0

Nie załapałem sarkazmu, sorki. ;)

0

Jak można nie znać tak wybitnego piłkarza jak Ronaldinho?!

0

Jest Messi i Ney, czego więcej potrzeba? ;D VeB!

0

Czyli w końcu jak? 4-3-3 z Munirem w pomocy, czy 4-2-3-1 i Messi na ŚPO? :D

0

No co wy? Pomijając żenującą grę "mistrza" Polski to strata punktów w Białymstoku nie są żadnym blamażem, nawet gdyby Lech grał normalną piłkę to Jaga zawsze stwarzał im problemy. Co wciąż nie usprawiedliwia tragicznego poziomu Lecha.

3

Hajto znowu w formie, stworzył nową pozycję "fałszywy pomocniko-napastnik". :D

8

Niech najlepszym opisem naszej gry w tym meczu będzie akcja w 52 minucie, gdy prawie wszyscy zawodnicy gnieździli się w polu karnym, a nie mający opcji zagrania piłki Alba, biegnie z nią całe boisko wstecz, podaje do Ter Stegena...

4

Ter Stegen nie popełnił tak wielkiego błędu jak Wy tu opisujecie, mianowicie każdy bramkarz w takiej sytuacji jest "trochę" wysunięty, przecież nie będzie stał 90min. na linii, "bo może ktoś będzie strzelał z połowy", co więcej na powtórkach widać jak tyłem do bramki wraca się na linię, ale jednak szkoda tego gola i pewnej, nieznacznej części Ter Stegen zawinił. VeB!

2

0

Ma ktoś powtórki tych fauli w meczu realu, bo nie mogłem oglądać, a podobno było kontrowersyjne?

1

Benitez powiedział:"Nie mogę powiedzieć, że to najlepszy piłkarz, jakiego trenowałem..." A więc kto nim jest? Nie wydaje wam się, że to trochę niepoprawne mówić tak akurat o Ronaldo w Madrycie? :D

0

Mi także i uważam Messiego za najlepszego piłkarza swojego pokolenia, któremu Ronaldo mimo wybitynych umiejętności nigdy nie dorówna. Cały ten szum jaki wywołuję nie rozchodzi się o wyższość umiejętności Messiego nad Cr7, bo ta jest niezaprzeczalna. Meritum moich wypowiedzi to niekonsekwencja w podawaniu statystyk odnośnie strzelonych goli drużynie obecnie prowadzonej przez Simeone. A jeśli chce się podawać takie ciekawostki bo statystykami bym tego nie nazwał to powinny być uzupełnione o pełen wykaz bramek z uwzględnieniem wszystkich składowych najwspanialszej dyscypliny sportowej jaką jest niewątpliwie piłka nożna, a rzuty karne zawsze były, są i nie zapowiada się aby przestały być częścią tego sportu. Dziękuję za uwagę, ale muszę się pożegnać. Dobranoc i bordowo-granatowych snów. VeB!

0

Użyłem hiperboli (wyolbrzymienia) aby ukazać skalę umiejętności Ronaldo w tym aspekcie. Jeśli ktoś tego nie wychwycił to z góry przepraszam. Czy "jeden z najlepszych" lepiej odda stan faktyczny? ;)

0

Widzisz chociaż w tym się zgadzamy, więc po co zakłamywać statystyki skoro one nie są wiążącą oceną gracza. To jest wybieranie sobie tego co jest wygodne aby tylko "moje" było na wierzchu. Karne to integralna część piłki nożnej i nie wolno jej odsunąć bo ktoś robi to lepiej/słabiej od faworyzowanego przez nas gracza.

0

Nie, pomyśl kto jest bardziej przydatny hipotetyczny Messi mający 100 udanych dryblingów w ciągu meczu, dochodzący do 100 sytuacji bramkowych, oddający 100 celnych strzałów w każdym meczu, ale nic nie wpada czy hipotetyczny Ronaldo wchodzący w 90 minucie na boisko i strzelający gola z karnego? Oczywiście, że Ronaldo bo po jego wkładzie w mecz drużyna ma 114pkt a z chociażby najwspanialszych akcji Argentyńczyka 0pkt.

1

Tak, odzwierciedla to niewątpliwie umiejętności techniczne Rooneya i chłodną głowę jaką musiał zachować przy każdym strzale. I właśnie takie rzeczy decydują najczęściej o porażce lub zwycięstwie drużyny co dobitnie pokazał finał copa america. Karnego też trzeba poprwanie wykonać co Cr7 robi chyba najlepiej na świecie, a nie koniecznie nasz crack i to głównie z tego powodu taka statystyka powstała. Jestem prawie pewien, że gdyby było odwrotnie i to Messi miałby lepszy bilans goli z karnych nikt by nawet o tym nie wspomniał. I to głównie dlatego zakwestionowałem tego rodzaju statystykę. Jeśli już jest dodawana powinna być uzupełniona o całkowite statystyki odnoszące się do zdobyczy bramkowych.

1

Oj nie tak szybko. Rzut karny nie jest odzwierciedleniem formy danego zawodnika ale czemu więc rzuty wolne, które na pewno są uwzględnione miały by wpływać na wkład zawodnika w mecz? Niekonsekwencja. Poza tym rzut karny przeważnie lecz nie za każdym razem ukazuje dominację drużyny atakującej, bo czymże jest karny jak nie najgorszym z błędów obrońcy w polu karnym, co za tym idzie dominacją "napastników". Dzięki, że chociaż ty starasz się podjąć temat.

