0

Kolejnym istotnym argumentem w sprawie trenera może być szatnia: nie ma aktualnie drużyny która ma w szatni tyle świętych krów i wpływowych osób jak Barca, ego wyższe od Camp Nou i o ile zgadzam się z tym że trzeba to zmienić i pożegnać się powoli z takimi piłkarzami jak Alba, Suarez czy Pique (oczywiście z głową), to jednak trzeba zrozumieć że dopóki w szatni nic się nie zmieni (a conajmniej do końca sezonu się nic nie zmieni, a najprawdopodobniej nie zmieni się przez kadencję Barto) to trzeba ze zdaniem szatni się liczyć bo gorsze od armi gwiazdeczek grających za nazwiska bez zaangażowania bo i tak mają pierwszy skład, jest tylko armia grających gwiazdeczek grających na fochu jak im się chce bo ktoś zwolnił im trenera. Aktualnie szatnia stoi za Valverde i zmiana trenera może odbić się jakimiś fochami i grami na zwolnienie trenera jeśli 1 czy 2 usiądzie kilka razy na ławce. W aktualnej sytuacji Barca głównie dzięki Messiem ma szansę coś wygrać w tym sezonie, w poprzednim była już jedną nogą w finale LM jakby nie patrzeć, jeśli przyjdzie trener od zaraz bez poparcia szatni to ten sezon może się naprawdę tragicznie skończyć.

3

Szczerze byłem w 100% za zwolnieniem Valverde, ale im bliżej tego zwolnienia, tym mniej tego chce. Jak widzę jaką amatorke odwala ten zarząd, brak jakiegokolwiek planu, zamysłu, mają zaraz zwolnić trenera a nie wiedzą kogo chcą zatrudnić (oczywiście to może być fake news), mieli 500 okazji żeby przekazać drużynę innemu trenerowi, a oni teraz myślą że przyjdzie trener do drużyny trochę rozbitej, totalnie bez formy, z kontuzjami, bez Suareza w ataku i zastępcy dla niego (Griezmann to nie jest 9), w środku sezonu, w dodatku w momencie gdy cała drużyna stoi murem za trenerem (wiem że to kółko adoracji nie powinno mieć nic do gadania, ale zmiany trenera w środku sezonu mogą być źle odbierane)
Trudno mi w to wierzyć, ale możliwe że Valverde ma jakiś plan na cały sezon, żeby drużyna najlepiej wyglądała na wiosne (tego jej w ostatnich latach brakowało) i mimo wszytsko może lepiej dać mu dograć tez sezon. Dla nowego trenera te pół roku będzie weryfikacja i bardzo prawdopodobne że w tej sytuacji, w tym syfie, sobie nie poradzi i będziemy zwalniać go po sezonie a nie o to chodzi, nowy trener powinnien mieć korzystne warunki do pracy, a aktualnie w Barcy w środku sezonu, takich nie ma

0

@Lincolm Milan :v

0

@Solimalhio Ale ja nie mówię o wprowadzaniu napastnika za pomocnika, ale za wprowadzeniu kogoś do świeżego do ataku, kto będzie miał więcej sił do pressingu, do pojedynków indywidualnych etc Pomijam fakt że Valverde W OGÓLE zmian nie zrobił bo zmiany w 85 minucie to chyba na czas tylko, to Rome, Liverpool i teraz Atletico łączą te same błędy: cofanie się w pewnym momencie, defensywie zmiany i wprowadzanie w 90 minucie wszytskiego ofensywnego co ma się na ławce jak już jest po zabawie

3

@Cochise A o zmianach Pan "niewinny niczego jak zwykle trener" nie zapomniał czasami? Barca grała dobre 20 minut w drugiej połowie po czym zaczęła spadać fizycznie, a co za tym idzie- popełniać błędy, jednak Valverde się zorientował jak już było po wszytskim i zrobił zmiany w 88 minucie... Gdzie były zmiany gdy drużyna potrzebował oddechu w pomocy? Świeżości w ataku do pressingu itd?
Po każdej większe porażce czytam że Valverde TU AKURAT NIE ZAWINIŁ, ale jakimś cudem jest on punktem łączącym wszytskie największego kompromitacje Barcy w ostatnich latach, hmmm ????

