@tbas `Nie wiem, po co to narzekanie. Skąd wiesz, że nie ma wielkiego talentu? Oceniasz jego talent pod kątem gry w lidze Brazylijskiej? Według mnie słaśnie teraz gdy dołączył do Barcy, okaże się, czy ma mały talent, czy wielki Poza tym patrząc na jego umiejętności jako napastnika to już widać, że ma duży talent. On ma napieprzać gole, a nie bawić się w magika, choć już widzę, że Vitor ma potencjał w technice i można ją znacznie poprawić i być magikiem w polu karnym ala Suarez czy Villa.
Równie dobrze Roque może być słabszym Suarezem czy drugim Eto'o (oczywiście nie 1 do 1, bo każdy piłkarz jest inny), bo niby, dlaczego nie? Susez jak przychodził do Europy nie był takim talentem jak Roque, bo trafi do słabego Groningen, gdy miał duży talent, to trafiłby do przynajmniej do PSV. Dopiero po 5 latach gry w Europie było widać, że może być przekozakiem, więc Roque czemu nie?
Jak możesz porównywać Roque z Ronaldinho? Ronaldinho już miał obycie w Europie, czarował w PSG, był mistrzem Świata. To był gotowy zawodnik, a nie młody talent z Brazylii bez obycia w Europie. Z Neymarem już bardziej porównanie ma sens, ale to i tak jest inny typ zawodnika, do tęgo Roque to napastnik, a Ney skrzydłowy, Roque nie musi kręcić obrońcami, żeby za te 3 lata okazać się również świetnym transferem co Neymar.
Ogólnie wiadomo, że może być też totalnym niewypałem i okazać się drugim Keirrison. Ale nie odbieramy mu szansy cna bycie przekotem, a nie tylko dobrym transferem.
Już się boję co się odpieprzy z transferem Roque, chyba lepiej nie nastawiać się pozytywnie, lepiej mieć pozytywne zaskoczenie. Niemniej liczę, że duet Roque - Yamal będzie czymś ciekawym i jakościowym. Oby w przyszłości ten duet ciągnął Barcę w ofensywie, ale na spokojnie.
/photo/1 Kolejny gol Summerville i Leeds prowadzi 3-0 z Ipswich. Oby był piękny i szybki powrót The Peacocks do Premier Leeds. Ogólnie awans Leicester, Leeds byłby bardzo spoko.
Ten Summerville ma ciekawe statystyki w 19 meczach 10/6. Ciekawe czy ktoś Holendra podkupi
@Gaz Jak nie było przez wiele meczów de Jonga z Pedrim to na ławce był tylko wspomniany przez Ciebie Romeu, wyleciał Gavi, wróciła ta 2 i na ławie tylko Fermin i Romeu. Teraz brak Gaviego, Pedriego i na ławce tylko Romeu. Ale oczywiście niech Xavi wyciągnie z rękawa kolejnego dzieciaka, a jak przegramy coś ważnego, to będzie gadanie, e to wina amatora Xaviego, bi wymyślił sobie jakiegoś 17-latka.
@Bartas7VeB Tylko zobacz ile graliśmy z 4 pomocnikami Gavi, Fermin, Gundogan i Romeu kto miał grać geniuszu za Gundogana? Romeu XD Potem wyleciał Gavi i 2 wróciła, na ławce Romeu, Fermin, może mi powiesz, że z Porto, Atletico. Gironą miał grać Fermin, a nie Gundogan?
Teraz będzie SPH bez Pedriego, Zagramy w pomocy de Jong, Fermin, Gundogan a na ławce tylko Romu! Chyba w takim meczu nie dasz zagrać jakiemuś dzieciakowi z Barcy B. Jak jesteś taki mądry to jak Xavi ma dać mu odpocząć?
U pięknego Guardioli Silva usiadł raz na ławce! Wszystko gra po 80-90 min. A pamiętajmy, że City ma lepszą ławkę, Do tego to nikt się nie dopieprza. Jesteś kolejną, którą przypieprza się do Xaviego na siłę. Jestem przekonany, że gdyby w tej Barcelonie piłeczką pięknie chodziła po wodzą Pepa to do tego byś się nie doczepiał, że Gubdogan by tyle grał.
