LioNey99
Dołączył/a: sierpień 2013
Nowhere Land
19 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Obyś miał rację, jedyna szkoda że to Hiszpanie będą negocjować a nie Polacy, bo nasz zacny naród to potrafi się "dogadać" z wszystkimi jak nikt inny. Polak potrafi ;)
4
Nie ma co się cieszyć, prawda jest taka, że mieliśmy masę szczęścia i nieszczęścia w jednym ale całowanie Enrique po piętach jest totalnym nieporozumieniem.
Busquets (anemas) - okazało się, że mecz z Ajaxem to niestety był tylko jednorazowy wybryk, dzisiaj nie ogarniał kompletnie i znowu nie kontrolował w ogóle gry.
Rafinhe można nawet pochwalić, chłopak się starał, szarpał i ciągnął do przodu, za to Ivan nie przestaje rozczarowywać, nic specjalnego.
Bartra popełnił błąd ale jestem w stanie nawet przymknąć na niego oko, on się uczy i wyciągnie wnioski, a Pique.. no właśnie. Masche dla mnie nasza jedyna dobra podpora w obronie, jemu należy się według mnie ZM, nie mam mu nic do zarzucenia.
Alba - nieźle grał ale głownie gratulacje za bramkę, on rzadko strzela ale jak strzela to arcyważne gole, poszedł jak pocisk dobry występ, Adriano - przyzwoicie ale też nie ma co wymagać, grał ostatnio dosyć dawno.
Munir i Pedro niestety zawiedli, nic praktycznie nie wytworzyli, nie ma za co ich pochwalić. Messi no grał chyba według mnie z urazem, był kryty i przygaszony. Szkoda akcji w doliczonym czasie, zagrał zbyt egoistycznie, mimo wszystko zawiódł, Zarra siedzi mu w głowie.
Neymar- dla mnie nic mega nie zrobił, strzelił ale to i tak na wielkim farcie, wzorcowe wykończenie to to nie było.
Suarez - świetna zmiana, gra nabrała kształtu, w końcu pojawiły się jakieś akcje, jakieś okazje, świetne 2 asysty i sama gra, widać było po nim chęci i zaangażowanie. Świetny występ, dzięki niemu i Masche wygraliśmy - więcej takich ludzi.
O LE nie będe dużo mówił, dla mnie koleś jeszcze może po nowym roku wylecieć i to z hukiem, na razie murem za nim nie stoję i nie stałem nigdy.. Fatalne wybory 11 stek, ponoć nie zna się na taktyce, na dodatek w wypowiedziach też niezłe fanaberie zmyśla. Kredyt zaufania się kończy a Cules się niecierpliwią.
0
Jeżeli Messi ma kontuzje (tfu, tfu! i odpukać w niemalowane) to jesteśmy umoczeni na całej linii...
bez niego gra ofensywna naszej drużyny jest po prostu żenująco słaba.
Jutro napiszę coś więcej ale na razie tylko to, że Masche dla mnie ZM, wiem Luis nam tyłek uratował ale Jefecito to była nasza jedyna podpora.
3
Na to aż boli patrzeć, cóż naszym obowiązkiem jako kibica jest do końca wierzyć...tak wiem, trudne.
Kiedyś miażdżyliśmy całą Europę, dzisiaj przewyższa nas Almeria i z bólem serca trzeba przyznać, że wygrywają zasłużenie...
2
Gratulacje z okazji komentarza nr. 10000 - co za liczba! ;) Pracowałeś na ten jubileusz przez tyle lat. Nie poddawaj się, walcz z marginesem tak jak robiłeś to dotychczas i po prostu bądź sobą ;) Jeszcze raz gratki ;)
2
Aff... ;) Według mojej skromnej osoby prawda odnośnie pozycji Suareza leży pośrodku.
Absolutnie nie gra jako typowy prawo-skrzydłowy, ale od typowego killera ze szpicy też mu daleko - on jest kimś pomiędzy.
Znasz moje zdanie z naszego forum więc wiesz, że nie do końca jestem przekonany co do miejsca Luisito.
Po prostu następuje wymienność pozycji, np. w końcówce meczu Messi bardziej pokazywał się na prawym skrzydle a Luis czaił się na środku ale za to w pierwszych 45 minutach często bywał nisko przy prawej stronie.
Cała sprawa wyklaruje się w następnych meczach, wtedy dowiemy się więcej. Z resztą czemu to nie może być element zaskoczenia? Powierzam to w ręce Lucho ;)
18
Wiem, że to niby takie spekulacje ale dla mnie to jest materiał na kapitana. Ma to coś z Puyola, takie odnoszę wrażenie ;)
Asysta do Messiego była piękna, nie poddał się, wyskoczył i wygrał ten pojedynek - zachował się jak ktoś kto bardzo chce przebić się do 11stki. Dla mnie zasługuje, zagrał poprawnie a pokazał charakter.
