0

natall11
A on mówił, że odejdzie z Santosu po tym sezonie?

0

Spokojnie, na pewno nie mówił o Cristiano.

0

Powiem tak
Wszystkie remontady w tym sezonie mają jedno wspólne nazwisko ... David Villa.
Pomógł nam wywieźć punkty w meczach, które nie szły po naszej myśli.
Zagrał może połowe czasu co Pedro, a ma więcej bramek.
Fakt, że potrafi przeplatać dobre mecze słabymi, ale w najważniejszych meczach nie zawodzi (finał LM, superpuchar itp itd).
Nie mówię, że na siłę chciałbym go zatrzymać, niech zarząd zrobi co chce, ale za to co dokonał na pewno będę mu wdzięczny, bo wbrew pozorom ten sezon nie był bezproduktywny w jego wykonaniu.
Dlatego gdziekolwiek on będzie grał, będę mu życzył jak najlepiej.

0

Pedro to jeden z nielicznych w Europie defensywnych skrzydłowych, mało kogo stać na takiego zawodnika :D

0

No to zostajemy z Pedro.

0

Jak się patrzało na takiego Ronaldinho w najlepszych czasach w Barcelonie, to trudno by było to porównać z szachami :P raczej z magią, ale tak ogólnie to w dużej części jest prawda.
Pamiętam jeszcze niedawne GD za Guardioli i wojnę taktyczną z Mou.
W trakcie meczu ciężko było to docenić, ale już po, można było analizować godzinami taki mecz.

0

No jeśli taka jedenastka wybiegnie i przegramy, to będzie kolejny policzek dla trenera.
Alexis i Tello w wybornej formie, nie można tego nie wykorzystywać.

0

pax
Gdzie ja napisałem, że go nie bronie?
W tym artykule, go broniłem, bo nie zgadzałem się z jego oceną (nie tylko ja), więc nie wymyślaj tutaj jakiś argumentów przeciwko mnie.
Jednak jakbyś przejrzał inne tematy, to byś zauważył, że piszę o wielu innych rzeczach.
Gdyby Tello czy Alexis zostali źle ocenieni, uwierz mi że wstawiłbym się za nimi tak samo mocno jak za Villą. Zresztą już to nie raz robiłem w przypadku Alexisa, ale skąd Ty możesz o tym wiedzieć...
Ty czytasz posty tylko te, w których jest zawarte słowo "Villa" albo "El Guaje".
Zresztą wiele użytkowników Ci to zarzuciło, że piszesz tylko o Villi, chyba nie powiesz mi, że tak nie jest.
Zresztą dosyć tej bezproduktywnej dyskusji bo robimy spam.
Pozdrawiam

0

pax
Ty możesz sobie pisać o mnie co chcesz.
Bliższe prawdy jest stwierdzenie, że Ty masz na punkcie Villi jakąś fobie, niż to, że ja jestem jego fanem.
Ja nie wyjeżdżam z tekstami typu "53 minuta Świetne przyjęcie Villi" albo "60 minuta inteligentne zbiegnięcie Villi w pole karne". To co Ty wypisujesz, to chyba każdy widzi (nie mówiąc, że wszystkie Twoje posty mają tylko związek z Davidem).
Jakbyś zauważył ja jedynie argumentowałem propozycję swojej oceny, która jedynie jest ciut wyższa niż pierwotne 2.5.
To że wypisałem jego plusy za ten mecz, to nie znaczy, że chciałem, aby mu wystawili dobrą ocenę, bo na nią nie zasłużył i jestem tego świadomy.
Zresztą nie raz to podkreśliłem w tym temacie.
Nie wymagam jednak od Ciebie, wyciągania w tym aspekcie racjonalnych wniosków.

