6

Ludzie trochę odlecieli, wrzucając wszystkich Rosjan do jednego worka...znam osobiście spoko ludzi z tego Państwa, tak samo jak i u nas są i tacy i tacy...za swojego tyrana nic nie mogą a co gorsza, często nie mają nawet pojęcia. I nie próbuję tu nikogo bronić ale trochę zrozumieć trzeba sytuację.

Podam przykład dosyć ciekawy. Wczoraj rozmawiałem z naszym kierowcą (Ukrainiec). Opowiadał że rozmawiał ze swoim ojcem, który jest cały czas na Ukrainie, a którego siostra mieszka w Rosji gdzieś na Nowosybirsku. I dzwoni rodzeństwo między sobą, rozmawiają i ona mu tłumaczy że przecież wyzwalają spod rąk terrorystów i nic więcej.
Na co nasz kierowca nie wytrzymał i zadzwonił do ciotki jej tłumaczy, że Wasi ludzie najeżdzaja na nas, mordują cywili, niszczą wszystko z premedytacją..na co ona pyta: co on wygaduje? Zakończył rozmowę i wysłał jej więc realne filmy co się dzieje.
Oddzwoniła do niego po 5minutach z płaczem, że jak to możliwe, że oni w tv całkiem co innego mówią, i całkiem inne obrazy widują i jest zdruzgotana...

Więc uważam, że naprawdę my jako cywile z dala od tego, możemy użyć swojej siły na przykładzie podpowiedzi od anonymous, by w internecie uświadamiać rosjan co sie dzieje, wrzucając foty i opisy wg instrukcji. Ja tak wczoraj z 30miejsc w całej Rosji obleciałem. I będę dalej. Chociażby parę osób w to uwierzyło to będzie warto.

10

@Gaz no ale sam zobacz na ławkę?kim miał grać tiki taki? :D

2

@chosenone nie zawsze....
to jest po prostu łatwe szufladkowanie i myślenie zero-jedynkowe.

3

@hardmind tak, oczywiście..ale porównujesz "imigrantów" w liczbie nie współmiernej do całego narodu w ilości >38mln...po co na siłe wybielać coś co nie jest białe? Tak się stało, i nie powinno się wpuszczać tych, którzy stali dopiero co na Białorusi bez paszportów.

Jeśli są studenci pośród nich, to na pewno mogą się łatwo wylegitymować paszportem a nawet indeks może jakiś indeks czy coś pokazać...a Ci co nie chcą-będą w większości gadać ze paszport zgubili.

3

@ViscaDelFritz1983 nie siej dezinformacji, to mógł być głodny student!
(ironia dla nie czających)

12

Oficjalnie: Nikita Mazepin i Aleksandr Smolyar (czołowy kierowca F3) nie wystąpią w Silverstone, bo dostali zakaz od tamtejszej federacji! Więcej informacji w artykule, który znajdziecie w komentarzu
via: Formuła 1 News Polska


0

Komentarz usunięty przez użytkownika

40

Andrij Szewczenko dziękuje Polakom: "Szczególnie chciałbym podziękować ???????? Polakom, którzy pokazali, że jesteśmy prawdziwymi braćmi. Mimo trudnej historii, jesteśmy blisko siebie, nie pozwoliliście sąsiadowi zostać w tej trudnej chwili. Chciałbym podziękować zwykłym Polakom, Waszemu rządowi i prezesowi Cezaremu Kuleszy, z którym rozmawiałem niedawno. Robi wielką robotę..."

via Flaschscore.