Przynajmniej co do naszej ofensywy jest jakaś nadzieja. Roque, Guiu, Yamal, mógłby tylko ktoś pokazać się na lewe skrzydło. Aj te kontuzje Fatiego. Fati - Roque/Guiu - Yamal to byłby potencjał na coś nawet świetnego, choć w sumie za te 3 lata chętnie widziałbym atak - Ferran - Roque - Yamal.
Ogólnie patrząc na dalszą przyszłość gdyby Barcę przejął klasowy trener z topu, to wcale tak z nami źle nie musi być źle. Ludzie którzy, chcą ten klub zaorać, są śmieszni. Tutaj nadal jest wielki potencjał, tylko trzeba skończyć z powtarzaniem błędów, czyli stawianie na trenera bez doświadczenia, wiadomo, ciężko teraz będzie znaleźć trenera, który miał obycie w wielkim klubie i wygrywał wielkie mecze czy LM, ale jak ma przychodzić nowy trener, to niech to będzie przynajmniej trenera pracujący w tym fachu z 5 lat z doświadczeniem w Europie, czytaj Michel.
Przypuśćmy skład za 3 lata: ter Stegen/Pena Cancelo?, Araujo/Christiensen, Kounde/Faye - Balde/? de Jong/Gavi - DP?, Pedri/Fermin Ferran/Fati - Roque
Bez w wątpienia najgorzej by wyglądało lewe skrzydło. Musiałby na pewno przyjść inny skrzydłowy od Raphihnhi i Fatiego, ale zakładając, że Yamal by odpalił a Ferran trochę się poprawił, to na zmienników skrzydłowych spokojnie mogliby to być piłkarze starsi z doświadczeniem.
Co do środka obrony i boków to najważniejsze, żeby Cancelo został a Balde dostał mocniejszą konkurencję na lewej stronie. Środek obrony w postaci — Araujo, Kounde, Christiensen, Faye i dajmy Garcia, byłby świetnie obsadzony. W pomocy nawet jak już nie będzie Gundogana to wystarczy tylko kupić DP i ewentualnie kogoś doświadczonego na rotacje, obsada pomocy w postaci — de Jong, Gavi, Pedri, Fermin, DP i nowy Gundogan byłaby świetna. Nie wykluczone także, że za kilka lat pojawi się kolejna perełka ala Fermin czy Gavi.
Oczywiście to nie jest także proste, bo Yamal czy Guiu mogą przepaść, Roque okazać się niewypałem a Pedri na zawsze być szklanką.
@Rl9k1nG Tonjest oczywiste, z taką grą to możemy skończyć nawet na 4. A czy według Ciebie jest szansa, że zaczniemy grać? Bo według mnie jak najbardziej tak, kluczem będzie poprawa skuteczności, Roque może coś poprawi, no i obrona skończy robić sobie jaja. Fajnie jakby wrócił szybko Martinez.
@BarcaToSensZycia No i co jak nic nie wygramy? Przynajmniej zmienią trenera. Finansowo wyjdziemy lepiej niż rok temu, wyszliśmy z grupy i mamy szansę na kolejną rudę. Jak nie wygrać nic to najlepiej teraz, zarząd będzie musiał otworzyć. A np. jakbyśmy wygrali ligę i puchar to kolejny rok z Xavim masz jam w banku, tak samo Laporta zostawi Raphinhe i wykupi Felixa czy zostawi Romeu
Podziwiam ludzi, którzy już piszą, że 7 pkt to koniec ligi. 18 kolejek jeszcze. :D No ale wiadomo wszyscy już wiedzą, że nasza gra się nie poprawi. A prawda jest taka, że równie dobrze możemy zacząć mieć mecze jak z Betisem czy Realem. Mecze Xaviego nie zawsze były gówniane. Ale wasza sprawa, wystawiajcie już białą flagę.