0

Katalonka1900
No właśnie, odnośnie postawy. Czy Villa przespał to spotkanie, skoro ciągle dochodził do sytuacji?
Do momentu wykończenia akcji grał na prawdę bardzo dobrze jako napastnik, szwankowało TYLKO (a może aż) wykończenie.
Sam po meczu uważałem, że Villa zagrał zdecydowanie najsłabiej, ale sądziłem że bramka poniekąd zmazała słabą pierwszą połowę.
No ale skoro również uważasz, że 3 mu się bardziej należy to dobrze, to może moje wypociny nie były takie bezsensowne.
Tylko nie zmieniaj zdania :D

0

Katalonka1900
Ja nie pisałem, żeby mu dać 7.
A spytałem się ile powinien dostać napastnik zakładając że nic nie zmarnował a strzelił bramkę.
Oczywiście, że fatalne pudła mu zredukowały bo 3 to nie jest dobra ocena, ale myślę, że jednak bardziej sprawiedliwa niż 2.5 (choć dużej różnicy nie ma )

0

Katalonka1900
Nikt się nie domagał żeby Villa dostał dobrą ocenę, jedynie ciut większą za strzelenie bramki.
Villa podniesiono o 0.5, nie sądzę żeby to była zawyżona ocena, w obliczu np 2 u Messiego za mecz z Bayernem.
Villa marnował to fakt, ale ustawiał się bardzo dobrze oraz przede wszystkim był mocno zdeterminowany i nie przeszedł obok meczu.
Najważniejsze jednak, że się przełamał i bramkę strzelił, do tego wyrównującą.
David i tak jest na wylocie z klubu, nie widzę sensu teraz się nad nim pastwić.
Ja się ogólnie cieszę, że mu podciągnięto do tych 3, myślę, że świat się przez to nie zawali.

0

Katalonka1900
Gdyby nie zmarnowane sytuacje, to za strzeloną bramkę chyba powinien dostać 7 minimum prawda ?
Zmarnowane sytuacje mu redukują ocenę i to dość drastycznie jakbyś nie zauważyła.

0

natall11
A może Mourinho nie jest piłkarzem ?
Jak na razie to jedynie nasi piłkarze zajmują się gadaniem zamiast grać.
Puyol się nie wypowiada, bo go nie pytają :)
A to że Mou odpowie to raczej pewne ... ciekawe tylko ile jeszcze będziemy go wysłuchiwać, podobno ma odejść .
Jednak bez niego będzie trochę nudno, dlatego cieszmy się jego wypowiedziami póki możemy !

0

natall11
Bo wiesz, zarówno my jak i Real odpadliśmy z LM, dlatego piłkarze i trenerzy muszą sobie troszkę pogadać, żeby się wyładować po porażkach :P

0

*oczywiście na boisku :D

0

Mam nadzieję, że Thiago będzie dostawał więcej szans na grę, bo jak dla mnie prezentował się zawsze bardzo dobrze.

0

barcawooorld
No niby nie, ale po co mówi, że "nas" dotykają takie słowa, tylko daje broń panu Jose, który lubi dotykać boleśnie naszych zawodników i trenerów (palec w oku).
Ja to bym na jego miejscu powiedział, że nic mnie nie interesuje gadanie Mou i niech sobie gada ile chce, oni mają grać, a nie przejmować się tego typu wypowiedziami.
P.S fajny avatar, widzę że godziny zmarnowane w photoshopie nie poszły na marne :P

0

Nie mówcie, że ciągle chodzi o słowa Mou skierowane do Iniesty ...

0

matifcb1899
Dlatego też się wstawiłem, sam pamiętam, kiedy Alexis marnował po kilka sytuacji na mecz, a przy kontratakach potykał się o własne nogi i dostawał takie same oceny, mimo że schodził z boiska BEZ strzelonej bramki.
Wychodzi na to, że Villa tą bramkę strzelił nie potrzebnie.
Nie chcę być tutaj uważany za jego zwolennika czy psychofana, bo jak mam być szczery nie widzę Villi u nas w pierwszym składzie nawet jakby został na kolejny sezon.
Osobiście chcę widzieć atak Neymar - Messi - Alexis.
Tutaj się wstawiłem bo pamiętam oceny innych, do których mogę się odnieść. Ta ocena wygląda, tak jakby wystawiona została pod wpływem irytacji za fatalną pierwszą połowę i nie dopuszczając do siebie żadnych pozytywnych aspektów w grze zawodnika, ale nie będę się rozwodził.

