3

"Messi natomiast to lider drużyny w czystych, piłkarskich aspektach. Nie musi drzeć się, motywować, zabierać głosu"
No widzisz, ja mam inne oczekiwania względem kapitana. To nie jest zwykły element w drużynie - to osoba, która musi budzić szacunek i "trzymać wszystkich krótko". Dlatego też pod nieobecność Carlesa opaskę otrzymywał Xavi, czyli są do tego nominowani piłkarze z wielkim doświadczeniem i właściwie "weterani" w swoich klubach, a nie za przeproszeniem młody szczyl tylko dla tego, że jest gwiazdą i strzela bramki (to nie odnosi się do Messiego).
Kapitan = lider i tak powinno być.
Żeby pełnić tę funkcje po prostu trzeba mieć charakter i być swego rodzaju opiekunem młodszych graczy czy to robi Messi? Polemizowałbym.
Każdy na przemowach był skupiony i wsłuchany w słowa trenera, a Leo odizolowywał się od grupy, czy to zachowanie godne kapitana? Na pewno nie. Cóż ja mam inne poglądy, Messi nie poczuł według mnie żadnej większej odpowiedzialności, a jego zaangażowanie? Raczysz żartować...całe mecze spacery i jeden błysk, i od razu bohater - zawodził od meczu z Belgią, taka prawda.

6

Wzór jako piłkarz i jako kapitan, jak się patrzyło jak Barcę prowadził Puyi a jak Messi Argentynę to mi się śmiać chciało.
Ciągle przed oczami mam tą akcję z zapalniczką w Gran Derbi gdy Pique już miał ją w rękach i chciał się poskarżyć sędziemu, że w niego rzucili Carles wyjął mu ją z ręki wyrzucił za bandy i jeszcze ochrzanił Gerarda... a taki Messi na przedmowach drużynowych zamiast motywować chowa się po kątach.
Teraz kapitanem powinien być Mascherano.
O Puyole napisane zostało już wszystko i pozostaje mu podziękować za te wszystkie lata i życzyć powodzenia w kolejnym etapie jego życia.

0

Załóżmy, że kupujemy tego Vertonghena więc - Pique i Janek - to 2 obrońcy, a boki ultraofensywne -Alba i Cuadrado - 2 skrzydłowi. Kogo miałeś na myśli z tym pomocnikiem? Blinda? W takim razie zgoda.

2

Barcelona have set their sights on Tottenham's Belgium international centre-back Jan Vertonghen. (Source: talkSPORT)
Według mnie to dobry kierunek :) zakupić Janka i Caudrado - marzenie...

0

Ja też wiem, że on jest Cule, kiedyś miał zdjęcie z koszulką Messiego i Neymara. Problem w tym, że Bayern daje Fiorentinie więcej kasy.
Manu też może dać tyle ile będzie trzeba, a u nas z kasą cieńko tym bardziej, że jeszcze stoperzy czekają.
Oczywiście on chce do nas ale my z tych trzech klubów dajemy ponoć najmniej,a Fiorentine nie obchodzi gdzie on chce iść tylko by najwięcej pieniędzy zgarnąć. Zobaczymy, ja go przywitam u nas otwartymi rękoma, wiem że to nie PO ale i tak wolę jego niż Alvesa.

1

Co do prawego obrońcy to w piątek jest "deadline" w sprawie Cuadrado, lecz obawiam się, że wygra z nami Bayern...z resztą będzie zaraz 'poranny przegląd prasy" to tam właśnie piszą.
Lecz masz rację : 2 ŚO i PO potrzebne na gwałt od zaraz!
Jak zatrzymamy Alvesa to nie liczę na nic w przyszłym sezonie, jest tak przeraźliwie beznadziejnym obrońcą, że ja się nie dziwie, że nikt go nie chce kupić.

