0

@masq Wydaje mi sie, że to nie jest najważniejsze na tym filmie, ale mogę się mylić.

0

@Odesseiron Ja obejrzałem 2 razy i więcej po prostu nie mogę. Ale tak się w tym kraju dzieje niestety...

4

Uwaga, mocny materiał. https://www.facebook.com/andrzej.dabrowski.925059/videos/436236423859196/UzpfSTEwMDAwNDE2NjM0MTc5MDoxMjM1MDM2MzQ2NjQ1MjMy/?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARBkCdtdOf0vOof0MZaoMU_w1gcIFXEYmYccuMs-oMv2XUQ1HTBQV9kNmuvgnimYFo_JOWRBCxar4FaS&hc_ref=ARTiKsjAD7AlZJlzHxzDVhaHywjHK8XkaPO-uMuixd2ue2-oA4fSzzxyNNy1Fa8UYPk&fref=nf
Tak jak mówiłem - wrzucam raz jeszcze, niech jak najwięcej ludzi zobaczy. Decyzją Sądu dziecko ma zostać odebrane ojcu i ma iść pod opiekę matki. A na filmiku jest pokazane jak policja, kurator i matka (ze swoją siostrą chyba) odbierają siłą dziewczynkę z jej domu, oddzielając ją od brata w dodatku. Sądy są coraz bardziej sprawiedliwe w tej kwestii, jest lepiej niż 15-25 lat temu, ale takie rzeczy nadal w Polsce się dzieją...

0

@chudym Owszem, racja z ojcem - ale spróbuj nie krzyczeć i nie wyrażać emocji. Najlepiej by to było nagrać na spokojnie i wrzucić do internetu. Ale nie da się w takich sytuacjach, sam przez coś podobnego przechodziłem i to wiem. Ten chłopak zeznawał w Sądzie, że chce zostać u taty, a dziewczynka jest za mała, jej głosu nie wzięto pod uwagę, no ale filmik pokazuje wszystko...

0

Tak troszkę poza tematami sportowymi. Ostrzegam, że materiał dla ludzi raczej o mocnych nerwach. https://www.facebook.com/andrzej.dabrowski.925059/videos/436236423859196/UzpfSTEwMDAwNDE2NjM0MTc5MDoxMjM1MDM2MzQ2NjQ1MjMy/?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARBkCdtdOf0vOof0MZaoMU_w1gcIFXEYmYccuMs-oMv2XUQ1HTBQV9kNmuvgnimYFo_JOWRBCxar4FaS&hc_ref=ARTiKsjAD7AlZJlzHxzDVhaHywjHK8XkaPO-uMuixd2ue2-oA4fSzzxyNNy1Fa8UYPk&fref=nf
W skrócie - kurator, matka i policja przychodzą po dziecko, które decyzją Sądu powinno być u matki. Jak możecie to udostępniajcie i podajcie dalej. Bo mimo, że wiele osób (ojców w takiej sytuacji - w tym ja) walczy żeby te dzieci po 'rozwodowe' miały lepszy kontakt z tym drugim rodzicem, z którym nie mieszka to mimo to w Polsce DALEJ się to dzieje...Edit. Jeszcze powtórze ten post jutro żeby to się rozniosło, bo takie rzeczy nie mają prawa się dziać...

0

@kuz Ja sam mam wszystkie wersje od 2008-2019 kupione, ale przy 2 wydaniach korzystałem z pirata, bo nie wiedziałem czy się opłaca kupić (opinie były słabsze niż poprzedniej wersji) i z tego co zauważyłem to nie są to okrojone wersje ale pełne błędów. A to musisz zapisywać co tydzień, bo w losowych momentach potrafi wyrzucić z gry. I inne takie dziwne bugi. I tak jak kolega wyżej pisał - ta gra wciąga i pochłania dużo czasu. Ja np jak wiem, że mam tylko 2-3h wolne to nawet nie odpalam, bo to mało czasu jak na FM-a.