0

Ok, więc mam taką małą propozycję. Jeśli tylko będzie Ci się chciało to mógłbyś podawać w przypadku takich "kontrowersyjnych" statystyk także te uwzględniające wszystkie gole, asysty itp.? Twoje wcześniejsze komentarze z różnymi ciekawostkami i statystykami są na prawdę świetne i chciałbym aby dalej takie pozostały. :D

0

Dzięki, jednak nie widzę nikogo kto mógłby podjąć merytoryczną dyskusję na temat wstawiania takich a nie innych statystyk, więc można sądzić, że albo moje argumenty są trafne i nikt po prostu nie ma kontrargumentów mogących obalić moją wypowiedź, jest jeszcze niestety druga strona medalu czyli mój komentarz zostanie pominięty i z czasem stanie się tylko wypowiedzią kolejnego frustrata, a szkoda.

24

Naprawdę nie rozumiem jaki sens ma wrzucanie statystyk nie uwzględniających rzuty karne. Jest to taki sam stały fragment gry jak rzut rożny, rzut wolny czy rzut z autu, pomijanie akurat tego stałego fragmentu to tylko i wyłącznie niekonsekwencja i dziecinność bo pokazuje to kompleks niektórych kibiców względem Ronaldo, który wykonuje karne perfekcyjnie. Nie jestem fan boyem Realu, ani CR7 i wolałbym z całego serca aby to Messi strzelał po 60 a nawet i 160 goli w sezonie ale przecież nie do tego Messi został stworzony. Messi odbiega a nawet można użyć słowa odlatuje w takich statystykach jak dryblingi, celne podania/przerzuty, jest także moim zdaniem w większym stopniu odpowiedzialny za wspaniałą grę Barcy niż Ronaldo za zwycięstwa Realu. Jednak nigdy nie posunął bym się do zakłamywania statystyk np. "gole tylko lewą nogą" bo i po co skoro wiem kto będzie górą? Nie chcę tutaj hejtować ani wywoływać jakiejś burzy ale troszeczkę obiektywizmu jeszcze nikomu nie zaszkodzi. :D VeB!

1

tak

2

Wyprowadzenie piłki, kombinacyjna gra czy to z obrońcami bądź pomocnikami, oczywiście co powinno cechować każdego kto marzy o grze dla Barcy świetne krótkie podania i gra na małej przestrzeni, dużo widzi na boisku i nie boi się przytrzymywać piłki nawet gdy jest osaczony, ma nawet jeden szczególny "zwód" polegający na zabraniu piłki pod siebie i odegraniu do boku bardzo przydatny w przypadku nacierania przeciwnika i przy bliskich kontaktach. Jednymi słowy dla Blaugrany piłkarz idealny i nieoceniony w systemie preferowanym przez Barcę czyli utrzymywanie sie przy piłce.

1

O Jamesie też tak mówiono a zobacz jak wiele wnosi teraz do gry Realu. Oczywiscie 80mln to za dużo za 22 latka i Barca nawet w przypadku jakiejś walki z innym klubem nie powinna płacić więcej niż 50mln, (co i tak jest horredalną ceną, ale taki jest rynek) jednakże Pogba nie będzie krokiem w tył jeśli chodzi o transfery Blaugrany i może w przyszłości, jeśli dojdzie do tego transferu, stworzyć idealny duet bądź nawet tercet z Neyem i Rafinhą. :D

0

I w przypadku porażki można powiedzieć, że Enrique ma jaja, tylko wtedy jego plan będzie niewypałem. Ale mam nadzieję, że w pierwszej połowie strzeli Ney, a w drugiej Messi tak jak w meczu reprezentacji, więc 3:0. :D Trochę optymizmu nie zaszkodzi. VeB!

0

Ten komentarz powinien być cytatem tygodnia. :D

0

Szczerze to nie odpowiem Ci na to pytanie bo gdy zaczyna się mecz to włączam choćby najgorszą ruską transmisję, aby tylko płynnie działało a telefon właśnie wyciszam więc nie wiem jakie jest opóźnienie bo do końca meczu bądź połowy nie wchodzę na inne strony. ;)

2

jaki jest problem wyciszenia/wyłączenia aplikacji bądź telefonu w czasie meczu? :D

2

Głównie przez to, że zablokowano możliwość gry zawodnikom powyżej 23. roku życia co jest co najmniej głupim posunięciem. Najlepszym przykładem był niegdysiejszy prestiż tych rozgrywek gdzie Polska mierzyła się w finale z Brazylią i nikt nawet nie pomyślał aby wystawić rezerwy... Jeśli chodzi o ewentualne nachodzenie na siebie mo i me to w chociażby koszykówce odblokowano taką możliwość i nikt nie narzeka.

0

Nie no co wy, gdyby szczyty kariery Ronniego przypadały na czasy obecne jak to ma miejsce w przypadku Messiego i CR7 to Brazylijczyk nie miałby sobie równych. Pomijając diametralnie różne formy treningów i urozmaicenie diety a nawet ogólnie większe pojęcie o ludzkim ciele to Ronaldinho byłby idealnym połączeniem CRa i Messiego plus jego niepowtarzalny i wyjątkowy geniusz i lekkość gry w piłkę. Jednymi słowy piłkarz kompletny.

0

Szkoda bo to oznacza, że coś jest na rzeczy i przynajmniej dla mnie pan Hajto nie powinien komentować pojedynków naszej reprezentacji. Mógłby się ograniczyć do Bundesligi gdzie w mojej opinii i tak nie komentuje zbyt rzetelnie niejednokrotnie faworyzując jednego z zawodników co najlepsze nawet gdy mecz dotyczy drużyn w których ten zawodnik nie występuje. :D Mam jednak nadzieję, że w miarę upływu czasu przyzwyczaję się do tego "specyficznego" komentatora.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?