Kacper1432
Dołączył/a: grudzień 2013
Sława
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
"Pigue zostanie sam w obronie'- no nieźle, to może w ogóle bez obrony i grajmy tak żeby ani przez minute piłki nie mieli?
1
Zgadzam się w 100% :)
0
A jeszcze co do tego że ma problemy na przyjęciu i w prostych podaniach, zobaczcie że cały zespół jest w dołku, a największa krytyka wpada właśnie na Gomesa mimo że po prostu dostosowuję się do gry zespołu, jest nowy, młody a i tak każdy najbardziej patrzy na niego, jest to na pewno też trudna sytuacja dla niego. Nie zapominajmy też że miał dobre mecze, nie było ich dużo, jednak pokazywał w nich że posiada technika i dobre podanie.
1
Ja chciałbym go obronić, wiem że większość się ze mną nie zgodzi i zaraz na mnie poleci "na piłce się nie znasz" itd, może i tak jest, ale swoje zdania chciałbym napisać, a mianowicie: Moim zdanie największym problemem Gomesa jest to że został w Barcy wrzucony na kompletnie inna pozycję niż w Valencii, są to 2 różne zespoły, różne style gry, Valencia lubi grać z kontry, szeroko, na całej powierzchni boiska (no może teraz wygląda to inaczej), Andre pełnij tam role "łącznika", dostawał piłkę od obrony i transportował ją do szeroko ustawionych napastników i skrzydłowych, miał dużo miejsca, dostawał szybko piłkę a uwagę obrońców skupiali zawodnicy z przodu szybko biegnący do ataku. w ataku pozycyjnym miał bardzo duże pole manewru, zespoły rzadko stosowali "autobus" miał więcej miejsca. Przeszedł do Barcelony gdzie co mecz gra na innej pozycji (lewy pomocnik, prawy pomocnik, defensywny pomocnik), jest tu zupełnie inny system gry- gra na małej przestrzeni, przeważnie gra do najbliższego partnera, bardzo ważnym elementem jest umiejętność ustawienia się co nie było aż tak ważne w poprzednim klubie. Gomes jest w Barcy a do tej pory nikt chyba nie wie jaką role ma pełnić, zastępce Iniesty? (co jest idiotyczne i każdy to wiedział już jak grał w Valencii, nie ta technika itd), zmienika Busiego? (co też nie pasuje bo rzadko jest tam ustawiony), zmienika Rakiticia? (Tego spodziewałem się gdy tu przechodził, jednak jest ustawiany wyżej niż Ivan, co jednocześnie przekłada się na dziury z tyłu).
Podsumowując- Uważam Andre Gomesa jaka naprawdę dobrego pomocnika, z wieloma atutami, jednak nie pasującego pod Barce, lub źle w tej Barcy ustawianego, to tak jakbyśmy kupili np; Reusa i ustawili go na boku obrony (co mecz na innej stronie) i dziwili się że gra słabo- wiem że to porównanie może nie do wszystkich trafiać bo przecież "Andre jest pomocnikiem i gra na pomocy" jednak ta pozycja ma wiele ustawień (np: Denis Suarez na DP byłby bezużyteczny mimo że jest pomocnikiem, a z kolei Digne na środku obrony już by mógł sobie poradzić)
Pozdrawiam każdego kto to przeczytał :)
4
Zobaczcie jak łatwo jest być mądrym po szkodzie... teraz każdy jest ekspertem, każdy zrobiłby inaczej, każdy przeprowadzał by inne transfery itd...
Nagle wszyscy cisną po Bartomeu że go wybrali (mimo że po wyborach nikt nie protestował), nagle wszyscy wywalają Lucho "co on tu robi?" (mimo że gdy była polemika w poprzednim sezonie każdy chciał aby został), wszyscy nienawidzą Gomesa, co jest dla mnie przykre, bo widać że mało kto okazuje jakikolwiek szacunek do naszego zawodnika, sam często go bronie, ale wolę na ten temat się nie rozwodzić bo zaraz i mnie zwyzywają. O kontrowersjach z Leo już nie wspomnę bo to są chyba jakieś żarty a nie poważne zarzuty.
Łatwo jest obarczać winą każdego po kolei, również mam zarzuty co do Lucho za to co teraz prezentuje jego drużyna, ale należy oddzielić konstruktywną krytykę od zwykłego "hejtu"
PS: Mówiąc "wszyscy" mam na myśli ludzi którzy tego co napisałem się dokonali, więc nie odbierajcie tego jako wytykanie czegoś każdemu po kolei
0
W meczach w których "kompletnie nic nie wychodzi" jeden czynnik nic nie zmieni bo przecież nic nie wychodzi, w meczu z PSG zgadzam się- wkurzała mnie postawa Leo, akurat w takich meczach trzeba dać z siebie 110% nawet po to żeby zdobyć honorową bramkę aby mieć jakiś argument w rewanżu, ale teraz z Leganes Messi grał to co zwykle, normalnie Leo (tak jak i Barca) takie mecze powinny wygrywać na stojąco, a jak jest wszyscy widzimy tak nie jest i nie jest to w żadnym stopniu wina "człapania Messiego"
23
Zabawne dyskusje o "człapaniu" Messiego... ciekawe że Leo gra w te sposób zawsze, ale dyskusje pojawiają się dopiero jak przegrywamy ;)
81
Dani szczery do bólu, ale chyba trudno się z nim nie zgodzić
2
Ty tak poważnie?
