Gallaret
Dołączył/a: listopad 2010
częstochowa
16 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Nie wierzę ;/
0
Ja powiem tak.
Pierwszy sezon 15 bramek 6 asyst (chyba, piszę z pamięci), więc jest to wynik dobry, zwłaszcza, że nie ma on roli typowego napastnik, a bardziej skrzydłowego, no i w końcu to był jego pierwszy sezon.
Ten sezon zdecydowanie gorszy, ale trzeba mieć na uwadze kilka faktów.
Przede wszystkim problemem jest blokada psychiczna, która uaktywnia się, czym bliżej Alexis jest bramki przeciwnika
Po za tym nie można Alexisowi odmówić umiejętności, które są widoczne gołym okiem.
Przede wszystkim szybkość, zwrotność, dynamika, timing, umiejętność wybiegania zza obrońców, dobrze pilnuje linii spalonego (np Villa nie).
Jak chodzi o grę jeden na jeden, to również jej próbuje, przez co bardzo dużo żółtych kartek podyktowanych zostało właśnie na faulach na Alexisie.
Drybling to była jego bardzo mocna strona i wierzę, że przypomni sobie najlepsze czasy w Udine pod tym względem.
Widać po prostu, że ten zawodnik jest groźny dla rywala i co najlepsze on sam sobie z tego zdaje sprawę. Powiedział, że problemem jest wykończenie, a ma ogromną łatwość w dochodzeniu do sytuacji (trudno się z tym nie zgodzić).
Wykończenie kiedyś wróci, a wtedy może sam rozstrzygać mecze dla nas.
Według mnie Alexis ma potencjał i ja bym mu dał jeszcze szanse.
0
Teraz oceny mogą być.
Cieszy też szybka reakcja oceniającego.
0
Gdyby Villa grał w środku pola i miał więcej kontaktów z piłką to by pewnie dostał ocenę 3, a że grał w sektorze, do którego mieliśmy trudności z dostarczeniem piłki to dostał 1.5 tym samym zostając kozłem ofiarnym.
Wina za żenującą postawę drużyny często spada na napastnika, który przecież sam sobie nie poda.
Nie będę pisał, że Villa zagrał dobrze, bo nie zagrał, nikt nie zagrał dobrze i taka jest prawda.
Nie odstawał od Pedro i Cesca, którzy przecież mogli Villi wykreować sytuację, a tego nie zrobili.
To że napastnik mający 170cm najgroźniejszy strzał oddaje głową, chyba mówi wyraźnie o bezradności zespołu.
0
Co do Cesca, to przecież Tito nie musi go ustawiać tak jak Guardiola, skoro na danej pozycji się nie sprawdza. Było nie było jest trenerem, ma władze.
Druga sprawa jest taka, że nie zawsze pozycja na boisku jest kluczowa w grze zawodnika.
Możemy np porównać sobie Alexisa sezon temu, a Alexisa teraz.
Po za formą danego zawodnika, która może być sinusoidalna, ważne są również inne czynniki np wymienność pozycji, gra bez piłki całego zespołu.
Jak z przodu jest dużo ruchu to i łatwiej o sytuacje podbramkowe, jak wszyscy grają na stojąco, to choćby zawodnik był w super formie i ustawiony na swojej nominalnej pozycji, to nic nie wskóra.
Busi przesunięty na obronę? czemu nie?
Guardiola raz go przesunął w meczu z Realem i ten manewr odwrócił losy meczu, było to zresztą na tej stronie analizowane bardzo gruntownie.
Ja sam byłem za sprawdzeniem tego wariantu, nie zawsze wszystko wychodzi, ale spróbować można.
0
Reus właśnie pokazał jak powinien grać skrzydłowy.
0
BVB 1 - 0 Bayern
0
constantine16
"Bełkot" był akurat argumentem na ciągły temat kontuzji w zespole.
Uważasz, że to bełkot, to może Ty mi odpowiedz, co mają kontuzję obrońców, do tego, że nie stwarzamy sobie sytuacji podbramkowych? Chętnie posłucham.
Jakbyś zauważył odnoszę się do jego wypowiedzi, które z konferencji na konferencje coraz bardziej irytują i to nie tylko mnie.