Szczerze, to dla mnie ta asysta właśnie dzięki tej walce jest piękniejsza niż jakby minął 3 graczy i podał piętą, pokazał chęć walki i aspiracje do pierwszego składu.
Poza tym Marc to Cule z krwi i kości - pokazuje to w wywiadach i w sposób jak przeżywa mecze, takich ludzi nam trzeba.
1
Właściwie to trudno się nie zgodzić z tymi przemyśleniami, na początku każdy mówił "skład kompletny" ale w obliczu bana i słabej formy dawnych gwiazd (Iniesta, Pique) nie jest kolorowo.
Z tego wszystkiego najbardziej mnie martwi Rakitić, normalnie czasami mam wrażenie jak by to był "Roberto vol.2" - tylko jedna asysta z Elche, jakichś podań prostopadłych też brak - jedyne co dobre, że nie boi się strzelić z dystansu. Daję mu czas ale na razie w kreacji szczęka nie opada, a on raczej kisi się na prawej stronie.
Co do Vermy to to jest geniusz Zubiego : ostatnie informacje mówią, że może nie zagra w ogóle w tym sezonie, co oznacza że będzie gotowy na następny a w obliczu bana to tak jakby przyszedł do nas nowy zawodnik ;)
2
W tak krótkim wpisie zawarłeś wszystko co ja chciałem napisać ;) To takie wymowne, że nie trzeba się nad tym rozpisywać ;)
1
Nie, ale jak śrubował rekord to się go stawiało właśnie po to w dużej mierze by ten rekord sobie kręcił, teraz to już przeszłość.
Wtedy mu towarzyszyła może większa motywacja, chęci każde czyste konto...lecz teraz mógłby, nie musi dostać szansę MAtS, wydaje mi się w lepszej dyspozycji od Bravo, czemu według Ciebie nie może zagrać jednego (bądź więcej) ligowego meczu?
Nie ma jakiegoś przykazania - Liga - Bravo, LM - Ter Stegen. Trener zdecyduje.
34
Według mnie zasłużył by stanąć w bramce w meczu z Almerią, zagrał świetne zawody - wybronił kilka groźnych strzałów, dokładnie podawał (prawą, lewą..)
Bravo już nie śrubuje rekordu a MAtS wydaje mi się w formie, czemu nie dać mu szansę w meczu ligowym? Wczoraj na prawdę się dobrze spisał.
1
No masz racje ale Alba u mnie poleciał z samego zachowania, po prostu grał nieodpowiedzialnie - mógł osłabić drużynę w głupi sposób w bardzo niekorzystnym momencie. W sumie nie zagrał źle, dużo biegał, był widoczny, robił dobry pressing ale zaliczył głupią żółtą kartkę i nie wiele brakowało żeby wyleciał. Faulował od tyłu a walczył z sędzią jakby był w amoku, tak samo się darł na liniowym jak autu nie przyznał...no dla mnie średni występ.
3
A wiesz Donie co mnie boli, że jak słowo daje wszyscy są przeciwko niemu... nie znalazł się w 11 miesiąca ligi (w kanadyjce chyba lepszy od CR) asysty, gole...potem do Ameryki Płd też się nie załapał, bo przecież mega crack : Vela jest lepszy.
Nie chcę "płakać" ale jest tworzona tak propaganda "nie" Messiemu, czasami tak jak te braki nominacji są po prostu śmieszne bo gołym okiem widać kto niesie tą Bluagrane a tu zostaje tak pominięty...dzisiaj Leo pokazał co potrafi, świetny mecz w jego wykonaniu. Myślę, że choć na chwilę zamknął twarze jego przeciwnikom.
3
Należy się chłopakom pochwała za ten mecz, mogło być lepiej ale są 3 punkty i to przy zaciętym meczu.
Wreszcie pozytywnie zaskoczył Buquets - na początku był niemrawy ale z czasem się rozkręcał i czasem mi przypominał się Busi z tych jego lepszych meczów, spryt, zastawienie, technika, kiwka - na pewno zasłużył na pochwałę.
Bartra - pokazał weteranom co to walka, Puyol byłby dumny, założę się że taki Xavi nawet by nie spróbował wyskoczyć do tej piłki ale Marc to młodzieńcza mentalność, chęć gry - zaskarbił sobie tą akcją moje serce, na prawdę to strasznie sobie cenię u piłkarzy.
