0

Bardzo obiecujący zawodnik.
BVB to teraz fabryka talentów, ale wątpię, że będą chcieli go sprzedać.

0

Nie pierwszy raz wymyślasz argumenty przeciwko mnie, niby czemu uważasz, że ja go oceniam za poprzednie mecze? Czy ja tu gdzieś napisałem, że powinien dostać wyżej bo pół roku temu zagrał dobry mecz?
Nie wiem czemu w taki trywialny sposób próbujesz sobie nade mną zrobić przewagę, ale to już jest nie pierwszy raz.
Rozumiem, że twoim zdaniem obrońca sam by sobie wbił bramkę, nawet bez udziału Villi.
Otóż nie, tego obrońce do błędu trzeba zmusić. Gdyby Villa nie stał tam gdzie stoi to nie byłoby bramki, a w konsekwencji zwycięstwa, dlatego jakiś tam udział miał, nawet jeśli zrobił to niecelowo (choć ustawił się dobrze i wypracował sobie pozycję), więc nie można mówić, że nic pozytywnego jego gra nie wniosła. Tym bardziej, że graliśmy w 10, a sytuacji było jak na lekarstwo.
Nie napisałem nigdzie, że należy go za to pochwalić, ale tu chodzi o ogólną dysproporcję w ocenach, ja wiem, że Ty byś mu z miejsca dał 1 za każdy mecz, ale jak potem użytkownik czyta oceny, to widzi nieścisłości.
30 minut, a do tego grając w 10, to nie jest zbyt dużo.
Na jakiej podstawie uważasz, że w tym meczu grał fatalnie?
Marnował sytuacje, źle podawał, tracił piłki, palił akcje? (nie mów mi proszę o tym rzucie wolnym). Ja sobie nic takiego nie przypominam.
Inni zawodnicy po za pojedynczymi akcjami, przez 90 minut niczym się nie wyróżniali (a jeśli, to często negatywnie), a oceny mają od 5 w górę ...
Powtarzam po raz ostatni, tu nie chodzi o Ville, ale o oceny w cały świat, a przynajmniej w moim (i nie tylko moim) odczuciu.
Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie, bo już za długi się zrobił ten wątek.

0

Bądź co bądź ten fatalny kiks przyczynił się do zwycięstwa i nie można temu zaprzeczyć.
Teoretycznie jakby po takim kiksie drużyna wygrała mundial, albo LM, to myślisz, że ktoś miałby zawodnikowi za złe, że oddał taki strzał ?
Wolny to wolny, Ronaldo, który notorycznie egzekwuje je w trybuny, ma za to obniżane oceny? Być, może ale na pewno nie po jednym w meczu, ale po 3-4 nieudanych.
Wg mnie 30 minut to za mało, aby stwierdzić, że Villa zagrał fatalnie, jego gra jeśli miała wpływ na wynik, to prędzej na naszą korzyść niż niekorzyść, więc dziwie się, że dostaje poniżej noty wyjściowej.
Nie można oceniać zawodnika, w meczu, patrząc przez pryzmat poprzednich spotkań.
Alves do momentu zejścia grał po prostu beznadziejnie, a Villa nie wyróżniał się negatywnie, więc czemu jeden ma 4 a drugi np 3.5 ? Nie widzę tu sensu.
Tutaj nie chodzi o jakieś podciąganie zawodnikowi, dlatego, że się go lubi czy coś, ale rażą po prostu dysproporcje w ocenach.
Jeden zawodnik zagra tak samo jak drugi, tylko raz tam dobrze poda, i ma o 3-4 oceny wyżej ... to chyba nie jest normalne.