@EkspertzOrlikq Gdzie ma lepszy skład :D mamy lepsze boki obrony i jeden środkowy obrońca, bo Rudiger gra świetnie. To ma być lepszy skład? Real ma Bellinghama, my de Jonga, Real ma Valverde by Fermina, Real ma Modrica i Kroosa, my Gundogana, Real ma Ceballosa, my Romeu XD.
@dafik85 Gavi, ter Stegen, Pedri wraca i wypada. Pomimo kontuzji w Realu taki Rodrygo i Diaza zjada Felixs i Rafałka. Pomoc porównywalna, u nas lepiej może wyglądać lepiej tylko środeok i boki obrony.
Real - Kepa, Vazquez, Rudiger, Alaba, Mendy, Bellingham, Kroos, Modri, Valverde, Rodrygo, Diaz/Joselu. Wpisałem Alabe, bo dopiero co wypadł.
Barca - Pena, Cancelo, Araujo, Kounde, Balde, de Jong, Gundoga, Pedri/Fermin (Pedri w jcholerę się nagrał w tych 18 kolejkach), Felix, Lewandowski, Raphinha.
@MESSIah16 Ale kłamiesz! Jadą wszystkich równo. :D 3-1 w łeb od Atletico, męczarnia z Barcą, która była bez swoich najlepszych piłkarzy, do tego z Betisem mogli równie dobrze przegrać. Z Sociedad ledwo 2-1, z Getafe 2-1, z Celtą wymęczona 1-0, remis z beznadziejną Sevillą, 0-0 z Rayo. Przekonują wygrali tylko z Gironą, Bilbao, Valencią, Villarrealem, Osasuną. Czyli większość meczów z przeciwnikami jakoś tak nie jechali.
Z tyloma kontuzjami. :D przez 17 kolejek niw mieli Militao, bramkarza, Carvalaja i dwóch francuzów (nadal 6 pomocników). My przez większość czasu tych w 17 kolejkach nie mieliśmy, de Jongam Pedriego, Kounde też wylatywał, ter Stegen z Gavim, już z 8 kolejek nie grają. W chuj duża różnica. Lewy na ten moment gran nie lepiej niż Joselu, w ofensywie mają Rodrygo i Diaza, może powiesz, że Barcy ma lepszy atak z Raphinhą i Felixem?
Zobacz na pomoc Barcy, Gundogan, Fermin, de Jong, i na ławie tylko Romeu, z Pedri pewnie zaraz 2 miesiące nie będzie. Real w pomocy ma Kroosa, Moodrica, Bellinghama, Tchuameniego, Valverde, Ceballosa :D W ataku konturowani tylko Vini, a to że nie mają więcej piłkarzy w ofensywnie to już sprawa Pereza. W obronie brak Carvalaja, Militao, j Alaby nie będzie dopiero od tej kolejki. Bramkarza nie ma tak samo jak Barca. Jaki pół składu? XD
0
Dziaj Wiking w pierwszym składzie?
0
Ciwkawe kiedy Arteta zdobędzie mistrza z Arsenalem. :D Może w 6-8 roku jego pracy w Arsenalu. Teraz to jego 4?
0
@tbas `Nie wiem, po co to narzekanie. Skąd wiesz, że nie ma wielkiego talentu? Oceniasz jego talent pod kątem gry w lidze Brazylijskiej? Według mnie słaśnie teraz gdy dołączył do Barcy, okaże się, czy ma mały talent, czy wielki Poza tym patrząc na jego umiejętności jako napastnika to już widać, że ma duży talent. On ma napieprzać gole, a nie bawić się w magika, choć już widzę, że Vitor ma potencjał w technice i można ją znacznie poprawić i być magikiem w polu karnym ala Suarez czy Villa.
Równie dobrze Roque może być słabszym Suarezem czy drugim Eto'o (oczywiście nie 1 do 1, bo każdy piłkarz jest inny), bo niby, dlaczego nie? Susez jak przychodził do Europy nie był takim talentem jak Roque, bo trafi do słabego Groningen, gdy miał duży talent, to trafiłby do przynajmniej do PSV. Dopiero po 5 latach gry w Europie było widać, że może być przekozakiem, więc Roque czemu nie?
