3

Ronaldinho to jeden z ostatnich piłkarzy, który jest podziwiany przez wszystkich kibiców świata. Mówię tu głównie o osobach, które widziały grę Ronniego. Nie znam osobiście żadnej osoby, która mówiłaby, że Ronaldinho to przeciętniak czy drewno itp. Nawet najwięksi fanatycy Realu mają do tego zawodnika ogromny szacunek. Człowiek legenda, niestety jego kariera nie potoczyła się po idealnej linii prostej, chociaż może tak właśnie miało być?

10

Błagam, nie siejcie tu takiej teorii, że Ney mógłby w jakikolwiek sposób być podobny do Ronniego. Jedyne co łączy tych dwóch zawodników to kraj pochodzenia, Barca i zamiłowanie do zabawy, ale Neymar NIGDY nie będzie miał tej kultury gry i luzu jakim raczył nas Melin futbolu. Gdy Ronaldinho był przy piłce zdawało się, że ta dyscyplina stworzona została właśnie dla niego i te wszystkie zwody, sztuczki i magiczne zagrania nie miały w sobie ani trochę chamstwa, czy pychy swoimi umiejętnościami. Oczywiście nie twierdzę, że Neymar jest złym piłkarzem, powiem więcej pod względem osiągnięć i rekordów może nawet wejść na wyższy poziom niż Ronnie, nawet jestem pewien, że jeśli dalej będzie trzymał taki poziom to miejsce w kilku gablotach ma pewne. Jenak nadal nie ma on startu do Ronaldinho. :D

1

Ogromny problem, ale wybierając z bramkarzy, których dane mi było oglądać to: 1.Casillas 2.Neuer 3.Khan 4.Buffon.

3

Nie sra się we własne gniazdo. Choćby piłkarz nie potrafił kopnąć prosto piłki, trener powinien mówić o nim jak o najlepszym pilkarzu. A to co powie do niego prywatnie w szatni powinno tam zostać. Analogiczna sytuacja w drugą stronę, piłkarz zawsze powinien wypowiadać się dobrze o klubie\trenerze a takie spory rozwiązywać 1v1 bądź przy pomocy kogoś wewnątrz, np. kolegi z klubu czy innego pracownika.

0

A Pazdan to co? Nawet jakby to było na środku boiska to czerwo to minimum.

1

Bez przesady, Barca to jest najlepsza obecnie drużyna, ale ewentualna porażka z Realem czy Bayernem w drodze po LM nie będzie jakąś ogromną tragedią. Te trzy drużyny jeśli tylko będą w pełni przygotowane i nie przetrzebione kontuzjami prezentują podobny poziom. Jedynym atutem jakim można zapisać po stronie Barcy jest posiadanie piłkarskiego geniusza w postaci Messiego i to właśnie on robiłby w takich meczach różnice, poza tym ogromnym plusem na korzyść Blaugrany szanse na zwycięstwo rozkładają się po równo.

0

No w gruncie rzeczy oczywiście, ale LM a Liga to dwie zupełnie inne historie...

1

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Może i w Anglii nie grają najlepsze zespoły globu, ale tak samo Real i Barca miały by ciężko w Anglii jak Man City w Hiszpanii.

0

City ze swoimi najlepszymi zawodnikami nie ma sobie równych w Anglii. A co do Chelsea... sorry mój baaaardzo wielki błąd zapomniałem, że The Special Five jest w gazie. :D

0

Akurat tutaj wielu zmian nie ma. Więc standardowo bez względu na formę obu zespołów to Bayern i Real. Man Cit, P$G, Chelsea może Atletico jeśli będą w szczytowej formie.

0

Na pewno eliminacje, towarzyskie do finałów i same finały EURO. Później mam nadzieję, że już więcej nie usłyszę Hajty jak komentuje mecz reprezentacji. Z Bundesligą może być trudniej, ponieważ jakąś tam wiedzę, choćby z własnego okresu w Niemczech, może posiadać więc wydaje mi się, że jeszcze długo będzie trzeba będzie się męczyć z takim komentarzem. A i nie wolno zapomnieć, że pan Hajto potrafi wymienić zwycięski skład FC Kaiserslautern. :D

2

Ciekawe jakiego haka musi mieć Hajto na Solorza, że ten go wpuszcza do siedziby Polsatu. No bo zrozumiałbym gdyby pan Hajto to był jakiś wyśmienity piłkarz, z wielkimi sukcesami w kraju czy zagranicą. Takiemu można by wybaczyć, bo wiedzę posiada gorzej z jej przedstawieniem, ale pan Tomek ani kariery nie zrobił ani komentator z niego nie jest.

1

Dokładnie i te dziwne docinki gdy Thiago nie wyszło zagranie, specjalnie śledziłem czy analogicznie jako "obiektywny" komentator będzie wytykał błędy Gundogana, ale nic takiego nie miało miejsca. I poza tym to był widocznie nastawiony na BVB i specjalnie sie z tym nie krył.

0

Nie i wtedy za lewym był szkot który "łamał" linie.

0

A co ma robić napastnik twoim zadniem? Zbierać piłkę od bramkarza, biec na skrzydło, dośrodkować i samemu strzelić z przewrotki?

0

Nie było spalonego, przy zagraniu grosika nikt nie był na spalonym, a przy dobitce był Polak, ale nie lewy.

0

Spoko grajek, ale koszt ewentualnego transferu w ganicach Suareza. W końcu to pupilek Niemców i gra w Bayernie więc dochodzi do tego, że on nie chciałby tu przyjść, bo i po co. W Bayernie ma pewną karierę aprobatę kibiców i taką samą szansę na tytuły jak w Barcy, a nie rusza się z własnego kraju i nie musi się uczyć języka.

