0

To świetna klasyczna "9". Mandżu jest bardzo zadziorny i trochę taki "bad boy" jak Costa, u nas dość już "aniołków". Dobrze gra głową, skuteczny. Dlaczego nie?

1

To według mnie byłby wyśmienity transfer. Trudno teraz o bardziej wszechstronnego i grającego do przodu piłkarza niż Reus.
Znalazłoby się do niego miejsce w ataku i stworzyłby nowe warianty :
- Mógłby się wymieniać na środku z Messim, a Leo schodziłby na PS.
- Mógłby grać na LS, a Neymar na ŚN, Messi na PN
- I klasycznie mógłby być Neymar - Messi - Reus.
To byłoby wspaniałe, jeśli ta klauzula 35 mln od stycznia to prawda to mimo iż nie grałby w LM to wyłożyłbym w okienku zimowym tą kasę i mielibyśmy chyba lepszy tercet niż BBC. Ale na razie jeszcze jeden bramkarz, 2 ŚO, PO, ŚP i ŚN (czyli Reus).

15

Byłoby wspaniale, spodziewam się dzisiaj Rakiticia, a potem Bravo. W końcu się wzieli za transfery. Na razie trzeba przyznać, że czerwiec na +

0

A co z Marquinhosem? "Kwestia czasu" się ciągnie i ciągnie...chciałbym już zobaczyć oficjalne "Fichado"czy do Rakiticia, Bravo czy Marcosa. Niech coś w końcu potwierdzą, bo wygląda na to, że chwyciliśmy wszystkie sroki za ogoń zamiast zamknąć jeden transfer.

0

To plotka jak nic. Sam Arda mówił niedawno, że nigdzie się nie rusza z ATM, podobnie jak Koke.

1

Kondziu ty żyjesz? xD Strasznie dawno Cię nie było. A tak wracając do tematu to ciężko o inną reakcję. Pedro się skończył po 10/11, póżniej miał tylko pare przebłysków.

0

Ochoa, Fabiański (do niedawna) i Van der Sar xD

3

Braliby tego Ochoe za darmo, a nie wydawanie dużych pieniędzy na średniej klasy bramkarza. Bez sensu.

0

Ja się takich zakupów nie spodziewam będzie więcej niż zwykle ale twoje wyliczenia są jak najbardziej poprawne :D
Ter Stegen 12 mln
Bravo 10 mln
Cuadrado 25 mln
Marquinhos 25 mln
Rakitić - 20 mln
Mathieu 12
Muller - 30 mln
W takim wypadku wyjdzie mniej, ale my tam sobie możemy kalkulować...

0

Ja nadal wierzę w Messiego, bo to co ten facet zrobił dla Barcy przez ostatnie lata to jest nie do powtórzenia i każdemu może zdarzyć się lekki spadek formy.

Jednak nie da się nie zauważyć, że Messi dzisiejszy, a Messi z 10/11 to zupełnie inni piłkarze.
W 2011 miałem manię nagrywania na DVD meczów Barcy i kocham sobie oglądać finał LM z Manchesterem i to było apogeum formy Leo. To był chyba faktycznie najlepszy piłkarz w historii, teraz jest jakby "uśpiony"
Messi w 10/11,a 13/14
- niesamowity drybling, potrafił okiwać całą 11stkę i z zimną krwią wykorzystać każdą okazję/ Dzisiaj pierwszy lepszy obrońca go zaraz na starcie zatrzymuje, a jego drybling=strata, zero dynamiki z wcześniejszych lat.
- pierwszoplanowa postać, praktycznie każdy mecz w jego wykonaniu to był spektakl jednego piłkarza, komentator co chwilę wymieniał jego nazwisko/ Dzisiaj przechodzi obok meczu, jest niewidoczny. Wręcz zapominam, że ktoś taki w ogóle gra, raz na 20 minut się "pokaże" i póżniej dalej sobie drepta.
- radość z gry, pełny uśmiech i widać iż bardzo mu zależało, nie bał się brać na siebie odpowiedzialności, nigdy nie był z niego Puyol, który wkładał głowę tam gdzie nie jeden bałby się dać ręke ale nie bał się, że taki Pepe czy Ramos go skasują/ Dzisiaj gra jakby za karę, zero pasji do tego co robi, mówi iż chce wygrać ligę dla Tito a w meczu o wszystko nie pokazał nic, nie gra ryzykownie i nie wie co to poświęcenie.
Różnica kolosalna, szczególnie brakuje tej jego dynamiki i przyspieszenia.

