Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Ja powiem tak wynik 7-0 nie jest przypadkowy. Nic nie dzieje się przypadkiem.
Uważam, że to ma na celu otworzyć oczy niektórym osobom, bo z naszym klubem nie jest dobrze.
Nie ma co się tutaj oszukiwać.
Jakich zmian potrzebujemy, to się nie wypowiadam, mam swoje subiektywne zdanie, ale nie chce zostać zostać posądzony o sianie fermentu. Tym bardziej, że różnie może być. Liczę jednak, że odpowiednie wnioski zostaną wyciągnięte, przez odpowiednie osoby.
0
MasterFCB
Gratuluje jeśli nazywasz mnie sezonowcem.
Nie mówię, że kibicuje Barcelonie od małego, ale czasy Rijkaarda doskonale pamiętam, co i tak na tle części użytkowników stawia mnie wyżej jak chodzi o staż kibica.
Co do Villi również nie trafiłeś są zawodnicy, których lubię bardziej w naszym teamie.
A jeśli mam być szczery to za Sanchezem wstawiałem się dużo bardziej w wielu tematach, ale co Ty możesz o tym wiedzieć ...
Wstawiłem się, bo uważam za głupie winić Ville za to, że ostatnimi czasy całemu zespołowi nie idzie.
Co do jego sprzedaży, ja go na siłę nie zatrzymywałem, jeśli tak chce zarząd niech odejdzie, ale w takim wypadku wypadałoby zawodnikowi podziękować za ważne bramki, a nie mieszać go z błotem.
0
xname
Nie chciałeś rynsztokowych odzywek, to dostałeś odzywkę z "Potopu" :D
0
Smutne, sam byłem pewny, że Cesc się sprawdzi w 100%.
Może jakby grał jako rozgrywający za Xaviego to by więcej wnosił.
Trzeba mieć na uwadze, że Cesc potrafi zagrywać ładne dalekie piłki oraz dobre prostopadle, do tego potrafi strzelić z dystansu (choć ostatnio celuje w kibiców nad bramką ).
Ciekawy jestem jakby spisywała się pomoc złożona z Thiago i Cesca, oczywiście na początku na jakieś słabsze zespoły.
0
constantine16
Trudno jest mi oceniać jednego zawodnika, w przypadku kiedy cały zespół gra beznadziejnie.
Uprzedzając nie miałem tu zamiaru przywoływać ani Pedro ani innych, zrobiłem to w kwestii porównania, skoro za słabe mecze zespołu ma odpowiadać Villa, to chyba jednak nie jesteśmy obiektywni.
Zespół gra na razie beznadziejnie, gdzieś przyczyna leżeć musi, napisał o taktyce, bo jednak nie jest ona dobra, tak samo jak zmiany personalne.
Chcąc nie chcąc wynikają one z decyzji trenera.
Dlatego trudno tutaj go nie przywoływać, ale to nie znaczy, że ja się nad nim pastwię.
Jeśli jest to jednak wina tylko zawodników, to niestety będziemy musieli wywalić 8-9 zawodników podstawowej jedenastki, bo ja tego inaczej nie widzę.
Uważam, że wina jednak leży po obu stronach, o proporcjach nie będę się rozpisywać.
0
constantine16
Wiesz jakbyśmy wypisali w tym sezonie, bramki Villi oraz ich ważność (bramki otwierające, bramki decydujące, tudzież asysty) wypadłby zdecydowanie najlepiej z naszym skrzydłowych.
Jeśli biorąc też pod uwagę też ile minut rozegrał Villa również tutaj argument na jego korzyść.
Przypomnij sobie również dobre mecz w CDR, które w głównej mierze dzięki Villi wygraliśmy, ale jeśli twoim zdaniem to są żadne argumenty, to raczej ja, nie mam co z Tobą dyskutować.
Ostatnie mecze ligowe Villa spędził na ławce. W LM też raz gra raz siedzi, więc nie jest on w rytmie meczowym, dlatego jeżdżenie po nim jak po burej suce jest delikatnie mówiąc nie smaczne.
natall11
Masz rację zamotałem się, myślałem o czym innym.
Chodziło mi o to, że nie są to uprzedzenia, ale moje spostrzeżenia, które nie tylko ja podzielam ( a całkiem spora liczba osób), poparte oczywiście argumentami.
Jeśli nie oglądałaś meczu z Bilbao to lepiej obejrzyj, bo tam Pedro potykał się o własne nogi i chyba ani razu nie przyjął dobrze piłki, w nagrodę wyszedł w podstawie na Bayern kosztem Alexisa.
0
MadridistaForEver
Jakbyś przy tym był!
100% racji
Pozdrawiam
0
natall11
Tylko Villa daje dużo wiecej argumentów na swoją korzyść.