2
Oj zgadzam się zdecydowanie, może jestem głupi ale dalej trzymam z nią bliski kontakt, nie raz się kłóciłem i gdy wreszcie się wkurzyłem bo dojść że dała mi okropnego kosza, to jeszcze prowokuje dyskusje na ten temat to po czasie "posuchy" przyznała się do błędu i jak to nazwałeś "przymilała się" do mnie ;) Takie już są te kobiety :/
3
Najgorsze w kobietach/babach (jak kto woli) jest to że nawet nie wiesz kiedy postąpiłeś niestosownie, ale postąpiłeś, w późniejszym czasie dowiedziałem się że coś zrobiłem nie tak, jednak co zrobiłem nie wiem do tej pory ;)
Może z tobą było podobnie, coś zrobiłeś a o tym nie wiesz, jak sam do tego nie dojdziesz jesteś skończony :/
4
Powie mi ktoś jak zrozumieć kobiety? Moja przyjaciółka którą darze uczuciem że tak powiem powiedziała mojemu dobremu kumplowi (również długo się znają) że mnie "kocha", gdy się o tym dowiedziałem to postanowiłem coś zadziałać w tej sprawie... i jak się za pewnie domyślacie dostałem kosza :) Gdy po kilku dniach spytałem po co mówiła głupoty odpowiedziała mi klasycznym zdaniem, zmorą mężczyzn "to nie tak, nie zrozumiesz"...
Jest mi to ktoś w jakkolwiek logiczny sposób wytłumaczyć? ;)
9
Co do tej wiary w rewanż... osobiście zdaję sobie sprawę że nadrobić tej straty się praktycznie nie da, wiem że nikomu się nie udało, wiem że nie mamy formy itd... ale zagłosowałem że wierzę ponieważ kocham ten zespół na dobre i złe i nawet jeśli szansa będzie wynosić 0.01% to będę wierzył, kto ma odrobić coś takiego jak nie Barca? Kto jak nie MSN z Messi na czele? Nie nastawiam się na awans, nastawiam się na walkę której we wtorek zabrakło i mam zamiar trzymać kciuki do ostatniego gwizdka bez względu na wynik.
1
Ja nie jestem zły, jestem smutny i zawiedziony :/
1
Jaki to jest ból...
14
Według mnie Neymar zasłużył dzisiaj na 10... to jak on się stara, walczył i jak mu naprawdę jedynemu wychodziło (może dlatego że jedyny chciał?) zasługuje na brawa, nie strzelił bramki itd, ale samemu nie da się tego osiągnąć- brawo Neymar!
2
Tak w roli ścisłości, to nie był gwałt, po prostu daliśmy im du**
0
Oni niech może jeszcze z 16 tych wślizgów zrobią pod koniec meczu bo czemu by nie?
0
Barcelona zrobiła egzekucję wynikiem, to Alaves zrobiło egzekucje zawodnika... :/
0
Mogę wiedzieć o co ten płacz na temat Realu na La Rambli bo nie w temacie jestem, chodzi o przełożenie meczu tak? Ale co konkretnie że co drugi komentarz tego dotyczy?
4
Według mnie, za chwilę Denis powinien wejść w miejsce Messiego, Leo też trzeba oszczędzać.
0
Gdyby na boisku byłby przykładowo: Denis Suarez zamiast Masche, a Messiego zmieniłby Suarez, to chyba Neymar, jako zawodnik będący najdłużej w Barcy założył by opaskę kapitana, tak co najmniej mi się wydaje
0
No tak, Gomes miał najwięcej podań +największy procent celnych podań, poza tym gra co mecz na innej pozycji w pomocy, dzisiaj gra bardzo poprawne spotkanie, a mimo wszystko to na niego jest największy hejt,
0
Dobrze myślę? Że po zejściu Pigue i w razie zejścia Messiego opaskę kapitana przejąłby Neymar?
Edit: Masche jest za Pigue więc to raczej Masche nosiłby opaskę, ale mimo wszystko, fajnie by było żeby Ney chociaż przez chwilę był kapitanem :D
0
Nie mów tak bo cie zwyzywają i powiedzą że drewno, że drogi i że tylko Denis- taka moda
1
Moda na hejtowanie Gomesa, jest bardziej żenująca niż pewien komentator w Eleven...
1
http://livemecz.com/transmisja.php
Masz taki, jednak nie twierdze niestety że jest najlepszy... :/
3
Wczoraj kłótnia Słowackiego z Mickiewiczem, dzisiaj rozkmina czy zabawki dinozaurów są zrobione z prawdziwych dinozaurów... boje się co będzie jutro XD
2
Czasami zastanawiam się skąd takie The Sun miałoby to wiedzieć, na pewno Rakitić poleciał i im pokazał ;)
0
Chyba źle to napisałem, również wkurza mnie ta sytuacja z sędziami i rozumiem zdenerwowanie w tym temacie, jednak tym co mnie irytuje są te opinie że wszystkie złe wyniki Barcy są spowodowane decyzjami sędziowskimi, a prawda jest taka że gramy fatalnie, nie strzeliliśmy bramki z gry od 2 spotkań, a i tak winą za nasze wyniki obarcza się sędziów.
W sumie mam to gdzieś co ludzie myślą na ten temat, mogą mieć swoje zdanie że to wina sędziów- ok, ale gdy chcę tu porozmawiać na ciekawe tematy to dostaje wylew tych komentarzy o sędziach, ronaldo, realu itd...
Pozdrawiam