Rakitić - nawet nawet, też dużo bywał na prawej stronie ale ten strzał groźny, parę ciekawych zagrań. Może wraca do formy? Oby bo nasza pomoc strasznie kuleje.
Messi - na swoim poziomie - myślę, że te słowa wystarczą, wszyscy w niego biją z każdej strony, brak nominowania do LFP, do gracza AM. Płd, do 11 stki miesiąca La Liga...ale on im dalej pokazuje że jak chce to potrafi każdego przyćmić.
Suarez, szkoda setki, Neymar - przeciętnie, Alba i Alves - słabo.
Podobała mi się jeszcze zmiana Rafy, jak on gra pomoc wydaje się bardziej "żywa".
A ...i bym zapomniał o cichym bohaterze : Ter Stegen - w pewnym momencie bronił aż miło może nie być pod ostrzałem całe 90 min ale w pierwszej połowie co miał wybronić - wybronił.
2
Munir mierzy chyba wyżej niż czwarte miejsce w tabeli :D...w sumie to my też teraz jesteśmy czwarci.
Według mnie Wenger to potrafi zrobić gwiazdę z młokosa więc czemu nie ;)
1
Masz trochę racji i trochę nie masz :P W sensie ogólnie jestem zdania, że zarówno Barca i Manchester United mają za sobą gruntowną rewolucję i to nie jest 'pstryk' i już mamy iść jak maszyna - to nie tak działa - dajmy trochę czasu i LVG i Lucho.
A tak weź na chłopski rozum - wolisz zwykłego randomowego (nauczyłem się od Ciebie :P) trenera z Celty czy np. szkoleniowca który wygrał LM, ligi krajowe...odpowiedź jest oczywista ;)
Chodzi mi to, że jakby nam nie poszło z tym lepszym trenerem to szukałbym winy gdzieś indziej a te słaby trener zawsze dostanie po głowie - takie życie ;)
2
To nie jest tak, że zwalniam Lucho po trzech porażkach ale dla mnie to po prostu cienki trener i mówiłem to już w lipcu...
Co on osiągnął w Europejskim futbolu? Nic. Z Romą kompletnie sobie nie poradził, a Celta to tylko Celta...
Nasz zarząd sobie szuka "nowego Pepa" i zatrudnia samych nieopierzonych trenerów - Tito (asystent) Tata (tylko liga argentyńska) i Lucho (jeszcze nic nie wygrał jako trener).
Czemu Barca nie zatrudni trenera z uznaną marką/nazwiskiem typu Carlo Ancelotti? A no bo się boją, jak sezon kiepski to będzie na trenera (ten lepszy trener by sobie na to nie pozwolił) a oni dalej się utrzymają przy stołkach - po prostu cwane lisy.
9
Nie wiem czemu najeżdżacie na Pedro on akurat zrobił dobrą zmianę, śmiem nawet stwierdzić, że powinien zagrać od początku kosztem Suareza którego 4 miesiące przerwy się dają we znaki...
Motał się, pełno strat, wiecznie jak schodził na lewą nogę to albo tracił, albo mu wybijali, sami komentatorzy mówili, że jemu piłka "przeszkadza" oczywiście nie mam do niego pretensji bo to dopiero początki, będzie lepiej ale mimo wszystko Pedro powinien był zagrać od początku.
Najgorsi byli Alves, Busquets i Rakitić (już można wymagać od niego jakiejś asysty albo prostopadłej piłki...).
1
Dobra, ja sam chce to przeanalizować, bo jestem ciekaw co o tym sądzisz, ja mogę też się mylić. Na razie jednak nie będzie jeszcze meczu, może jutro już będzie mecz wstawiony.
0
Błędy Alvesa dzisiaj notowałem uważnie i sporo ich naliczyłem, jak co to ja krytykuje nie hejtuję i tylko chce udowodnić moją tezę. To jest, 8,22,24,35,37,40,44,52,63,76,78,90 minuty - tyle się tego nazbierało, jak już będzie na yt pełen mecz to pogadamy o tych błędach.
1
Geniuszu, chyba nie zajarzyłeś kontekstu, ja nie mówię czy biega z podpaską czy plastrem - chodzi mi o to, że jak ma uraz to powinien zejść z boiska.
Pewno nie pamiętasz ale Puyol w meczu z Milanem miał rozciętą głowę i też krwawił i też zmieniał koszulkę ale przynajmniej zszedł z placu gry i coś mu medycy pomagali.
Dziękuje, że mnie doceniłeś z tym geniuszem.