Zauważ, w 1 meczu z Bayernem Villa nie grał, tak samo z Milanem.
Powiedz mi kiedy Villa nie wiem marnował setki, mimo że drużyna grała dobrze ?
Villa miał słabe mecze, ale wtedy kiedy cała drużna również się nie popisywała (mówię tu o ostatnich miesiącach).
W pierwszych miesiącach po kontuzji zdarzały mu się słabe mecze, ale po słabym meczu w kolejnym był jednym z zawodników kluczowych.
Co do Pedro nie tylko ja mam uprzedzenia, ale jakbyśmy zrobili sondę, kto w tym sezonie bardziej zawiódł, to raczej nie trudno zgadnąć na kogo zagłosuje większość.
Jeśli mówisz, że ja mam uprzedzenia do Pedro, nie mam oceniam go za cały sezon i niestety uważam, że oceniam go obiektywnie.
Nie oceniam go za mecze, w których cała Barca grała beznadziejnie, ale za mecze w których wyróżniał się na minus na tle całej drużyny (patrz ostatni mecz z Bilbao)
0
constantine16
To powiedz mi jeszcze jak gra Pedro i Alexis, albo jak gra Xavi.
Z Iniestą też nie trafiłeś, bo po za tym, że ładnie prowadzi piłkę z jego gry przez ostatni miesiąc nie mamy kompletnie nic.
Messi pokazał jak gra w pierwszym meczu z Milanem i Bayernem, zauważ że Villa gra niby słabo właśnie wtedy kiedy cała drużyna gra słabo.
W CDR racja, ale zauważ kogo miał przy boku, Dos Santosa, Sergio Roberto .... zlituj się, jak Pedro raz wszedł w CDR do takiego składu, to biegał jak dziecko we mgle, a jednak w CDR Villa 2 mecze wygrał nam w pojedynkę.
Villa miał zdecydowanie więcej dobrych meczy niż Pedro, a grał mniej minut, więc sam wyciągnij wnioski.
Za ostatni miesiąc nie oceniam nawet zawodników, bo cały TEAM zagrał po prostu beznadziejnie (jak chcesz nie mieszam w to Tito, widocznie gwiazdy nam nie sprzyjają na niebie).
0
natall11
Villa zawodzi ? a Może zawodzi trener?
Bo wszystkie ostatnie mecze były padaką nie w wykonaniu Villi, tylko w wykonaniu całego teamu, ale widocznie nie potrafisz obiektywnie spojrzeć na rzeczywistość.
Villa - Główny czynnik udanej remontady z Milanem. W rewanżu z PSG asysta na wagę awansu.
W CDR miał sporo bramek, w meczach ligowych jego bramki były decydujące np w obu meczach z Sevillą ( i nie tylko).
Zresztą zobacz sobie na licznik bramek Villi a np Pedro i Alexisa, i sobie porównaj.
O poprzednich sezonach się nie wypowiadam, bo tam Villa był decydujący w wielu najważniejszym momentach.
0
MasterFCB
A który napastnik daje więcej po za strzelaniem goli czy asystowaniem?
Każdy ma określoną rolę na boisku i nie każdego jest sens oceniać, patrząc przez pryzmat Messiego.
To że Messi jeszcze kreuje grę czy drybluje to inna sprawa.
Xaviego czy Iniesty też nie rozliczamy za strzelanie bramek.
0
natall11
"Wrzucali mu piłki" no właśnie te słowa mówią wszystko.
Wrzucanie piłki na zawodnika co ma 170cm wzrostu istotnie mówi o przebiegu meczu i szansy Villi na strzelenie bramki.
Świętą krową nikt nie jest, ale tak jak pisałem, za ten mecz trudno winić jakiegokolwiek piłkarza, bo na boisku z naszej strony był chaos, zawodnicy nie wiedzieli co robić.
Duet Cesc - Villa się nie spisuje, ale to nie ich wina. Tym zawodnikom raczej daleko do pierwszego składu.
0
Sandu!
Tylko pytanie, czy to dobrze, żeby Messi grał na szpicy?
Jak na razie rozpracowali go na tej pozycji wszyscy nasi najwięksi rywale.
Wystarczy przypomnieć sobie jak wyglądała remontada z Milanem, kiedy na szpicy grał Villa, przeciwnicy nie wiedzieli co robić.
Villa i tak pewnie odejdzie, ale z tym układaniem ofensywy, trener musi się zastanowić.
0
pax
Ja się kierowałem ostatnimi twoimi komentarzami ( rozmowa z VillaMaravilla5000 ) i do nich się odniosłem, więc nie mów, że Ci coś wmawiam czy robię na Ciebie ataki.
Wybacz, że nie przewertowałem 200 komentarzy w poszukiwaniu Twoich wypowiedzi.
Jeśli pisałeś o innych okej, ale co to zmienia.