0

Może i racja? Nie wiem, w życiu go nie widziałem i trudno mi go ocenić. Z jednej strony to nasz scauting leży, na przestrzeni lat przewinęło się tylu dobrych piłkarzy i skończyło się na obserwowaniu.
Chociaż Halilovicia sprowadzili i za to im cześć i chwała :)
Jestem za tym by inwestować w młodzież ale ku temu najlepszym kierunkiem jest Eredivisie -> tam zaczynał Vertonghen i wielu innych...filozofia choćby Ajaxu czy innych holenderskich klubów jest podobna do Barcy i automatycznie mają łatwiej w aklimatyzacji.
Chociaż Ameryka Południowa jest obfita w te piłkarskie perełki więc ja bym spróbował.
Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana i jak w przyszłości usłyszymy o tym Caio jako jednym z najlepszych defensorów globu to będziemy sobie pluć w brodę :) A co racja to racja, że teraz w rezerwach bardzo sie przyda bo ostatnio krucho tam z obroną - same wyprzedaże.

8

Barcelona head scout Albert Valentin attended several games of Sao Paulo this week, possibly to watch centre back Rodrigo Caio (20) [weloba]
Dobrze wiedzieć, że działa u nas coś takiego jak scauting...

0

Właśnie, nie chodzi nawet o to, że nie jest obrońcą ale mało kto chce oglądać kolejny sezon bezsensownych wrzutek w trybuny.
ŚO i PO, i można z optymizmem patrzeć w przyszłość :)

0

Heh, on chce do Barcy i to jest prawie pewne. Problem w tym, że Manu i Bayern mogą wyłożyć te 42 mln, a Barca może poskąpić i lipa.
On jest Cule kiedyś miał bodajże zdjęcia z koszulkami Messiego i Neymara, o to, że chce do nas bym się nie martwił. Pytanie czy damy tyle kasy? Oby.
Jego i Vertonghena i nic mi więcej nie potrzeba :)

1

Wiesz, ja chciałbym go u nas nawet na obronie. Ten chłopak napędza akcję za trzech! Jest idealny do ustawienia 3-5-2 ale takiego zawodnika dobrze jest mieć a potem kombinować gdzie go dać :D
Uwierz mi, że i na prawą obronę się nada, byle by nadążał za kontrami, a akurat szybkości mu nie można odmówić.
Obawiam się jednak, że trafi do MU... Szkoda bo akurat pasuje mi do Barcy jak mało który piłkarz na świecie.

5

OT : Barcelona are preparing a bid of 30-35M for Fiorentina right wing player Juan Cuadrado (26). The Italian club ask 42M. [esport3] - > Ciekawie się robi :)

1

Ale ty masz chyba jakiś problem, serio? :D Ja tylko napisałem, że ktoś z tej grupki bardzo by mnie ucieszył, czy coś w tym złego?
Ja tylko wyraziłem moją opinię a ty na mnie najeżdżasz, ogarnij się chyba, że już za późno.
Jak masz napięcie to idź się wyżyj tylko nie na forum.

0

Gdzieś czytałem nawet, że ponoć PSG szuka zastępcy Marquinhosa więc nie wszystko stracone.

1

Takie Chelsea na pewno wyciągnie Mirande za te 25 mln...eh, jak Barca kupi w końcu jakiegoś klasowego stopera (nie mam na myśli Blinda czy Mathieu) to ja chyba na kolanach do Częstochowy zajdę.
Ja nie mówię, że Suarez jest niepotrzebny ale czemu nie chcą kupić priorytetów na początku okienka tylko wszystko odkładają na później.
Vertonghen/Benatia/Marquinhos/Miranda -> ktoś z tej grupki bardzo by mnie ucieszył. Przecież ileż można czekać? Czekamy już 3 lata i tu Blind faworytem no to się można załamać...

2

Rozbroiło mnie jak ktoś w "sugestiach" nowej fcbarca.com napisał "odbanujcie Miki_Messi2001!!" haha ;D Oczywiście sugestia ta nie została wzięta na poważnie, a szkoda...

5

Pamiętacie jak sezon temu każdy śmiał się z Mikiego, że zamiast Bagnack pisze "Baniak", a jak dzisiaj oglądałem hiszpańską transmisję to komentator mówił właśnie dokładnie {Baniak} -> Miki i większość tej strony używała wersji fonetycznej ;D
I wszystko jasne.

