LioNey99
Dołączył/a: sierpień 2013
Nowhere Land
19 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Donie, tyś jedyny poza mną obrońca Messidony! Zacnie prawisz, napominaj ich bo gadają takie roztomajte bajki, że się mózg lasuje...tak trzymaj kamracie ;)
1
Szczerze to jakby nam odłożyli sankcję to bym się go pozbył, a do wzięcia za darmo jest ten Vlaar, bo kończy mu się kontrakt - ten sam wiek,a o zdrowiu i formie nie trzeba mówić ;)
27
Idealnym rozwiązaniem jest wypożyczyć go na pół roku, wróci na nowy sezon trochę bardziej doświadczony, a wtedy odchodzi Alves i mamy w miarę ogranego Montoyę.
Szkoda mi go, bo się marnuje, a jeszcze może się przydać.
1
Vermaelen had thigh muscle discomfort at the end of training yesterday. He'll decide today if he can continue training with the group. [as]
Mówiłem, nie zapeszać...
14
Na razie nie ma mowy o sprzedaży Messiego - tu zgoda ale czy jego warto kiedykolwiek sprzedać? Możemy dostać nawet ze 150 mln euro ale po co?
Skoro CR7 pod 30 ma swój chyba najlepszy okres w karierze to Leo ma jeszcze grania a grania.
Boli mnie, że jak zostanie sankcja to Messiemu i Suarezowi przepadnie najlepsze lata kariery 28,29 lat.
Messi ze swoim stylem gry, podaniami itd. może pociągnąć tyle co Pirlo ;)
4
Ludzie nadinterpretują słowa Messiego...jak mówi, że chciałby do końca zostać w Barcelonie ale nigdy nic nie wiadomo (czyli, że mogą go sprzedać) to oznacza, że on osobiście chce zostać.
Nie wiem o co taka burza...źle mu u nas? Bajeczne pieniądze, renoma i w żadnym innym klubie się tak nie odnajdzie.
Oczywiście trzeba już oczerniać zarząd... ;)
1
Neymar jest wielki i może być świetny ale Leo zawsze będzie ponad wszystkimi.
Nikt mu nie jest w stanie dorównać, Messi z 10/11 to piłkarz wszechczasów - według mnie ;)
4
Mówicie, że to nie PO - zgadzam się ale...czy Alves to typowy gracz, który tylko czyści w obronie?
Nie, Dani jest często widziany na skrzydle, jak gra kombinacyjnie z Messim czy kimś innym, wrzuca, podaje...
To oznacza, że Cuadrado może być na wagę złota, nie różni się w sposobie gry od Alvesa aż tak bardzo, a w ofensywie na pewno prezentuje się lepiej.
Główny grzech Alvesa? Nie nadążanie za kontrą rywala, a gdzieś słyszałem że Cuadrado to najszybszy zawodnik w Serie A.
- Ulepszamy wydajność naszej prawej flanki, wreszcie coś tam się będzie działo, bo prawa pomoc leży od kilku lat...a Juan to przecinak na całą prawą stronę
- Prędzej zdążymy za zabójczą kontrą z Cuadrado niż Alvesem, na dodatek Kolumbijczyk jest bardzo wytrzymały, żelazne płuca na całe 90 min...
Tylko ten ban...
3
Nie bierz tego wszystkiego tak do siebie...takie portale chcą zrobić rozgłos, wezmą te "najciekawszy" fragment - ludzie łykają itd...wyjęte z kontekstu i tyle. W tym samym wywiadzie powiedział, że chciałby zostać do końca w FCB.
1
Zależy co kto lubi, ja np. lubię oglądać ligę angielską o 13:00 jak są mecze o tej porze.
Pamiętasz taki mecz z Getafe w 12/13 wygraliśmy chyba 6:1 czy coś - graliśmy wtedy chyba dość wcześnie - już nie pamiętam.
Wolę po południu niż wieczorem jak ciemno i mrok (LM i GD to co innego).
1
Godziny popołudniowe mają swój urok do rozgrywania meczów - zobaczyć Camp Nou całe objęte w promieniach słońca - lubię takie klimaty jak w BPL ;)
Za to El Clasico najlepsze jest tak po 20 - wtedy jest odpowiednie napięcie, nie wyobrażam sobie GD w czasie "siesty" - tu akurat noc bardzo pasuje.
Chociaż z zeszłego sezonu nie najlepiej wspominam meczyki o 16...
mimo wszystko po obiedzie Barca najlepsza na "deser" ;)
16
Widzę, że tu pełno "śmiesznych" komentarzy odnośnie powrotu Vermy ale jak koleś się nie będzie łamał i dostanie szansę to może być naszym solidnym punktem w obronie.
