0

a Pedro ? :D

0

Rabij dobrze prawi. Zwłaszcza o messidependecji oraz sytuacji Villi.
Fajnie, że wziął pod lupę również kadrę La Roja. Myślę, że czasami warto brać przykład z Del Bosque.

0

Cesca stać na więcej niż pokazuje, mam nadzieję, że trener w następnym sezonie lepiej wykorzysta jego umiejętności. Mam nadzieję, że nie odejdzie.

0

No chyba, że w takiej roli, to okej :)

0

To jeszcze gorzej, powinni go sprzedać, za 30mln, które rzekomo jest wart :D
Wtedy nie powiem, przypływ kasy byłby spory.

0

Ta zostawianie Valdesa po to, by odszedł za darmo za rok, to rzeczywiście oszczędność, nie ma co.

0

Propaganda to by była jakby obok płaczącego Abidala, uchwycili zadowolonego Rosella, a uwierz mi takie obrazki można było oglądać.
Tu nie chodzi o samo pozbycie się Abiego, ale o sposób w jaki to zrobiono, bez okazania mu szacunku, ale widocznie jesteś w stanie tego pojąć.

0

Jeśli odrzucamy wartości moralne, to może niedługo przestańmy stawiać na wychowanków (co chyba już powoli zaczyna być wprowadzana w życie) i stańmy się klubem najemników tak jak ManCity.
Ludzie, którzy tak bardzo przejmują się transferami i finansami powinni się zastanowić czy nie lepiej zmienić fronty i kibicować komuś bogatszemu.
To właśnie Barca z tym Laportą, który rzekomo nie potrafił zadbać o ekonomię klubu oraz Guardiolą, który nie potrafił dokonywać transferów, wygrali wszystko, do tego z UNICEFEM na piersi, bez żadnych Quatarów i innego dziadostwa.
Jednocześnie stawiając na wychowanków i zachowując wszystkie tradycje klubu. Barcelona była szanowana, a ja byłem po prostu dumny, że mogę jej kibicować, teraz tak niestety nie jest.
Nie mówię, że za sprawą Abiego, ale na pewno to przelało czarę goryczy.
Fajnie, że Rosell dba o kasę, szkoda, że tylko o nią ...
Nigdy nie byłem przeciwnikiem Rosella, czy Tito, ale w trakcie tego sezonu to się zmieniało, jeszcze przed jakimkolwiek felietonem, który mógłby to sugerować.
Teraz jestem po prostu pewny, że miałem dobre odczucia i nie sądzę, żeby się to zmieniło.

0

Właśnie. Barcelona nie jest idealna i nigdy nie była, tak samo jak rządy w naszym kraju, raz jest lepiej raz jest gorzej.
Jestem w stanie wiele wybaczyć, nawet porażki 0-7 dopóki klub zachowuje się honorowo i przekłada wartości moralne ponad przyziemne sprawy.
Teraz widzę w jakim kierunku podąża to wszystko i nikt mi nie wmówi, że jest dobrze. Niektórzy nie są w stanie lub nie chcą tego zrozumieć, ich sprawa.

0

Zgadzam się, widocznie w Hiszpanii jednak kibice są inteligentniejsi niż większość tu na tej stronie, jadących po redaktorach.
Artykuł przedstawił całą prawdę, z która inni nie chcą się pogodzić (kulture Rosella, złamane obietnice itp).
Nie wiem po co negować oczywiste fakty, jaki to ma cel ...

0

wg mnie to było w ich obowiązku.
Nie wiem na kogo by wyszła Barca gdyby w obliczu takiej choroby się go tak po prostu pozbyli.

0

Problem w tym, że wszyscy prezentowali się poniżej oczekiwań, a Abidal jak wchodził to prezentował się bardzo przyzwoicie i nic nie można mu było zarzucić.
Problem jest w tym, że Abiego nikt nie docenia.
Zastanów się Ty, jakbyśmy przez problemy ze zdrowiem mieli teraz pozbyć się Puyola, może to Ci troszkę rozjaśni sytuację odnośnie poparcia Abidala.

