LioNey99
Dołączył/a: sierpień 2013
Nowhere Land
19 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
W meczu z Bośnią i Iranem cały czas człapał (wspomniał nawet o tym sam Jacek Gmoch) , dopiero z Nigerią coś tam truchtał ale i tak nikt o tym nie mówi bo przecież ma 4 bramki więc kto się teraz o bieganie będzie czepiał :) Wydaje mi się, że bardzo powoli ale wraca do formy, z meczu na mecz było coraz lepiej.
0
No i właśnie na końcu napisałeś bardzo ładne podsumowanie : "Progres Pedro byl widoczny i poruszałem ten temat wtedy. W tym sezonie był najmniejszy, praktycznie niewidoczny."
I to może być klucz, Pedro miał swoje "5 minut" i już wiele nie ma się co po nim spodziewać, a Alexis ma jeszcze w sobie wiele do odkrycia. Pierwszy progres ma już za sobą, a ten drugi generalnie ciągle jest w trakcie i może nas jeszcze czymś zaskoczy.
Nie chce się wykłócać jak małe dzieci kto jest lepszy itd. W tej dyskusji znaleźliśmy idealną puentę na temat rywalizacji tych dwóch graczy.
Pedro zrobił postępy ale jakiś czas temu, natomiast w Alexisie drzemie coś czego nasza drużyna nigdy nie wykorzystała i nie wykorzysta.
0
Co do Alexisa absolutnie nie zgadzam się, że "zaliczył progres w każdym sezonie od momentu przyjścia" w 11/12 strzelił nawet na Bernabeu w meczu wygranym przez nas 3:1 i ogólnie wszedł w drużynę z "przytupem", 2 bramki z Betisem 4:2? Jak mnie pamięć nie myli, natomiast w 12/13 wszyscy wieszali na nim psy i mieli rację (ja również) strzelił w LM jedną bramkę z Benficą bodajże i nie strzelił nic przez kilka miesięcy, miał czynny udział w "remontadzie" z Milanem i nic więcej pod względem 11/12 to przepaść, a ten sezon był jego najlepszym sezonem dotychczas w Barcelonie.
Pedro lepszy niż w 2010? No nie zgadzamy się :) Według mnie to był właśnie stary,dobry Pedrito i atak MVP ale o gustach się nie dyskutuje.
1
Mnie osobiście nie "zaślepia miłość" do Sancheza i nigdy jakoś do niego nie byłem bardzo przekonany.
12/13 w wykonaniu Alexisa to była tragedia, strzelił bardzo mało bramek, nie wykorzystywał setek itd. ale destro ma racje, że zrobił niesamowity progres i w ciągu jednego sezonu nakrył Pedro czapką.
Pedrito miał w tym sezonie parę przebłysków jak np. 3 gole z Getafe ale w większości meczy robił tylko wiatr na boisku, może to z braku minut? Nie wiem ale jestem pewien, że drużynie więcej dał Chilijczyk.
Zgadzam się z Tobą co do tego, że Alexis tylko będzie się marnował na ławce i jeżeli kupimy Suareza to na pewno stanie się tylko rezerwowym. Wielkim plusem Pedro jest to, że może być niezłym właśnie zmiennikiem, jest szybki i dynamiczny - czyli w sam raz na zmęczonych obrońców.
Sanchez jest u nas graczem niespełnionym, ponieważ nie do końca pasuje mu nasza taktyka, widać że czuje się jak ryba w wodzie w Chile gdzie jest liderem i ma więcej miejsca. Pedro miał dobry sezon 2010/2011 gdzie strzelił nawet na Wembley a potem...gasł i aktualnie jest w kiepskiej dyspozycji.
Jeżeli Alexis ma się marnować to lepiej dla obu stron aby odszedł.
0
Amen! :)
0
"But with Barcelona still showing an interest in the controversial Uruguayan, Liverpool are ready to cut ties if the Catalan giants stump up the £80m asking price."
< Metro > już sam nie wiem...
0
Z tą kwotą to różnie jest na lfc.pl wiecznie podają w funtach i mówi się o 85 mln funtów czyli to zawsze więcej o 10 mln w euro, napisali ,że chcą tyle co za Bale'a.
A cały incydent podobno wcale nie zmniejszył kwoty.
I jeśli już załączymy w transfer jakiegoś piłkarza to będzie to niestety Alexis, L'pool tylko nim jest zainteresowane.
Sprawa się komplikuje.