0

@szymon351 Im jestem bardziej zmęczony fizycznie- tym więcej błędów popełniasz, a Pan Valverde przypomniał sobie o zmianach gdy już było po zabawie :)

2

Valverde rozegrał dzisiejszy mecz jak amator (w sumie nie tylko ten).
Barca zaczęła dobrze grać po stracie bramki przez jakieś 20 minut, po czym ewidentnie zaczęła siadać fizycznie, to Valverde czekał ze zmianą jeszcze kolejne minuty i po 80 minucie wprowadził zmiany...
Myślę że trener Barcy powinnienem zdawać sobie sprawę z tego że gdy przeciwnik musi strzelić bramkę to wprowadzenie defensywnego gracza (Rakitić) nie jest rozwiązaniem bo widzimy to co działo się przez ostatnie minuty. Kiedy on zda sobie sprawę że jest w Barcelonie i w momencie gdy przeciwnik cie ciśnie i masz problem z atakowaniem to trzeba wprowadzić kogoś do przodu, żeby odświeżyć formacje a nie murować jak w Bilbao.
ZA KAŻDYM RAZEM TO SAMO, przeciwnikowi brakuje 1 bramki? To się bronimy żeby nie strzelili, po co przejąć kontrolę i zaatakować, "przeciwnik nie strzeli ci bramki jeśli nie będzie miał piłki"- niech mu ktoś to na ścianie napisze w domu

0

@MesQueUnClub_87 Bernardo Silva jest zupełnie innym zawodnikiem od tych których wymieniłeś i według mnie właśnie takiego zawodnika nam brakuje, pomocnika która lepiej czuje się z grą do przodu niż do tyłu, myślałem że będzie nim Coutinho ale cóż... takim zawodnikiem jest Puig ale tacy piłkarze nie mają nasz u Valverde

0

Papcio Platini go wyszkolił i teraz takie efekty...

2

@puyol_presidend5 Carvajal chyba nigdy nie grał na tym poziomie co aktualnie Arnold. Niezapominajmy o Kimmichu który również jest genialny na tej pozycji

0

@Vxb93 Dziwisz się? Jak obrońcy po 3 piłki widzą to jak tu bronić

0

@Danny Gaucho Właśnie nie, emeryturka już :D teraz ktoś nowy wrzucał chyba

0

Halo, wie ktoś może jak nazywa się pan który wstawia tu kalendarze/tapety na każdy miesiąc? Wczoraj o 20 miała chyba być ale zapomniałem zapisać

0

Myślicie że Messi przekroczy bariere 1000 bramek w swojej karierze?
(Nie jestem pewien ile ma dokładnie, według transfermarkt 618 w Barcy + 86 w Argentynie- wliczając u20 i kadre Olimpijską- co daje 704, ale znając życie się myle)

5

@GeFcIo LuisSalvano jak się chwalił że porobił system nie kupując biletu w miejskim XD, co to była za dyskusja, poza tym nawet jest w TOPIE najdłużyszych dyskusji

0

Wiadomo w jakich miastach zostaną rozegrane wiosenne mecze towarzyskie reprezentacji Polski?

0

Ale genialne posunięcie dla BVB i Halanda. Jak czytałem plotki o Juve czy United to krzywo na to patrzyłem, ale transfer do BVB wygląda idealnie. Borussia to klub który jak tlenu potrzebował takiego napastnika, ma zapewniony pierwszy szkład przy dobrej grze, w Dortmundzie świetnie rozwijają się młodzi piłkarze, liga nie jest najtrudniejsza ale też nie jest prosta- idealny przeskok. Po udanej przygodzie w Borussi będzie miał otwarta drogę to grania w jakimś top klubie

4

A taki dobry chłopak był, dzień dobry na klatce mówił...

2

@DaPi Według mnie byłaby taka kolejność: Klopp>Mourinho>Valverde>Zidane>Ancelotti>Guardiola
Uzasadnienie proste: Zidane i Guardiola nie pracowali ze słabymi zespołami i trudno przewidzieć jakby sobie poradzili, jednak moża przewidzieć żę taktyka ZZ na wrzutki byłaby łatwiejsza do przyswojenia niż gra Pepa. Klopp pokazał zę potrafi z piłkarzy wyciskac maksa i tu nie mam wątpliwośći. Valverde i Mourinho ciężko ustawić, defensywan taktyka Mou mogłaby działać w mniejszych zespołach, Ernesto potrafi poustawiać drużynę, myślę że w średnich i słabszych zepsołach radziłby sobie lepiej niż w szatniach gdzie jest tyle gwiazd i ego.
Oczywiśćie ten ranking nie ma nic wspólnego z tym kto jest najlepszym trenerem

0

@FC1899Barca Pomyślałbym na zamianie Alby z Robertsonem, poza tym dałbym chyba taką samą 11
@Chwytliwy KDB jest chyba najlepszym pomocnikiem na świecie, ale za ten rok 11 mu się raczej nie należy, długo leczył kontuzje, brakowało go w kluczowych momentach. Wijnaldum jest kluczowym pomocnikiem w Liverpoolu i jeszcze w świetnie grającej reprezentacji Holandi, ma za sobą wybitny sezon