0

niby formalnie pozostawienie Abidala uniemożliwiało zakupienie obrońcy ?

0

Problem jest jednak taki, że nie pozwolono mu się odwdzięczyć klubowi, za tą pomoc.
Postawili go w niezręcznej sytuacji, a przynajmniej ja bym się tak poczuł.

0

Ponieważ nie wierzyli w jego powrót do pełnej dyspozycji.
Jednak nikt mi tutaj powie, że to nie jest możliwe, a przynajmniej do takiej formy aby móc być solidny zmiennikiem.

0

Brak solidnego zmiennika w formacji defensywnej.

0

Tylko na tę chwilę to Tito zostaje a Abiemu powiedzieli papa.
Z drugiej strony trener odpowiada za wyniki całej drużyny, a Abidala nawet jak zabraknie to klub by na tym tak nie ucierpiał (sytuacja z Puyolem) i ciągle byłby w stanie wygrywać.

0

Ja się zgadzam z artykułami IceMana i Challengera, mam identyczne odczucia.
Chyba nie wmówicie mi, że sposób w jaki zachowywał się Rosell był adekwatny do sytuacji ? Nawet na internecie się z tego śmieją jak pokazują zdjęcia bliskiego płaczu Erica i śmiejącego się Rosella.
Dla mnie wstyd to jest takich kibiców jak nie którzy.
Brawa oczywiście dla redaktorów, którzy potrafią zauważyć pewne sprawy i się do nich odnieść.
Z Barcelony się teraz śmieją i taka prawda.

0

a miejsce dla Dos Santosa, który prawie wcale nie grał się znalazło?
O moje myślenie się nie martw.
Z klubem jestem od wystarczająco dawna i pamiętam, że nie mieli długi, ale taki klub prędko nie zginie.
To może mamy też pożegnać Puyola ? bo z tych dwóch zawodników, to chyba większe szanse na regularniejszą grę ma na razie Abi.
Barcelona jest na topie, nie musi się bać o to, że upadnie, chociaż powoli ten klub się stacza, właśnie takimi decyzjami.

0

Mnie najbardziej śmieszy to chore przejmowanie się ekonomią klubu oraz kibice, którzy bardziej interesują się cyferkami na koncie niż grą zespołu.
Barcelona sobie poradzi, bez obawy i to bez naszych polskich pieniędzy, dlatego my jako Polacy nie musimy się martwić o ich budżet.
Nas powinny interesować zwycięstwa, tradycje oraz dobre traktowanie zawodników, którym się przecież kibicuje. Jako ludzie powinniśmy takie rzeczy rozumieć, artykuł bardzo wyraźnie opisał brak konsekwencji w decyzjach zarządu i ja się z nim zgadzam.
Oszczędzanie na Abidalu, to żadna oszczędność.

Was powinny bardziej interesować długi jakich narobił nasz premier, bo potem MY musimy je spłacać z własnych podatków. Na Barcę moje pieniądze nie idą, więc mam to gdzieś ile mają kasy.

0

a mam Ci wymienić błędy Tito i Rosella ?
są ważniejsze rzeczy niż pieniądze. Co nam zresztą do ich długów. Widziałeś je na oczy? ani długów ani pieniędzy Barcy my jako kibice nie zobaczymy i dopóki klubowi nie grozi degradacja nie powinno nas to za dużo obchodzić.

0

To takimi decyzjami Barca się stacza na dno.
Wolałem Barce Guardioli i Laporty z Unicefem na przedzie koszulek i wygrywającą wszystko co się dało, szanowaną przez wszystkich, mimo innej polityki Barca była wtedy daleko od upadku.