Messi miał rekordy, to fakt, może też dlatego. Ciągnął nam zespół bo nie było wyjścia (absencja Villi, Pedro), ale inni też grali lepiej (patrz Alexis).
Meczu z Realem nawet nie porównuj, bo tu już nie ja piszę bzdury.
W tamtym meczu po za utrzymywaniem się przy piłce stwarzaliśmy zagrożenie, a teraz ? 3-1 z Realem, a praktycznie nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy. Ta 1 bramka Alby zaciera obraz tamtego żałosnego spotkania, strzelona notabene w końcówce jak już Real totalnie się wyluzował.
Wtedy graliśmy jak równy z równym, nawet jak przegrywaliśmy.
Teraz klepią nas rezerwy Realu.
Żadnej kampanii anty-Tito nie prowadzę, jak już pisałem zirytowała mnie jego kolejna wypowiedź i tyle.
0
constantine16
Po pierwsze, mam prawo pisać, tym bardziej jak na n-tej konferencji prasowej Tito mówi to samo i odnosi się ciągle do kontuzji, to raczej trudno się nie zdenerwować.
Po drugie czepiasz się mnie, a nie czepiasz się osób co piszą "Tito wypierda..j" albo "Tito jesteś żałosny , spadaj ...." może dlatego, że ja w przeciwieństwie do tych osób mam jakieś argumenty?
Ja nie obrażam Tito jakbyś nie zauważył, ale chyba z twoim postrzeganiem jest coś nie tak.
To że w niego nie wierze, czy mam za złe, to inna sprawa , mam o co.
Po trzecie, jeśli uważasz, że w ostatnim sezonie graliśmy źle, to jak gramy teraz ? Ronaldo nas uciszył, ale po głupiej kontrze, zasłużyliśmy w tym meczu na remis co najmniej, nie udało się ale trudno.
Utrzymywaliśmy się przy piłce i to na połowie przeciwnika, teraz utrzymujemy się pod własnym polem karnym.
Co do samograju, wszystkie cięższe mecze takie jak z Depo, wygrał nam praktycznie Messi, nie było tutaj geniuszu taktycznego, ani chociażby jakiejś zmiany w trakcie meczu, która pozwoliłaby nam odnieść przewagę.
Bez Messiego stracilibyśmy w tym sezonie baaardzo dużo i trudno się z tym nie zgodzić.
Co do Tito, niech on nie gada bzdur, to i nie będzie się spotykał z krytyką.
Dużo osób w tym temacie na niego najeżdża, a ja napisałem dopiero 1 posta pod tym artykułem więc wyluzuj.
0
Samograj wygrał ligę, to liga najważniejsza.
Szkoda, że nasz zespół nadaje się jedynie do lania ogórków, chociaż i tutaj jest coraz ciężej.
Kontuzje, kontuzjami, ale zawodnicy ofensywni kontuzji nie mieli (po za Messim, ale akurat na Bayern był gotowy).
Rozumiem, że traciliśmy bramki z powodu absencji kilku zawodników, ale jak tłumaczyć fakt, że przez 180 minut z Bayernem, nie stworzyliśmy ani jednej sytuacji stu procentowej?
Guardiola w pewnym momencie ostatniego sezonu nie mógł skorzystać z Villi, Pedro a nawet Alexisa (kontuzja obojczyka) i musiał na GD wystawić Tello, a się kontuzjami nie wykręcał .. mimo wszystko stwarzaliśmy sytuację i strzelaliśmy bramki.
Powoli mam dość słuchania na każdej konferencji jak to kontuzje pokrzyżowały nam plany ...
0
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
Alexis w LM nie gra tak często jak Pedro.
Przykładowo nie grał w 2 meczu z Bayernem, a przynajmniej nie od początku, tak samo w drugim meczu z Milanem, wszedł na krótko i zdążył się popisać świetną asystą do Alby.
Teraz pytanie ile Pedro wypracował kolegą okazji do strzelenia bramki, jako skrzydłowy?
No mi się zdaje, że żadnej .... co jak dla mnie jest dyskwalifikujące zważywszy na jego pozycję na boisku oraz fakt, że rozegrał zdecydowanie najwięcej minut z naszych skrzydłowych.
