KrystianR
Dołączył/a: kwiecień 2016
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Hubsao Suarez (jako gracz Urugwaju).
1
@BART97 i tego życzę Tobie, sobie i wszystkim również.
0
@BART97 nie boję się wszystkiego, nie bałem się pandemii(tak chorowałem na covid), nie tankowałem na zapas, nie wykupiłem płynów Lugola itp itd. Boję się natomiast, że żyjemy w dziwnych czasach, a mam dwójkę dzieci, i chce dla nich jak najlepiej-i tylko o nich się najbardziej boję jaki świat zastaną i w jakim im przyjdzie żyć. Reasumując uważam że nie można wszystko lekceważyć ani szydzić z tego powodu, że ktoś ma inne poglądy.
0
@BART97 właśnie dlatego, że oszołom jak i duża część u niego mających władzę, dlatego własnie uważam że jest nieobliczalny jak i jego naród.
@Kgorecki2500 podałem przykład, nie mówię że do tego dojdzie, ale w ciemno wiara w to że nie ruszy nas bo jesteśmy w Nato uważam za przesadny hurraoptymizm. Widzę ze chyba historią sie Interesujesz wiec sam powinienes wyciagnac wnioski jak kiedyś pomoce i pakty potrafiły się konczyc.
Nato nie mialo poki co sprawdzianu z dzialania wiec niema na bazie czego snuc pochopne wnioski a jesli cos jeszcze z Chinami sie zadzieje, Tajwanem to nikt na 2 fronty bawić sie nie pojdzie.
Po prostu uwazam ze takie nasmiewanie sie z takich opinii jest nie na miejscu..tak jak kiedys: paszporty covidowe-tak tak tak i zlota czapka przeciw 5g...jak jest widzimy. Takich przykladow jest duzo na kazdej plaszczyznie.
0
@BART97 Rosjanie nie zaatakują Ukrainy - tyle w temacie..
oh wait.
4
@Jareoo nie moje, ale zapisałem sobie na "zaś", może coś ciekawego wyczytasz:)
relacja z mojego wyjazdu do Barcelony na weekend meczu z Mallorca, mam nadzieje, że komuś pomogę a może popchnę i namówię na wyjazd.
Wylot z Berlina ( mieszkam w Szczecinie – także mam duży handicap, loty z Berlina są codziennie, transport a lotnisko również bez problemowy) na lotnisko El Prat piątek po 13.
Z lotniska do centrum polecam dostać się metrem, które znajduje się przy lotnisku.
Przy każdej stacji metra znajdują się kasowniki, w których kupimy bilety na metro oraz pociągi osobowe
Najbardziej opłaca się kupić bilet jednodniowy (t-dia – 8,60 euro) lub weekendowy hola barcelona (15euro – bilety weekendowe nie są dostępne w każdym kasowniku – albo jestem ślepy ???? ). Nie kupujcie biletów na jeden przejazd!! (2 euro!)
Przy wyborze noclegu przede wszystkim zwracałem uwagę wiadomo na cenę, ale też na odległość od centrum z doświadczenia wiem, że naprawdę lepiej dopłacić kilka euro i mieć dobrą lokalizację oraz śniadanie wliczone w cenie.
Wybrałem hostel Fabrizzios Terrace Youth Hostel , 10 minut spacerem od samego centrum (Pl. Cataluna) 10 minut autobusem od klubu do którego chciałem się wybrać). Schludny, tani, jedzenie dostępne przez całą dobę, nie przywiązują się do godzin wymeldowania
Jedzenie :
Z DALEKA OMIJAJCIE MCDOLANDY,KFC, BURGER KINGI! na maca wyskoczycie w Polsce, na wyjeździe zjedzcie cos innego ????
jestem fanem Bufet Libre – czyli płacisz raz, jesz ile chcesz. Wybrałem restauracje WOK buffet libre, która oferuje na naprawdę wielki bufet, bardzo dużo owoców morza, dobre mięso, dużo dać wegetariańskich, suszi , paella, świeże owoce - 13 euro
Inne godne polecenia bufet libre – El Puma, La buena mesa , les grants buffets.
Knajpa Lusia Suareza EL Chalito– mieści się na Placu Catalunia jedzenie bardzo dobre, ceny przystępne, na miejsce trzeba poczekać.