0

Teoretycznie masz rację, chociaż za Guardioli ta wymienność funkcjonowała nawet z Villą, teraz nie ma jej prawie wcale i to nie tyczy się tylko pozycji boiskowej Davida.
Villa rzeczywiście musiał się dostosować do stylu gry, do zbiegania ze skrzydła, to tiki-taki i jeszcze 2 sezony temu bardzo dobrze mu to wychodziło.
Jednak też uważam, że największe zagrożenie robi na szpicy, bo to lis pola karnego i być może dla jego dobra rzeczywiście będzie lepiej jak odejdzie.
Barcelona raczej na tym sportowo nie zyska, bo Villa ma dar do strzelania bramek w najważniejszych meczach, ale jeśli miałby grać mało, to nie ma sensu chyba aby zostawał.
Zobaczymy jak to dalej się potoczy. Czy jego odejście rzeczywiście coś zmieni.

0

@challenger
W meczu z Betisem zapomniałeś też o tym, że Villa przed zejściem zostawił drużynę z remisowym wynikiem po swoim trafieniu na 2-2
Fakt zmarnował 3 setki w krótkim odstępie czasu, ale gdyby te 3 sytuacje rozłożyły się na 90 minut, to nikt by tutaj o tym nie mówił. Nie można mu też zarzucić braku aktywności w tym meczu oraz pracy jaką wykonał aby się w tych sytuacjach znaleźć, co oczywiście nie zostało docenione nawet w 1%.
Odnośnie meczu z Bayernem, ciężko zagrać na 8.5 jeśli twoi koledzy z drużyny nie potrafią przekroczyć własnej połowy, masz przykład Messiego w Monachium.
Z Atletico Villa wchodzi przy niekorzystnym wyniku oraz grając w 10 na 11, ma w sumie jedyną okazję i jego kuriozalny strzał było nie było daje nam 3 punkty, a w ocenie pomeczowej został za to skrytykowany, no cóż mógł nie wchodzić, a my moglibyśmy o rekordzie 100 punktów pomarzyć.
Co do napomnianych meczów CDR czy Supercopa, to miało na celu tylko uświadomić, że słabe mecze Villi o niczym negatywnym nie przesądziły w tym sezonie i nie były czynnikiem utraconych pucharów.
Co do ostatnich kilku meczy to się zgadzam, jednak świadomość bycia na wylocie na pewno nie ułatwia mu gry.
Nie mniej jego gra ostatnio nie powala, tutaj nie będę się sprzeczał, ale patrząc na rangę tych meczów, raczej nie powinna być decydującym czynnikiem przy ocenie jego przydatności.

0

Dobrze, że chociaż jemu wesoło :P

0

Pedro mógłby tak się tak nie cieszyć po każdej zmarnowanej sytuacji ...

0

Joaquin mimo wieku całkiem nieźle sobie poczyna.

0

Ja się zastanawiam czemu Thiago nie grał od początku.

0

Villa zawiódł w meczu z Bayernem ? proszę zlitujcie się ....
Mecz z Bayernem przegraliśmy w Monachium. Swoją drogą Villa zagrał zdecydowanie lepiej w rewanżu niż Messi w pierwszym meczu, a i tak pierwotnie dostał gorszą ocenę (2 vs 1.5) , przez co za Villą wstawiło się chyba wtedy 100% użytkowników, bo jemu w przeciwieństwie do Messiego się przynajmniej chciało, tylko w pojedynkę nie był w stanie nic zrobić.
Z PSG może rewelacji nie było, ale asysta na wagę awansu to i tak nieźle.
To nie przez Ville przegraliśmy superpurchar hiszpanii, to nie Villa nie trafił w ostatniej akcji tego dwumeczu w bramkę, to nie Villa też nie trafił na pustą bramkę z 2 metrów w meczu CDR z Realem.
Generalnie to nie przez Ville straciliśmy w tym sezonie jakikolwiek puchar, a to że gra słabo końcówkę sezonu w meczach o PIETRUSZKĘ, to chyba nie jest powód, aby był kozłem ofiarnym w tym sezonie.
Są zawodnicy, którzy grali regularnie a zwiedli zdecydowanie bardziej.
W meczach, w których mogliśmy potracić ważne punkty (oba z Sevillą) Villa odwracał losy meczów.
Dla mnie kompletnie nie trafiony artykuł ( nie chcę używać dosadniejszych słów)

0

Nie było spalonego ....

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?