Jak możesz porównywać Roque z Ronaldinho? Ronaldinho już miał obycie w Europie, czarował w PSG, był mistrzem Świata. To był gotowy zawodnik, a nie młody talent z Brazylii bez obycia w Europie. Z Neymarem już bardziej porównanie ma sens, ale to i tak jest inny typ zawodnika, do tęgo Roque to napastnik, a Ney skrzydłowy, Roque nie musi kręcić obrońcami, żeby za te 3 lata okazać się również świetnym transferem co Neymar.
Ogólnie wiadomo, że może być też totalnym niewypałem i okazać się drugim Keirrison. Ale nie odbieramy mu szansy cna bycie przekotem, a nie tylko dobrym transferem.
1
Już się boję co się odpieprzy z transferem Roque, chyba lepiej nie nastawiać się pozytywnie, lepiej mieć pozytywne zaskoczenie. Niemniej liczę, że duet Roque - Yamal będzie czymś ciekawym i jakościowym. Oby w przyszłości ten duet ciągnął Barcę w ofensywie, ale na spokojnie.
1
Ja już tracę nadziję co do Pedriego. Taki zawodnik. W cholerę smutno...
0
Newcastle ma jakieś kontuzje ważnych zawodników?
0
Dawać Zidane do Newcastle.
0
@Gaz Szkoda, że nasi piłkarze obecnie nie potrafią grać z pierwszej piłki, ale wiadomo, że Xavi im zabrania.
3
Wesołych Świąt! Przede wszystkim jak najwięcej zdrowia. ;)
1
@DonCarletto W sumie fajna opcja. Oby nigdy nie wpieprzył się nigdy w burdel szejka. Chętnie bym Zidane w Newcastle.
1
Kolejny gol Summerville i Leeds prowadzi 3-0 z Ipswich. Oby był piękny i szybki powrót The Peacocks do Premier Leeds. Ogólnie awans Leicester, Leeds byłby bardzo spoko.
Ten Summerville ma ciekawe statystyki w 19 meczach 10/6. Ciekawe czy ktoś Holendra podkupi
0
Álvarez ma większy potencjał od Haalanda?
0
@matirix20 Mega dobry, ale cholernie dołujący. W święta bym nie oglądał.
2
"@kynio302 Dziadek "Ta hołota zboczona 50 lat"
Tede "Mówisz o Kaczyńskim?" Dobre :D
1
Mega szacun dla Allegriego jak ogarnia Juve, pewnie nie grają porywająco, no, ale wyniki świetne, pewnie wrócą do LM.
0
@Gaz Jak nie było przez wiele meczów de Jonga z Pedrim to na ławce był tylko wspomniany przez Ciebie Romeu, wyleciał Gavi, wróciła ta 2 i na ławie tylko Fermin i Romeu. Teraz brak Gaviego, Pedriego i na ławce tylko Romeu. Ale oczywiście niech Xavi wyciągnie z rękawa kolejnego dzieciaka, a jak przegramy coś ważnego, to będzie gadanie, e to wina amatora Xaviego, bi wymyślił sobie jakiegoś 17-latka.
1
@Bartas7VeB Tylko zobacz ile graliśmy z 4 pomocnikami Gavi, Fermin, Gundogan i Romeu kto miał grać geniuszu za Gundogana? Romeu XD Potem wyleciał Gavi i 2 wróciła, na ławce Romeu, Fermin, może mi powiesz, że z Porto, Atletico. Gironą miał grać Fermin, a nie Gundogan?
Teraz będzie SPH bez Pedriego, Zagramy w pomocy de Jong, Fermin, Gundogan a na ławce tylko Romu! Chyba w takim meczu nie dasz zagrać jakiemuś dzieciakowi z Barcy B. Jak jesteś taki mądry to jak Xavi ma dać mu odpocząć?