0

Przy odpowiednim nastrzeleniu, chodziło mi, że piłka odbiła się w taki sposób, że obrońca nic nie mógł zrobić, ale wyraźnie zaznaczyłem, że Villa nie zrobił tego celowo, jednak piłka wpadła, więc nie widzę powodu, aby teraz wyrzucać to Davidowi.
Odnośnie jego oceny, to raczej chodziło mi o ogólny dysbalans w ocenach.
Villa akurat do Twojej wiadomości jest zawodnikiem, któremu najczęściej redakcja musiała podnosić oceny, po reakcji wielu kibiców (nie tylko tych w nickami "Villa", "ElGuaje" itp).
Łatwo można sobie zestawić oba mecze z Bayernem.
W pierwszym Messi, kompletnie nie widoczny, człapający, nawet nie starający się o cokolwiek - ocena 2 (wszyscy kibice chcieli 1).
Rewanż Villa, mimo że za wiele nie może zrobić widać w nim było ogromne chęci (co zauważyli prawie wszyscy użytkownicy), do tego groźny strzał, który otarł się o słupek - ocena 1.5 (Podwyższona znowu na prośbę wielu kibiców).
Oczywiście ja zaznaczyłem, że Villa nic nie wniósł, ale nie wpłynął też negatywnie na wynik. Grał 30 minut, a dostaje grubo poniżej wyjściowej.
Drugi zawodnik wystarczy, że raz dobrze poda, grając ponad 2 razy dłużej - ocena 6 albo 7.
Zresztą przeczytaj sobie komentarz Ksavixa (pod nami), on to dobrze zobrazował i nie odnoś się tylko do mnie. Mnie w tym przypadku chodzi jedynie o jakiś obiektywizm, którego na prawdę tutaj nie widzę.

0

Tą trzecią.

0

Chcę go widzieć w Barcelonie.

0

Ja się ogólnie zastanawiam, kiedy zawodnik dostaje ocenę wyjściową (czyli 5)
Fakt, że David był mało widoczny, ale tak teoretycznie nie grał ani na plus ani na minus.
Za jego kiepskie uderzenie została mu obniżona ocena, mimo, że miał udział przy bramce zwycięskiej.
Nikt mi nie wmówi, że obrońca bez udziału Villi sam by sobie strzelił do własnej bramki, on został odpowiednio nastrzelony właśnie przez Davida.
To prawda, że nie należy tutaj się pochwała za styl uderzenia (bo nie było to celowe uderzenie), ale to uderzenie zapewniło nam efekt, czyli 3 punkty i możliwość zdobycia 100 punktów w lidze.
Co by było gdyby Villa trafił w bramkę, a bramkarz by popisał się życiową paradą i strzał wyciągnął, a my byśmy zremisowali?
Dla mnie osobiście nie ważny jest strzał, ważne że mecz wygraliśmy, a Villa jakiś tam udział w tym miał.
Chwalić go nie ma za co, ale wyjściówkę powinien dostać (przynajmniej tak mi wynika z definicji tej oceny).
Skoro Pedro za anonimowe mecze, w których przez 90 minut nie był widoczny dostawał oceny 5-5.5, a w opisie dominowały zwroty typu "Gra wzajemna", "Rozciąganie obrony", "Pressing", co po kilku meczach już mnie w jego przypadku mdliło, bo w tych meczach był kompletnie nie widoczny.
To dziwię się, że w ocenie Villi nie ma takich zwrotów jak "Dochodzenie do sytuacji" , "Dobra praca w polu karnym rywala" itp.
Już nie mówiąc, że ten zawodnik grał 30 minut, a nie 90, ale jak widzę redakcja skrupulatnie takich czynników nie bierze pod uwagę.
Nie mówcie, też proszę, że David jest faworyzowany, bo pęknę ze śmiechu.

0

Jeśli Xavi w przyszłości zostanie trenerem, to aż boje się o jego wypowiedzi po meczowe.

