0

Gomez nieźle, Roberto dobrze, obrona raczej bez zarzutu. Messi bez polotu, Suarez tak samo. Cóż - naszą domeną było kiedyś proste wychodzenie spod pressingu, teraz nam się to rzadko udaje. A jak się uda to marnujemy sytuacje. A ten 'atrakcyjny' Betis to istnieje tylko w pressingu i w obronie, poza dwoma nie groźnymi akcjami to ich trójka z przodu istnieje tylko w pressingu.

0

Jakby to powiedział kolega Michał, który kiedyś tu się tak ładnie zagotował w jednym z komentarzy -'padł od dotyku motyla'. :D

0

Szkoda...
Liczyłem, że Atletico i Valencia nie sfrajerzą i Real serio będzie bił się o 4 miejsce, a tu gubią punkty, Real zaraz doskoczy i tyle z 'Realu w lidze Europy'

0

Jeśli Messi w tym sezonie gra za nazwisko to jak/za co gra Antoine? Mamy za sobą połowę sezonu i Messi może w 2-3 meczach zagrał poniżej swojego poziomu, a tak to jest zawsze wiodącą postacią drużyny, od Griezzmana gra 2 klasy wyżej w tym roku, a klasę wyżej w latach poprzednich. Nie widziałem nigdy druzyny, w której jest taki przepych w ataku, no może poza Galactikos - ale tu wiemy jak to wyglądało, mocno średnio. Moim zdaniem co za dużo to nie zdrowo - na 3-4 ofensywne pozycję mamy obecnie Messiego, Suareza, Dembele, Inieste, Coutinho i Paco (nie licząc zawodników na wylocie). Moim zdaniem ewentualnym wzmocnieniem dla nas jest tylko i wyłącznie rozgrywający - coś ala Verratti. Wtedy kadra jest kompletna.

0

Dla mnie sytuacja jest prosta - kupili Dembele za 150 baniek po to żeby był rezerwowym i po to żeby zmarnować chłopakowi karierę albo Valverde już teraz chce pokazać transferem Antoina, że Luis Suarez może powoli rozglądać się za nowym klubem. Nie wierzę w ten transfer z innych niż ww powody. Czy w 4-3-3 czy w 4-4-2 mamy tylko 4 ofensywnie nastawionych graczy. Są to Messi, Suarez, Iniesta i ewentualnie Dembele (kiedy miał kontuzję to graliśmy praktycznie tylko 3 z przodu). Gdzie pomieścić Griezzmana, Coutinho, Messiego, Inieste, Suareza, Dembele i Paco ? Już nie mówię, że póki co z przodu mamy jeszcze Denisa, Vidala i Deulofeu. Sam Paco nie do końca zgadza się z rolą rezerwowego - co wywiad wspomina, że chcialby grać więcej i częściej, a jak tu posadzić na ławce Dembele czy Antka, którzy mają od Paco większe i umiejętności, i kontrakty, i ambicje. Iniesta powiedział też wyraźnie, że czuje się na siłach by grać co 3 dni, póki gra to nie widzi się poza Barcą- poza tym tylko głupiec by sadzał na ławkę Inieste, bo chłop jak gra swoje (a w tym sezonie forma niezła) to jest lepszy w naszym stylu niż Cou, Antoine i Ousman razem wzięci, bo po prostu gra tu od wielu lat i z Messim, Pique czy Busim to on się rozumie bez słów. Wielu piszę, że 'Iniesta na ławkę i jazda' tylko, że on jak usiądzie na ławkę na 2-3 mecze z rzędu to zaraz, cyk, rozwiązany kontrakt i pa Barco. On chce po prostu jeszcze parę lat pograć. Dla mnie Griezmann jest zbędny- jeśli Valverde go chce to ok, ale niech liczy się z tym, że albo Iniesta pożegna się z Barcą i zostaniemy na jego pozycji z Coutinho, który nie wiadomo czy chociaż w 80% da nam to samo co Andres, albo po prostu Dembele będzie musiał wybrać między zmarnowaniem kariery lub grą w 4-5 meczach Pucharu Króla i parę razy po 20-30 minut z ogórkami, co go na pewno nie będzie satysfakcjonowało.

0

No Obama junior innymi słowy.

0

Tak sobie myślę - co ten transfer wniesie? Albo Antoine po prostu zahamuje rozwój Dembele sadzając go na ławce albo będzie trzeba pożegnać Suareza, inaczej tego nie widzę. A skoro ludzie chcą mocnej ławki rezerwowych to czemu by nie kupić od razu Kante do rotacji z Busim, Alabe do rotacji z Albą, Hummelsa żeby rotował z Pique/Umtitim, Pogbe żeby i Rakitic odpoczywał częściej i Kimmicha do rotacji z Semedo -silna ławka bardzo ważna.

