikami, to nie ma się z czego cieszyć...

0

Tak gra dopiero od tego sezonu ... a ja kibicuje Barcelonie od dawna.
Co do moich teorii, to ja nie muszę nic wymyślać, to po prostu widać gołym okiem. Jeśli Ty tego nie dostrzegasz to współczuje.
Zobacz sobie jaki dym robi Alexis czy Tello i jak przeciwnicy muszą się na nich skupiać, a potem poobserwuj grę Pedro i sam zobaczysz z jakimi zawodnikami jesteśmy groźniejsi, a tym samym przeciwnik gra bardziej defensywnie i możemy dominować w meczu.

0

Przez takie podania do tyłu, przewaliliśmy wszystkie ważniejsze mecze.
Skrzydłowy ma robić zagrożenie dla rywala, a nie pokazywać, że jest bezradny, bo to tylko mobilizuje przeciwników do atakowania.
Pedro to praktycznie w każdym meczu, w którym gra, jest gwarancją tego, że na jedno skrzydło nie ma co liczyć i zostaje tylko drugie. Przeciwnikowi dzięki temu łatwiej obrać taktykę na mecz i skupić się na zawodnikach, którzy robią zagrożenia, a potem płacz i lament, że Messi wyłączony, bo zawodnik, który ewentualnie mógłby odciągnąć od niego obrońców boi się gry kontaktowej oraz ryzykowniejszych zagrań.

0

Ty też przesadziłeś :)

0

Za to, że jest wychowankiem.

0

Zdążyłem się przyzwyczaić ^^

0

Właśnie taka sytuacja jaką ma Valdes jest szalenie nie korzystna.
Bo przez Barcelona praktycznie nie dopuszcza przeciwników do strzałów, a jak już to robi, to z reguły są to sytuacje 100 procentowe.
Valdes tym samym nie ma łatwo, ponieważ prawie nigdy nie jest wystarczająco rozgrzany przez drużynę rywala, a mimo wszystko broni całkiem dobrze.
Dlatego nie uważam, że nowy bramkarz tutaj będzie spisywał się lepiej.
Barcelona to specyficzny klub i tutaj bramkarze zawsze mają pod górkę.
Co do argumentów IceMana to praktycznie wszystkie są rzeczowe, a brak myślenia u niektórych, to też jest argument .
Nie jednokrotnie widziałem krzywdzące opinie o Victorze na tej stronie oraz ludzi przeczących oczywistym faktom, dlatego taki argument w przypadku niektórych osób jest jak najbardziej uzasadniony.
Jak chodzi o obronę, to Barcelona miała tragiczną a mimo wszystko Valdes jest bodajże 2 na liście, to też o czymś świadczy.

0

Mówiąc krótko, nowy design na plus.

0

Przykład Casillasa nie na miejscu.
On nieskalaną do niedawna reputacje, zawdzięcza głównie zaślepieniu kibiców oraz faktem, że jego statut "boskości" był nie do ruszenia.
Przyjście Lopeza pokazało, że Casillas taki wybitny wcale nie jest i doszło to do kibiców, że w wielu meczach Casillas po prostu bronił słabo, ale nie mając porównania z innym bramkarzem (brak konkurencji na ławce), nie byli w stanie tego zauważyć i zrzucało się na błędy w obronie czy trenera, który nie potrafił dobrze przygotować zespołu przeciwko stałym fragmentom gry rywala.
Victor w jednym z ostatnich meczy w reprezentacji, praktycznie w pojedynkę zatrzymał Francuzów, broniąc kilka bardzo groźnych strzałów, w tym jeden sam na sam Riberego. Nawet na stronie Realu był spory podziw nad jego interwencjami i część osób zmieniło nastawienie co do jego umiejętności, a to że nie dostawał szans w reprezentacji, nie było spowodowane tym, że jest słaby, tylko statusem Ikera, który był nie podważalny, co akurat bardzo źle wpływa na konkurencyjność w zespole.

0

To może lepiej coś z 2013 :)

0

Valdes jaki kocur :D

0

Prawda jest taka, że z Laportą ten klub był najmocniejszy, jak odchodził to Barca nie miała sobie równych, teraz jest zupełnie inaczej.
Niestety 100 punktów w lidze zaciera rzeczywisty obraz, ale prawda jest taka, że mecz z Bayernem pokazał jak mocno spadliśmy w dół jak chodzi o poziom sportowy. Finanse finansami, cały czas Barca radziła sobie bez sponsora, a po przyjściu Rosella, nagle okazało się, że jest on nam niezbędny.. Ok ich decyzja.
Barcelona była kiedyś wyjątkowa, ale te czasy już nie wrócą, a chcąc nie chcąc to właśnie od momentu przejęcia klubu przez Rosella przestała taka być.

