0

Nie, ja zrozumiałem :D maj englisz is perfektful. Chodziło mi o to, że myślałem iż chciałeś podważyć to, że niby zmyślam i żeby nie było to podałem też Kręcidło, który to tłumaczy no i ja z angielskiego całkiem niezły jestem więc nie ma problemu.
Ale dzięki, że miałeś chęci :)

0

Przepraszam, że zepsułem ci humor :) Ale Rudy ma łeb na karku, jak Barca nie chce klauzuli wpłacać to składa request. Trochę nam pomógł.

0

Z twittera barcastuff wkleiłem ale Krecidło też już tłumaczy to oświadczenie.

0

Valencia defender Jeremy Mathieu (31) has released a public statement asking his club to start transfer talks with Barcelona.
Złożył chyba request...
Valencia have a bid from an important club. This would be a step forward for me and a reward for all my hard work.I can join the biggest club in the world. I hope Valencia and the president understand my situation and start talking.I was told I could leave when there's a good bid. That bid has come. This is beneficial for all, I hope to leave in a good way."

0

Heh, ciężko stwierdzić. Messi na mundialu grał jakby był już po 40stce. Też zależy od zdrowia.
CR7 jest według mnie wybitnym piłkarzem ale ostatnio dzieje się z nim coś niedobrego, zaczęło coś się sypać pod koniec sezonu. Kiedyś gdzieś słyszałem, że po prostu Ronaldo tak na prawdę nigdy nie miał tak poważnych urazów. Oczywiście napatoczyły się jakieś urazy ale nigdy nie miał aż tak długiej przerwy od futbolu i jak teraz dostanie kontuzji to może on bardzo długo na nią cierpieć i może już nie wrócić do swojej najlepszej dyspozycji.
Nie życzę mu źle, bez niego klasyki nie będą takie same. Ale muszę przyznać iż obie te gwiazdy gasną, CR7 nie powinien w ogóle pojechać na mundial bo nie był wyleczony, a Messi gaśnie z każdym rokiem. Jak tak patrzę jak on kiedyś dryblował, a jak teraz nie potrafi minąć jednego zawodnika to się załamuję.
Messi wchodzi w teoretycznie najlepszy etap kariery piłkarskiej a z większym zaangażowaniem grają od niego dziadki typu Giggs czy Pirlo.
Obie te gwiazdy mogą grać do tego 36 roku życia, kto wie? Ale według mnie ktoś przejmie po nich pałeczkę : może to być Neymar, Hazard czy Halilović.

0

Absolutnie tak. Neymar to symulant i z tym się nie sprzeczam, może z tego wyrośnie?Oby.., do tych pierwszej klasy to zaliczyłbym jeszcze od nas Busiego ale dobry w tym jest również Robben.
Ja się zgadzam, że Leo może czasem się położy, postara się wymusić ale nigdy nie był aż takim nurkiem, wręcz powiedziałbym iż teraz prawie w ogóle nie symuluje. Każdy na początku bardziej symulował - CR7 w Manu, u nas teraz Neymar...i ten pierwszy mimo wszystko coraz rzadziej udaje, także to przychodzi z wiekiem.

0

"z tym ,że obydwaj padają w polu karnym jak panienki' że co?? Akurat CR7 to bez dwóch zdań symulant i nurek pierwszej klasy ale Messi w życiu nie potrafił tak aktorzyć.


-> Czy Messi tak aż tak udaje według Ciebie? Owszem iż czasami Leo szukał karnych i czasami się kładł ale nigdy aż tak nagminnie jak Ronaldo. Piszę obiektywnie, na prawdę.
-> Zobacz i pozwól sobie na chwilę refleksji

0

My jesteśmy pomiędzy Mali, a Senegalem :D

0

Też bardzo spodobał mi się twój pomysł, praktycznie Messi będzie na środku ale to teoretycznie Neymar i Suarez będą wbiegać ze skrzydła na centrum ataku.
Coś trzeba pozmieniać i według mnie wszyscy tutaj przedstawiliśmy ciekawe pomysły :D

3

Ja chciałbym 4-2-3-1 ale to może być ciężkie. To ostatnio bardzo popularne ustawienie i ciekaw jestem jakby u nas to wypaliło.

http://www.footballuser.com/1043707/FC_Barcelona

-> Chodzi mi o to, że żeby pomieścić Rakiticia, Inieste i Busiego, a Messiego na Mediapunta należałoby dać Don Andresa na PS, w związku z tym dałem Messiego na prawe skrzydło ale znając życie będzie grał tam Suarez

0

Najlepszy atak ale na razie na papierze. Nie napalałbym się zbytnio. Duet Messi - Neymar też miał być najlepszy a wyszło jak wyszło...
Nie jestem pewien jak Suarez będzie radził sobie na skrzydle, bo to że Messi odda mu swoją pozycje graniczy z cudem.
Deulofeu według mnie może trochę namieszać w naszej drużynie, przebojowy jest i jak widać ambitny - takich nam potrzeba.

