0

LisuBarca
Obawiam się, że również nie zauważyłeś ironi w poście merowinga.
Pozdrawiam i dobranoc

0

Cochise
Gdyby pax tak dobrze potrafił analizować grę pozostałych zawodników, to pewnie mógłby zostać naszym nowym Guardiolą :P

0

Oglądałem pierwszą połowę, bo tyle dało się wytrzymać.
Sędzia od początku za byle co dawał kartki zawodnikom Malagi, a rzut wolny pośredni to była kpina.
Szkoda, myślałem, że zobaczę mecz na poziomie.
Nie przeczę, że Real był lepszy, ale sędzia również dodał swoje 3 grosze, przez co zamiast widowiska był koncert jednego aktora.

0

pax
A gdzie ja tu pisałem, że chcę aby podwyższyli Villi za bieganie?
Sorry, ale Messi za ten mecze powinien dostać 1 i prosili się o to prawie wszyscy użytkownicy, bo sobie po prostu ten mecz przespacerował.
Pierwszy raz się zdarzyło, że Villa miał tyle okazji, więc nie powiedziałbym, że nagle wszyscy na niego zaczęli grać, raczej to, że wyjątkowo dobrze się w tym meczu ustawiał.

Ja tutaj oczywiście nie piszę, aby dać mu ocenę dobrą czy wyjściową, ale jak widzę i oceny wszystkich zawodników nie spadają poniżej 5, a strzelec bramki dostaje 2.5 to nie wygląda to dobrze.
Zresztą warto zobaczyć jakie oceny wystawił fachowy serwis "Goal.com" i jaką ocenę ma Villa tam, a jaką u nas.
http://www.goal.com/en/match/86193/fc-barcelona-vs-betis/player-ratings
Oceny w głównej mierze się pokrywają (po za źle ocenionym Tello).
Może da to trochę do myślenia.

0

pax
Nie mówię o podwyższonej ocenie, mówię o analogicznej ocenie do Villi.
Bramka jednak to bramka, zwłaszcza wyrównująca, a tutaj ocena jest wystawiona, tak jakby tej bramki po prostu nie było i o to mi głównie chodzi.
Zdarzały się mecze, w których Messi w pierwszej połowie zmarnował 2 bardzo klarowne sytuacje, w drugiej połowie strzelił 2 bramki i dostał ocenę 7-8 (piszę z pamięci), ale jemu nie wytyka się nie udanych dryblingów, strat, spalonych.
Villa zmarnował 3 bardzo klarowne sytuacje, 1 wykorzystał i dostaje 2.5, a przypomnijmy, że 5 dostaje zawodnik, który wchodzi i niczym szczególnym nie wyróżnia się na boisku.
Widzisz Messi z Bayernem nie marnował, bo nawet mu się biegać nie chciało.
Villa w meczu z Betisem był zawsze tam gdzie być powinien co akurat już jest plusem.

0

pax
A czy Ty widziałeś napastnika, który trafia wszystko co ma na nodze ?
Co do 4 sytuacji nie wykorzystanych, to jedna była bardzo ciężka (ostry kąt), a Villa uderzył najlepiej jak mógł (mocno w krótki słupek), więc nie przesadzajmy ... już samo dojście do niej było trudne.
3 epicko zawalił to fakt.
Jeśli jednak zamażesz nazwisko Villa i dasz tam Messi to już ocena skacze o przynajmniej 1.
Dobrym przykładem jest jak Messi dostał ocenę 2 za przechodzony mecz z Bayernem.
Gdybać możemy, pierwsza połowa bardzo słaba, w drugiej, która mogła się dla niego okazać bardzo dobra został szybko zmieniony i to po strzeleniu bramki.
Ja nikomu nie próbuje udowadniać, że grał dobrze, ale widzę pewne nieprawidłowości co do ocen, kiedy jeden zawodnik marnuje 3 setki i schodzi bez bramki, a drugi marnuje 3 setki po czym strzela bramkę wyrównującą, a obaj dostają ocenę 2.5.
Widzisz tu gdzieś sens? Ja nie.
Uważam, że za strzeloną bramkę powinien dostać ocenę 3-3.5 i tyle. Jest to i tak zdecydowanie najsłabiej na tle całej drużyny, ale uważam, że bardziej sprawiedliwie.

0

pax
Nie chcę się z Tobą dochodzić.
Niech inni ocenią czy moja argumenty mają sens czy nie, jak widzisz nie biorę ich z kosmosu. Zestawiam chociażby z ocenami Alexisa (początek sezonu) czy Pedro (ostatni mecz z Bilbao).