3

@kuz Co prawda nie grałem kariery w Fifę, przynajmniej nie w te nowe, ale w Football Managerze masz wszystko (gram niemalże nałogowo od wersji 2008).Treningi - drużynowe, indywidualne. I to bardzo rozbudowane. Planujesz tourne, sparingi przedsezonowe, trening siłowy, kondycja, taktyka, zgranie, ofensywa, defensywa. WSZYSTKO.Scouting - możesz to kontrolować, wysyłać ludzi w rejony które Cię interesują, oni zdają Ci raporty z danych meczów/rozgrywek, robią listę zawodników, oceniają ich umiejętności i potencjał. Możesz to też oddać dyrektorowi sportowemu - on się tym zajmie.Taktyka - tutaj to temat rzeka, masz setki opcji jak ustawić zespół, jaki pressing, gdzie ma stać linia obrony, polecenia indywidualne, rozmowy motywacyjne przed/w trakcie/po meczu.Transfery - okna transferowe bywają akurat średnio realistyczne i np takiego Mbappe wyciągniesz z PSG do np Barcy za jakieś 130-150 milionów, gdzie w rzeczywistości jest o to raczej ciężko. No ale takich przypadków też nie jest dużo, zawodnicy idą za 'ciut mniej', bo i budżety nie są takie ogromne. Np PSG będzie miało budżet na poziomie 120-140 milionów, a w rzeczywistości jak szejk rzuci miliard to będzie miliard. 

2

Chłop jest milionerem, gra w piłkę, ma rodzinę - pogubił się w życiu XD

0

Bo SKT miało kontrolę praktycznie nad każdą mapą - tj dzisiaj powiedzieli komentatorzy, że Korea i Chiny nie wykorzystują małych błędów, a G2 robiło to od razu. Taka różnica.

0

Właśnie mowa o tym żeby odwracać mecze z najlepszymi. W Europie to oni mam wrażenie, że 75% spotkań to się bawili, a tylko 25% grali na poważnie. Mają wszystko żeby dominować - młody Caps, dobry top, Jankos gra dobry turniej, może trochę bot średni ale Perkz gra 2-3 miesiące jako adc, a MikyX tak naprawdę gra słaby turniej, a jest fantastycznym supportem. Szkoda Fakera - bo to co robił np dzisiaj na Sylasie było mistrzostwem świata. Niby stary lis, cały świat lola zna go na pamięć a on nadal zaskakuje.

0

Faker tutaj i tak dużo roboty z Teedym robił. Brawo dla G2, bo to SKT kontrolowało praktycznie każdą mapę, ale G2 ma niesamowite drafty i ten 'mental' też w końcu na poziomie Korei. Chociaż warto zwrócić uwagę jak zachowuje się SKT kiedy przegrywa - oni potrafią w 1 minutę odwrócić sytuację o 180 stopni. Gdyby to miało G2 to byliby poza zasięgiem każdego.

0

Takie bejty są najlepsze xD

0

Fabinho w ostatnich 365 dniach jako środkowy obrońca zagrał...1 raz. I to w pucharze.

0

Oni świętują w Barcelonie całą drużyną (lub większością). Po świętowaniu de Jong zostanie, a reszta się rozjedzie :)

2

Fabinho środkowy obrońca - kosmos rzeczywiście.

0

Nadrabia to siłą i mobilnością. Zresztą jest młody, wyrobił by się technicznie jeszcze. Transfer fantastyczny pod jednym warunkiem - jeśli uda się go zrealizować za kasę z Gomesa, Rafinhi i Denisa. Z tym, że mamy 6 pomocników którzy chcą grać, on byłby 7 - na 3 pozycję. Jeśli liczyć Roberto to nawet 8. Dużo.

1

Wpisz w yt 'Rodri skills' i wszystko zobaczysz co trzeba :)
Kopia Busiego sprzed 6-8 lat. Trochę bardziej 'drewniany' może, ale jest szybszy i silniejszy od Sergio. Transfer zdecydowanie dobry, fajnie by się uzupełniał z de Jongiem i Arthurem, ale wydaje mi się, że 70 milionów to sporo.

