Kubix93
Dołączył/a: czerwiec 2014
5 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Janiama
Tak szczerze to się zastanawiam czy Ty nie jesteś przypadkiem dzisiaj Wojciechem Drzyzgą? Fabian zagrał najgorszej z naszych, to jest fakt. Muzaj naprawdę kilka razy ładnie skończył - ile on tych piłek dostał? 1/3 tego co Leon? Pewnie i mniej. A % w ataku miał podobny. Środkowi dostali może z 10 piłek, albo i nie bo Nowakowski miał 0 piłek - 0 piłek od rozgrywającego przez cały mecz trwający 140 minuty. Brzmi jak mocny żart, ale to nie jest żart. Co do atakujących się zgodzę - Kurek jest poziom lub nawet 2 poziomy wyżej niż Muzaj czy Konarski. Ale to zdecydowanie nie jest nasz największy problem.
1
@KamQiX
To poprawny wystawiający, kiedy jest w formie. Mógłby się przydać, szczególnie że lubi pograć środkiem. Przy takim potencjale i zapleczu my nie potrzebujemy drugiego Zagumnego, który ze słabego przyjęcia nawet robił cuda. Nam trzeba gościa, który po prostu dobrze wystawi, bez chaosu, bez niedokładności. Fabian na tym turnieju takim facetem nie był. Może Komenda? Ma potencjał nawet na coś więcej niż poprawny wystawiający.
3
@Janiama
Też przeważnie jestem daleki od tego żeby wskazywać kogoś palcami, ale Fabian niestety poniżej krytyki dzisiaj i to trzeba głośno mówić. Nowakowski np nie dostał dzisiaj od Fabiana ani jednej (tak, dobrze widzisz -ANI JEDNEJ piłki). Miał facet swój fajny czas - 2014 rok i jego gra z Wlazłym czy Miką, w 2018 ładnie sobie radził, zagrywka na poziomie. Na ten moment moim zdaniem Fabian powinien wrócić do domu, a trzebaby dać szansę Komendzie, Januszowi i Lomaczowi. Musimy szukać rozgrywającego na ten moment niestety.
1
@ściah
Zgadzam się co do Drzyzgi z Tobą już nie pierwszy raz dzisiaj. Wiele złego od niego dzisiaj wychodziło - chaos, niedokładności, zepsute zagrywki i to do tego w kluczowych momentach.
Kubiak zagrał chyba najsłabszy mecz - 30% w ataku, sporo słabych przyjęć jak na siebie, zagrywka i blok zdecydowanie nie sidziały. Olek Śliwka dał niezłą zmianę, ale Vital próbował wrócić do kapitana, nie dziwi mnie to.
Nie rozumiem przejścia na floty - Drzyzge pomine, bo on psuł i mocne i floty. Ale przejście Muzaja czy Konarskiego na lekką zagrywke, gdzie rywale stawali na 4 metrze i to bez problemów brali na palce.
Dodał bym blok, który nie istniał - ani aktywny, ani pasywny. Za dużo Leona, chociaż facet się starał i tutaj nie ma co go winić za cokolwiek. Kubiak poniżej kreski, atakujący poniżej kreski, a środkowi nie mieli nawet za bardzo jak się wykazać...
7
Tak na szybko - zdecydowanie najsłabszy nasz punkt to Drzyzga. Podejrzewam że krótkie można będzie zliczyć na palcach dwóch rąk, katowanie Leona i Kubiaka, nawet później odpuszczony Muzaj/Konarski, cały czas do przyjmujących. Bardzo niedokładny, bardzo chaotyczny, nawet w bloku i zagrywce nie dał nic. Druga sprawa - brak bloku, o ile zagrywka siedziała to jednak bloku nie było kompletnie, szczególnie pasywnego, a jak już się pojawił to w obronie chaotycznie, a nawet jak to się w środowisku siatkarskim mówi - bardzo 'elektyczni' w obronie byli nasi. No i sprawa trzecia - Leon nas długimi chwilami trzymał przy życiu. Nie było grania środkiem, wyłączony Kubiak, wyłączony atakujący i non stop katowany Leon - później facet dokładał swoje nawet w zagrywce, ale siatkówka to gra 6 zawodników, a nie jednego. Nie da sie wygrać samym Leonem, nawet na ubiegłorocznych mistrzostwach świata był Kurek, ale bardzo mocno wspierany przez środkowych i przede wszystkim przez Kubiaka. Dzisiaj niestety słaby mecz naszych, jedyna rzecz jaka nam jako tako wychodziła to zagrywka, ale też tylko momentami i tylko niektórym. Nasi rywale za to grali po prostu w każdym elemencie o jakieś 10% lepiej, a w ataku nawet i 20-30% lepiej. Do tego szczęście i publiczność po stronie gospodarzy. Szkoda, szkoda. Ale może dobrze, że to teraz a nie na IO.