5

Może właśnie dlatego Dani powinien pozostać w zespole jak najdłużej? ;D

0

Boję się tylko ewentualnego "zepchnięcia" Costy gdy Robben wyzdrowieje. Na pewno odpowiednie rotacje nie sprawią, że się chłopina zajeździ, ale wydaje mi się, że w ważniejszych meczach Guardiola będzie niestety stawiał na Robbena nawet w nieco gorszej dyspozycji niż Costa, a na razie widać gołym okiem, ze Douglas daje więcej opcji w kreacji gry niż Holender.

0

Słuchałem wielu stronniczych komentatorów, bo nigdy nie da się być w 100% obiektywnym, ale Hajto na razie deklasuje konkurencje. :D

0

Można by powiedzieć "wyjątek potwierdzający regułę". Ale mi chodzi o inną kwestię, a mianowicie sprawa przygotowania fizycznego naszych pilkarzy. Najlepszym przykładem jest pamiętna akcja Bartry. Nie mówię, że powinien uciekać się do faulu, czy włączyć motorek w "nogach" żeby dogonić w tamtej akcji Balea bo nikt by tego nie zrobił, nawet Bolt miałby z tym problem, ale po takim wydarzeniu to powinien w ciągu już przeszło dwóch lat nadrobić braki fizyczne. W końcu jego jedynym zajęciem jest gra w piłkę nożną. Tymczasem nie zrobił nic i nadal odstaje fizycznie od innych obrońców nie tylko światowych (a takim przecież miał być) ale i rowieśnikow co było widać w poprzednim sezonie. Niestety wydaje mi się, że taka postawa dominuje w całej kadrze, czyli gramy swoje, nie robimy nic ponad stan, jak się będzie walić to zaczniemy tochę szybciej biegać( mecz z Bayerem w LM). Na szczęście znów wyłania się jak feniks z popiołów Messi, który udowadnia, że da się popracować tochę ciężej, gdy po słabym 2014 przychodzi zmiana diety i pewnie co za tym idzie i ćwiczeń, następuje wejście na nowy piłkarski poziom nie osiągalny dla innych. Jeśli on mógł to każdy może.

0

No dobra przyznaję ci rację, ale nie powiesz mi, że nie denerwują cię starcia piłkarzy Barcelony z innymi zawodnikami gdzie prawie wyłącznie kończy się to stratą piłki bądź faulem. Nawet Suarez, który miał być "walczakiem" często albo po prostu przegrywa takie starcia albo wymusza faul. Jedynym, który faktycznie stara się stać twardo na nogach jest Messi.

0

Nie chodzi przecież o to żeby Neymar wyglądał jak Pudzianowski. Idąc twoim tokiem myślenia to Bale i Ronaldo to strasznie powolni i pozbawieni techniki zawodnicy. Oczywiscie Ney nie musi wyglądać jak oni, może nawet nie powinien, ale jak nabrał by trochę ciała to i uderzenia z dalszej odległości miały by większy skutek, co było by idealną pomocą w przypadku postawienia autobusu.

0

Tak, tylko co po tych pojedynkach jeśli za jednym obrońcą jest dwóch kolejnych. Pozatym chodziło mi o ewentualną zmianę stylu gry na kontry gdzie potrzebny byłby silny zawodnik, którego w Barcelonie nie ma.

0

Widzisz, te autobusy to jest spadek po tiki-tace i ogólnej ofensywnej postawie Barcy. Gdyby to Barcelona zagrała tak jak napisałeś to przeciwnik w większości przypadków by po prostu nie przeszkadzał, tzn. dla nich 0-0 z Barcą są jak 3pkt. Więc Barcelona musi grać tak skrajnie ofensywnie. Może to co mówisz spawdziło by się w starciach z czołówką, gdy wygrana interesuje obie drużyny, ale i w kontratakach potrzeba nie tylko szybkości ale i siły fizycznej. Niestety nie widzę Neymara przepychającego jakiegokolwiek obrońcę. Reasumując pozostaje tylko ciągłe klepanie w środku pola, brak nam zawodników silnych fizycznie.

0

Wszystko się zgadza, ale w jaki sposób mieliby okazać ten sprzeciw? Na gali podczas filmu promującego danego piłkarza pokazać te akcje i podpisać "nie róbcie tego w domu"? :D Ronaldo pomimo chamskich zachowań zasłużył na nagrodę a FIFA nie mogła w żaden sposób zmienić wyniku głosowania bo wtedy było by to złamanie "wolnego" głosowania.

0

Tutaj chodziło raczej o pokazanie z resztą bardzo słuszne, że takie rzeczy jak gryzienie piłkarzy będzie piętnowane na wszelkie możliwe sposoby. Wyobraź sobie, że nagrodę dla najlepszego piłkarza wg. FIFA ma odebrać gracz ukarany przez FIFA na najważniejszej imprezie organizowanej przez FIFA... a co do Ronaldo to po prostu jego zachowania mimo ewidentnego chamstwa nie zasługują na tak wielkie piętnowanie i kara zawieszenia na bodajże 2 mecze była tylko trochę za niska. Ale w tym roku i tak zwycięzca jest już znany. :D

0

Tak w zasadzie to jest... ZDF mecz Man Utd-Wolfsburg. :D

0

Za późno, ale z taką formą złoty but w zasięgu. :D

0

Macie może gole lewego z dzisiejszego meczu? I jak się spisuje na polski crack oprócz tych dwóch goli (co i tak jest już dużym osiągnięciem jak na 1. połowę)? :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?