0

Rodri fajny typ piłkarza - przede wszystkim szybszy od Busiego, co jest ważne. Obserwuje go już od Villarrealu, naprawdę chłopak wygląda jak Sergio jakieś 8 lat temu. Zawodnik bardzo ciekawy, fajnie by się uzupełniał z Arthurem czy de Jongiem ale klauzula 70 milionów? Sporo, bo jednak nie wiadomo czy odpali. Jeśli udało by się sprzedać Rakiticia za podobną kwotę to ok (chociaż Ivan jako zabezpieczenie bardzo by się jeszcze przydał). Chyba, żeby wyciągnąć podobną kwotę za trojkę Andre Gomes(30 milionów)-Rafinha(15 milionów)-Denis Suarez(10 milionów) - wtedy byłby to deal idealny.

1

SKT1

1

Nie tylko csa kolego :D

0

Oglądałem ich regionalne i tak właśnie na początku słabiutko, później złapali pewien poziom z którego już nie schodzili ale sam poziom był też średni. A na końcu weszli na maksymalne obroty i byli nie do pokonania (m.in przez potężne w tym okresie Griffin z Chovym na czele). Robią różnice draftami oraz przede wszystkim różnorodnością - Faker zagra każdym midlinerem i nie zejdzie poniżej pewnego poziomu, Khan zagra tanki Aatroxem, a jak będzie trzeba to w następnym meczu picknie na topa Akali i linii nie przegra. Clid ma swoich mainow i jemu akurat ciężej przychodzi adaptowanie się do 'nie swoich' championow. Botline mają bardzo różnorodny też, chociaż Mata ogólnie wydaję mi się ich słabym punktem (te MSI przyzwoite do tej pory), to Teddy potrafi zagrać wszystkim - nawet APC na bocie jeśli trzeba. G2 to jednak za dużo Caps'a - chociaż dla mnie to top midliner (najlepszy obok Fakera i Rookiego) to jednak sam nie pociągnie na takim poziomie wszystkiego.

0

Dla mnie po prostu SKT jest za mocne. Oni się dopiero rozkręcają. I ostatni mecz vs IG to była rozgrzewka przed bitwa z G2. Oczywiście nie jest bez szans G2 - absolutnie nie, bo to jednak klasowy zespół. Ale moje 8-letnie doświadczenie z lolem mówi mi, że Faker i spółka wygrają to jakieś 3-1.

0

G2 nie zagra w finale niestety...

1

Właśnie do tego zmierzam - tam potencjał jest od lat, ale co z tego skoro na ostatnie 15 lat udało się go wykorzystać raz, w 2014 roku. Do tego nie w pełni - bo obrona i pomoc grała wtedy naprawdę dobrze i pewnie, ale Messi z przodu został sam po kontuzji Do Marii.

6

Ale sam skład np taki:

Rulli - Mercado - Otamendi - Pezella - Tagliafico - Lo Celso - Di Maria - Paredes - Messi - Aguero - Correa nie wygląda źle. Do tego wchodzący z ławki Dybala, Funes Mori, Icardi czy Lautaro.

Powiem więcej - ten skład jest lepszy na papierze od wszystkich na tym Copa America (z wyjątkiem Brazylii). Problemem Argentyny od wielu lat jest brak drużyny, bo potencjał i kadrę mają naprawdę niezłą i szeroką.

5

Z de Ligtem oczywiście ;)

4

Neymar, Griezmann, Mbappe - mocny atak będzie miało PSG, ciekawe czy tak mocny jak nasze MSN.

1

Też mnie to wczoraj zdziwiło. Coutinho opuścił boisko i tak trudno podejść i zapytać 'co z tą nogą?'.

0

Newcastle?

0

Ale ogólnie wnosisz sporo pozytywnej treści na La Ramble - chociażby w stylu takich zagadek własnie.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?