Ja dalej wierzę i każdy powinien wierzyć, nadzieja umiera ostatnia.

0

Piszczek jest bardzo dobry ale niestety latka lecą i można go traktować jako awaryjne wyjście. Ogólnie zawodnicy ciekawi ale żeby ich wszystkich kupić to trzeba by było z 3 okienek.

4

Z Cesciem jest o tyle problem, że jak sprzedamy go powyżej 36 mln euro to połowę ze sprzedaży idzie do Arsenalu więc temu tak głośno o tym 33 mln bo tak na prawdę to najwięcej ile możemy za Fabsa wziąć
Nie wiem dokładnie, mogę się mylić ale jak sprzedamy go za dużo kasy to sporo musimy oddać Arsenalowi więc chyba to właśnie im najlepiej go sprzedać chociaż sam nie wiem i sprawa z leksza poplątana

2

Jak odejdzie do PSG to już to będzie mega wzmocnienie, a jak pomoże nam w sprowadzeniu Marcosa to chociaż w tym by się przydał.
Najgorszy zawodnik Barcy od 3 sezonów. City ma Demichelisa, Arsenal Bendtnera,a my Alvesa.
Nie będe za nim płakał bo pokazuje poziom dno,wodorosty i 3 metry mułu, aż się dziwię, że znalazł się ktoś kto go jeszcze chce...może głupio jednego zawodnika osądzać o brak trofeum ale CdR to on nam sam przegrał, beznadziejny obrońca.
Takie moje zdanie.

0

No Rakitić i Rafinha jakby się zgrali to całkiem niezła pomoc by była, bo szczerze mówiąc Iniesta już jak Xavi coraz to bardziej pikuje w dół...miał pare dobrych meczy jak El Clasico w marcu ale w obecnej formie nie powinien blokować młodego Alcantary i myślę, że Luis może na niego stawiać gdyż wyszedł spod jego "skrzydeł" w Celcie.
Kiedyś pomoc była naszym największym atutem, a ostatnio trochę z nią cienko. Potrzebujemy takiego piłkarza jak Rakitić, a za 20 mln euro to grzech by było nie brać.

OT: mogą być problemy z transferem Marcosa gdyż z PSG odszedł Alex i jakby jeszcze Marcos odszedł to Paryżanie zostają tylko z Silvą i Luizem. Więc trochę nam Milan pokrzyżował plany, a właściwie moglibyśmy kupić go wcześniej i by nie było problemu.

0

Jakby Piszczu byłby tak z 3-4 lata młodszy to to jeszcze miałoby jakiś sens, a w takim wypadku to lepiej postawić na Montoyę i powołać jakiegoś z rezerw do ogrywania.

0

http://sport.wp.pl/kat,1746,title,Watzke-potwierdza-Reus-ma-klauzule-odstepnego,wid,16162198,wiadomosc.html?ticaid=112d90
Ja bym tam na słowo nie wierzył. Tutaj sam Watzke powiedział, że aktywuję się od 2015 roku. Mogę się mylić.

0

Klauzula wchodzi w życie dopiero w 2015, tak słyszałem :) Więc z tym 35 mln to ja bym nie przesadzał.

2

Coś 56%. Jak kupuje klub z jednego kraju ale można sie umówić na wyższą kwotę niż klauzula i wtedy omija sie podatek np. dalibyśmy 45 mln euro i wtedy nie ma już vatu.
Kiedyś o tym czytałem. Dlatego zawsze się wnerwiam jak piszą tacy "znafcy",że "laporte to 36 mln do tego aguero rojs i mangala" a chyba nie wiedzą, że vat to ponad połowa klauzuli :)

2

36 mln + podatek vat sprawia, że transfer jest warty ok. 60 mln euro. Szkoda bo wolałbym jego niż Marquinhosa ale tak to jest z klauzulami.

37

"Znalezienie solidnego zawodnika w rozsądnej cenie i z Zubim na pokładzie wydaje się niemożliwe do zrealizowania"
Na cytat tygodnia to dajcie

2

Bo Roberto był bezpłciowy. Przez cały czas nie pokazał niczego wielkiego. NIC.
Nikt nie oczekiwał od niego co mecz gola lub asysty ale miałem wrażenie, że on się bał piłki.
Bał się jakiegokolwiek ryzyka, grał zachowawczo, zbyt zachowawczo. Może czuł się pod presją w obecności takich gwiazd i myślał sobie "jak źle podam to Xavi mnie zabije!" nie wiem....tak to wyglądało :D Jak dziecko we mgle, ponoć w Barcy B czarował, a u nas jakby nie był w ogóle pewny siebie.

