LioNey99
Dołączył/a: sierpień 2013
Nowhere Land
19 obserwujących
25 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
dla nas chyba -1 ale dla Realu zagrał na 10..
0
Nie żebym się czepiał ale ja również jestem za tym by przywrócić Masche na nominalną pozycję DM. Javier na obronie to jak Pinto na skrzydle ,to że go przerobili na stopera to jest pośmiewisko i wyraz bezradności w transferach. Ale trzeba przyznać ,że był/jest dobrym defensywnym pomocnikiem i ja chciałbym go jako zmiennika Busiego i "awaryjnego stopera". Byłby [nowy stoper np. Mehdi Benatia] ,Pique i Bartra a w wypadku kontuzji jest jeszcze Masche. 4 na jedną pozycję to dość a Bartra musi grać jeszcze więcej. Geble napisał znakomity felieton ,mam do niego przepotężny szacun i poruszył wszystko co powinny zrobić władze klubu. Rafinha według mnie ma już papiery by przebojem zagościć w podstawowej 11stce i na pewno jemu będzie zależeć i będzie się starał ,jestem za tym by wrócił ale Deulofeu niech jeszcze zostanie w Evertonie. Jeszcze raz gratulacje do Geble ,chciałbym aby posłał to na maila Zubiemu i zarządowi ,może by się ogarnęli xD
0
Dzięki i nawzajem :)
Wiara to podstawa i tego można życzyć chyba wszystkim tu na tej stronie ,Stasiu spoko z Ciebie Madridista xD
0
Świetnie napisane. Zgadzam się w każdym zdaniu ,problemem jakże istotnym są niestety pieniądze. Z naszym budżetem transferowym w wysokości 60 mln euro to będzie klapa a nie rewolucja. Co prawda nasz prezydent mówił iż może przekazać na transfery aż 120 milionów euro ale nie chce mi się w to wierzyć.
Bramkarz : Ter Stegen
Prawa obrona : Danilo /Walker/De Sciglio - wszyscy młodzi raczej wysocy i bardzo dobrzy
Środek obrony : Mehdi Benatia / Vertonghen / Hummels /Mangala - jeden z nich mnie bardzo zadowoli ,teoretycznie najłatwiejszy do wyciągniecia jest Mangala ale za 50 mln...
Środek pomocy : Pogba jest niesamowity ale Juve go nie sprzeda tanio ,Vidal według mnie to słaby pomysł. Musi mieć dobre warunki fizycznie i zarazem być kreatywny może Kondogbia. Ale to prawda ,że trzeba kogoś w pomocy silnego.
Napastnik : Jako kibic Evertonu (wierzę w awans do LM) jestem pod wrażeniem Lukaku i on będzie za pare lat najlepszy ,niestety "The Tofees' nie maja kasy by go wykupić z Chelsea to jakieś 20 mln funtów nas może byłoby na to stać. Benteke jest równie świetny ,można by się koło niego pokręcić jak wyleczy kontuzje.
0
To żeś poszalał ale zgadzam się z Tobą co do tego ,że wystarczy jeden ŚO a za drugiego lepiej kupić PO.
Moje typy:
1. Ter Stegen
2. Mehdi Benatia /Mangala/Vertonghen
3. De Sciglio /Nyom /Richards /Danilo/Walker
Pomoc jest u nas cieńka ale wraca Rafinha więc dałbym mu szanse się przebić nawet do podstawowego składu.
4. Ewentualny transfer napastnika : Lukaku
5. Jeśli ktoś jeszcze to z promocji np. Toni Kroos :)
0
Skoro Bartra ,Pique i Puyol nie dostali oficjalnie zielonego światła to wolisz dać Busiego/Songa mam ci przypomnieć jak to się z Granadą skończyło? Chyba ,że wolisz Adriano...
0
Dałbym na środek Puyola i Bagnacka ,Carles miał grać wczoraj nawet więc do następnego meczu powinien być gotowy na 100%. A nasz młody stoper grał już w presezonie więc jemu ufałbym najbardziej ,skoro tak to można by np. na końcówkę meczu przy dobrym rezultacie wpuścić Dongou :) Teraz już gramy tylko by zamknąć ten sezon...
0
„Wszyscy mówili, że to była najlepsza Barça w historii i jedna z najlepszych drużyn wszech czasów. Trzeba odnawiać ją w odpowiednim czasie. Kładziesz dach zanim do środka dostanie się woda, a nie kiedy się wlewa”.