9

A najciekawsze jest to, że z takim Gabrielem Jesusem to on nawet nie grał. Już nie mówiąc, że z Neymarem czy Coutinho to on też może parę podań wymienil...

0

Jestem młodym ojcem - sam przekaz całkiem ok, z tym że to nie jest rap. To jest coś między popem, a mezo-graniem.

0

Przypominam, że w środę Espanyol mógł się 'pochwalic', że nie wygrał z Barcą od 11 lat, także takie statystyki są mało znaczące - widac, że Espanyol jest w dobrej formie fizycznej i w jeszcze lepszej formie jeśli chodzi o psychikę. To będzie zamknięty mecz - walenie głową a mur. Jeśli jednak w 1 połowie będziemy prowadzić to będę spokojny, jeśli będzie 0:0 to zacznie się szaleńczy atak z Pique w roli dziewiątki.

0

Też czekam co tydzień, ale zawsze znajduje dopiero w piątki po południu :) jednak warto czekać :D

1

Może można teraz określić płeć, jeśli nie to chyba niestety płód zostanie 'zutylizowany', bo był za malutki żeby określić w ogóle czy to chłopczyk czy dziewczynka. Trzymaj się chłopie, sam mam córkę 2,5 roku, oddałbym za nią życie, więc domyślam się co musisz czuć - najważniejsze to przeżyj żałobę spokojnie, z trzeźwym umysłem i przede wszystkim mocno wspieraj swoją narzeczoną - ona odczuwa to prawdopodobnie 2 razy mocniej od Ciebie. Trzymam kciuki i jestem z Wami :)

3

Z tego co wiem, nie z własnego doświadczenia, ale z doświadczenia rodziny - możecie ten płód (jeśli ma już określoną płeć) 'wyrzucic' (co jest chore) lub nadać imię i normalnie pochować.

5

Zostawiam taktycznych, będzie co rodzinie opowiadać :D

0

Właśnie sobie w autobusie gadałem z zagorzałym kibicem Realu (na tyle przywiązany do białych barw, że twierdzi, że przewaga 19 punktów to 'niech sobie Barca bierze tą ligę, jedyne trofeum, które w tym sezonie wygra) i mówił mi, że jest PRZERAŻONY na samą myśl o tym jakie klepy i akcje będą szły między Messim, Coutinho, Iniestą i Dembele w pełnej formie. Niestety potem dodał, że Real jest jedynym klubem, który wygrał 2 razy z rzędu Ligę Mistrzów i że za naszego życia to już się nie powtórzy (ja mam 24 lata, on 23) - zgadzacie się?

0

Valverde po prostu przecenił graczy pokroju Aleixa, Denisa czy Alenii. Moim zdaniem mecz dwumecz zamyka się w 1 spotkaniu - wyjść podstawowym składem, strzelić 2 bramki i trybuny + gracze Espanyolu siedzą cicho, gra jest spokojna. Teraz ciężki rewanż, bo znowu się zamkną jak Maciek w łazience i będzie trzeba kombinować jak tu coś wcisnąć. Szkoda też tej serii - miałem nadzieję na dobicie do 35-40 spotkań bez porażki, ale cóż - trzeba szukać pozytywów, bo niektórzy już piszą przed każdym meczem o manitach itp. Trzeba spokojnie grać z meczu na mecz, widać że bez kreatywnych graczy (Iniesta, Cou czy Dembele) ciężko się gra przeciwko rywalowi, którego gra wygląda 70% to podwójna garda, 25% to faule i 5% to kontry. Mamy przedsmak dwumeczu z Chelsea panie i panowie.

3

Coż, wygrają lepsi po prostu. Nie trafia Denis setki, nie trafia Messi karnego, Rakitić popełnia błędy jakie mi się na orliku nie zdarzają - oni po prostu nie chcieli tego wygrać a Espanyol to wyszarpał, koniec serii w derbach, czas wrócić na ziemię moim zdaniem :)

0

Pierwszy do zmiany jest Aleix.

0

FM jest na tyle skomplikowany, że często zawodnik ma 'swoje' zagrania i ich używa. Ja grając Celtą miałem na lewej obronie Jonnego - ustawionego tak żeby chodził mi po linii tylko i to nie za wysoko, bo miałem z jego strony ofensywnego Sisto na skrzydle i ofensywnego pomocnika Hernandeza- on miał pilnować tyłów. I co mi z tych założeń jakie mu dałem jak on prawonozny i miał nawyk schodzenia do środka i momentami miałem autostradę na prawej stronie...