0

Katalonka1900
Niestety przyznaje rację.
Tello i Alexis są jednak ostatnio w wyjątkowo dobrej formie, dlatego na nich bym postawił. Znając życie wybiegnie Pedro, a dobra forma Tello będzie się marnować na ławce.
Zobaczymy zresztą przed meczem, jaki skład wybiegnie :)

0

Katalonka1900
Jeśli twoje przypuszczenia się spełnią, to wyczuwam spore męczarnie z Atletico :D

0

A niby co takiego śmiesznego jest w zestawieniu ataku Tello Messi Alexis przez Mikiego ?
Ja też bym taki skład wystawił.

0

Mateć
A czy ktoś tu pisze o 8?
Jak oceny zespołu nie spadają poniżej 5, a napastnik, który mimo złej pierwszej połowy, strzela bramkę w drugiej dostaje 2.5 to nie uważam tego za obiektywną ocenę.
Uważam, że ocena powinna się zawierać w granicy 3-4.
Po prostu w tej ocenie, nie są brane pod uwagę żadne pozytywne aspekty jego gry, a przynajmniej tak z tej oceny wynika, a chyba nie wystawia się zawodnikowi oceny, tylko przez pryzmat tego, co zrobił źle.
No chyba, że się mylę.

0

Niby czemu Neymar miałby sobie nie poradzić w Europie, skoro na tle reprezentacyjnym potrafił się bawić z obrońcami Argentyny.
Neymar ma takie umiejętności, że poradzi sobie spokojnie.
Barcelona gra technicznie, w takiej grze Neymar się bez problemu odnajdzie.

0

a to dlatego Pedro nie zagrał z Betisem, a ja myślałem, że po prostu Tito przejrzał na oczy :P

0

A ile znowu miał tych sytuacji ? na 4 bardzo klarowne wykorzystał jedną czyli 25% (przy czym w jednej miał też pecha).
Bez wątpienia Alexis i Tello zagrali dużo lepiej, ale w przepaść w ocenie jest zdecydowanie za duża.
Wygląda to niestety tak, jakby całą ocenę dostał za te 3 fatalnie wykończone sytuacje i to niby ma być tylko dowód tej "fatalnej" gry?
Może warto wziąć pod uwagę, pracę jaką wykonał David, aby się w tych sytuacjach znaleźć?
Siódmy zespół La Liga, na pewno celowo Villi tych sytuacji nie sprokurował.
Goal.com może i rzeczywiście daje oceny z rozpędu, ale oni na pewne aspekty zwrócili uwagę, np na fakt, że w momencie kiedy Villa się przełamał (początek drugiej połowy) został od razu ściągnięty z boiska, więc nie dane mu było w pełni odkupić win, a przecież skoro wykończenie wróciło, to była bardzo duża szansa na dołożenie przez niego kolejnej cegiełki do zwycięstwa.
Zdarza się, że zawodnik marnuje okazje, ale Villa marnował je w jednej połowie, są zawodnicy, którzy marnowali je seryjnie przez 15 kolejek i nie byli się w stanie przełamać.
Myślę, że przy ocenie końcowej warto wziąć również pod uwagę pozytywne aspekty zawodnika, a nie patrzeć tylko przez pryzmat nie wykorzystanych sytuacji.

0

Robinho?

0

Ja tam się akurat panu Mourinho nie dziwie, że tak odpowiedział.
Dziennikarze spytali go, aby skomentował słowa Iniesty, to co miał niby odpowiedzieć ? "Tak Anders ma rację, już biegnę przepraszać Ikera na kolanach". Wiadomo, że odpowie coś w stylu, żeby Iniesta zajął się problemami własnej drużyny.
Tutaj akurat trafił, bo my też problemów sporo mamy, a Iker sobie poradzi. Słowa poszczególnych zawodników i tak nie wpłyną na decyzje Jose.

0

Fajnie, bo akurat jestem zwolennikiem jego talentu.
Mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?