32

To co zagrał Masche dzisiaj to była poezja, cud, miód i orzeszki. Prawdziwy defensywny pomocnik, piękne, czyściutkie odbiory + genialne crossy i rozgrywanie w pomocy. Perfekcyjny łącznik obrony z atakiem - facet się tyle lat na tym stoperze marnował a Busi to na razie mu do pięt nie dorasta - ani w odbiorach, ani w kreacji... Jefecito grał jak profesor.

Świetny mecz Iniesty, dawno tak nie zagrał, piękne podania, balans ciałem i dryblingi. Szkoda tej jednej akcji w której ośmieszył Ajax - czysty przerost formy nad treścią, bo nieco przedobrzył ale dla mnie fenomenalny mecz Don Andresa.
Messi świetnie jak zawsze, Neymar też razem z Leo pięknie rozmontowywał Ajax, świetna współpraca.
Dobry wynik meczu, zarówno pograły jak i odpoczęły nasze 3 najważniejsze ogniwa : Messi, Neymar i Iniesta no i pograła młodzież (Munir, Sandro) nawet Rafinha dostał pare minut - ogólnie same pozytywy.
Ale jak Masche nie zagra z Realem na DM'ie to nie wiem gdzie sztab będzie miał oczy...

1

No ja rozumiem, nie przeczę ale po prostu się odniosłem do twojego pierwszego wpisu. Właściwie jak teraz rozwinąłeś swoją myśl to trudno się nie zgodzić.Umówmy się, że ta kontuzja piszczela z Al Sadd (jak dobrze kojarzę, KMŚ 2011) była punktem zwrotnym w jego karierze, pamiętam że strzelił ważnego gola na 3:2 z Sevillą a przegrywaliśmy 2:0, 2 gole strzelił Cesc chyba a David strzelił w doliczonym czasie.

2

Są kłamstwa i statystyki, jeżeli twoją jedyną bronią są liczby to daleko nie zajdziesz.
Bardzo umiejętnie umiesz się bronić, tylko by wyszło na twoją korzyść. Nie chce cię prowokować czy cokolwiek ale jeżeli ty uważasz że Villa grał lepiej po niż przed kontuzją to nie mam pytań - albo meczów nie oglądałeś albo nie wiem...to jest tak oczywiste.
Jedynie co zrobił Villa po kontuzji to gol na 3:0 w remontadzie, masz jakieś skrajne poglądy. Nie chce zaczynać o Alvesie ale masz jakąś dziwną przypadłość. Mówisz, że bronisz przed hejtami a jakoś statystyk Pedro nie ujawniasz, a jest równie hejtowany a może jeszcze bardziej niż Alves.
Statystyki to nie wszystko i proszę nie wyzywaj mnie, bo ja ani razu teraz cie nie oprzezywałem. Patrz szerzej niż tylko suche liczby.

3

Dobrze im powiedział, na prawdę ci dziennikarze to już taki głupie pytania zadają, że to jest nie do pomyślenia.
Nie wiem jakiej oni odpowiedzi oczekiwali, przecież trenera musi obowiązywać dyskrecja i ma powiedzieć wszem i wobec kto zagra w Klasyku?!
Na miejsce Lucho powiedziałbym to samo, przecież takie pytania to zakrawają o kpinę.

1

No wiem ale na prawdę tak się o mówiło o nim w charakterze naszego lewego obrońcy. Nie zmyślam x) http://www.fcbarca.com/42225-dlaczego-bale-na-lewa-obrone.html - tu masz nawet artykuł, że był brany pod uwagę.

2

Skrzydłowy...a jeszcze 2/3 lata temu to był naszym priorytetem na LO. Ostatecznie kupiliśmy Albę ale Bale to miał być za Abidala - dziś nie do pomyślenia ;)

1

Teoretycznie nie powinniśmy się cieszyć z cudzego nieszczęścia ale brak Bale'a to na pewno sporo osłabienie Realu co jest dla nas z korzyścią ;)
Chociaż musimy patrzeć na siebie, jak znowu zobaczę Alves - Masche - Mathieu - Alba na obronie w GD to mnie coś trafi. 3/4 obrońców to mniej/więcej 1.70, bramki z rożnych bardzo prawdopodobne...
Mimo wszystko to i może szkoda tej kontuzji Bale'a bo fajnie jest oglądać Klasyk w komplecie wszystkich gwiazd.

8

Na szczęście mamy Pedrito, który wczoraj walczył i biegał za trzech. Nikt nie okazywał takiego zaangażowania.

0

Mecz tak na prawdę sie zaczął w drugiej połowie, świetna zmiana Iniesty, Messi jak zawsze, dobry Xavi i skuteczny Neymar.
Jedyni na minus to rozkojarzony Pique i jak zwykle monotematyczny Alves którego repertuar zagrań zakrawa o ból głowy. No jeszcze Pedro też mijał się z celem.
Generalnie krew mnie zalewa jak Montoya grzeje ławę kosztem tak słabego Alvesa.