Dajcie to na cytat tygodnia ! Ma tu 100% racji. Tak to jest jak od 3 sezonów się kupuje stopera i wiecznie gra się wypalonym składem od kilku lat. Jak byliśmy na absolutnym topie (po 2010/11) trzeba było ten skład jeszcze bardziej ulepszyć a teraz wszyscy się postarzeli i nie mają tego zapału. Popatrzcie choćby na Real ile tam się kupuje ile tam się sprzedaję ,jest pewna rotacja a u nas od sezonu 2008/2009 wiecznie Xavi - Iniesta no ileż można? U nas co roku praktycznie jest ten sam skład i może jest zgranie i zrozumienie ale to nie to co kiedyś.
Nie mówię ,że mamy słabych piłkarzy (w mojej opinii najlepszych) ale popatrzcie na takie Atletico ,poza Costą nie ma gwiazd ,a niszczą wszystkich i są w 1/2 LM ,są perfekcyjną drużyną i właśnie nam trzeba takiego Simeone ,który by wykrzesał z naszych maksimum i wyniósł nas jeszcze raz na szczyt a przy odpowiednich wzmocnieniach obrony i nie tylko to możemy chyba wszystko.
Dla nas powinno być przykładem Atletico ,bez gwiazd a są w czołówce Europy. Jeżeli zrobimy dobrą rewolucję składową (przyjdzie z dwóch obrońców - śo - po i kupimy Ter Stegena i może jakąś 9tkę + więcej minut dla Rafinhi) to przy odpowiedniej motywacji trenera wreszcie zobaczymy dobrą Barcę.
0
Czyli twój idealny wydarzeń : Ter Stegen - Benatia - Danilo
Mój idealny plan wydarzeń : Ter Stegen - Mangala/Vertonghen/Benatia - De Sciglio
W sumie to za niedługo można sprzedać jakiegoś skrzydłowego bo jak za 2 sezony wroci do nas Deulofeu to musi już grać ,a papiery na gre ma ale jest strasznie samolubny ,rzadko zagra zespołowo. Pomoc mamy teraz średnią ale może Rafinha wystrzeli i przebojem przedrze się do podst. 11stki. Nie ma co kupować pomocników gdyż jest młody Alcantara ,jest świetny Denis Suarez (jak oglądasz rezerwy to wiesz :)) i jest/będzie Halilović ,no i mamy na DM'a młodego Sampera. Więc pomoc nam się już powoli gotuje. Pozdro.
Jak odchodzi Pinto to dałbym na drugiego Masipa a ty? Szkoda kasy na kolejnego po Stegenie bramkarza...
0
A jak nie odwołają sankcji to będzie jeszcze gorzej....to jest prawdziwy sprawdzian dla Bartomeu czy podoła odwołać zakaz transferowy? Miejmy nadzieję bo inaczej stoczymy się jak Manu.
3
http://fangol.pl/view/48233/puyol-pociesza-kolegow
Właśnie za to kocham Puyola i nie powinien nas opuszczać ! To jest prawdziwy kapitan! A tak btw to skoro Carles jest mentorem Bartry i są bardzo se sobą zżyci to Marc sie może przy nim sporo nauczyć. Brawo Tarzan ! Nie ma takiego drugiego kapitana.
5
Trzeba powiedzieć obiektywnie ,że ten rajd Bale'a był niesamowity ale jak hala dzieci już mówią ,że "się spłacił" to wybucham śmiechem bo za 100 mln to on co mecz hat triki powinien sadzić :D Zabłysnął wczoraj ale poza tą bramką to aż tak wiele nie pokazał. Aczkolwiek to było takie symboliczne 1:0 dla Bale'a względem Neymara ,który mógł strzelić pod koniec bramkę na wagę dogrywki....
0
Byliśmy bliscy kupienia go z Romy ale PSG go nas uprzedziło. Z Porto szkoda czasu na negocjacje...Mangala i Danilo mają obaj klauzulę 50 mln więc taniej nie sprzedadzą. Jeżeli sprzedamy Songa ,przesunie się Mache na DM'a to będzie 3 nominalnych stoperów i w zapasie Javier a jakby został jeszcze Puyol to w ogole pozycja ŚO byłaby spokojna. A nowy PO rywalizowałby o miejsce w składzie z Montoyą. Benatia i Vertonghen to wybitni stoperzy ale ze względu na ich wiek (27) to za niedługo trzeba będzie szukać następców ,a Mangala jest juz świetny a ma chyba 24 lata ,więc ja dałbym nawet te 50 mln na Mangale ,12 na Ter Stegena i tak z 20 na PO jakby jeszcze jakimś cudem zostało trochę kasy to powalczyłbym o Lukaku właśnie :) bo CFC go za bardzo nie chce a wiecznie słychać że chcą kupić Costę a to równa się że Romelu jest im niepotrzebny więc zamiast Reusa (wraca Rafinha) wolałbym wzmocnić napad ale najpierw : ŚO ,PO i bramkarz a potem możemy rozmyślac jak nam coś zostanie.