0
Tak to prawda, ktoś o profilu Abidala ale my ewidentnie celujemy w ofensywnego bocznego obrońce, najpierw Cuadrado teraz oni.
Tu trudno się z Tobą nie zgodzić, chociaż jeden boczny musi być wysoki i stanowić swego rodzaju równowagę co do Alby ale trudno znaleźć teraz takiego na rynku.
1
Ale przebojowości mu nie można odmówić, Alves w obronie był tragiczny ale głównie przez to, że się spóźniał.
Np. w finale CdR, cała lawina hejtów na Bartrę ale przy golu Bale'a to Alves tam miał być.
Aurier jest pierońsko szybki i dobry ofensywnie, a w obronie też nie najgorszy, co mi się w nim podoba to, że po całej prawej stronie sprintuje jak Usain Bolt. I byłbym dużo spokojniejszy, że Serge zdąży na kontre rywali :) Poza Aurierem to ten Darmien też elegancko grał :)
1
Właśnie wiem, ja coraz bardziej jestem przekonany, że do nas trafi. To już wszystko zaszło za daleko by to nagle się rozpadło. Byle by przyszedł za normalne pieniądze.
1
Right backs followed by Barcelona at this World Cup: Johnson #USA Aurier #CIV Gamboa #CRC Aguilar #MEX Darmian #ITA [md]
Czyli jest szansa iż pożegnamy Alvesa....uff. Ten Aurier to ideał na naszą prawą obronę szkoda, że zgadany z Arsenalem ale powalczyć można.
3
"Według Sportu Liverpool, jeszcze przed całym incydentem z Chiellinim, zgodził się na sprzedaż Luisa Suáreza do Barçy za około 30 milionów €."
Serio? Akurat w to mi się nie chce wierzyć. Chociaż faktycznie ta afera pomogła nam obniżyć kwotę ale, że jeszcze przed tym chcieli tylko 30 mln za takiego gracza...
0
Właśnie wiem, nic jak czekać na fazę pucharową :)
0
Aha czyli mnie już automatycznie zarejestrowało jako tego na dodatkową klasyfikację i w dzisiejszych meczach i tak punktów nie zdobędę a "wkroczę" do gry dopiero w 1/8. Dziękuję za odpowiedź ;)
0
Fajny pomysł i mam pytanie : Jak dołączyłem do Mundialowej Ligi Typerów dopiero teraz i chcę właśnie typować od 1/8 finału to i tak muszę wytypować Portugalia - Ghana czy Niemcy - USA?
Chodzi mi o to, że przyłączyłem się za późno i sporo straciłem a wiem że nic nie osiągnę jak inni typowali wszystkie mecze a ja tylko ostatnie grupowe ale skoro mam szansę od 1/8 to te muszę "odbębnić" byle jak i nastawić się na dalszą fazę turnieju?
Trochę jestem niekumaty w tych Ligach Typerów
0
Zacny wiersz, nie wiedziałem iż ty takie talenty poetyckie posiadasz? xD
2
To jest dobra okazja by chociaż trochę zbić cene. Przecież 50 mln + Alexis to szaleństwo jak za recydywistę...
2
Rzecznik FIFA: Luis Suárez może zmienić klub latem tego roku. -> Jakieś wątpliwości?
0
OK, dzięki :)
0
Obawiam się, że skończy się jak z Ibrą - głośny transfer, wielkie pieniądze a za rok go sprzedamy.
To najlepszy napastnik BPL i chciałbym go u nas ale Messi może znowu zacząć świrować i mówić trenerowi, że jest "nieważny" i zapewne Lucho przesunie Suareza na skrzydło.
Rozwiązaniem jest zmiana ustawienia na 4-4-2 albo 4-2-3-1 i Messi jest za napastnikami ale jednocześnie ma dużo przestrzeni.
Trzeba to jakoś pogodzić, tu taki przykład : http://www.futhead.com/14/squads/13713808/
0
Poza tematem : Nie wie ktoś co z Aguero? Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji na temat jego kontuzji, zagra jeszcze na mundialu?
1
Dokładnie tak :) Według mnie zarząd nie próżnuje bo to się coś mówi o Luisie, to o Marquinhosie...wszystko w swoim czasie, ja jestem cierpliwy, pozostaje czekać :)
0
Tak pomyślałem o Bartrze. Ze stoperami u nas zawsze był problem i trzeba go raz na zawsze rozwiązać.
Musi być etatowa dwójka np, Pique i Lovren (nowy ŚÓ) i jeden starszy, który wszedłby z ławki i dał nam jakość ,godziłby się z tym że jest tylko zmiennikiem np. Mathieu.
