@Mizander Byli. Behawioryści jak z nazwy wiadomo zajmowali się zachowaniem, a ci od "lingwistyki poznawczej" tekstami etc. Ale trzeba przyznać, że zarówno Jaro jak i Ted mieli wspólny cel. Jeden robił zamachy na USA, a drugi na Polskę. ;)
@RichardWinters Odniosę się do The Wire i BB, bo pozostałej dwójki nie widziałem. Oczywiście są to osobiste odczucia. Prawo Ulicy - świetnie wykonana produkcja na bardzie wysokim poziomie, ale robotę w tym serialu robi przede wszystkim fabuła. Grą aktorską PB bije na głowę serial od HBO. Scenografia, kostiumy, klimat, reżyseria te rzeczy są zdecydowanie po stronie PB. Breaking Bad - osobiście serial w pewnym sensie monotonny i schematyczny. Pod jakim względem schematyczny? W każdym sezonie tak samo, czyli początek dialogi, rozwijanie fabuły, a pod koniec kulminacja. Zero równowagi, co sprawia że ogląda się to bardzo topornie. A co do ocen na IMDB, to mam brać pod uwagę oceny, gdzie Matrix jest na 16. miejscu filmów w historii?
@Icamys Mnie najbardziej motywują biografie jakichś sportowców. Osobiście przeczytałem biografię Jordana i autobiografię Tysona. Obie są dobrymi lekcjami życia, a do tego motywacją, żeby nie siedzieć w domu z czipsami i Netflixem.
@SHIBA I w sumie po tym zostało wprowadzone coś takiego jak "lingwistyka poznawcza" do FBI. Czyli rozpracowywanie seryjnych zamachowców po np. publikowanych tekstach, listach etc.
Posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku. Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka, otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty, 3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni. Pracujesz w zakładzie fryzjerskim 2 km od lotniska. Powodzenia, zapomnij o swoim poprzednim życiu i pod żadnym pozorem się nie wychylaj, zerwij wszystkie kontakty, nawet z obsługą klienta z Polsatu. To chyba powinno zadziałać.
@Danny Gaucho O proszę! Coś w końcu wyszło, Panie Formy Brak. ;) @Cave A jak. Teraz dostaje hajs, a za kilka lat po sądach będę łaził, bo mi się będzie nalezało. :D
@LioMessi10 Mi się wydaję, że jest to lepsza opcja. Nie popełnia się przez to wyborów, które mogłyby być błędne, pod wpływem emocji. @Encore Jak zwykle ktoś taki musiał się trafić. :D
@kolo123 Co do Pola i, że głupio byłoby wydziarać sobie Harveya czy Michaela to trochę się nie zgodzę. Bo z wyglądu może trochę głupio, ale znaczenie obu postaci jest wielkie. Harvey - osoba, która patrzy tylko na swój tyłek, ale za przyjaciół jest gotowy się poświęcić, a Michael - osoba, która jest gotowa pomóc każdemu.
18
@Ramos9248 Dla mnie takie coś to głupota i wpieprzanie się w czyjeś życie. Co z tego, że dana osoba jest gejem, lesbijką itd.? Coś to zmienia?
3
@Encore Pieprzenie głupot. Rudy wygrywa dwie walki i ma z miejsca rewanż. Znowu obrazi mu rodzinę czy coś i Kebabowi będzie lecieć piana z pyska.
1
@Mizander Byli. Behawioryści jak z nazwy wiadomo zajmowali się zachowaniem, a ci od "lingwistyki poznawczej" tekstami etc.
Ale trzeba przyznać, że zarówno Jaro jak i Ted mieli wspólny cel. Jeden robił zamachy na USA, a drugi na Polskę. ;)
0
@ściah Ej bez takich. Kto by miał przejąć po nim fotel najlepszego rapera?
0
@RichardWinters Odniosę się do The Wire i BB, bo pozostałej dwójki nie widziałem. Oczywiście są to osobiste odczucia.
Prawo Ulicy - świetnie wykonana produkcja na bardzie wysokim poziomie, ale robotę w tym serialu robi przede wszystkim fabuła. Grą aktorską PB bije na głowę serial od HBO. Scenografia, kostiumy, klimat, reżyseria te rzeczy są zdecydowanie po stronie PB.