6

Najlepszy atak to zadebiutuje u nich w sobotę ;) Ale oczywiście bezsprzecznie obie linie ofensywne są najlepsze w Europie, Gran Derbi to właśnie dlatego takie świetne widowisko ;)

2

Widocznie wydarzyło się coś o czym nie wiedzieliśmy - mianowicie, biedaczek Valdes, bez klubu dostał kosza od LFC więc nasza Barca postanowiła go 'przytulić' - ot cała historia powrotu Victora - to nasz zaufany człowiek ;)

1

Myślę, że taki mecz z Eibar byłby idealny właśnie dla Ter Stegena czy Montoyi - szkoda, że najprawdopodobniej nie zagrają.
Martin kiedy ma grać jak nie z takim przeciwnikiem, a Bravo rozumiem że śrubuje rekord ale Stegen to młody bramkarz, nasza przyszłość a gra tyle co kot napłakał.
Nie narzekam bo Lucho może zaskoczyć ale generalnie to dobry przeciwnik dla zmienników, a Once De Gala szanować na El Clasico dlatego jestem zdania by dzisiaj też nie eksploatować Neymara, może wejść w końcówce ale lepiej by odpoczął.

2

Bardzo słusznie ;D Nie ma to jak robić prelekcje o szacunku, a samym sobą prowokować i szerzyć napinki ;) ;)
"Jeżeli ktoś chce zmienić świat to powinien w pierwszej kolejności zacząć od siebie" . Prawidłowo czynisz, jeżeli komuś się zwraca uwagę to samemu trzeba być w miarę poprawnym.

21

Transfer Douglasa od początku wydaje mi się grubym przekrętem, no ale zobaczymy...

1

Ja zawsze szanuję Twoje zdanie i masz rację ale chodzi mi to, że Oman a Real to tak jak Krupnik a Jack Daniels - kolosalna różnica jakości.
Prawda, że trenuje ale nawet na tym pierwszym sparingu Urusów widać było gołym okiem, że brakuje mu rytmu meczowego i to nie to samo jakby grał co mecz. Brak możliwości grania meczy dla napastnik jest jakby go wpuścić za kraty.
Ja chciałbym go od pierwszej minuty na GD ale weźmy pod uwagę, że on nigdy nie zagrał na meczu obok Iniesty, Leo czy Busiego (treningi to co innego). Może nastąpić brak komunikacji podczas takiego arcyważnego meczu jak El Clasico. Ale szanuję Twoje poglądy ;)

2

Ten kto myśli, że zagra w klasyku od początku według mnie się rozczaruje (nie, nie wróżbita Maciej) bo sparingi z Barcą B i Urugwajem to za mało.
Według mnie może wejdzie w 60 minucie ale po prostu nie chce mi się wierzyć, że po 2 miesięcznym banie wejdzie od 1 minuty na Real...
Poza tym ten Oman czy inne repry to słabe zespoły i to nie zmienia faktu, że według mnie nie jest przygotowany.
Jeżeli jednak się będe mylił to przyznam się do błędu.

8

Nasza pomoc prezentuje się o wiele lepiej jeżeli chodzi o defensywę, jest sporo odbiorów, walki w środku pola coś gramy w powietrzu - Busi 189, Ivan - 184 chociaż gra głową Sergio to zakrawa o...ale pod tym względem jest lepiej.
Całkiem nieźle działa pressing - milo widzieć jak nawet Iniesta coś próbuje.

Problem leży w kreatywności to prawdziwy koszmar,nawet nie o to, że nie strzelają ale nie ma dobrych piłek....
Rakitić to nie Cesc i Ivana można chwalić za strzały i za grę w obronie natomiast ani razu nie posłał takich podań jak robi to choćby teraz Cesc w Chelsea. Iniesta jest kompletnie bez formy, cień piłkarza tego co kiedyś.
Busi też nieraz gra jakby śniadania nie zjadł (nigdy nie ogarnąłem tego piłkarza do końca, raz uważam go za najlepszego DM'a świata a jednocześnie twierdze, że na trudniejszych graczy jest za miękki).
Środek pola leży, Messi musi schodzić niżej by drużyna coś grała, to nie świadczy dobrze. Nie ma prostopadłych podań = nie ma akcji w ofensywie a to się = Messi nas ratuje i gra na Mediapunta. Oby Rafinha się odnalazł i Iniesta złapał formę.

1

Neymar też mnie w tym elemencie nie przekonuje. Poza tym to powinien robić prawdziwy weteran, a umówmy sie, że 22 latek może nie podołać...Akurat Messi i Neymar obaj jedenastki im czasem nie wychodzą. Co jak co ale Ronaldo to te karne wykonuje prawie, że perfekcyjnie chociaż go nie lubię to trzeba mu to oddać.