Inne – knajp, restauracji w Barcelonie jest tysiące. W google znajdziecie wszystko czego dusza zapragnie ????
za 15 euro spokojnie zjemy Menu el Dia ( danie dnie)
Barcelona :
Jeśli jesteś pierwszy raz , musisz koniecznie wejść do Sagrady, miejsce zapiera dech, brak słów. Byłem w Barcelonie z 6-8 razy, za każdym razem szedłem pod Sagrade, wejście do środka kosztuje około 18 euro. Na prawde warto, ja byłem już kilka razy w środku, ten wyjazd miałem bardzo budżetowy. Także usiadłem w knajpie pod Sagrada, wziąłem piwerko i po prostu siedziałem tam półgodziny.
Jeden dzień możecie sobie poświęcić na klasyczne turystyczne miejsca, śladami Guadiego : Sagrada, Park Guell, Casa Mila, Casa Battlo, Casa Vicens. Wejście do każdego z tych miejsc niestety płatne, kiedyś park guell był darmowy :/
Miejsca, które trzeba zobaczyć a nie są jeszcze tak bardzo odkryte przez turystów : labirynt horta , no i hit : najlepszy widok na Barcelonę : Bunkry Carmen : poszedłem tam wieczorem, localsi przychodzą tam ekipkami na posiadówe nad piwem/winem.
Inne miejsca : jestem fanem Picassa także jego muzeum dla mnie must see, warto powiedzieć ,że jest się studentem sztuki, wtedy jest szansa, że Cie wpuszczą za darmo ????
- Wzgórza Montuic, Tibibado,, pokaz fontann przy plac espana,
po raz kolejny google ci pomoże , zabytków i super miejsc jest multum.
ja w ten weekend skupiłem się : Sagrada, Bunkry Carmen, zwiedziłem bardzo dokładnie dzielcie Gracia ,która jest sercem Barcelony,
Port oraz Barcelona.
Mecz :
Przy kupnie biletu, musisz skorzystać wrześniej z grupona hiszpańskiego.
Kupujesz za dwa euro zniżkę na 50% na mecz Barcy,
dostaniesz kod, który trzeba wpisać przy kupnie biletu na oficjalnej stronie Barcy.
Jest to legalne i bardzo proste w użyciu
Także zamiast zapłacić za bilet 75 euro, zapłaciłem 37 ????
Mecz zaczynał się o 21, pod Stadionem byłem już przed 19stą.
Pochodziłem w koło Camp Nou, wszedłem do sklepu oficjalnego, chciałem się napić piwa, ale 10(!) euro za browara to przegięcie.
Na stadion wpuszczają półtorej godziny przed rozpoczęciem meczu,
nie trzepią za bardzo przy bramkach, ale plecaki/torebki są sprawdzane, picie możesz mieć, ale trzeba wyrzucić nakrętkę i wejść na stadion z otwartym piciem.
Zależało mi aby siedzieć na stronie gdzie nasi zawodnicy się rozgrzewają, jest to trybuna z NIKE , siedziałem na drugim poziomie przy rożnym ( bardzo polecam to miejsce, widać wszystko fajnie). Miałem ogromne szczęście ponieważ na mojej stronie padły 4 bramki :D i to jakie :D
O samych przeżyciach z Camp Nou nie musze mówić, każdy kibic wyobraża sobie jak tam musi być- uwierzcie mi jest jeszcze lepiej.
z trybun mecz wygląda inaczej aniżeli z tv, w tym meczu zadziwił mnie najbardziej Rakitic, ten facet nie zrobił jednego złego kroku. Kawał piłkarza.
Życie nocne :
Po meczu wybrałem się na La Ramble, aby zakupić imprezowe specyfiki na wieczór.
wchodząc na deptak atakują cię panowie z piwem w ręku ( btw. Raporty wskazują, że na tych puszkach znajdują się tysiące szkodliwych dla człowieka bakterii – te puszki z browarem często są chowane po śmietnikach czy ściekach – po 23 sprzedaż alkoholu jest zakazana). Piwa od panów nie brałem , wziąłem coś innego. Odszedłem z Panem kilka uliczek dalej, wymieniliśmy się tym co chciałem.
Klubów w Barcelonie jest tysiące, po raz kolejny odsyłam do google.
Ja wybrłem klub Razzmatazz, w którym znajduje się 5 różnych sal.
W tym techno oraz rockowa na wzór Szczecińskiego Hormona.