Ale co tam....lepiej się pośmiać, że ktoś jest podatny na kontuzje i wraca do zdrowia...
1
Manzarek - nasz rodak z jaksze jednej z moich ulubionych muzycznych zespołów czyli The Doors - co za muzyka! Te psychodeliczne klimaty.
Genialny klawiszowiec , który zawsze czuł się Polakiem kurcze ale zajefajny tematos Donie, mógłbym opowiadać godzinami.
Ta wokaliza Jima Morrisona ach ;) Jak lubisz "spalić wąsa" to spróbuj w podkładzie "Light My Fire" albo "Soul Kitchen" - bombastyczne hiciory ;)
Ale nie ma co się rozpisywać, bo jak to mówisz "szefuncio czuwa" ;)
3
Ale według mnie źle zinterpretowałeś tekst, sam przyznasz, że to nie ten Alves z apogeum swojej formy, a pieniądze te same...suma pieniędzy jaką pobiera nie jest wprost proporcjonalna do jakości jaką prezentuje.
Co może chcieć piłkarz w wieku 31 lat któremu kończy się kontrakt - ustatkować się na przyszłość, chwycić dobrą płace i grać nawet w jakiejś ogórkowej lidze w Chinach czy MLS - zupełnie normalne.
Alves chciał zostać w Barcelonie i został a chciałby być jeszcze dłużej. Pamiętam jak się pomylił i powiedział, że ma do 2016 ale potem się przyznał, że się pomylił. Alves tu się ma jak w raju, teoretycznie niezależnie od dyspozycji i tak ma pierwszy skład, a pieniądze pokaźne. Pozdrawiam i życzę miłej podróży.
39
Gratulacje i dozgonny szacunek dla autora! Tekst po prostu cudowny, dawno nie czytałem tak wspaniałego artykułu.
Takiej znakomitej analizy nie powstydziłby się sam Jacek Gmoch! ;)
Świetnie umieszczone grafiki, sugestie i przemyślenia. Wiele bym dał żeby ten tekst trafił do LE - może by do niego dotarło.
Trudno będzie przebić ten felieton, poprzeczka została zawieszona niewiarygodnie wysoko. Brawa.
2
Mam podobne zdanie, to jest gracz który idealnie pasuje do układanki Simeone ale jakoś nie widzą go jako naszego pomocnika. W mojej opinii nie pasuje, to gracz trochę jak Rakitić - solidny rzemieślnik, walczak, a nam potrzeba kogoś jak Iniesta - wirtuoz z dryblingiem i czarującymi podaniami.
Chociaż uważam, że Koke to bardzo dobry zawodnik i nie ujmuję mu w żaden sposób ;)
Z Atletico interesuje mnie ich perła - Oliver Torres (aktualnie na wypożyczeniu w Porto) ;)
4
Rakitić może być naszym kluczowym graczem pod warunkiem, że zmieni mu się pozycję...na razie to on jest asekurantem Alvesa, przybity do prawej strony - tam nie potrafi rozwinąć skrzydeł.
Ivan to bardzo dobry pomocnik i mam nadzieję, że jakoś się odnajdzie w naszej drużynie - musi złapać formę.
2
Carrasco (agent Montoya): "It's not true that Martin is angry, and there's no ultimatum or anything like it. He's calm and working hard."
Spokojnie, na razie..
9
Popieram ale nie musisz wyskakiwać z "Krychą" i "Mułem" - mimo wszystko wybitni w swoim fachu czy tego chcesz czy nie i szacunek się im należy.
1
Dzięki, tak właśnie myślałem. Będzie miał 26 lat...nie jest to WordClass anie on perspektywiczny nie jest...dla mnie to nie ta półka, trzeba nam coś lepszego ;P
1
Jaki jest ten Bender? (pytanie dla koneserów Bundesligi) - to jest piłkarz, który zbawi naszą pomoc?
Pytam bo nie widziałem go w akcji ;)
1
Takie ustawienie w ataku byłoby idealne - Messi narodził się na prawym skrzydle, pozycja ta nie jest mu obca, biorąc pod uwagę jaką szybkością i dryblingiem dysponuje to dla mnie Messi na PS to sprawa oczywista.
Suarez na ŚN to wreszcie jego nominalna pozycja, tam się odnajdzie najlepiej, co do reszty to chyba nie ma wątpliwości. Luis to kawał chłopa, ma siłę by się przepchnąć, grzmotnąć z dystansu.
Tak na prawdę po prawej stronie (choć de facto nigdy nie był u nas skrzydłowym) się marnuje, to typowy killer.