4

Ja bym zmienił egzekutora jedenastek. Oczywiście to nie o to chodzi, że nie wykorzystał karnego w jakimś sparingu z Brazylią czy mało ważnym ligowym meczu ale Leo akurat w tym elemencie często bywał/jest niepewny...
W zeszłym sezonie radził sobie z tym dobrze, w GD 2/2, z City - wydawało się, że zaczyna mu to wychodzić, a teraz..
Według mnie to siedzi w głowie nie w umiejętnościach - po prostu nerwy, trzeba jakiegoś speca. Pamiętam że Pique fajnie strzelał (kiedyś z MU chyba strzelił), może Iniesta/Ivan albo Luis? Trzeba według mnie zmiany.
Leo jest zabójczo skuteczny ale akurat 11stki to u niego w kratkę...Trzeba znaleźć w drużynie jakiegoś pewniaka co przyłoży pod poprzeczkę albo precyzyjnie w róg i zrobi to bez strachu na pełnym gazie.

1

Messi nie strzela karnego...drugi raz z rzędu.

1

Dzięki, skandynawskie nazwiska są ciężkie do zapamiętania.

1

To złoty chłopak, można powiedzieć że największy talent Europy, no może jeszcze teraz na równi z tym młodym Norwegiem (nie pamiętam nazwiska) - biły się o niego wszystkie topowe kluby, to już o czymś świadczy.
Niby porównania z Messim są męczące ale Alen nie wątpliwie ma coś z Messiego, ten styl poruszania, podania, kiwki no życzę mu by doścignął swego mentora.
Lepiej niech pobędzie jeszcze ten sezon cały w Barcy B, nieco się przyzwyczaji, pozna model klubu, styl gry a w związku z sankcją może być w przyszłym sezonie włączony do pierwszego zespołu, już w pre - sezonie pokazał, że potrafi ;)
Najprawdopodobniej odejdzie Xavi, więc według mnie to on będzie tym, który jakoś go "zastąpi" choć wiemy, że to nie będzie to samo ale Alen to prawdziwy diament i ja wiąże z nim wielkie nadzieje ;)

1

" Moja stara nie dość, że człeka nie kocha, to na dodatek paszczur jest za blancos," Hahaha, w takiej sytuacji ino rozwód, jakże ty wielki cule z big cojones może mieszkać pod jednym dachem z sympatyczką blancos (CR7 również zapewne).
Załamka totalna, współczucia, brak miłości, derby na chacie und wieczne zadymy podczas meczorów El Clasico...Trzym się ;)

1

Jak to mówią, lepiej nie mieszać sportu w politykę i nawzajem...Szkoda, że jest się wyzywanym za własną opinię, cóż tacy "kibice" i nic nie poradzimy.

1

Błagam Cię, przestań bronić Rosella, koleś został u mnie skreślony na samym starcie za to co zrobił Johanowi, prawdziwej legendzie tego klubu...
Spłacanie długów...i co jeszcze? A no uciekł z tonącego okrętu, nastrzelali mu na posiadłość, były pogróżki to podwinął ogon i tyle go widzieli a Neymargate się ciągnie jak smród po gaciach, serio mnie dziwi że są tu osoby, które jeszcze go bronią...

3

Cała ta sprawa z Neymarem to jeden wielki syf...gracz z niego przedni ale wizerunek klubu na tym strasznie ucierpiał.
Rosell uciekł ale problemy za tym idące już nie, doszło do tego że chyba nigdy się nie dowiemy ile kosztował...panienki dla ojca, sprowadzanie bliskich i wiele innych - niezłe szambo.
Sprawa pełna absurdów i wiecznych pytań, cieszę się że Neymar jest z nami ale to strasznie zepsuło nas w oczach innych. To tylko pokazuje jakim "świetnym" prezydentem był Rosell.

3

Ale wczuj się w niego. Twierdzisz, że etap Barca należy zamknąć, Arsenal Cię nie chce, masz na stole ofertę Chelsea - realne szanse na tytuły, dobra płaca.
I co robisz? Mówisz "Nie, bo jestem lojalny dla The Gunners"? Koleś był w na prawdę cieżkiej sytuacji, poza tym inaczej jakby przeszedł bezpośrednio z Arsenalu do Chelsea ale wiem do czego zmierzasz i sam nie popieram tego typu 'lojalności'.

9

I znowu się zaczyna..."zdrajca!", "judasz!" eh... Dlaczego go tak wyzywacie? Czy przeszedł do Espanyolu czy Realu? Nie.
Ja się mu wcale nie dziwię, jak grał w pomocy to grał fantastycznie ale przez to, że upychano go na "9" czy rzucano nim byle gdzie tylko po to by zagrał kwartet : Busi, Xavi, Iniesta i Cesc - i tak potem to wyglądało.
Na jego miejscu postąpiłbym identycznie, szacunek do barw ma ale sami ludzie w Barcy nie potrafili wykorzystać jego potencjału to nie jego wina.
Ja nie jestem do końca usatysfakcjonowany z wymiany Cesc- Rakitić, Ivan lepiej gra w destrukcji i defensywie niż czaruje prostopadłymi podaniami jak Cesc. Obaj mają swoje atuty ale kreatywność naszej pomocy bez Fabsa bije głową w mur.

2

Wiem, dlatego spodziewaj się nawałnicy pytań, niestety nie w porę Cię ostrzegłem ;) On tylko czeka na takie komentarze, bez kitu ;P

1

Alba...Bartra...Alves - nie wywołuj wilka z lasu - if you know what i mean :P Jego ulubiony temat - finał CdR :P

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?