Proszę Cię Alves?? Parodia obrońcy, oddałbym go za dopłatą. Montoya jest niezły i trzeba kupić kogoś z kim konkurowałby o skład, może być ten Cuadrado.
Bartra to wielki talent i dlaczego nie mógłby wtedy powalczyć o podstawowy skład? Pique jest bardzo nierówny...
8
Jak kupią Suareza to praktycznie mamy 2 formacje z głowy : bramka i atak. Nie jestem pewien co do pomocy, według mnie nie jest zła mamy dwóch klasowych (Iniesta i Rakitić) i dwóch młodych (Rafinha, Roberto)
W związku z tym czy potrzebny nam Kroos czy inny pomocnik? Chyba nie...przyszło dwóch - odeszło dwóch
Z obroną to będzie roboty, z dwóch stoperów i prawy obrońca musowo! Nie będzie łatwo ale pieniędzy powinno starczyć.
Ufam Lucho choć w pierwszym sezonie jestem pewien, że nie będzie łatwo. zanim się zgrają minie trochę czasu.
Jak ma być rewolucja to niechaj będzie!
P.S - mały błąd się wtargnął : ...DeUlofeu (z Evertonu).
1
Tym bardziej, że Lukaku powiedział iż musi rozegrać dobry mundial bo tylko w ten sposób może przekonać do siebie wielkie kluby.
Już Tobie kiedyś pisałem, że Romelu się nie lubi z Mourinho, a w Chelsea niezbyt jest szanowany, kupują Costę a mają gotowego napastnika...ale kto bogatemu zabroni?
Na razie słabo mu idzie w Brazylii ale w Evertonie świetnie się zareklamował. Nam na prawdę na tą "9" nie potrzeba wirtuoza a solidnego killera, który będzie wykańczał centry i podania - coś jak Eto'o.
Alexis na mundialu pokazuje, że jak odejdzie w operacji Suarez to chyba Liverpool lepiej na tym wyjdzie...
3
W dzisiejszym meczu to Messi biegał więcej od niego. Aż komentatorzy mówili, że "Higuain statyczny w odbiorze".
Leo mało biega a ten jeszcze mniej...to nie tędy droga. Dwóch człapiących napastników to samobójstwo dla takiego klubu jak Barca. Już wolę gryzącego Suareza niż leniwego Higuaina.
Kiedyś Mou mówił, że Gonzalo to największy śpioch jakiego trenował i obija się non stop, nie popieram tego transferu.
1
Ja bym Luisa u nas widział ale teraz mamy chyba inne priorytety. Co nie zmienia faktu, że Suarez to TOP-owy napadzior i mieć go w drużynie to skarb ale czy my tych skarbów nie mamy już za dużo?
Jego walki z Pepe na El Clasico byłyby ciekawe :) Trzeba nam takiego jednego "zbója", który by trochę napsuł krwi tym dosyć agresywnym obrońcom.
41
Wy już jesteście nudni, na prawdę hejty na Zubiego idą pełną parą... ok, wszyscy wiemy, że to nieudacznik i pośmiewisko na swoim stanowisku ale tak na prawdę to ileż można pisać komenty pod publikę typu "zubi out" itd. bo to ludzie "polecają"?
Decyzję o transferach nie podejmuje on sam ale w dużej mierze prezydent np. Real czy trener (Mou w Chelsea) ale wy jak zdarta płyta - "co złe to Zubi!"
Jest jeszcze czerwiec a wy chcielibyście już wszystkich zakontraktować - żałosne
A już szczytem tej całej waszej operacji "anty Zubi" są te komentarze -" Zubi powie nam, że transferem jest Mascherano, Pique jak było z Puyolem,bo przedłużyli im kontrakty" OMG - stało się tak tylko raz i może za pierwszym razem to było śmieszne ale teraz powtarzacie to zupełnie bez sensu.
Są 3 bramkarze i powinniśmy się cieszyć, na obronę przyjdzie czas.
0
Na mundialu dopiero tak na prawdę zaistniał, chociaż oglądałem jego mecz w którym "zatrzymał PSG" ze względu właśnie na Paryżan.
Wolałem jego ze względów czysto ekonomicznych, bo jakość sportowa właściwie ta sama.
Musisz przyznać, że praktycznie w pojedynkę uchronił Meksyk przed Brazylią :)
0
Wolałbym za darmo Ochoe ale nie będe wybrzydzać bo Bravo ładnie broni w Chile :)