0

Dla Ciebie może tak, ja pamiętam chociażby mecze Alexisa w pierwszej połowie sezonu, który potrafił kilka razy groźnie podać, ale z faktu, że zmarnował sytuacje kończył mecze z dwójkami czy max trójkami.
Messi w sumie raz świetnie podał, raz fatalnie przestrzelił i kończy z 6.
Nie tylko do Alexisa się tutaj można odnieść.
Fakt, że podanie Messiego bardzo dobre, chociaż Tello bodajże miał jeszcze obrońce obok, którego musiał próbować dryblować. Jednak rozbieżność w ocenach bardzo spora.
Jeden dostaje 6 drugi 2 albo 3 (przykładowo), a ich gra czasami wiele się nie różni.

0

Będąc szczerym Messiemu wystarczy raz dobrze podać i zawsze dostanie wysoką ocenę. Nawet jak po drodze coś spartoli.
Nie wiem czy to jest do końca obiektywne.

0

Przypomina mi się wielka nadzieja Bojan, a wiadomo jak to się skończyło.
W sumie to egoizm boiskowy jest dobry, ale do pewnych granic, które często Deulofeu przekracza.
Nie mniej warunki fizyczne ma bardzo dobre, jeśli tylko przystosuje swój styl gry, aby móc grać dobrze w pierwszej drużynie i móc walczyć z najlepszymi, to na pewno może w przyszłości zawodnikiem dla nas kluczowym i zostać wielką gwiazdą Barcelony, czego mu życzę.

0

Co innego jest kupić kogoś z zewnątrz, a co innego próbować się pozbyć wychowanka, który przed sobą ma jeszcze sporo lat piłkarskiej kariery.
Pep mógł mieć kredyt zaufania, ale może nie aż taki jakiego by oczekiwał od zarządu.
Zresztą tego nie wiadomo. Być może stwierdził, że w Barca się wypala, a on nie jest w stanie od nowa włożyć na tyle wysiłku, żeby postawić ją na nogi.
Trudno się mówi, możemy spekulować. Póki co, uważam go za wielkiego trenera.

0

Przyczyn odejścia z zespołów może być wiele, na pewno na tyle, że nie należy wysnuwać tutaj jakieś zbyt daleko idące wnioski.
Nie wiadomo, jak przede wszystkim przebiegała współpraca Pepa z aktualnym zarządem.
Podobno zabroniono mu pozbyć się graczy, którzy nie mieli już odpowiedniej motywacji (np Pique), więc nawet jeśli by chciał, to trudno by było odświeżyć zespół.
Z drugiej strony, wiele osób mu zarzucało, że jest dobry, bo w Barcelonie dostał wszystko na gotowe (co jest bzdurą) i nie poradzi sobie z innym zespołem.
Do tego dochodzi chęć pisania własnej historii, bo w Barcelonie zdobył już wszystko.
Myślę, że powyższe czynniki, zdecydowały o jego decyzji, za która ja go nie winię i zawsze będę życzył mu, aby udowodnił swoją wielkość gdziekolwiek by nie trenował.

0

Jeśli Thiago zostanie sprzedany, to chyba stracę wiarę w ten klub.

0

Świetny felieton Eoren, dobrze się czyta nawet po kilku piwach :D
W każdym razie, zgadzam się z tym, że czas na zmiany. Mam nadzieję, że zmiany na lepsze, może nawet dużo lepsze, bo tyle nam brakuje, aby móc walczyć z czołówką europejskich zespołów.

0

heh widzę, że kulturka jest.

0

Oczywiście, że go nie puścimy :)
Pep doskonale o tym wie, dlatego chciał Goetzego, który wkrótce może zostać gwiazdą światowego formatu.

0

Niedługo Guardiola nam zabierze Messiego :P

0

Myślę, że Valdes nie jest niezastąpiony, teraz tylko trzeba liczyć na sprowadzenie odpowiedniego bramkarza i będzie dobrze.

0

Tak :)

0

Mam nadzieję, że nowy zawodnik, nie będzie dopasowywał się do stylu jaki prezentowaliśmy np w Lidze mistrzów, z mocnymi drużynami.
Aktualny styl gry Barcelony bardzo mi się nie podoba, mam nadzieję, że będzie lepiej w przyszłym sezonie.