0

To nie tak do końca jest tak. Villa to napastnik z natury, w Barcelonie gra różnie, zwłaszcza jak jest Messi.
Ostatnio często grywał na ataku, ale z Cesckiem średnio to wychodziło bo tak na prawdę ani jeden ani drugi nie bardzo wiedział co ma robić.
Jeśli przeanalizujemy początek sezonu i niektóre mecze, to już tam grał na skrzydle.
Jak chodzi o Alexisa i Pedro, to po pierwsze Alexisa nigdy nie rozliczałem stricte z bramek, ale wszyscy jechali na podobnym wózku co Villa, no może z wyjątkiem Pedro, którego miejsce w składzie było nie podważalne, a przydatność wręcz przeciwnie.
Alexis nie ma się co oszukiwać, gdyby nie ostatnie 2 miesiące, to ten sezon miałby bardzo zły, na szczęście zaczął grać dobrze i kibicom został w oczach obraz jego dobrej i skutecznej gry.
Z Villą było trochę odwrotnie, bo do stycznia/lutego jego statystyki były bardzo dobre, jego 2 miejsce na liście najskuteczniejszych graczy utrzymywało się bardzo długo mimo niewielu minut, które dostawał.
Jednak od pewnego czasu, gra słabo, zwłaszcza te mecze po blamażu z Bayernem. Nie mówię, że porywał w meczach z PSG czy właśnie w rewanżu z Bawarczykami. Tam dostosował się do poziomu zespołu, który grał słabo i w pojedynkę i tak nic nie mógł zrobić. W późniejszych meczach miał dużo swobody i zawiódł to fakt, nie wiem czy przyczyną tego był również kompletny brak porozumienia na linii Cesc - Villa (zupełnie inny obraz gry był z Messim), czy tylko i wyłącznie słaba forma.
Pedro cały sezon gra słabo, ani nie asystuje ani nie strzela, a licznik minut ma największy. To przydatność a nie bramki oceniam w przypadku wspomnianych przez Ciebie zawodników.

0

To nie napastnicy mają kreować sytuację a raczej rozgrywający, bo po to są, więc tych rozliczam za podania.
A co do nie odp, to nie śledzę starszych artykułów, jak już dyskusja się w nich za szybko nie rozwija i większość zostało powiedziane, więc wybacz jeśli czegoś nie zauważyłem. Gdybym przeczytał to bym pewnie odp, bo nie prędko nie rezygnuje z dyskusji.

0

ojoj ale Ty jesteś dla mnie dobra, nie wiem czym zasłużyłem :)

0

To po co się śmiejesz ? :)

0

Lopez w Realu.

0

Casillas jest mocno przereklamowany.
W reprezentacji okej gra bardzo dobrze, ale w klubie już nie porywa i nie mówię tu tylko o tym sezonie.

0

Najlepszy nie jest, ale bynajmniej nie jest też przeciętny.
Przeciętne to są tego typu komentarze.
Gdyby Victor był przeciętny, to by nie zagrzał tyle czasu miejsca, nawet pomimo bycia wychowankiem.
Jednak warto docenić pracą jaką wkłada oraz fakt, że musi respektować warunki jakie są narzucone grając w takim zespole (brak sytuacji, które mogłyby go rozgrzać i poprawić pewność podczas meczu, ciągła koncentracja, nawet pomimo niewielu sytuacji przeciwnika itp).
Victor nigdy nie miał łatwego zadania, może i mógł w wielu sytuacjach spisać się lepiej, ale tak na prawdę nie ma pewności, że szybko zostanie on godnie zastąpiony na swojej pozycji.

0

Ciekawa statystyka kluczowych podań.
Alves ma więcej od naszych pomocników, no po za Cesckiem, który u nas ma najwięcej.
Biorąc pod uwagę notorycznie nie udane wrzutki Alvesa, łatwo można sobie rozrysować jaką taktyką graliśmy w tym sezonie, jak chodzi o atakowanie.

0

Świetny felieton, jak zwykle IceMan spisał się na medal.
Na prawdę miło usłyszeć, rzeczowe argumenty, którymi można się sugerować.
Nie jednokrotnie sam broniłem Victora czy to na forum, czy wśród znajomych, jednak spotykając się z bardzo sceptyczną reakcją, dawałem sobie spokój.
Może teraz część osób inaczej spojrzy na naszego golkipera, nie oceniając go jedynie przez pryzmat popełnionych baboli, ale również występów w których nas ratował.

0

Thiago to nasza przeszłość, przyszłość i teraźniejszość. Musi zostać.

0

Też macie problem.
Wystarczy wejść sobie na transfermarkt i porównać minuty rozegrane przez wszystkich zawodników formacji ofensywnej i wtedy się okaże, że Villa jak chodzi o statystyki nie ma się kompletnie czego wstydzić, a nawet jest na plus.
pax mówisz, że nie wykluczasz, że Pedro czy Alexis też nie mieli dobrego sezonu, problem tylko w tym, że czepiasz się tylko Davida i to regularnie od kilku ostatnich miesięcy spamujesz tu swoimi żalami pod każdym artykułem o nim. Wyzywasz ludzi od fanboyów, ale to chyba Ty jeden masz tu jakiś problem, nie inni.

0

W sumie to nie takie głupie, ale Mikiego minusują nawet za sensowne odpowiedzi, wiec pewnie nie byłby zadowolony z takiego rozwiązania :)

0

chyba nie będzie zadowolona jak to przeczyta :D

0

np Alexis.

0

Hehe w sumie żadne wyjście nie jest optymalne, wszystko można obejść.
Jakby spamował facetami, to przynajmniej barcawooorld by była zadowolona :D

0

W sumie racja, o ile to nie jakiś bot.
Sasha i Doda to by była miła odmiana :)

0

Najlepiej zrobić skrypt na serwerze, który uniemożliwia dodawanie komentarzy w których występują frazy "Farna", "Siwiec" i będzie spokój :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?