0

Witam, macie jakieś zdjecia 1-2szt takie gdzie widac mocne zniszczenia, gdzie sa widoczni rosyjsci zolnierze? ale takie nadajace sie do publikacji. Od wczoraj sobie powiedziałem ze chociaz poudostepniam na mapach google po roznych rosyjkich punktach te foty i opis jak to Anonymous podpowiedzieli...chociazby jedna osoba miala na to zwrocic uwage to bedzie warto. dzieki

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

14

Myslisz Arda, widzisz --->

1

@sokot aż sie wkur...lem, wlazlem na fb na ich post i napisalem, masa bledow ale kto bedzie chcial to zrozumie:
@BFMTV are you joking now?who make's this map? are you stupid or just a simple lier? maybe send your journalist to Poland and you will see how much help Ukrainian becomes from the whole country, military help(javelins, ammo, mine thrower, and now the jet-fighter etc.), hummanitary help(officialy and from private people), go to the border and look how many private people waiting there for the Ukrainian Refugees who offers them a place to live in their own homes, how many people donating them, every village, city is making fundraising for the poor people in war. Nobody of them/us are deserves this disrespect in form of an article full of disinformation. Best Regards from Poland

7

@Bykunn zgadza się :)
x- zróbcie coś!
y- robimy
x-ale nie my kur...a!

0

@lukaszbarca15 tak, w teorii to wiemy, w praktyce wiadomo jak jest, pierwsi, którzy rozpoczną tę falę, przeważnie są jak mięso armatnie i oni najbardziej obrywają, dlatego strach. Druga sprawa, przez propagandę duża część ludzi nawet nie jest świadoma tego co się dzieje na Ukrainie, myślą, że to ich zaatakowano. Dlatego robota, jaką robią Hakerzy z Anonymous jest nieoceniona, w uświadamianiu.

2

@Mr8lack łatwo mówić tak z dala od tego w Państwie gdzie możesz sobie demonstrować bez wiekszych konsekwencji, owszem to byłoby najlepsze co by mogło być, obalić putina i jego ludzi...ale Ci, co to próbują, trafiają do więzienia, są bici i prześladowani..

2

@Survier rezygnacja ze względu na to co się dzieje to sie nie dziwię, samych ludzi tam mieszkających nie wszystkich bym winił-to tacy sami ludzie jak i my i często jak widać też przeciwni wojnie...szkoda bo faktycznie plany super i jest co tam zwiedzać.

3

@MESSIah16 no ale co tu ssać jak zaraz moze nie być czego, tą polityka pali most w druga stronę

0

ale że Węgrzy takie stanowisko przyjęli to mnie mocno dziwi...Orban odklejony czy jednak inny powód ku temu?jak myślicie?

0

@Arczinho7 no dokladnie mam to samo, sprzęt startujący w Krzesinach, czasem mi tak nad głową nisko lata, często widzę jakieś manewry ale na flghtradar tego nie ujrzysz co jest zrozumiałe. Te co pokazałeś to tez jakies cwiczenia bo sobie lataja tylko wzdluz wyspy.

0

@Arczinho7 dotychczas myslalem ze wojskowe samoloty na flightradar nie sa widoczne

2

@Colon jeden z najmniej empatycznych krajów świata właśnie pokazuje swoje oblicze...wielu mogłoby brać przykład.

0

@masq na moje, to on szefuje już jakiś czas w kluczowych momentach ale nie jest to tak doceniane...doświadczenie przeogromne i umiejętność ustawienia się super...w dodatku na przodzie stałe fragmenty są zawsze groźne jak on jest.

7

@shahman na boisku jest chyba tak samo bezpiecznie, jak w tych blokach :( niestety

6

@Mr8lack dlatego uważam, że każdy taki akt należy chwalić, czy odwieczny rywal, czy druużyna zaprzyjaźniona-obojętnie.

27

Schalke 04 poinformowało, że kończy współpracę z rosyjską firmą Gazprom.

Wsparcie dla klubu z Gelsenkirchen zadeklarowała Borussia Dortmund.
via Flashscore

Szacun dla BVB! za dawanie wsparcia dla odwiecznego rywala!

1

@Leon_fcb a może wspierają czynem? (tak z tego co widziałem redaktorzy gdzieś przy paczkach pomagali).
Nie zawsze wrzucenie profilowego na FB z flagą potrzebujących oznacza mega wsparcie, czasem to co niewidoczne jest ważniejsze.

0

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Medium dziadek wiedział jak kamerować ;) szedł jak reksio za szynką~!

0

@derlysy1979 miałem okazję w takowym siedzieć...mimo że technologicznie przepaść, to uważam że Mig29 to piękno w czystej postaci.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?