Krystian1899
Dołączył/a: październik 2016
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Kliknijcie i zgadnijcie kto to taki ;)
0
Pudzian, to Ty?
1
Nie, to książka wydana w 2015 roku.
31
Kolejny cytat z książki o Leo dla Was.
Mowa o gierce, w której mały Leo wziął udział w klubie Grandoli, ponieważ jeden z zawodników nie przyszedł na trening.
" - wystaw jego, wystaw jego - krzyczy babcia, wskazując na małego pięciolatka, którego wtedy nie nazywano jeszcze" Pchłą".
- Kobieto, on jest za mały. Może mu się coś stać - odpowiada Aparicio.
- Wystaw go, wystaw - nalega Celia.
- W porządku, wezmę go. Ale gdy tylko pani zauważy, że płaczę albo że się przestraszył, proszę otworzyć bramę i zabrać go z boiska.
Mała krewetka pojawia się na boisku. Zmierzające w jego kierunku piłka wydaje się większa od niego samego.
Później dzieje się to, co musiało się stać. Inaczej być nie może.
Piłka zbliża się do jego prawej stopy. Leo tylko na nią spogląda. Futbolówka go mija, a Leo ani drgnie.
Aparicio unosi brwi. Właśnie tego się spodziewał.
W kierunku Leo zmierza kolejne podanie. Tym razem piłka spada na jego lewą stopę. W zasadzie to mocno uderza go w nogę. Leo wykonuje dwa kroki, gasi piłkę i przejmuje nad nią kontrolę. Rusza po przekątnej boiska, przez cały czas delikatnie popychając piłkę. Mija każdego, kto staje mu na drodze.
- Kopnij, kopnij - krzyczy Aparicio. - Podaj ją, Leo, podaj!
Babcia się uśmiecha.
Leo nie podaje.
Jest bardzo mały. Od tego momentu nie ma jednak mowy o tym, aby trener miał go zdjąć z boiska. "Grał tak, jakby przez całe życie nie robił nic innego, sam przeciwko pozostałej trzynastce (grano 7 na 7) - wspomniał znacznie później Salvador. W tamtym roku Leo wziął udział we wszystkich spotkaniach, które drużyna Grandoli rozegrała do końca sezonu.
Messi w ogóle nie pamięta tego dnia. Wie tylko od babci, że zdobył wtedy dwie bramki. "
12
Kolejny cytacik z biografii Leo dla Was:
Fragment dotyczy "niedzielnej" gierki Leo i jego kuzynów nieopodal babci Messiego, Celi.
"Messi biegał za piłką jak kurczak bez głowy, a gdy już ją dopadł, nie chciał jej oddać. Nabrzmiałe żyły i twarz czerwona jak burak - tak zapamiętał go wujek Claudio. Gdy przegrywał, wtedy dopiero się działo. Zaczynał płakać i stroić fochy. Walił na oślep w każdego, kto usiłował go pocieszyć. Grał dopóki nie udało mu się wygrać.
Zawsze się w końcu biliśmy. Nawet gdy wygrywaliśmy, brat próbował mnie zdenerwować, ponieważ wiedział, że w końcu się wścieknę. To zawsze źle się kończyło: płaczem i gniewem. - powiedział Leo na łamach argentyńskiego "El Grafico". "
A niby taki spokojny, introwertyczny ;)
7
Tak, to prawa. Obaj maja w sobie niesamowitą chce udowodnienia sobie przede wszystkim chyba, że są najlepsi.
32
Tak jak pisałem wcześniej, tak robię, a więc pierwszy cytat z biografii Leo.
Leo na jednym z pierwszych treningów w Barcelonie podczas testów. Wrzesień, 2000 rok.
"Jorge (ojciec Leo) nie potrafił stwierdzić czy presja wpływa na jego syna dobrze, czy źle. Pewnego razu jeden ze znajomych Minguelli ( ówczesny znany agent piłkarski, mający kontakty w Barcelonie) zasugerował mu, że powinien nagradzać Leo prezentami za zdobyte bramki. Jeżeli chłopcu podobał się jakiś plecak albo przypadły mu do gustu korki, mógł je dostać za boiskowe wyczyny, na przykład za pięć goli. Jorge nie był przekonany do tego pomysłu i wolał się nie mieszać. Okazało się jednak, że wyzwanie zmobilizowało Leo. Trafił do siatki cztery razy, a potem jeden z jego strzałów odbił się od słupka i wydawało się, że piłka wpadła do bramki. Messi usłyszał jednak, że futbolówka nie przekroczyła linii - gola nie ma. Chłopak wpadł w szał - przecież weszła! Stawką był cały zestaw sprzętu sportowego, w związku z czym rozpętała się gorąca dyskusja. Ostatecznie Leo dostał prezent ".
