10

@Lisek a co zrobili bo nie w temacie jestem?

1

@Gangol a ja znam. I takich tez szanuje i bardzo współczuje. Nie wiem skad przekonanie ze nie szanuje takich ludzi, nigdzie nie napisałem ze są gorsi. Przecież to nie ich wina ze maja takie życie tylko rodziców. A kołchoz to brzydkie określenie ale raczej dla pracodawcy a nie pracownika

0

@escarabajo to już znamy przepis na sukces w ekstraklasie

1

@Qrek myśle ze było dużo głupszych ;)

0

@J4no spokojnie narazie nie jestem gotowy zeby wydać na świat potomka. Nie chce dopóki nie będę w stanie zapewnić mu dobrobytu

0

@pluszek to poczytaj wszystkie i się wypowiedz bo mam wrażenie ze przeczytałeś tylko ten pierwszy

2

@Tomo1989 No tak, ja mówię o skrajnościach gdzie nie są w stanie zapewnić, nawet w podstawówce. Dziecko puszczają w świat i niech se radzi. To smutne po prostu

1

@Gangol absolutnie nimi nie gardzę, nawet powiem ze bardzo szanuje jak ktoś potrafi się wyrwać z biedy. I tez kiedyś były inne czasy niz teraz, tak jak pisałem wcześniej trochę zle to ująłem, wiadomo ze są ludzie którzy nawet w biedzie zrobiliby wszystko dla swoich dzieci, ja mówię o skrajnościach gdzie ci rodzice mówią żebyś radził se sam w wieku kilkunastu lat, takich przypadków jest masa
@BorzyKrzys nigdzie nie napisałem ze to jest wyznacznik godnego życia, chodzi o możliwość rozwijania się, ja tez miałem debili na studiach. Ale chodzi o danie dziecku możliwości, czy chce studiować czy chce wyjechać za praca czy może chce się rozwijać w inny sposób. A co do końcówki No to nie kumam, gość mówi ze pracuja i potem wychodzą. Przecież ja mówię o dzieciach ze szkoły, chodzą do szkoły, potem do roboty to kiedy maja wyjść? Miałem takich w klasie co robili u ojca po szkole i zAwalali zajęcia. Sobota pracująca dla dziecka od 8 do 18 uważasz za coś normalnego? Ja bym nie chciał zeby moje dziecko spędziło tak dzieciństwo. I nie, nie uważam ze to patologia bo czasem tak trzeba ale tez nie będę bił braw tylko wyrażał swoją opinie

0

Komentarz usunięty

0

@Lukas82 26 a ty?

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

Komentarz usunięty

0

@KlonaZepan przeczytaj mój komentarz z wczoraj o gowno artykułach. Nawet w nie nie wchodzę i nie czytam bo to wszystko stek bzdur

0

@KlonaZepan ja znam rodzine z 10 dzieci i 7 z nich to menele na osiedlu, dwóch nie żyje, a 1 uciekł przed nimi za granice i nigdy nie wrócił. Skrajności jak mówię

14

@Marcelinho99 ale powiedział ci to czy przeczytałeś gowno artykuł?

0

@JohnA Oki, z tobą tez dyskusja jak z bananem co nie umie czytać ze zrozumieniem.
@KlonaZepan auto nie ma tu nic do rzeczy. Ogólnie to zle to ująłem, nie miałem na myśli wszystkich, tylko wlasnie skrajności o których odpisuje. Nie mówię o ludziach którzy nie maja zbyt wielu pieniędzy rylko o biedzie. Jesteś biedny, nie masz na życie i rodzisz dziecko. O to mi chodzi. Rodzisz dziecko nie mając warunków zeby to dziecko wychować w odpowiednich warunkach. Może i w przyszłości sobie poradzi i wyjdzie na prosta ale to decyzja o dziecku będąc w takiej sytuacji to samolubne myślenie i tyle

0

@KlonaZepan No wyraziłem swoją opinie odnosząc się do moich znajomych, a ty swoją odnosząc się do swoich. I w czym problem? To jest dyskusja a nie namawianie do robienia czegoś

0

@JohnA ta ta oczywiście. Dzieciak który idzie do roboty w sobotę gdy jego rówieśnicy jadą nad jeziorko. Ty to kolejna skrajność co uważa ze każdy radzi se tak samo

0

@KlonaZepan No i chwała im za to ze nie mieli w tym przypadku takiego myślenia. Jednak ja znam kilkanaście osób które w moim wieku już maja rozbite życia i to do takich skrajności się odnoszę. A takich ludzi jest masa, a będzie ich tylko więcej patrząc w jaka stronę idzie nasz rząd rozdając kasę darmozjadom i patusom