0

Dla mnie atak marzeń to Neymar - Messi - Alexis, więcej nie potrzeba o ile zespół będzie grał dobrze.

0

Miki
Mecz z Atletico (niedziela), przegrywamy 1-0 schodzi Messi, gramy w 10, wygrywamy 2-1.
Ciekawe prawda ? :)
Dlatego posty tego typu raczej nie mają sensu.

0

Miki
Widocznie jeszcze słabo ogarniasz grę defensywną.
Keita był specyficznym zawodnikiem, który z reguły jak wchodził, to starał się być zawsze tam gdzie, z jakiegoś powodu zrobiła się luka na boisku i pomagał w płynnym rozgrywaniu akcji.
Ogólnie starał się wygrywać pojedynki w środkowej strefie boiska i tam był najczęściej, ewentualnie pomagał w obronie przy akcjach rywala.
Potrafił też ładnie asystować, nie tracił głupio piłek.
Jego gra nie była może efektowna, ale na pewno efektywna.

0

Keita był dobrym zawodnikiem, jak wchodził to nie zawodził i nie jedną ważną bramkę strzelił.
Jednak w obliczu świetnej formy Busiego, nie dało się za bardzo znaleźć dla niego miejsca na boisku.
Na pewno zasługiwał na wiele więcej minut niż dostawał.

0

Fernando Torres
Ładniejsze? A widziałeś bramkę Messiego w meczu z Bilbao?
Pokaż mi równie dobrą bramkę CR-a w tym sezonie, bo ja przypominam sobie jedynie patelnie dobite, ewentualnie wykończone akcje sam na sam.
Czasem coś tam ładnego z rzutu wolnego wrzuci, Messi zresztą również.
Jeśli chodzi o piękno bramek, to podejrzewam, że w tym sezonie CR nie ma co do Messiego startować.

0

Miki Ty też u nas na stronie robisz show :D

0

Ciekawe czy po kolejnym blamażu, mamy się znowu wyluzować.
Niestety od pogromu w dwumeczu z Bayernem, nie zagraliśmy meczu, który by nas pozytywnie nastrajał.
Co więcej, na wierzch coraz bardziej wychodzą, już wcześniej zauważone przez niektórych braki, a styl w jakim graniu coraz bardziej utwierdza w przekonaniu, że to co miało miejsce w LM, nie stało się przypadkiem.
Ja też cicho liczę, że po sezonie, zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski, ale jak na razie wnioski wyciągane nie są, a z każdą kolejną konferencją dochodzę do przekonania, że raczej nie będą.
Chciałbym na prawdę się mylić.
Nie dziwie się zatem, że spora część użytkowników ma spore obawy odnośnie przyszłego sezonu i wyraża tu swoje opinię.
Dopóki jednak, użytkownicy robią to w sposób kulturalny, to nie widzę problemu.

0

Poziom La Ligi i tak z roku na rok spada na łeb na szyję.
Dziwię się, że wystarczyło praktycznie cały sezon granie po obwodzie i liczenie, że Messi coś wrzuci.
Ja się nie daje zwieść ligą, bo chociażby wczorajszy (mimo, że wygrany) mecz z Atletico, pokazał, że nie potrafimy znaleźć pomysłu na lepsze drużyny, a co dopiero na takie zespoły jak Bayern czy nawet Real.
Gdyby nie genialna wręcz forma Argentyńczyka i kilka wyszarpanych szczęśliwie punktów, to różnie by się mogło potoczyć.
Generalnie cieszę się bardzo z mistrzostwa, ale nie zakrywa mi to rzeczywistego obrazu naszej gry, która mówiąc krótki, nie powala.
Na tę chwila, każda lepsza Europejska drużyna nas pokona i nawet Messi może nie pomóc.
To w ogóle jest śmieszne, że taka drużyna jak Barca nie potrafi zdominować rywala, tylko liczy, na geniusz Argentyńczyka.

0

MRM94
Tu masz rację, chodzi o formę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?