0
Ciekawi mnie ile mamy procent w ataku w tym secie? 30% myślę że maksymalnie, a niestety w męskiej siatkówce to jest nie do wybaczenia. Słowenia za to myślę śmiało idzie na około 60% i to widać. Próbujemy nadrobić w zagrywce i to w miarę wychodzi, ale to będzie za mało. Albo Drzyzga zagra lepiej + nasi poprawią się w ataku, albo zagramy w sobotę o 3 miejsce.
0
@myscooter
Arcymocne argumenty wytoczone widzę. Bez odbioru.
0
@myscooter
Tak, dokładnie. Spójrz na skład jaki tam grał. Widziałeś Kurka? Kubiaka? Konarskiego? Nowakowskiego? Zatorskiego? Bieńka? No właśnie - ja też nie. Typowo sparingowy turniej.
0
@myscooter
Liga Narodów to turniej towarzyski, zero presji. Dzisiaj mamy półfinał mistrzostw Europy i gramy z gospodarzem.
1
Gdyby tu z nami był konkretny rozgrywający (nie obrażając Komendy - on jest młody i ma spory potencjał), to myśle, że byłoby wiele łatwiej. Fabiana momentami przerasta nie tylko dokładne rozegranie ale nawet zwykłe odbicie dołem...
1
@ściah
Jest dzisiaj fatalny, ale sam będąc trenerem bałbym się młodziana Komende wrzucać na półfinał ME przy wyniku 20:20 np.
7
Drzyzga z tego co naliczyłem to zepsuł 2 zagrywki, 2 razy wpadł w siatkę i 3 karygodne wystawy i to z dobrze przyjętych piłek. Psuje nam Fabian seta zdecydowanie, za wysoko gra do Leona, nie gra wcale środkiem, a miał kilka okazji.
0
@bias
Graliśmy z Francją niewiele ponad miesiąc temu w takich samych zestawieniach praktycznie. Jedyna różnica że to było u nas, a teraz ewentualnie będzie u nich.
Jeśli oba zespoły będą grały swój najlepszą siatkówkę to typuje 3:1 dla nas.
0
@lucca87
Ale Niemcy by na luzie tych Włochów pykneli. Przecież Zaytsev czy Juantorena grali na 15-30% skuteczności ataku i zdobyli w całym meczu razem 7 punktów...
0
Najgorsze jest to że nam trzeba zgrania Messiego, Dembele, Suareza z nowymi nabytkami, a oni albo dopiero wrócili po kontuzjach albo łapią kolejne...
0
@grizzy10
Tam też się będzie liczyło to co nam panowie Leo i Virgil zaprezentują w fazie grupowej ligi mistrzów. Van Dijk bardzo słabo wszedł w te rozgrywki, Leo praktycznie nie grał, bo kilkadziesiąt minut z BVB po kontuzji dostał. Także zobaczymy.
0
@Barca_Big_Moment
Bardzo dawno siatkówki widocznie nie oglądałeś, bo na ostatnie 10 spotkań mamy z Rosją bilans 8-2 na plus także miazga. Zatrzymałeś się w latach 2004-2009 gdzie faktycznie ciężko się z nimi grało.
5
@Homeopata8989
Van Dijk w średniej formie mocno, sporo błędów indywidualnych. Jak Leo odpali i da pokaz w październiku, listopadzie i grudniu to raczej Złota Piłka jego.