Jest Pedro nie ma okazji na bramki, tak było w 1 meczu z Milanem, tak było w obu meczach z PSG (pomijając jego bramkę), tak było w sumie w obu meczach z Bayernem (nie chodzi mi o jego strzały, ale o stwarzanie sytuacji kolegom z drużyny).
Skrzydłowy MUSI kreować sytuacje kolegom. Wystarczy spojrzeć na grę Tello, który 2 - 3 razy straci piłkę w dryblingu, a za 4 przejdzie obrońce i wyłoży patelnie w pole karne.
Alexis kwiecień miał bardzo udany i potwierdza to nie tylko gra, ale również statystyki.
Pedro ma o tyle lepszą sytuację, że go i tak nikt nie będzie chciał kupić, a o Sancheza powalczą.
0
Tak samo jak asysta Villi :E
0
Markus32
Alexis w zeszłym sezonie już udowodnił, że strzelanie bramek takim drużynom jak Real to dla niego nic trudnego.
0
destro
Z Guardiolą się jakoś sprawdził, dziwne nie?
0
Powiedz mi kiedy ja po spotkaniu cokolwiek złego napisałem na Cesca czy Alexisa, teraz waćpanie piszesz pan bzdury totalne.
Do Roury nigdy nic nie miałem, sam go broniłem przed hejtowaniem ponieważ, on sam z siebie nie podejmował decyzji, tylko spełniał życzenia Tito.
Na trenera zdarzyło się nie raz nie dwa, ale po fatalnej grze zespołu, a nie samego Villi.
Na Pedro się zdarzyło to fakt ;p
Po co mam się odnosić do Twoich argumentów. Ty również nie odnosisz się do moich, więc jesteśmy kwita.
Zresztą mało kto popiera Cię w tych twoich teoriach spiskowych odnośnie Davida.
Ja mogę cała litanię strat, nie udanych strzałów i dryblingów napisać o Messim, tylko po co?
Dla Ciebie Villa to jedyny winny, mimo, że w większości meczów o puchary (superpuchar, CDR z Realem ) nawet nie grał, albo wchodził na końcówki meczu przy ustalonym wyniku.
Hejtuj sobie dalej, życzę Ci, aby ktoś się z Tobą zgodził.
0
pax
Pora się leczyć.
Pozdrawiam.
0
Miki
Jeśli się pod Ciebie podszywają to przepraszam, nie czytam wszystkich komentarzy :)
0
pax
Mówiłeś o 10 ostatnich meczach, wychodzi na to że słabo zagrał w 8, opisałeś łącznie 4, przy czym mecz z PSG jak dla mnie jest naciągany.
Po drugie, dwa z ostatnich spotkań Villa siedział na ławce (ten co Cesc i Alexis roznieśli chyba Mallorce oraz Bilbao).
Dlatego nie mów proszę, że Villa gra dużo, odkąd kontuzję ma Messi, bo teraz to Ty się mijasz z prawdą.
Narzekasz na Ville, a jesteś ślepy na to, że współpraca Villi z Messim to najbardziej efektywny duet z naszego teamu, a ostatni raz grali razem końcówkę meczu z PSG.
Nie zauważyłeś również, że duet Cesc - Villa jest kompletnie nie trafiony, ci zawodnicy nie potrafią grać razem, więc to jak gra Villa zależy też od tego z kim gra, a to chyba normalne, że nie z każdym zawodnicy są zgrani, ale pewnie najlepiej wywalać pomyje na tylko 1 zawodnika.
Nie mówię, że Villa grał dobrze, ale w obliczu bardzo słabej gry całej drużyny uważam za zbędne wytykanie tego jednemu zawodnikowi.
Ty to notorycznie robisz, sam się przyznałeś, że go nie lubisz i jesteś do niego uprzedzony, więc nie wiem co chcesz mi teraz udowodnić.
0
i dobrze :)
0
Nie obrażajcie Mikiego, bo znowu poleci na stronę Bayernu i będzie na was wypisywać :D
0
pax
Zaczynam się bać.
0
natall11
Nie będzie problemu, lubię z Tobą dyskutować i Cię denerwować :D
0
natall11
Tobie też łatwo nie odpuszczę :)
0
pax
Asysta na wagę półfinału = katastrofa ?
Twoja wypowiedź to katastrofa, ja nie muszę tu nic wymyślać.