U pięknego Guardioli Silva usiadł raz na ławce! Wszystko gra po 80-90 min. A pamiętajmy, że City ma lepszą ławkę, Do tego to nikt się nie dopieprza. Jesteś kolejną, którą przypieprza się do Xaviego na siłę. Jestem przekonany, że gdyby w tej Barcelonie piłeczką pięknie chodziła po wodzą Pepa to do tego byś się nie doczepiał, że Gubdogan by tyle grał.
1
Ile dostaje się kasy w lidze hiszpańskiej za mistrza, wicemistrza i 3 miejsce? Duża jest różnica?
0
Przynajmniej co do naszej ofensywy jest jakaś nadzieja. Roque, Guiu, Yamal, mógłby tylko ktoś pokazać się na lewe skrzydło. Aj te kontuzje Fatiego. Fati - Roque/Guiu - Yamal to byłby potencjał na coś nawet świetnego, choć w sumie za te 3 lata chętnie widziałbym atak - Ferran - Roque - Yamal.
Ogólnie patrząc na dalszą przyszłość gdyby Barcę przejął klasowy trener z topu, to wcale tak z nami źle nie musi być źle. Ludzie którzy, chcą ten klub zaorać, są śmieszni. Tutaj nadal jest wielki potencjał, tylko trzeba skończyć z powtarzaniem błędów, czyli stawianie na trenera bez doświadczenia, wiadomo, ciężko teraz będzie znaleźć trenera, który miał obycie w wielkim klubie i wygrywał wielkie mecze czy LM, ale jak ma przychodzić nowy trener, to niech to będzie przynajmniej trenera pracujący w tym fachu z 5 lat z doświadczeniem w Europie, czytaj Michel.
Przypuśćmy skład za 3 lata:
ter Stegen/Pena
Cancelo?, Araujo/Christiensen, Kounde/Faye - Balde/?
de Jong/Gavi - DP?, Pedri/Fermin
Ferran/Fati - Roque
Bez w wątpienia najgorzej by wyglądało lewe skrzydło. Musiałby na pewno przyjść inny skrzydłowy od Raphihnhi i Fatiego, ale zakładając, że Yamal by odpalił a Ferran trochę się poprawił, to na zmienników skrzydłowych spokojnie mogliby to być piłkarze starsi z doświadczeniem.
Co do środka obrony i boków to najważniejsze, żeby Cancelo został a Balde dostał mocniejszą konkurencję na lewej stronie. Środek obrony w postaci — Araujo, Kounde, Christiensen, Faye i dajmy Garcia, byłby świetnie obsadzony. W pomocy nawet jak już nie będzie Gundogana to wystarczy tylko kupić DP i ewentualnie kogoś doświadczonego na rotacje, obsada pomocy w postaci — de Jong, Gavi, Pedri, Fermin, DP i nowy Gundogan byłaby świetna. Nie wykluczone także, że za kilka lat pojawi się kolejna perełka ala Fermin czy Gavi.
Oczywiście to nie jest także proste, bo Yamal czy Guiu mogą przepaść, Roque okazać się niewypałem a Pedri na zawsze być szklanką.
0
@Comentateiro 20 kolejek 7 pkt straty, nie rób se jaj.
0
@Rl9k1nG Tonjest oczywiste, z taką grą to możemy skończyć nawet na 4. A czy według Ciebie jest szansa, że zaczniemy grać? Bo według mnie jak najbardziej tak, kluczem będzie poprawa skuteczności, Roque może coś poprawi, no i obrona skończy robić sobie jaja. Fajnie jakby wrócił szybko Martinez.