Póki co nic ciekawszego nie było, obiecuję, że w późniejszej fazie będą na pewno ciekawsze ciekawostki.
Aczkolwiek mam nadzieję, że i ta okaże się dla kogoś nowa, interesująca.
0
Tez zawsze lubię przeczytać dlatego o tym pomyślałem.
14
Drodzy La Ramblowicze.
Po raz drugi zaczynam czytać najnowszą biografie Leo autorstwa Guillema Ballague i mam dla Was propozycję. Mógłbym co jakiś czas, wieczorem najczęściej pisać najciekawsze cytaty z książki, które mogłyby wielu zaciekawić.
Wiem, że pewnie duża liczba użytkowników już pewnie przeczytała tę książkę, ale pewnie większość nie. Będę się starał wybierać najciekawsze, mało znane fakty czy tam wydarzenia i dzielić się nimi z wami tutaj. Myślę że była by to dosyć ciekawa inicjatywa, rozwijającą La Ramble jeszcze bardziej.
Jesteście na to?
0
Dziękuję ślicznie :D
0
Nie mogę sobie przypomnieć jednej.
20
Dlaczego Malcom? Chłopak jest młody, bardzo zdolny i napewno pokaże na co go stać w Barcelonie. Czemu w artykule piszą, że kontuzje go męczą skoro miał tylko jedną? Jestem przekonany, że gdyby nie ten uraz to już miałby dużo więcej minut i pewnie bramek. Mam nadzieję, że zostanie! Pozbycie się go, byłoby wielką głupotą!
1
Dodam coś od siebie.
Zgadzam się tutaj z opiniami użytkownika Janiama oraz Negrenau, ale są sytuacje gdzie w takim klubie jak Barcelona powinny mieć miejsca częściej. Na przykład tak jak piszesz o bramkarzu, Cilessen za chwilę odejdzie bo też nie wydaje mi się, by miał zostać i jego miejsce powinien zająć właśnie młody, bardzo zdolny Iniaki Pena. Myślę, że w PK dawałby radę, szczególnie w początkowych fazach a jeśli nie to z tymi lepszymi ekipami, powiedzmy od półfinału grałby Marc.
Miranda, Puiq, Chumi czy paru innych pukających do pierwszej drużyny, których wyżej wymieniłeś mogłoby wchodzić na boisko ze słabszym rywalem typu Getafe, Alaves, Huesca kiedy wynik jest już sprawą zamknięta (4-0 np) i grać chociażby te 20 minut. Tego mi brakuje, póki co nawet Alenia nie gra tyle. Wtedy możnaby było zobaczyć, kto z nich może zostać i w następnym sezonie grać może i więcej a kto nie ma wystarczających umiejętności i powinien odejść na wypożyczanie bądź definitywnie.
To tak ode mnie.
0
Jaka Natalka?
0
Alvaro już był?
0
"Zatrzymajcie tę karuzelę śmiechu"
4
Powodzonka Jeison!
0
Też miałem z tym problem, na moje to jest na minus. Ja robiłem tak że tak na oko wyszukiwalem i obserwowałem graczy. Budżet 6 mln to nie aż tak mało, ja np grałem Lechem gdzie budżet byl około 2 mln.
0
I cyk, wiatr pod narty. :)
1
Przecież jeszcze 3 konkursy zostały, a narazie jest na 4 miejscu więc nie tak źle, szczególnie że w drugiej serii zawsze odpala petarde. Nie musi chyba co roku wygrywać wszystkie 4 konkursy.
0
Rok temu też tak zaczął, może w drugiej kiedy zawsze skacze lepiej odrobi.
0
Teraz zaczęło widać pod narty
0
Mocno wieje w plecy, boję się o Kamila,zeby nie wylądował gdzies pod koniec pierwszej 10 w pierwszej serii. Powinni belkę podnieść.
4
Świetny transfer.
1
Do zrobienia. To Leo.
0
Jak myślisz, kto dzisiaj wygra?
Ja mam ogromną nadzieję, że Kamil ale póki co nie zachwyca w Oberstdorfie. Może Piotrek? No i jest jeszcze Ryoyu.
0
Wąskiego :D.
0
Markus będzie wysoko po pierwszej serii.
0
Kuba Wolny z dużym fartem w drugiej serii, Stefan Hula już odpadł. Narazie słabo zaczęliśmy turniej, ale to co najlepsze dopiero przed nami!
8
A może u nas ta zmiana pokoleniowa przebiegnie łagodniej, nowi zawodnicy np. Arthur, być może Frankie de Jong, może De Ligt no i pozostali młodsi będą się uczyć jeszcze przy Busquetsie, Pique czy Leo i bedą w stanie od razu wskoczyc w ich buty. Myślę, że to jest do zrobienia. Taki Dembele, Umtiti czy Arthur juz grają w pierwszym składzie.