1
@koksik2700
Wygląda jak Tommy Shelby.
0
@mtrix563
W fazie pucharowej mielibyśmy niezły wynik na wyjeździe i przed sobą mecz na Camp Nou i to Borussia by miała pełne gacie na naszym stadionie.
0
@Oskar00
Fakt, pisałem z głowy więc umknęło.
0
@myscooter
Całemu zespołowi nie idzie od sezonu 14/15, dlatego widać progres - remis 0:0 z mega rozpędzoną Borussia to niezły wynik, nie będę mówił, że jest jakoś super, bo z kim i gdzie by się nie grało to liczymy na zwycięstwo, ale BVB jest w mega gazie, szybkie transfery, żadnych kontuzji na start, pełny okres przygotowawczy wszystkich zawodników praktycznie. Są mega mocni, Bayern się o tym kilka tygodni wstecz przekonał, ostatnio worek bramek dostał Leverkusen i chyba wygrali każdy mecz w tym sezonie do teraz.
1
Panowie - z takimi rywalami dostawaliśmy na wyjeździe w ostatnich latach 0:4(PSG), 0:4(Liverpool) czy 0:3(Juve). Szczególnie, że Dortmund jest w mega gazie, a u nas Suarez zagrał w tym sezonie paręnaście minut, Messi ostatni mecz jaki ma w nogach to ten z Chile w CA, Griezmann nie zna jeszcze ich nawyków, do tego de Jong pierwszy raz praktycznie był na boisku z Leo i Luisem. Wynik oczywiście lepszy niż gra, ale też nie ma co narzekać - wyjazdy nam nie idą i w fazie pucharowej każdy by się z tego 0:0 cieszył.
1
@Janiama
Drzyzga to solidny europejski rozgrywający. Bliżej mi do słowa wystawiający. Bo rozgrywający z krwi i kości to Zagumny, Grbic, Khamutshky, Bruno Rezende czy chociażby mistrzowie w swoim fachu - Ball i Ricardo Garcia. Drzyzga solidny niczym Grankin czy Zygadlo.
0
@Wichurek
Drzyzga nam właśnie seta przegrywa ;) mega niedokładny...
0
@Avada Kedavra
Trzeba koledze przedstawić Gianneliego, Maroufa, Williama czy chociażby Lukasa Kampe :D
0
@ViscaBarca123
Co chłopak porobił to głowa mała :)
0
@skubi99
Chyba nie ma podjazdu obecnie do gościa. Szkoda, że Jones inna waga bo to by była walka stulecia ;)
0
Peaky Blinders czy Kompania braci? Siedzę na L4 i coś konkretnego by obejrzał :)
2
Ja tam ani drużyny, ani Valverde na razie nie będę oceniał zbyt surowo. Gramy bez swojego 'mozgu', czyli bez Messiego. Wiecie wszyscy sami jaką on robi różnicę, gdzie się nie znajdzie (czy w pomocy, czy w ataku) to zawsze bardzo dużo dodaje. Do tego nie ma Suareza i Dembele. Wiadomo, że nie wszystko im wychodzi ostatnio ale jednak w formie obaj to klasowi gracze, którzy zawsze jakaś bramkę czy asystę zarzucą w takim meczu jak dzisiaj (vide Dembele z Rayo rok temu). Arthur dopiero wchodzi w rytm meczowy, o ile można to tak nazwać, bo przecież chłopak zagrał dopiero pare minut. Griezmann i de Jong są nowi - oni potrzebują kilku solidnych tygodni żeby wejść do tej drużyny i ją zrozumieć, szczególnie że żaden z nich nie miał okazji grać jeszcze z Messim, Arthurem czy Suarezem, a to przecież nasi kluczowi gracze na nadchodzący sezon. Ja jestem naprawdę pełny wiary i pozytywnych myśli, tak samo jak @Janiama - podzielam jego zdanie. Chłopaki potrzebują czasu żeby wejść na odpowiedni poziom, jedyne co mnie martwi to obrona, ale też zauważmy że bramki tracone przeważnie z błędów indywidualnych.