0

@ViscaBarca123 Nie oglądałem nigdy meczu Pedriego- nie będe ukrywal, ale z twojego opisu wygląda on na piłkarza fenomenalnego, no bo napsiałeś że praktycznie we wszystkim jest dobry albo bardzo dobry, no bo czego mu brakuje z twojego opisu? Jedynie chyba strzału z daleka. W jaki sposób taki komentarz ma nam Realnie przedstawić tego piłkarza

0

Iniesta, Xavi- wracajcie :(

50

W du*** mam pierwsze miejsce w Lidze, pierwsze miejsce w grupie Ligi Mistrzów, ślizganie się z meczu na mecz po akcjach Messiego... chcę żeby oglądanie piłki nożnej było przyjemnością... a Barcelona Valverde mi jej w ogóle nie daje, najwięcej radości w tym sezonie dał mi Ansu Fati i pojedyncze genialne bramki Messiego, na tym to polega? Chyba naprawdę wole kończyć sezon bez tytułów, przgrywając na końcu i mieć te chwile smutku na koniec sezonu, jednak przez cały sezon cieszyć się ładną grą, cziesząc się każdym meczem i czekając na nie co 3 dni, zawsze dzień meczu Barcy był dla mnie dobrym dniem- nie ważne kto był trenerem- wiedziałem że będe oglądał moją Barcelone, teraz? Teraz czuje że oglądam meczu jest smutny obowiązkiem, a wczoraj zauważyłem że El Clasico mnie W OGÓLE nie poruszyło, wiedziałem że zobaczę brzydką grę i być może Messi uratuje wynik, byłem blisko... Moja Barcelona wygląda jak tania podróbka z Chin, poza Messim nie ma w niej nic wyjątkowego. Robi mi się smutno gdy czytam kolejne komentarze np. @Janiama który co chwile mówi że przecież nie jest źle, jest ok, ważne że są wyniki etc, w takich momentach- gdy ja po prostu tych pozytywów nie widzę i w żaden sposób nie cieszą mnie kolejne zwycięstwa w ten sposób i tytuły zdobywane w "szary" sposób (jak Liga rok temu)- zastanawiam się czy po prostu moja miłość do piłki nie przemija? Czy chcę to oglądac dalej, kwestia kasy w piłce to jedno i wiem że to bardzo negatywnie wpływa na mój entuzjazm do piłki, ale gdy nawet Barcelona nie gra pięknie i w sumie wygląda na to że jej na tym nie zależy, to gdzie w tym wszystkim jest przjemność.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

3

@matirix20 Czym Suarez zasłużył sobie na ocene większą niż 1?

5

Dobra jesteśmy fatalni ale przestancie już tak gloryfikować ten Real, żadnej setki sobie nie stworzyli i cały mecz na wrzutkach z których w sumie nic nie wynikało, z taką grą tak samo jak my- dalko nie zajdą

6

Bez żartu i ironi: czy tylko ja tak miałem że w pewnym momencie meczu (jakoś po 60 minucie) gdy widziałem że piłka leci do Suareza, w głowie podświadomie spodziewałem się tego że albo piłka się od niego odbije, albo straci ją jak ostatni dzban i co najlepsze- w większosci tak było? XD

1

Barcelona do 88 minuty nie prebiegła 100 km ogólnie XD, pewnie się skończyło na jakiś 103? 104? Ma ktoś statystyke? Tak to my daleko nie zajdziemy ;)

3

Według mnie ocena więcej niż 2 dla Suareza po takim meczu jest oznakiem totalnego niezrozumienia futbolu, a fakt że grał przez 90 minut powinno być bardzo dużym sygnałem że Valverde na trenera się nie nadaje. Pamiętam jedną dobrą rzecz Suareza w tym meczu... ucieczke obrońcą z początku spotkania dzięki której otrzymał ładne podanie od Matsa, nie wiem czy to można zaliczyć do pozytywów. I nie, Suarez nie wykonywał żadnej brudnej roboty w tym meczu, nie zwracał żadnej uwagi obroców, od byl tragiczny

0

@LuisSalvano Nie mów tak do mnie to raz.
A w 2, daj takiemu Juniorowi z cały sezon/2 to też takie mechanizmy wypracuje, to zrozumienie z Messim to nie kwestia niesamowitych umiejętność Alby tylko lat wspólnej gry

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?