0

A ty wiecznie z tym "nowy CR7" ;)
Deulofeu mnie dobija samolubstwem bo jako fan Evertonu oglądałem bardzo dużo ich meczy i Gerard to samolub jakich mało.
Ten koleś nie wie co to podać komuś kto jest w lepszej pozycji. Po prostu wychowaliśmy "drugiego" Robbena. Jest przebojowy, nie można mu tego odmówić ale nie raz porywa się z motyką na słońce i plącze się w bezproduktywnych dryblingach zamiast podać.
Ile razy Lukaku czy Barkley, Mirallas, Naismith z "lekkim podirytowaniem" patrzyli na marnowane okazje Deulofeu? Wchodził częściej z ławki : robił dużo szumu i to wszystko.
Może z tego wyrośnie? Oby...

1

Rafa szybciej przebije się do składu niż Deulo. Jak odejdzie Cesc, najprawdopodobniej przyjdzie Rakitić i jeżeli Enrique będzie częściej patrzył na formę niż na nazwiska to Rafa nie powinien siedzieć kosztem Iniesty.
To, że został Roberto to jest nieporozumienie, kiedy ten chłopak będzie grał? Xavi, Iniesta, Rafa, ?Rakitić? i jeszcze on...
Boli mnie, że marnujemy tyle własnych talentów. Tylko Pep potrafił połączyć te wszystkie elementy i odnosić znakomite wyniki.
Pep nie bał się postawić na młodziutkiego Pedro czy na Busiego kosztem Toure i takim oto obrotem spraw wyszedł nam chyba najlepszy pod względem techniki DM na świecie.
Niestety ale teraz jakby np. na Gran Derbi zamiast Iniesty/Xaviego wyszedł Rafinha od razu spekulowano by o konfliktach.
Dlatego też młody Alcantara tak rozwinął się na wypożyczeniu, bo tam miał minuty i pewne miejsce w składzie, a tu często nikt nie potrafił postawić na młodego kosztem gwiazdy (Montoya - Alves)

0

Jak najbardziej tak! Cudownie byłoby go ujrzeć znowu w koszulce Barcy!
Atak Neymar - Eto'o - Messi byłby prawie jak z sezonu 08/09, brakuje tylko Henry'ego ale Neymar to też wybitny LS.
To taki typ ŚN, który już się u nas sprawdził, a kibice go dalej kochają więc myślę, że wybierze Barce a nie pieniądze. To byłby wielki powrót!

16

Czuję, że to on przyjdzie za Cesca. To może być dobra decyzja bo Ivan to na prawdę niezły pomocnik i dosyć wysoki - 184 cm wzrostu.

0

Mundo Deportivo miało jakieś 90% sprawdzalności co do podstawowych jedenastek w meczach Barcy. Miałem wrażenie, że Martino kupował rano gazetę i to ona sugerowała mu jak ma wyglądać 11stka na mecz. Skład był tak do przewidzenia, że..
Ale co nie zmienia faktu, że MD i SPORT to marne żródło i nie wierzyłbym im na słowo.

2

Ze względu na to ,że jest za darmo to wolałbym Ochoe. Za na tym samym poziomie Bravo RSSS chce 10-12 mln a tu mamy go za darmo! Tą kasę można przeznaczyć na innego zawodnika.

0

Następca w sensie nieuniknionego odejścia Cesca, a nie zastępstwo wiekowe. To czy Fabs odejdzie czy nie jest mi obojętne, w moich oczach jest trochę bezpłciowy, świetna jesień i fatalna wiosna. Mam mieszane uczucia co do niego ale z góry wam mówię, że Koke czy Pogbe możemy sobie wybić z głowy, tak samo Aguero co do napastników.

0

Wymiana za Lukaku byłaby świetnym posunięciem. Byłaby wtedy 9tka i wystarczałoby za 20 mln kupić Rakiticia jako zastępce Cesca. Szkoda, że u nas nikt nie myśli o kupnie Romelu.

1

Tak tylko że dodajcie sobie podatek :) Mówiąc "30 mln" jesteście w błędzie bo ma 36 mln klauzuli + vat czyli 56% klauzuli czyli będzie to ok. 55 mln euro. Także pozdro, on z tymi 80 przesadził ale wy z tym 30 też. Mogą się dogadać na 50 mln czy na 45 i wtedy się omija podatek ale dałbyś tyle? Zapoznajcie się z zasadami transferowymi.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?