0

matib97 , Hen
Alexis miał podobne oceny z tą różnicą, że schodził z boiska bez strzelonej bramki mimo marnowania okazji.
Villa jednak bramkę strzelił i to ważną, wyrównującą, stąd bierze się moje zdziwienie.
Nie chcę, żeby tutaj strzelona bramka mu podnosiła ocenę o kilka oczek, ale myślę że przynajmniej o 0.5 wypadałoby, aby podniosła.

0

Widocznie mam inne spojrzenie na grę napastnika i na rozliczanie go z gry, ale po kolei.
Nie przeczę, że Villa zagrał bardzo słabo (głównie pierwsza połowa), ale dawanie zawodnikowi oceny 2.5 gdzie oceną wyjściową jest 5, a maksymalną 10, w przypadku kiedy strzela bramkę na 2-2 to jednak nie jest zbyt obiektywne.
Villa marnował sytuacje, miał 3 bardzo klarowne, ale nie były to strzały z dwóch metrów na pustą bramkę, żeby aż tak mocno obniżyły ocenę.
Jedna sytuacja, nie wygodny wolej fatalnie przestrzelony, potem strzało-podanie, czyli sytuacja, w której Villa powinien zachować się lepiej bo miał czas,a podpalił się mówiąc w skrócie.
Na końcu zmarnowana patelnia od Tello, chociaż w bramkę trafił, a nie jeden bramkarz by to wpuścił.
Mimo zmarnowanych sytuacji, trzeba zaznaczyć, że Villa do nich DOCHODZIŁ, co nie jest takie oczywiste w przypadku innych zawodników.
Pomijając sympatię/antypatię do danego zawodnika, myślę, że ocena w granicach 3-4 byłaby bardziej sprawiedliwa. Oczywiście nikt nie musi się ze mną zgadzać.

0

xerox
Pep przyszedl do gotowej Barcelony?
Chyba sam w to nie wierzysz.

0

Rivaldo83
Tak dla przypomnienia, wygrał CDR, a w LM ciągle prezentowaliśmy bardzo wysoki poziom.
Z Realem zresztą również mecze były bardziej wyrównane, nie to co teraz.

0

Niestety mimo najlepszych chęci nie da się tego meczu oglądać.
Sędzia drukarz, ma Real szczęście.
Trzeba będzie samemu rozstrzygnąć ligę, zwycięstwem z Atletico.

0

Tymczasem Real - Malaga 1:1

0

Bez niego, nie będzie już tego samego ManU, którego pamiętam.
Wspaniała kariera trenerska.

0

blaugrana158
Co z tego, że Ronaldo gra na skrzydle jak przy każdej akcji Realu czeka na piłkę w okolicy pola karnego rywala.
Chociażby widać to przy bramkach przeciw BVB.
Skoro jest takim skrzydłowym, to czemu Messi ma od niego więcej asyst?
Messi też dużo bramek sam sobie wypracowuje (ostatni mecz z Bilbao) i nie dostaje tylu patelni jak CR.
Na pewno obaj są świetnymi zawodnikami, ale jak dla mnie Messi jest krok przed Portugalczykiem.
Na skrzydle, może i by strzelał mniej, ale na pewno by zdecydowanie więcej asystował, a w sumie po to są skrzydłowi.

0

To nie tylko jest kwestia tego, że przeciwnicy się nauczyli z nami grać.
My po prostu już nie realizujemy założeń taktycznych Pepa, w takim samym stopniu jak wcześniej, inaczej Messi nie miałby ciągle obrońców na plecach, którzy wyłączają go z gry.
Oczywiście zmiany też są potrzebne, bo nie przeczę, że większość rywali wie jak z nami grać.
Myślę, że wystarczyła by lekka modyfikacja tego, co stworzył Pep do tego, aby przynajmniej prezentować wysoki poziom i móc walczyć z najlepszymi, nie kompromitując się w meczach na szczycie.

0

Coś często przy opisie tych remontad pada nazwisko Villa.
Dziwne, że ani razu Pedro heh

0

barcawooorld
Ja tam nie wiem. Ty powinnaś wiedzieć, czy mają przystojnych czy nie :D
Podobno podoba Ci się Casillas ;p
Oprawiaj, oprawiaj :D

0

ZybekVeB
Myślę, że bardziej tu chodzi o niechęć innych kibiców do zawodników Blaugrany.
Wyzywanie ich od aktorów, dziewczynek, symulantów itp.
A co do kibica to zależy, fakt, że Barce uznają za drużynę z największą ilością sezonowców.
Z drugiej strony my możemy powiedzieć, że Realowi kibicuje sporo kobiet, bo mają podobno przystojnych piłkarzy, ale to raczej mało istotne.
Ja osobiście nigdy nie miałem do kibiców innych drużyn uprzedzeń.
Raczej każdego kibica uważam za rozgarniętego (chyba, że sam mnie utwierdzi, że takim nie jest).