6
Busquets mnie rozbraja z tą chusteczką, jak krwawi to można Masche przesunąć na DM, a Bartre wpuścić, a nie ma coś z zębem i wiecznie z tym biega..
Skuteczność to największa bolączka w tym sezonie.
4
"Patrzę na formę" - no nie sądze...
18
Żeby to chociaż śmieszne było... wszystkie te pranki są dla mnie słabe, zarówno Wardęgi czy kogo innego.
Ten świat nieuchronnie zmierza ku zagładzie przez te wszystkie fb, twittery, instagramy, aski, selfie i inne bzdety.
Ten koleś tylko robi szkodę, ostatniej dziewczynie zniszczył telefon, nie wiem co ludzi w tym kręci.
4
Busquets szybki i dobrze grający w powietrzu, nie no czego ja się tu jeszcze nie dowiem ;)
1
To ma swoje i dobre i złe strony więc na początku wymienię pozytywy, bo takowe są :
Pozytywy : Przewaga w środku pola, spore wspomaganie obrony i na pewno spory procent posiadania piłki.
Negatywy : słabe kreowanie akcji, atak odcięty od podań ofensywnych pomocników, 2 DM'y mogą sobie "wchodzić w paradę" - co nie jest dobre.
Wniosek : Jak słyszę takie rozwiązanie to mam przed oczami mecz z RSSS gdzie zagrał Busi i Song, mecz przegraliśmy 3:1 a nasi defensywni pomocnicy byli tragiczni, później Martino tego nie próbował.
Sam pomysł może nie jest zły ale nasza pomoc jest po prostu zbyt słaba by mieli grać w niej 2/3 defensywni usposobieni piłkarze. Nasz środek pola leży, podawać musi Messi, Rakitić, Iniesta - nic nie pokazują.
Dać dwóch DM'ów i np. Rakiticia (prawie, że trzeci DM...) będzie wyglądać jakbyśmy mieli 2 linie obrony i znowu Messi będzie się brał za rozgrywanie...
Poza tym nie podoba mi się to, że gazety wymyślają taktykę, w zeszłym sezonie też "pomagały" Tacie..
2
Pozbyłbym się Pique nawet za te 30 mln bez zastanowienia (chociaż biorąc pod uwagę ile Chelsea wzięło za Luiza to można być wymagać więcej...)
Podobny przypadek co Pedro, od 3 lat nie potrafi odnaleźć swojej najwyższej dyspozycji, jest niepewny i na 3 mecze zagra 1 bardzo dobry, to za mało jak na taki klub jak Barca.
Jednakże prostuje, że w związku z sankcją pozbycie się Pique (nawet tak słabego) może okazać się samobójstwem.
Gdybyśmy nie mieli zakazu transferowego....
Jest teraz na pęczki młodych, utalentowanych o dobrych warunkach fizycznych defensorów, których by można kupić za pieniądze ze sprzedaży Pique a poziomem by go przewyższali.
5
Pozdrawiam serdecznie tych którzy mówią "Nie" Laporcie jak MarioVeB - zupełnie bez powodu.
Laporta wyniósł ten klub na wyżyny, to że niby śledził Pique to bzdety..wyniki i trofea były? Były - wtedy Barca przeżywała apogeum swojej świetlności. Rządzić rządził dobrze. Długi? Sam musiał sporo naprawiać po poprzednikach...
Na pewno niczego nie spartolił tak jak Rosell, za Laporty nie było źle - było znakomicie, a Sandro zrobił jedno wielkie bagno i syf - z czego próbuje nas wyciągnąć Bartomeu ale oni są po jednych pieniądzach.
4
Na szczęście jest u nas, przyznam że chyba brakowało nam takiego napastnika. Niby recydywista i wariat ale kogoś takiego nam było trzeba.
Ja jak czasem jadam łapczywie to mówią mi, że rzuciłem się jakbym ostatnio przed wojną jadł, tak samo widać w Lusito te zaangażowanie i głód gry i można powiedzieć to samo ;P
Drużyna jest wspierana przez charakter trenera, piłkarzy (Simeone) a nam taki Suarez może dać ten pazur i spryt - jakże ważne wartości w dzisiejszym futbolu.
8
Ja już tylko marzę by to się wszystko skończyło...by w końcu ucichło "Neymargate" by Messi wyjaśnił te podatki, żeby Barca w końcu była "czysta".
Za dużo tego wszystkiego, Barca nigdy nie była tyle razy w sądzie w tak małym odstępie czasu.
To źle wpływa na nasz wizerunek, niech to się wszystko wyjaśni, jeszcze odwołanie do TAS ze sankcją ...zapomniałem, się porobiło....