0

Sprawa ze stoperem się komplikuje, kandydaturę Hummelsa odrzucono, Totki chcą zatrzymać Vertonghena, Mathieu - klauzula, Marquinhos - PSG mówi "Nie", Benatie zapomniano, a Blinda pozostawię bez komentarza.
Z Cuadrado trochę lepiej - przynajmniej jest "tak" od agenta i samego zawodnika a z Fiorentiną najwyżej jakoś sie zgada.
Według mnie jako czwartego stopera trzeba kupić Fazio (gdzieś słyszałem, że 10 mln klauzula więc żeby ominąć podatek zapłaci się nieco więcej) a jako tego lepszego to dalej walczyć o Vertonghena - wiadomo było, że z nimi negocjacje są level pro hard.
Można spróbować z Rojo jak coś nie wypali.
Najzabawniejszy w tym wszystkim jest "Sport", który wczoraj pisał o Hummelsie w kontekście alternatywy, a dzisiaj, że jego przyjście wykluczono.

0

Hummels - wiadomo ale Blind?! - przeca to LO bądź DM a nie ŚO. Szykuje się chyba powtórka z rozrywki jak było z Masche.
Vertonghen i Cuadrado - więcej do szczęścia mi nie potrzeba, jak jeszcze przyszedłby drugi, zapasowy ŚO (Fazio) to już w ogóle bajka.
Priorytetem powinien być stoper i prawy obrońca, bez dwóch zdań.

2

Tak na prawdę cały czas wszyscy huczą o tym 20 mln ale to wszystko wyjdzie jak się nie dogadają na 31 mln!!!
Bo jak za pewne wiesz gdy wpłaca się klauzulę, wpłaca się również podatek (gdzieś słyszałem, że 56% sumy odstępnego) i to wychodzi o wiele wiecej!
Np. Ten Laporte miał 36 mln klauzulę (teraz ma 42) ale jakbyśmy chcieli to wpłacić to wyszło by ponad 50 mln.
Dlatego się zawsze omija klauzulę, np. jak Mathieu ma 20 mln to Barca i Valencia się dogaduję i dają 25 mln czym omijają ten wysoki podatek.
Także to nawet nie jest tak różowo, że dajemy 20 mln i już go mamy... można omijać te klauzulę na niższą kwote (Suarez) i zapłacić klubowi więcej czyli bez podatku (Illaramendi)

0

Jak można porównywać granie z gwiazdami do trenowania? To tak jakbyś wymagał od ucznia bycia profesorem.
Inaczej jest w relacjach koleżeńskich a inaczej jak ty masz ich sobie podporządkować. Jak grał z gwiazdami to mogli sobie razem pograć na treningu a to on teraz ma ogarnąć te treningi pod wszystkich pod Neymara, Messiego czy Suereza, którzy mogą mieć różne humorki. Nie czaisz?

0

Otóż dlatego, że np. Real po 12/13 był totalnie rozbity, bez trofeów...ale zatrudnili Ancelottiego - trenera z nazwiskiem, doświadczonego na arenie europejskiej, który przywykł do trenowania z gwiazdami, a my zatrudniamy Lucho który poradził sobie w Celcie (w Romie już nie) i taki człowiek ma odbudować Barcę?
To że dogadał się z w Vigo z Rafinhą to nie znaczy, że odpowiednio poprowadzi np. Neymara czy Messiego - gwiazdy światowego formatu.
I proszę nie przytaczaj mi Pepa bo to się zdarzyło tylko raz i były zupełnie inne oczekiwania co do drużyny.