W tej chwili jeśli zarząd chce się kogoś pozbyć, to już ich kwestia, ja zaznaczam, że w aktualnej sytuacji nie ma sensu wyliczać strat zawodnikowi oraz tego, że nie strzelił czy coś.
Wszyscy widzieliśmy jak grał CAŁY zespół i z opiniami na temat zawodników radzę się wstrzymać, do momentu aż trener porządnie poukłada ten zespół i będzie można wyciągnąć jakieś wnioski, bo na razie nie można.
0
constantine16
Odnośnie wypowiedzi Messiego (sugestia aby Villa grał z przodu) to nie były doniesienia prasy, to była po prostu jego wypowiedź po meczu z Sevillą.
0
pax
Powiem Ci tak jesteś ślepy, jak mówisz, że grał na stojąco.
Villa się wystawiał i to nie jednokrotnie, a to że nie dostał dobrego podania to już nie jego wina.
Sam widziałem niecelne podania od Pedro i Ville, który po tych podaniach załamywał ręce.
Zresztą powiedz mi kto w tym meczu grał dobrze, może Cesc? może Pedro?
Niestety z taką taktyką winienie jakiegokolwiek zawodnika za ten mecz to po prostu kpina.
Zawodnicy robili co mogli, a strzał Villi głową był wg mnie najgroźniejszą sytuacją, bo gdyby piłka leciała w bramkę, Neuer by skapitulował.
W aktualnej sytuacji nie ma co winić jednego zawodnika, taktycznie nasz zespół nie istniał, a skoro nawet Iniesta nic do gry nie wnosi to chyba istotny powód by się zastanawiać, gdzie leży problem.
0
xname
Niestety z żadnym punktem twoim nie mogę się zgodzić, co więcej powiedziałbym, że jest odwrotnie niż w nich piszesz.
0
Jeśli miałbym wybrać najsłabszego z zawodników przedniej formacji za którego miałby przyjść Neymar, to będzie to bez wątpienia Pedro, który gra kiepsko i nic kompletnie nie wskazuje na poprawę.
Jednak za Pedro przemawia wiek, więc Villa raczej się pożegna, w takim przypadku Pedro też bym się pozbył i postawił na atak Neymar - Messi - Alexis, a Tello/Deulofeu jako zmiennicy.
0
constantine16
Jeśli chodzi o Xaviego i zawodników grających z przodu, to tutaj po części winę ponoszą i pomocnicy, i napastnicy.
Głównie jednak chodzi o taktykę, a raczej jej brak, kiedy nie ma Messiego.
W rewanżu na CN widziałem nie jednokrotnie jak Villa latał od zawodnika do zawodnika oraz próbował się wystawiać, tylko co z tego? Wszystko wyglądało strasznie chaotycznie i nie tylko w przypadku Villi.
Dobry przykład mieliśmy w meczu z PSG, kiedy za Cesca wszedł Messi, a Villa nagle zmienił grę o 180 stopni (nie tylko on, ale w jego przypadku było to najlepiej widoczne).
Nagle wiedział jak się ustawiać na boisku i nasz atak zaczął funkcjonować.
Niestety ja tu widzę Barce, która kompletnie nie wie co robić jak nie ma Messiego.
Współpraca Villi z Cesciem to porażka, ale czyja to wina? zawodników? Niestety nie ...
Brak wymienności pozycji, brak ruchu, na to wszystko musi zwrócić uwagę trener, bo to nie realne, żeby piłkarze w takim klubie nie mieli na to kondycji.
Znaki, że Tito robi coś nie tak już dawał Messi, kiedy pierwszy raz wtrącił się w sprawy taktyczne zespołu.
Teraz dobre pytanie, czy oni nie mają motywacji, czy są po prostu tak zagubieni w taktyce naszego trenera? Myślę, że wszystkiego po trochu, ale w aktualnej sytuacji wymiana 1-2 zawodników nic nie da i takie są fakty.
0
damian93r
Przegrać, a zagrać kompromitujący dwumecz to jest jednak różnica.
Zauważ, że takiego słabemu Arsenalowi dużo nie brakło a by Bayern wyeliminowali.
Juvenutus, który wrócił dopiero do LM, też nie zaprezentował się tak kiepsko. Mecze przegrywali, ale nie było takiej dominacji Bayernu.
Barcelona została rozniesiona w pył, u nas zawodnicy biegali bez ładu i składu nie wiedzieli co robić na boisku.
O taktyce to chyba ostatni raz usłyszeli, jak Guardiola żegnał się w CN.
0
Felieton jest bardzo dobry, ma poruszać sprawy klubu, któremu kibicujemy i ja się z nim w 100% zgadzam.
Czy jest możliwe, że w pół sezonu wypalili się nam wszyscy zawodnicy pierwszej jedenastki?