3

Jest Halilović - można obejrzeć przyszłego najlepszego piłkarza na świecie, bardzo liczyłem na jego występ. Ten synek jest niesamowity.

0

No właśnie. Ale skąd wiesz czy Bartomeu nie postawił go przed faktem dokonanym? Tego się nie dowiemy.
Na razie ta logika Pereza im nie wyszła na złe. I dlaczego przeciwieństwo? Coraz bardziej nasze poglądy sie zbliżają. Co roku bitwa na gwiazdy : to Neymar - Bale, teraz Suarez - Falcao... my też stajemy się coraz bardziej komercyjni więc nie mów.

0

Za rok będzie sankcja :P Z resztą lepiej to mieć za sobą, a te 120 mln o których mówił Barto? Przypadek? Skoro budżet jednego to około 60mln. A przecież mówili, że w związku z rewolucją przesuną pieniądze z przyszłego okienka na to. Według mnie to słuszna decyzja.

0

Hm, np. Mourinho akceptował Kakę? Masz rację ale to właśnie na początku było mówione, że transfer Suareza to rekompensata za słaby sezon i chcieli zachować twarz przed kibicami. Choć ponoć Lucho chciał Luisa więc obie strony się dogadały.

0

A teraz fcbarca.com chórem !! - "Rojo to ŚO, tylko w reprze gra na LO" Wiem, że może grać na stoperze ale mi bardziej pasuje na lewą obronę, zgadzam się z Tobą.

0

Mówi się, że do PSG ale Manu też zainteresowane - tak słyszałem.

0

Kupić Cuadrado i sprzedać Alvesa - bez tego nie ma udanej rewolucji. Nawet jeśli mówicie, że to nie PO to nie wiem jakim trzeba być sadomasochistą żeby chcieć oglądać Alvesa kolejny sezon w Barcelonie.

0

http://www.soccerclips.net/videos/full-1st-half-barcelona-v-man-utd-sky-sport -> To jest pierwsza połowa, a po lewej jest druga ale nie wiem jak to będzie działać czy w ogóle będzie działać ale szukałem i ciężko ten mecz znaleźć także zobacz i jak nie odpali to sory :)

0

Spokojnie, czemu już tak spinacie? Jedna marna gazeta napisała te brednie typu : Blind i wy już to łykacie jak młode pelikany.
W zarządzie są bardziej kompetentni ludzie od was i na pewno wiedzą lepiej. Ja jestem wyluzowany - oni coś wymyślą.
Na ich miejscu walczyłbym do końca o Vertonghena ale to ich w tym głowa. Więcej zaufania i wiary. Do końca sierpnia jeszcze się wielu głupot nasłuchamy.

0

No właśnie, jeszcze ostatnio na to, że Mathieu ma do nas przyjść chciałeś się wieszać :D a teraz jak widać nawet rudy palacz dzięki swojej ambicji i chęci może nas do siebie przekonać ;)
Porządny obrońca obowiązkowo, boję się jednak iż Zubi może uważać Mathieu za kogoś takiego...

0

No to w taki razie #megaaarespect xD jakoś jak coś tłumaczyłem to nigdy nie ze stoperem, zawstydziłeś Kręcidłe i mnie chyba też.... :D

0

Miałeś lekki trening, na pewno nie zaszkodzi :) A nie chcę nic mówić ale Kręcidło napisał : "Zaraz przetłumaczę całe oświadczenie Jérémiego Mathieu, dajcie mi parę minut."
Zajęło mu to dokładnie 20 minut a ty to zrobiłeś w kilka minut #respect

1

Wiekopomna chwila na fcbarca.com najbardziej zagorzały wróg Mathieu zaakceptował jego przyjście do Barcy :) A tak serio to jak Adriano ma problemy z pikawą to serio się przyda i jak kupią jeszcze Vertonghena czy Rojo to będzie z niego poczciwy zmiennik. Cóż sprawiło, żeś się przełamał?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?