Breaking Bad - osobiście serial w pewnym sensie monotonny i schematyczny. Pod jakim względem schematyczny? W każdym sezonie tak samo, czyli początek dialogi, rozwijanie fabuły, a pod koniec kulminacja. Zero równowagi, co sprawia że ogląda się to bardzo topornie.
A co do ocen na IMDB, to mam brać pod uwagę oceny, gdzie Matrix jest na 16. miejscu filmów w historii?
0
@Icamys Mnie najbardziej motywują biografie jakichś sportowców. Osobiście przeczytałem biografię Jordana i autobiografię Tysona. Obie są dobrymi lekcjami życia, a do tego motywacją, żeby nie siedzieć w domu z czipsami i Netflixem.
2
@SHIBA Szczerze polecam tę produkcję.
0
@SHIBA I w sumie po tym zostało wprowadzone coś takiego jak "lingwistyka poznawcza" do FBI. Czyli rozpracowywanie seryjnych zamachowców po np. publikowanych tekstach, listach etc.
4
@SHIBA Polecam serial ManHunt: Unabomber na ten temat.
Ehh, żeby to brat sprzedał brata. Żałosne...
4
https://www.instagram.com/p/B4mOBScnZ2h/?igshid=1c0q7j2kdvyvm
Jak widać nagrywanie teledysków z wężami nie jest do końca bezpieczne.
0
@kerouac Pod jakim względem wykonania? Bo z rozmachem mogę się zgodzić.
1
@kerouac Nie przesadzam. Fakt. Dawaj lepszy.
5
@Colon Pierwszego nie oglądałem, ale PB to TOP1 seriali.
0
@tristan87 Tego ostatniego nie oglądałem. Pierwsza myśl, może dopiero po chwili przypomniałbym sobie o Maxwellu i miałbym problem. ;)
0
@tristan87 Pewnie Thiago Motta.
2
@Peniu A wiesz, że statystyczna osoba zjada 5 pająków kiedy dla niech gotuje? Także polecam się @masq @Cave
1
@Mathew86 To Pan zarobiony jest. W co Pan zdecyduje się zainwestować?
8
@masq
Posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka, otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty, 3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie fryzjerskim 2 km od lotniska. Powodzenia, zapomnij o swoim poprzednim życiu i pod żadnym pozorem się nie wychylaj, zerwij wszystkie kontakty, nawet z obsługą klienta z Polsatu.
To chyba powinno zadziałać.
2
@ToshyFCB Conor McGregor. Chłop jest jaki jest, ale to jak był skupiony na celu to czapki z głów.
0
@Colon https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+2+polski-16311
To jest bajka. :D
3
@Danny Gaucho O proszę! Coś w końcu wyszło, Panie Formy Brak. ;)
@Cave A jak. Teraz dostaje hajs, a za kilka lat po sądach będę łaził, bo mi się będzie nalezało. :D
1
@kerouac No książkę piszę. Tytuł to "Debile są wśród nas" i będziesz głównym bohaterem. ;)
0
@Danny Gaucho To, że z gejem piłeś to nie znaczy, że to ja byłem.
0
@LioMessi10 Mi się wydaję, że jest to lepsza opcja. Nie popełnia się przez to wyborów, które mogłyby być błędne, pod wpływem emocji.
@Encore Jak zwykle ktoś taki musiał się trafić. :D
1
Jesteście empatyczni czy apatyczni. Osobiście należę do tej drugiej grupy, a Wy?
1
@Danny Gaucho "Z bagien", a nie "z lasu".
0
@Moriarty Mój stary to Jack Sparrow, więc o co chodzi?
0
@BarcaInfo Jest Suarez to wiadomo, że zagra od początku.
1
@kolo123 Co do Pola i, że głupio byłoby wydziarać sobie Harveya czy Michaela to trochę się nie zgodzę. Bo z wyglądu może trochę głupio, ale znaczenie obu postaci jest wielkie. Harvey - osoba, która patrzy tylko na swój tyłek, ale za przyjaciół jest gotowy się poświęcić, a Michael - osoba, która jest gotowa pomóc każdemu.
0
@Felippe96 Jak z Legnicy to nie głosuję.