Warto obserwować facebooka danego klubu, często są rabaty na wejście czy piwo
Imprezy w Hiszpanii zaczynają się późno, najczęściej od 01:00
Koszty podstawowe :
Lot Berlin/Szczecin piątek – poniedziałek rano – miałem farta , 20 euro w dwie strony z małym plecakiem.
Hostel 20 euro za noc , jedna noc nie spałem u znajomych, druga hostel, trzecia na lotnisku
Mecz 37 euro
Transport po Barcelonie 18 euro ( załowałem ,że nie wziałem 10przejazdówki - 10 euro, ponieważ wszędzie chodziłem z buta).
Jedzenie 30 euro ,
2
@mrboom dokładnie, jedynie chwilowo, danego wieczora miało to wpływ (popyt=podaż + cwaniaki szybko reagujacy na ten popyt a nie na faktyczną cenę zakupu jaka mieli od dostawcy). Ale znawcy wszedzie komentują ze to tylko przez to i wszyscy lajkuja zadowoleni ze maja winowajcę :)
Ale że złoty pada na pysk, że cena baryłki pnie sie jak szalona w górę to nie ważne i to niema wpływu. Ważne że Józek nabrał do siatki, ja nie i to jego wina teraz ta cena.
6
@Mow_mi_Douglas oczywiście że to smutne, to są prawdziwe oblicza wojny i każdy chce żyć...
medal ma dwie strony, i z drugiej strony, gdyby całe społeczeństwo chciało uciekać 80 lat temu, to dziś zapewne mówilibyś po Niemiecku lub Rosyjsku. Na wojnie niema wygranych a najbardziej cierpią cywile.
2
@Przemek2323 to jest niemal przesądzone...boję się dodatkowo, że nasi przyjaciele z zachodu + najwięksi przyjaciele zza wielkiej wody moga nas jeszcze w oficjalną wojnę wplątać...
0
czy tylko ja patrząc na tę fotę widziałem Neymara?
1
@Shadow23FCB szału nie robił...karny mocny i konkretny strzał natomiast w grze wydawał się powolny, bez wiekszych zmian do ostatnich wystepow na moje.
3
@BorzyKrzys ja jestem troszkę starszy, i trochę zdążyłem posłuchać dziadka i babcie w tej sprawie, jednak po latach i tak żałuję, że tak mało.. jednak z opowieści dziadków moich i żony, wynikają te same wnioski:
geopolitycznie byliśmy poligonem Europy ale tekst się powtarzał jeden: Niemcy jak przychodzili to zabijali, ale Ruscy najpierw podpalali, gwałcili kobiety, znęcali się itp..
Kiedys jako dzieciak mojej babci zapytałem co ona ma takie dziwne kciuki(dosłownie spłaszczone). Odpowiedziała, że jak była dziewczynką i Ruscy kogoś szukali, wpadli do ich domu, i żeby dzieciaki się wygadały, wkładali palce w futrynę i powoli domykali...
1
@sdg a może rozbił? nawet jak oszczędził ze 3 stówki to każdego boli.
Ja, w tym udziału nie brałem bo nie musiałem. Ale nie mierzcie każdy reszty swoją miarą. Nie każdy jeździ 1.2 seicento i potrzeba mu 5l na tydzień. Niektórzy mają gospodarstwa, inne firmy gdzie ilości schodzą całkiem inne i w tym momencie zwyczajnie oszczędzili.
Oczywiście argument, że przez nich tylko zdrożało jest śmieszny, bo na to składa się wiele czynników a nie to, że 1 wieczora było mega zapotrzebowanie.
1
@dasouzar11 lincz za 3...2..1
2
@Hubsao prawdziwy pasjonata...fajnie, że się nie zraził i robił swoje.
0
@NaFazieHitman a na końcu powiedzą(nie, nie bronię wszystkich, ale zwykłych szarych obywateli, którzy może i w głębi duszy potępiają sytuację jesli nie mają już wypranych mózgów jak w filmie parę postów niżej) że mogliby przecież wyjsc na ulicę i manifestowac i sie sprzeciwic putinowi...juz widzę jak najwięksi krzykacze La rambli zza klawiatury w ciepełku wychodzą.
0
@Aureczek ale że Pedri to nowy Pedri czy jak?