0

Ogranicz im wyjścia na wolne pole/szukanie gry i spróbuj grać krótkimi/mieszanymi podaniami. I to też wiele zależy od zespołu i ogólnej taktyki jaka grasz.

2

Pytanie Panie i Panowie (szczególnie do osób grających w FM'a 17).

Naszło mnie na grę Celtą Vigo, udana przygoda ogólnie wyszla, bo kończę 2 sezon a osiągnięcia są niezłe, a jak na Celtę to nawet bardzo dobre. Pierwszy sezon to 3 miejsce w lidze, do 30 kolejki byłem na drugim z punktem straty do Realu, a w Pucharze półfinał (2:2 i 0:2 z Realem). Drugi sezon to 1/8 LM (z Arsenalem 0:0 i 0:1 po dogrywce), 3 miejsce w LL i właśnie przede mną finał Pucharu z Realem.

Skład: Blanco, Benjamin Mendy, Skriniar, Sule, Mallo, Radoja/M.Lorente, L.Romero, C.Soler, Sisto, Aspas i A.Correa/Guidetti. A na ławce kilka fajnych nazwisk z potencjałem - Emre Mor, Duarte, Alenia, D.Wass czy Jovanovic. Bez szału ale 3,5-4 gwiazdki, potencjał jest i drużyna dość młoda. Sule mało grał w Bayernie i chętnie przyszedł, to samo B.Mendy z City i A.Correa z Atletico - kupieni tak naprawdę za grosze, bo po pierwszym dobrym sezonie rozkupili mnie Anglicy - Fontas za 25 mln (klauzula) do City, Jonny (31 milionów, też klauzula) do Tottenhamu i Cabral za 10 do ManU. A pytania są takie - zawodnicy do kupienia za 5-10 milionów z niezłym potencjalem. Jak wy to robicie? Szukacie tych z listy transferowej? Szukacie młodych talentów i wprowadzacie powoli? Bo ja tak naprawdę filary mam od początku (taki Aspas mimo iż 31 lat to mi w 2 sezonie zagrał na 23 bramki i 18 asyst, znowu pewnie klauzula pęknie), dołożyłem 3-4 graczy za grosze z listy transferowej, a moje osobiste transfery to tak naprawdę tylko L.Romero i Skriniar. Drugie pytanie - trening. Mam problem z jako takim utrzymaniem formy w którejś części sezonu. Tak naprawdę trening mam mniej więcej ogarnięty swój własny, ogólnie jest niezly, ale ZAWSZE, w każdym sezonie trafia się miesiac lub półtorej gdzie spadek formy jest masakryczny, bije się z Granadami i innymi o remisy...

W 1 sezonie miałem idealny start - 13 spotkań bez porazki, 12 wygranych (wyjazd z Realem 2:0 i wyjazd z Atletico 2:1) i 1 remis z Barcą u siebie 2:2. A potem przyszedł taki zjazd, że w 1,5 miesiąca spadłem z 1 na 5 miejsce - zawodnicy przestali strzelać na potęgę - z wyników 5:1 czy 4:0 zrobiły się jakieś rwane remisy 0:0 czy 1:1 i porażki po 0:1/0:2 nawet u siebie z dnem tabeli. Jak z tym walczyć - moim zdaniem to trening, bo taktykę zmieniam, coś się staram co chwilę modyfikować jak nie idzie, atmosfera w drużynie dobra, rotację stosowane, wielkich kontuzji nie ma - to musi być trening lub handicap w grze...

0

Powinien mieć spokojnie zielone swiatlo, jak dobrze przebiegnie leczenie urazu to będzie gotowy 8-10 lutego do treningów.

1

9 punktów nad Atletico.

0

Haha, o jeban***ki. Myslal, że gość mu wjechał a to przypadek i jeszcze go kopnąć chciał xddd

6

Paulinho - chłopie. Byłeś najgorszym zawodnikiem do tej pory, a teraz nam dajesz oddech :D

1

Dobra, trzeba pilnować Atletico, bo 6 punktów to niby jeszcze spokój, ale jednak jeszcze 2-3 potknięcia i będzie spina.

0

Rakitić chyba najlepszym zawodnikiem naszym - takie mocne 3,5/10 do tej pory...

0

Dzięki, właśnie 3 minuty przed meczem zgasiłem FM'a :)

0

Musimy po prostu na nich od razu siąść. Non stop ich naciskać, strzelać, próbować. A nie jak za Lucho - zaczynamy grać na Anoeta w 85 minucie.

0

Hehe, bronimy dalej z Gomesem i Paulinho :D
A Andres czy Dembele niech z ławeczki oglądają :D

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?