0

@KlonaZepan Masz racje ale jak mówię, to są jednostki. Pewnie nawet większość tych starych milionerów i miliarderów było kiedyś biedne. Ale to wciąż są skrajne przypadki, większość z tej biedy niestety nie wychodzi

0

@tomcias10 oczywiście ze na serio. Jakbyś był rozumny to byś rozumiał ze są przypadki gdzie takie dziecko wychodzi na prostą, twój przypadek (zreszta nie posiadanie zbyt wielu pieniędzy a bieda to znacząca różnica a ja pisałem o tym drugim). Jednak duża większość ma fatalne życie którego sami nie potrafią zmienic

0

@Faro jak wyżej, skrajności, w piłce i być może dużo takich, ale społeczeństwo jest trochę bardziej zróżnicowane.
@panczo masz racje, zle to nazwałem

3

@Rust_Cohle skrajności, 99% ludzi na świecie nie ma takiego talentu zeby zmienic swoje życie w takim stopniu

1

@Katalończyk 99 No takich czynników nie przewidzisz i o takich ludzi mi nie chodzi
@Faro no znam pare osób i uwierz mi ze wiele osób wolało by nie żyć. Całe życie pod górkę i w wieku 30 lat dyndają w piwnicy. Smutne ale prawdziwe, myslisz ze skad się bierze tyle samobójstw wśród mężczyzn? Depresja powstaje często wlasnie przez ten brak godnego życia, a w większości życia w ubóstwie

1

@BorzyKrzys godne życie to zapewnienie dziecku udogodnień, między innymi takich jak wymieniłem. Pójście na studia nie martwiąc się ze zaraz skończy się kasa na jedzenie. To jest życie które powinien moc zapewnić rodzic dziecku. Nie mówię ze nie ma szans ale w większości przypadków kończy się to praca w kołchozie przez lata. Jasne są przypadki ze gość idzie do roboty i zaczyna tam zarabiac krocie ale ile takich przypadków jest?

3

@Survier ech te poważne dyskusje na La Rambli, zawsze w formie

4

@Survier określiłem jaki poziom życia jest chociaż w najmniejszym stopniu godny. Nie tylko elita, są rodziny które są świadome decyzji jaka jest dziecko i czekają z rozmnażaniem aż będą na to gotowi, a nie jak większość polskich madek 500+. Zrobić, zgarnąć kasę a dziecko wypuścić w świat

19

Rodzenie dzieci nie mając możliwości na ich rozwój, spokojne dzieciństwo i swobodne kształcenie to znęcanie się nad nimi. Jak słyszę ze największym darem dla dziecka od rodzica było to ze cię rodzic urodził, a teraz radź sobie sam to się nóż otwiera w kieszeni. Kiedyś tak było ale czasy się zmieniły. Mieszkasz na 30 metrach, nie macie w sumie żadnych oszczędności, żyjecie od 10 do 10 i staracie się o dziecko które będzie miało tak samo gówniane życie jak wy. Jeśli nie stać cię na to żeby dziecko mogło się rozwijać, czasami mogło wyjść w fajne miejsce czy pojechać na wycieczkę szkolna to rodzisz je tylko żeby udowodnić coś sobie lub swojej rodzinie, a nie myślisz ze dziecko będzie miało gowniane dzieciństwo. Pisze to bo miałem wczoraj spotkanie ze starymi znajomymi ze szkoły średniej, gdzie cześć właśnie w czasach szkoły i poza szkołą poszła na studia, imprezowała, jeździła na erazmusa, chodziła na dodatkowy angielski i inne zajęcia, gdzie kilka osób nigdy nie miała życia towarzyskiego, nie poszli na studia bo trzeba było iść do roboty, ledwie skończyli szkole bo od 16 roku życia trzeba było tyrać w kołchozie bo rodzice nie ogarniali. Co to za życie? Potem taki gość w wieku 26 lat (bo tyle ma) jest zniszczony przez życie jak 50 latek, nie ma żadnych fajnych wspomnień i tak wyglada jego egzystencja. Bardzo mi szkoda takich ludzi, uważam ze to przede wszystkim wina ich rodziców którzy nie byli w stanie zapewnić im godnego życia. I nie, godne życie to nie IPhone 14 pro Max na urodziny. Społeczeństwo wydaje mi się ociupinkę mądrzejsze aktualnie i myśle ze to tez ma wpływ na aktualny poziom dzietności w Polsce.

4

No z ta bramka z dupska i ze tylko Real tak ma to bym się wstrzymał oglądając Barce w tym sezonie xddd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?