Oczywiście na 99% to tylko sugestia gazety ale jest coś takiego jak WYMIENNOŚĆ POZYCJI więc żaden z naszego tridente nie będzie przybity do swojej pozycji, każdy z nich ma swobodę i to właśnie daje rezultaty.
1
Może patrząc na formę Pedrito to by nam się całkiem przydał ale z drugiej strony przy Messi - Neymar - Suarez tylko by się marnował...
Lubię patrzeć jak gra w Arsenalu, widać że się tam wpasował i lepiej niż jakby miał patrzeć z ławki jak gra nasze tridente...
Według mnie nigdy nigdy nie wykorzystaliśmy 100% jego potencjału...
4
Mou w Barcy to zwykła plotka, poza tym przy tej decyzji Laporta już miałby wielkiego minusa na samym początku.
Chcecie trenera który pluł takim jadem w naszą stronę? Chcecie by Barca grała jak Chelsea/Inter - tylko z kontry? To nie po Barcelońsku.
Nie wyobrażam sobie "defensywnie usposobionej" Blaugrany - totalna abstrakcja.
3
Masche według mnie za nisko, nie będe się kłócił ale prezentował się w sumie najrówniej i najsolidniej z całej naszej obrony.
Tak to już jest, że tego się nie dostrzega ale nic nie zawinił a czyścił w tyłach bardzo dobrze. Dla mnie to Jefecito powinien być ZM ale Luisowi też się należy...hm każdy z nich zasłużył.
6
Niech wróci Laporta i zrobi tu porządek. Niech wyrzuci tą całą degrengoladę w czorty!.
#InLaportawetrust
8
To na bank plotka ale szczerze to nawet nie miałbym serca kosić aż 38 milionów euro od Arsenalu za nasze dwa najsłabsze ogniwa...to jest aż nieludzkie ;)
11
Bardzo dobry felieton, akuratnie "na czasie" i zgadzam się w pełni z autorem. Często jest tak, że zamiast wspomagać naszą gwiazdę, padają na nią gwizdy (Celta), a jeżeli to wcale nie pomaga to po co to robią/robimy?
W zeszłym sezonie Leo też obrywał ale nikt nie brał pod uwagę, że cały czas trapiły go kontuzję, to były trudne dla niego czasy.
W tym sezonie gra według mnie bardzo dobrze ale niestety musi robić za dwóch, samemu strzelać i jeszcze ciągnąć grę do przodu.
Messi ma ciężej niż CR7, nie chcę gdybać ale Messi przy Isco, Modriciu, Jamesie też ładowałby na potęgę, a środek pola Barcy leży i kwiczy...ale nie ujmuję Ronaldo.
Uważam, że w Messim jest bardzo dużo emocji ale nie okazuje ich jak inni piłkarze, przez to wytyka mu się lenistwo i brak zaangażowania - ja sam to zrozumiałem.
Ten sezon ma chyba lepszy niż poprzedni na razie daj Bój dopisuje mu zdrowie ale niestety kiepsko ze skutecznością...
Odkąd zaczęto mówić o rekordzie Zarry od tego momentu Leo ma rozregulowany celownik, musi się przełamać.
Messiemu się należy szacunek, a słabszy mecz zdarza się każdemu. Takie życie, jak przebije Zarre i Raula to może się odblokuje ale jak pomoc będzie taka jak dotychczas to dalej będzie "sam".
20
Pique wydaje mi się coraz tą gorszą postacią w naszej drużynie, zabawy z telefonem na ławce, afera z wyzywaniem policji...
Nie jest przykładem z zachowania a jego dyspozycja sportowa też wymaga wiele poprawy, ja się Lucho wcale nie dziwie, że grzeje ławę - zawodnik takiej klasy musi się jakoś prezentować.
Przed sezonem mówił, że chce wrócić do czołówki najlepszych obrońców na świecie - niestety tylko mówił...
2
Polemizowałbym. Alves czasem dobrze wrzuci i są te wrzutki niebezpiecznie - kończą się rożnymi, problem że ani z tego ani z tego nie ma pożytku większego. Często idzie kontra, a Alves jest spóźniony.
Alba faktycznie wrzucić nie potrafi za dobrze, często wbija na poziomie pasa, niskie piłki, tak "na afere" i też są bezużyteczne.
Jednak na korzyść Alby wpływa to, że potrafi się znaleźć w polu karnym, tak jak w przypadku zwycięskiej bramki z Almerią, świetnie dołączył i wykończył z zimną krwią. Osobiście dawno nie widziałem by Alves tak pokazał się w polu karnym. Mimo wszystko w wielu kwestiach się zgadzam.