0
@BarcaToSensZycia No i co jak nic nie wygramy? Przynajmniej zmienią trenera. Finansowo wyjdziemy lepiej niż rok temu, wyszliśmy z grupy i mamy szansę na kolejną rudę. Jak nie wygrać nic to najlepiej teraz, zarząd będzie musiał otworzyć. A np. jakbyśmy wygrali ligę i puchar to kolejny rok z Xavim masz jam w banku, tak samo Laporta zostawi Raphinhe i wykupi Felixa czy zostawi Romeu
6
Podziwiam ludzi, którzy już piszą, że 7 pkt to koniec ligi. 18 kolejek jeszcze. :D No ale wiadomo wszyscy już wiedzą, że nasza gra się nie poprawi. A prawda jest taka, że równie dobrze możemy zacząć mieć mecze jak z Betisem czy Realem. Mecze Xaviego nie zawsze były gówniane. Ale wasza sprawa, wystawiajcie już białą flagę.
2
@EkspertzOrlikq Gdzie ma lepszy skład :D mamy lepsze boki obrony i jeden środkowy obrońca, bo Rudiger gra świetnie. To ma być lepszy skład? Real ma Bellinghama, my de Jonga, Real ma Valverde by Fermina, Real ma Modrica i Kroosa, my Gundogana, Real ma Ceballosa, my Romeu XD.
0
@dafik85 Gavi, ter Stegen, Pedri wraca i wypada. Pomimo kontuzji w Realu taki Rodrygo i Diaza zjada Felixs i Rafałka. Pomoc porównywalna, u nas lepiej może wyglądać lepiej tylko środeok i boki obrony.
0
Biedny Real ze szpitalem. Popatrzmy na składy.
Real - Kepa, Vazquez, Rudiger, Alaba, Mendy, Bellingham, Kroos, Modri, Valverde, Rodrygo, Diaz/Joselu. Wpisałem Alabe, bo dopiero co wypadł.
Barca - Pena, Cancelo, Araujo, Kounde, Balde, de Jong, Gundoga, Pedri/Fermin (Pedri w jcholerę się nagrał w tych 18 kolejkach), Felix, Lewandowski, Raphinha.
Może mi powiedziecie, że Barca ma lepszy skład?
0
@MESSIah16 Ale kłamiesz! Jadą wszystkich równo. :D 3-1 w łeb od Atletico, męczarnia z Barcą, która była bez swoich najlepszych piłkarzy, do tego z Betisem mogli równie dobrze przegrać. Z Sociedad ledwo 2-1, z Getafe 2-1, z Celtą wymęczona 1-0, remis z beznadziejną Sevillą, 0-0 z Rayo. Przekonują wygrali tylko z Gironą, Bilbao, Valencią, Villarrealem, Osasuną. Czyli większość meczów z przeciwnikami jakoś tak nie jechali.
Z tyloma kontuzjami. :D przez 17 kolejek niw mieli Militao, bramkarza, Carvalaja i dwóch francuzów (nadal 6 pomocników). My przez większość czasu tych w 17 kolejkach nie mieliśmy, de Jongam Pedriego, Kounde też wylatywał, ter Stegen z Gavim, już z 8 kolejek nie grają. W chuj duża różnica. Lewy na ten moment gran nie lepiej niż Joselu, w ofensywie mają Rodrygo i Diaza, może powiesz, że Barcy ma lepszy atak z Raphinhą i Felixem?
0
@tbas 7 pkt straty liga przegrana hah.
Zobacz na pomoc Barcy, Gundogan, Fermin, de Jong, i na ławie tylko Romeu, z Pedri pewnie zaraz 2 miesiące nie będzie. Real w pomocy ma Kroosa, Moodrica, Bellinghama, Tchuameniego, Valverde, Ceballosa :D W ataku konturowani tylko Vini, a to że nie mają więcej piłkarzy w ofensywnie to już sprawa Pereza. W obronie brak Carvalaja, Militao, j Alaby nie będzie dopiero od tej kolejki. Bramkarza nie ma tak samo jak Barca. Jaki pół składu? XD
0
Girona ależ Ty jesteś piękna! Jeszcze 45 min i lider nadal w Katalonii! ;)
#gironacampeones - 17 kolejek ;p
2
@Popitek12 Oczywiście pierwsza opcja. Jak dla mnie Barca może wygrać nawet jak trenerem Barcy by był Ramos, Casemiro a nawet Pepe.