Tito sobie nagrabił jak chodzi o decyzję trenerskie i jak najbardziej mamy prawo mu to wypominać, przecież w tym felietonie IceMan nie pisze, że należy go zmienić, a porównuje pewne kwestie. Nie każdy musi się z tym zgadzać, ale zdecydowana większość się jednak zgadza.
Informacje odnośnie Rosella, też nie są wyssane z palca. a warto o nich wspomnieć, bo duża część kibiców nie ma pojęcia odnośnie różnych kwestii dotyczących naszego zarządu.
Na to, czy prezesem dalej będzie Rosell, a trenerem Tito i tak nie mamy wpływu.
Autor wspomina dobre czasy, ale jest co wspominać, bo tamta Barca, a ta, to zupełnie dwie inne twarze, na to składa się wiele czynników, ale w felietonie skupiamy się na najważniejszych.
Nie będziemy przecież rozliczać każdego zawodnika z osobna, bo musielibyśmy wziąć pod lupę wszystkich (no może poza Messim).
0
To że Tito nie ma charyzmy to jest pewne, motywować też nie będzie potrafił.
Zawodnikom ciężko jest nabrać szacunku do trenera, któremu można wejść na głowę, dlatego nie sądzę, żeby się Tito kiedykolwiek odnalazł w tej roli, choćby i 10 lat był trenerem pierwszej drużyny.
0
Bez przesady z tym Alexisem i odzyskiwaniem formy od 2 lat.
Jak on gra poniżej oczekiwań dopiero od tego sezonu.
Tamten sezon miał w moim mniemaniu bardzo udany, jak na zawodnika, który wchodzi do drużyny.
Przy da się kilku nowych graczy, ale ja Sanchezowi dałbym jeszcze przynajmniej pół następnego sezonu czasu i wtedy ewentualnie sprzedał w okienku zimowym, jeśliby zawodził.
0
Po wspaniałych latach z Guardiolą, nadchodzą lata posuchy, które trzeba będzie przeczekać, aby znów się cieszyć ze zwycięstw.
0
Wywiad z Janukiewiczem mocny, że też wcześniej tego nie słyszałem.
0
Statystyki i tak nie takie złe, jak nasza gra.
Utrzymywanie przy piłce i podawanie na własnej połowie mi humoru nie poprawią.
0
Heh wiem, że BVB ma ogromny potencjał, ale nie wykupujmy im od razu połowy składu :D
0
Radomił
Żeby być skutecznym, trzeba dostawać dobre podania.
Z czego np miał wczoraj uderzyć Villa, skoro się nie doczekał na zagranie?
To jak należy obsługiwać napastników pokazał Real w pierwszych 15 minutach 1 połowy meczu rewanżowego z BVB.
Tam Igła dostał świetnie podanie, potem Oezil wyszedł sam na sam.
U nas nie ma ani prostopadłych podań, ani klepek. Najgroźniejszą sytuację Villa miał uderzając głową ( 170cm wzrostu ), to niestety wiele mówi o naszej taktyce.
Tutaj wina spada na kreatorów gry, jeśli oni nie będą obsługiwać dobrymi podaniami napastnika, to ciężko wyciągnąć wnioski z jego gry.
Jeśli Villa podania by dostawał a je marnował, to sam bym był za zmianą napastnika, jak na razie nie jestem. Najchętniej z pierwszej 11-tki wywaliłbym Pedro a na stałe dał Alexisa, on ładnie wypracowywał bramki naszym zawodnikom ostatnimi czasy.
0
To, że trzeba odmłodzić skład to pewne.
Na razie Thiago i Tello nieźle rokują, do tego przydałyby się ze 2-3 transfery.
Głównie Neymar, co będzie sporym zastrzykiem motywacyjnym, obrońca i bramkarz. To są najważniejsze, wiadomo, że można jeszcze kogoś sprowadzić jeśli dobrze rokuje.
Trzeba też wziąć za dupę Xaviego i Inieste, bo ostatnio środek pola nie istnieje.
Z przodu nasi zawodnicy nie mogą ciągle być w swoich sektorach.
Barcelona ma reagować jak żywy organizm, oni muszą się zmieniać pozycjami, grać bez piłki, być w ciągłym ruchu.
O motywacji już nie wspominam bo to podstawa.
Dobrze by też było, żeby grali zawodnicy, którzy mają formę, a nie Ci których lubi trener ( to jest dla mnie największy zarzut w kierunku Tito), jeśli to się nie zmieni to będzie ciężko.
0
PaweŁek
Pep kombinował z Tello, bo nie miał wyjścia, w końcu Villa miał kontuzję a z Pedro o ile dobrze pamiętam też nie mógł skorzystać, więc nie miał tutaj zbyt dużego pola manewru.