4
@Medium widzicie, co z ludzi potrafi zrobić propaganda? to sie nazywa totalitaryzm...i u nas by tak chcieli rządzący..dlatego nawet nie musisz wspierac opozycję, ale ona zawsze musi istniec , bysmy mieli zawsze wybor..i nie wolno pozwolic by jedni drugich stłamsili..bo od tego sie zaczyna.
3
@BarcaaVEB Brawo bracia Klitschko!
2
@SelloutCrowd a ja myślałem, że jest uwarunkowane też tym, że jest rekordowa cena baryłki ropy od 8 lat..głupi ja, tylko dlaczego w takiej szwecji i innych krajach również padają rekordy?
2
@Sulimo najgorszy to te majonezowe pierogi-jak to mozna jesc...
szmatexpl mi sie podoba, pewnie jakis bot lumpexowy :)
0
@Vebrol no tak, ale CI co zatankowali za przykladowo 5,7 panicznie, zuzywajac duzo paliwa i tak sa do przodu..bo widac co sie na stacjach dzieje teraz gdzie kazdy juz marzy by taka cena byla...
1
@msmsms chodzi Ci że facet przykładowo zdradził kobietę z innym facetem? jeśli tak, to uważam że gorsze, bo kobieta całkiem sobie pomyśli jak bardzo musiała być do niczego żeby spróbował tego co spróbował ;)
0
@Ghotti nie oglądam za dużo telewizji, czasem żona oglądała jakieś muzyczne i ona tam byla..to z tego co widziałem to sprawia wrażenie bardzo fajnej, wrażliwej osoby. Przy tym super figura etc. ma sobie coś.
0
@Radzio_94 oficjalnie nie, nieoficjalnie nie wiem :D
14
@Ghotti Pani Justyna zawsze Top!
0
@Bykunn najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem...to że mieszkam w mieście(nie dużym wcale), nie znaczy że, nie wiem co jest na wsi czy to na wschodzie czy zachodzie(bo spędziłem również na Wsi jakieś 20 lat) . Chłopczyku mów do swoich dzieci jeśli takowe posiadasz, jeśli nie to najpierw mleka wytrzyj spod wąsa.
wywalasz swoje jakieś żale i wewnętrzne przekonania nie odnoszące sie do posta-tylko snucia bezpodstawne.
bo chyba nie powiesz mi, że na wschodzi Polski na wsi nie maja TVN, Polsatów i innych?nie mówiąc o radiu, dostępie do internetu.Mam znajomych spod Rzeszowa i Janowa Lubelskiego i takich kocopołów jakie wymyślasz to nie słyszałem.
Cytuję " Ps w Rosji też teoretycznie nie ma jednej telewizji i radia."
-teoretycznie...i tu podsumowujesz swoje wypociny.
Teoria a praktyka i rzeczywistość to dwa inne tematy ale nie odróżniasz.
Dlatego do twojego ostatniego pytania odpowiadam Ci: różni się tym, że ma wybór, czy ogląda tylko TVPis czy ogląda TVN tylko, czy ogląda wszystko po trochu i wyrabia sobie jakieś zdanie na podstawie tych dwóch..
jakby miał tylko TVPIS to by tylko tak ćwierkał(dlatego tak walczą z TVN, ale jednak odpuscili bo w sumie nie chca ameryce się narazac).
basta
0
@AdamaTraore te liczby są przerażające, zważywszy na to, że nie podają a jeśli podają to nie wiadomo czy również prawdziwe, ile po stronie Ukraińskiej ludzi zginęło.
2
@Bykunn ale co Ty człowieku porównujesz? w Polsce nie masz jednej TV i radia jak tam gdzie leci jedna narracja i pełna propaganda-masz lepszy dostęp do źródeł jak w Rosji.Chcesz mi powiedzieć że twoja Babcia czy dziadek siedzi w internecie i wyszukuje niezaleznych zrodel? czy wlaczaja TV i ogladaja?bo mowa wlasnie o ludziach w tym wieku. Co Ty w ogóle porównujesz? I odp...ol się ode mnie bo grasz głupiomądrego przy...lająć sie o wszystko nie mając pojęcia.
22
@clyde nie jestem zwolennikiem Pana Tuska, ale jeśli chwali rządzących za coś, co robią dobrze w danej chwili to ja to szanuję. Tak to powinno wyglądąc, nie krytykować dla samej zasady wszystkiego a potrafić przyznać rację. Tak samo rządzący nie powinni odrzucać dobrych projektów, tylko dlatego że nie są to projekty Pisu przykładowo.