W normalnym teamie jak zawodnik ma ważna asystę/bramkę to nie rozlicza się go w dużym stopniu w meczu np za to, że biegał mało czy stracił kilka piłek.
Wymieniłeś 2 mecze ligowe, ja czekam dalej na kolejne.
Co mnie zresztą obchodzi, że Villa zagrał słabo, jakbyś nie zauważył on gra najmniej ostatnimi czasy, więc jaki sens jest wieszać na nim psy?
Są zawodnicy, którzy grają w podstawie i w byli czynnikiem naszych najdotkliwszych porażek, nawet jak Villa był na ławce, może tych rozliczaj z gry.
Jakbyś zauważył ja nie wjeżdżam w każdym temacie i nie wypisuje na Fabregasa, Xaviego, Inieste itp.
Mówisz, że bronie Villi, okej ale praktycznie tylko w dyskusjach z Tobą, które są cholernie nie obiektywne i chyba sam o tym wiesz.
0
natall11
Masz rację, ja sam nie chciałem tutaj porównywać, bo do Pedro za ostatnie mecze nic nie mam, ba uważam, że z Bayernem grał nieźle, oddał groźny strzał itp.
Jednak jak widzę wjazd na jednego zawodnika i mogę się odnieść do innego to tutaj siłą rzeczy Pedro się dobrze sprawdza w porównaniu (Alexis na swoje szczęście ostatnio gra dobrze).
Mogę też powiedzieć, że gorzej np gra Cesc i na niego nikt nie wrzuca.
Wiadomo, że Villa odejdzie (raczej na 100%) dlatego nie widzę sensu się nad nim pastwić.
Ja za słabe mecze Barcy nie winię żadnego zawodnika z osobna, bo to by było nie sprawiedliwe, dlatego się dziwię że z Guaje robi się kozła ofiarnego.
0
pax
No fajnie napisałeś o 1 meczu ligowym, mi zarzucasz brak merytorycznej wypowiedzi? Pisałeś o 10 ostatnich meczach ....
Co do podania z PSG, Ty masz takie zdanie, inni mają inne.
W jednym felietonie (na tej stronie) redaktor napisał, że dla niego Villa był bohaterem tego meczu z PSG, jego gra zmieniła się o 180 stopni po wejściu Messiego, ale spoko możesz mieć swoje zdanie, ale nie licz, że będziemy je traktować jako potwierdzony fakt (nie pisz mi tu tylko proszę o stratach, Lewemu nikt strat nie wylicza i wszyscy się cieszą).
Jeśli mam być szczery to w ostatnich 10 meczach są zawodnicy, którzy zaprezentowali się dużo gorzej od Villi, ale jakoś o nich nie wypisujesz pod każdym tematem.
Dla przykładu, Xavi, Pique, Pedro, Fabregas.
Gra Iniesty też dupy nie urywa, co mi z ładnego dryblingu, skoro w rezultacie i tak brak otwierających podań.
Pewnie najlepiej zrzucić wszystko na jednego zawodnika.
0
Ja wybieram Laporte i wyniki sportowe, to i tak nie moje pieniądze idą na transfery.
Mam nadzieję, że socios też wybiorą Laporte.
Tak nawiasem kiedy wyboru nowego zarządu?
0
IceMan
Świetna wiadomość.
Guardiola na razie nas z bagna nie wyciągnie, ale ważne, że Laporta chce wrócić i spróbować.
On jest moim faworytem, zawsze jakoś Laporta wydawał mi się mniej sztuczny od Rosella.
0
pax
w 10 ostatnich meczach ?
Czy to nie były te mecze w których Villa asystował na wagę półfinału, albo był kluczowy w odniesieniu remontady?
Może ten mecz w którym miał 2 asysty do Messiego i sam strzelił bramkę.
Zauważ, że w ostatnich meczach ligowych Villa nie grał.
Gdzie Ty tu masz mecze, które Barca wygrywała a Villa grał słabo? ... chyba pomyliłeś nazwiska zawodników.
0
Czy ktoś wierzy w to, że za Pedro ktoś zaoferuje nam 30 000 000?
Nie żebym się go czepiał, ale nie ma na to co liczyć.
Jeśliby ktoś znalazł się chętny na pozyskanie kanaryjczyka to max 10 milionów dostaniemy.
Zresztą jego i tak nie sprzedadzą.