8

Uwielbiam komentarze typu "właściwy człowiek na właściwym miejscu", "mądrze gada","z nim wygramy wszystko"...
Jak przychodził Martino była ta sama gadka, po dwumeczu z City każdy "przedłużyć z nim kontrakt" a potem każdy życzył mu odejścia.
Na rezultaty jego pracy poczekamy, a nie, że teraz się nad nim rozpływacie a potem "Enrique out!!"
Według mnie LE jest przeceniany i to nieodpowiedni trener dla Barcy jak na ten moment. Ale nie skreślam go w lipcu ani nie zmyślam jaka to z niego "twarda ręka" bo tu niektórzy już to wiedzą po 2-3 treningach z większością Barcą B...

1

No co? Słaby do słabego pasuje jak ulał :) Dobra, żartuje ale pomarzyć można.

0

Dokładnie :D

0

Italian club AC Milan are reportedly interested in Barcelona right back Dani Alves (31) and midfielder Alex Song (26). [md]
Szczególnie niech Alvesa biorą..

2

Wiem, najbardziej chciałbym Serge Auriera ale to Cuadrado ma być naszym prawym obrońcą.
Ja bym poświęcił pieniądze z drugiego ŚO na PO, chyba nikt nie chce widzieć wrzutek Alvesa kolejny sezon...
Każdy uparł się na stopera a to głównie wszystko przegraliśmy prawą stroną.

7

Duet Pique - Vertonghen na pewno dałby nam dużo spokoju przy stałych fragmentach gry, jesteśmy 15 cm do przodu względem Masche...
Jeszcze jak pozbędziemy się Alvesa (oby) i kupimy Cuadrado to też nieco ta defensywa wzrośnie.
Prawy obrońca jest tak samo potrzebny jak stoper, nikt nie chce tego zrozumieć.

0

Nie narzekaj :) I tak najgorsze co może być to pozostanie Alvesa, z nim to nawet jakbyśmy mieli Kompanego i Silve to obrona jest osłabiona, że hej... Vertonghen jest bardzo dobry. Lecę na "Daleko od noszy" :D

2

Mnie to akurat średnio boli, bo i tak przychodzi jako czwarty ale czemu za 20 mln ?! God why?
Taki Garay chyba przeszedł za 15 mln... #logic

3

Z tego co pamiętam to CR7 i Marcelo też zatańczyli niczym w Tańcu z Gwiazdami. Poza tym, twoje porównania są nieadekwatne.
Tu wykonuje to spora grupka , obrażają otwarcie tą nacje...

1

Głowa do góry, jest bardzo spora szansa na Vertonghena. Czemu tak nienawidzisz tego Mathieu? jakieś uprzedzenia co do niego?

xD

1

Nie chce Cię załamywać ale : Nuno(Valencia manager): "FC Barcelona is prepared to pay the clause of Mathieu"
Czyli praktycznie jest to pewne.

5

Jak będzie stał na drabinie a w podstawie żyrafa to może czubem grzywki sięgnie :D

18

Alves jest tak cienki, że nikt go nie chce. W sumie nie ma się co dziwić, trudno znaleźć takiego jelenia, który chciałby go w zespole, nawet Scolari się na nim poznał. Miałem nadzieję, że pójdzie do szejków ale cóż...

Rewolucja bez odejścia Alvesa jest dla mnie rewolucją nieudaną

3

Messi dalej będzie wielki ale już nigdy tak jak w szczytowej formie. Wszystko ma swój koniec i Leo już się kończy - powiedzmy to sobie otwarcie.
Nie ma tego dryblingu, tego przyśpieszenia i przede wszystkim głodu gry i zwycięstw. Z resztą nie dziwię się mu skoro spokojnie zawsze ma "murowane" miejsce w 11stce za zasługi, to samo Alves, niezależnie co by się nie działo.
Messi w ogóle się zmienił w posturze, kiedyś był wydawał mi się mniej "napakowany" a bardziej smukły co teraz odbija mu się na dynamice i na tym że jego dryblingi są coraz częściej żałosne. Na dodatek to cały zespół za niego haruje, on traci i jego to nie obchodzi.
Mamy "świętą krowę" na własne życzenie, teraz tylko czekamy jak nasz wielce utalentowany trenerzyna Lucho zniszczy kolejnego rasowego napastnika kosztem Messiego.
A z tym wymiotowaniem to grubsza sprawa i cały czas zamiatają to pod dywan, będzie tak samo a może jeszcze gorzej.

Kupno Suareza = przesunięcie Messiego na skrzydło, a to się równa totalna klapa bo na skrzydle trzeba być ruchliwym, on ma dopiero 27 lat a Giggs czy Pirlo - stare dziadki pod względem zaangażowania go biją na głowę.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?