0

Katalonka1900
Kibice Chelsea nie przepadają za nami.
Dużo z nich obraża Barcę, więc u nas mają prawo kibice nie lubić Chelsea.
Ja też za nimi nie przepadam, ale ogólnie ich szanuje i nie wyzywam.

0

W sumie trudno się było innej odpowiedzi z ust Jose spodziewać.

0

Hehe jaki rok ?
Skoro tak na poważniej po kontuzji zaczął grać dopiero po meczu w CDR z Realem.
Wcześniej grał mało i sam narzekał na to.
Tito mu obiecał, że w drugiej części sezonu będzie grał częściej i częściej grał, ale i tak maksymalnie co drugi mecz, więc nie można powiedzieć, że kiedykolwiek Villa w tym sezonie był w rytmie meczowym.
Jak grał to grał w kratkę i nie dziwię się, że chcą jego odejścia.
Szkoda, że nie dane mu było częściej grać z Messim, bo w pewnym momencie ich duet miażdżył rywali, ale od tego czasu już więcej razem nie zagrali.

0

Ważne, że u nas Pedro ma zawsze pierwszy skład :D

0

Skoro tak bardzo chcą oszczędzać na transferach, to po co wydawać grube miliony na Neymara.
Lepiej ściągnąć Grosskreutza z BVB po taniości.

0

Teraz pytanie.
Jak tu wierzyć, że oni chcą dla Barcy jak najlepiej?
Te transfery to porażka, mam nadzieję, że to żart.

0

Ja bym sobie jednak darował Gundogana.
Xavi i Iniesta u Tito są nie do ruszenia, a w obwodzie jest jeszcze Thiago, który i tak dostaje za mało szans.
Cesc też może (a może nawet powinien) grać w środku jako rozgrywający, więc alternatywy w drużynie mamy.

0

Chcą odejść bo widzą jaki syf się robi w tej drużynie.
Współczuje Neymarowi, że trafi (bo tak pewnie będzie) do Barcy, akurat w takim okresie.

0

Co jak co, ale BVB ma nosa do zawodników.

0

Wiadomo, że Abi jak zostanie nie będzie podstawowym obrońcą, więc nie ma co się martwić o jego kondycję.
To może być na prawdę wartościowy i solidny zmiennik.
To co pokazywał, kiedy dostawał szansę, na prawdę napawa optymizmem.
Jego spokój, opanowanie, inteligencja jest nam potrzebna, żeby zapanować nad tak chaotyczną obroną, z jaką aktualnie mamy do czynienia.
Nie widziałem też żadnych znaków, które by sugerowały, że on nie jest w stanie wytrzymać całego meczu.
Abidal zasłużył na zaufanie, po tym wszystkim co przeszedł oraz ogromnej pracy jaką włożył w to, aby jak najszybciej dołączyć do drużyny i jej pomóc, wyrzucenie go z drużyny jest czystą głupotą, której nie będę w stanie wybaczyć temu, kto taką decyzję podejmie.
Też uważam, że nie można być sentymentalnym dla zawodnika, co dostaje szanse a gra kiepsko, ale Abidalowi nic takiego jak na razie nie możemy zarzucić, dlatego nie widzę powodu aby mu nie dać szansy.
Jeśli nie dadzą mu nowej umowy, przynajmniej na rok, to utwierdzą mnie w przekonaniu, że zamiast budować to oni potrafią tylko niszczyć.
Trener, który chce walczyć z drużyną o najwyższe cele, musi być przede wszystkim człowiekiem, bo za takich ludzi zostawia się serce i płuca na boisku.

0

natall11
Uwierz Lopez miał więcej niż jedną dobrą interwencję i w więcej niż jednym meczu, w porównaniu do Tytonia, ale mniejsza o to.
Prawda jest taka, że Mou i Casillas to nie nasze zmartwienie ( na szczęście).
Ja życzę Casillasowi jak najlepiej, ale jak się potoczą jego losy, pewnie przekonamy się niebawem.
Ja stawiam, że jak odejdzie Mou, to Iker bez problemu wróci na bramkę i będzie po staremu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?