16
Adios Alves! Człowiek demolka , sp%#*lił nam cały sezon a te jego wrzutki to najlepsza komedia. A te jego zachowania do Ramosa czy Modricia pokazują ,że to zwykły cymbał i prostak. Bez urazy jestem pod wpływem emocji.
0
Everton to mój drugi ulubiony klub po Barcy i też chciałbym ich widzieć w LM ale ostatnia porażka z Crystal Palace sporo nakomplikowała ,teraz tracą punkt do Arsenalu. Przyznaj ,że Lukaku nadaje sie jako 9tka do Barcy :)
1
Dlatego uważam ,że nam trzeba kupić jednego PO i jednego ŚO ,a nie dwóch ŚO...mi się marzy na prawy bok De Sciglio lub Nyom lub Richards a na środek mam 3 typy : Vertonghen ,Mangala ,Mehdi Benatia. Na co nam Reus itp? najpierw dobra obrona a potem inne formacje musimy kupić 2 obrońców ale jeden boczny jeden środkowy bo jak kupimy 2 śo to Bartra nic by nie grał. Choćby taki Real ma 3 ŚO : Ramos ,Pepe ,Varane więc my też damy radę ,a nie wiem czy PO jest nam jeszcze bardziej potrzebny.
18
Jak sezon temu w meczu z Barcą "narodził" się Varane ,bo zniszczył Messiego i chyba jeszcze zdobył bramkę (?) tak teraz blisko tego był Bartra ,szkoda tej drugiej bramki ale to nie była dla mnie jego wina :
1. - Tam powinien być Alves ,ale ten amator woli wrzucać jak po*#%ony
2. - Bartra narzekał na uraz ,zaraz po golu złapał się za nogę i miał grymaz bólu na twarzy ,później zszedł z boiska ,a ponoć sześć minut przed golem Bale'a Bartra prosił o zmianę więc on zrobił co mógł. Nie winię go za tą bramkę bo jak grał z kontuzją to i tak pokazał klasę i uwierzcie mi ,że czuję iż Pique również by wtedy sobie nie poradził. Ta bramka poszła na jego konto (niestety) ale jak miał uraz mięśnia dwugłowego uda to tylko idiota może mieć do niego pretensje
3. - Czemu nikt go nie asekurował? Wszyscy wiedzieli co będzie chciał zrobić Bale ale Busi i Masche nic nie zrobili...a Pinto też się pomylił i to bardzo.
Dla mnie i tak MVP meczu jest Bartra bo bez niego nie strzelilibyśmy gola ,a w obronie do tamtej pory czyścił dobrze (gasił Benzemę) i precyzyjny był w powietrzu. A ta druga bramka to powinna iść na konto całej drużyny bo gdyby Alves nie robił "brazyliany" to by nie byłoby teraz tego "spuszczania" nad Balem bo poza tą bramką to nie wiele pokazał. Takie mecze powinny tylko wzmocnić Marca.
2
O mojej nienawiści do Alvesa to mógłbym książkę napisać ale to co wczoraj zrobił to jest poziom dna.
Zawalił nam chyba cały sezon a wczoraj na pewno puchar ,pierwsza bramka to był jego tragiczny błąd ,a przy drugiej bramce to nie wiem gdzie był ,to nie jest wina Bartry bo tam miał być szanowny pan celebryta.
Od trzech sezonów grać taką padakę i nikt tego nie widzi ?! Znając życie i tak tylko ławka dla Montoyi bo Alves (czyt. amator) musi grać za nazwisko. Jego gra obronna (to w ogóle jest?) to jest pośmiewisko ,a jego wrzutki to lepsze niż nie jeden kabaret. Jak ja widzę ,że Dani Alves przymierza się do dośrodkowania to już mnie śmiech nabiera ,trzeba być niezłym debilem żeby wiecznie centrować na piłkarzy o takim wzroście.
Do tego dochodzą jeszcze sprzeczki z arbitrem i te żałosne machanie rękami....nie życzę nikomu nic złego ale kontuzja /zawieszenie Alvesa to najlepsze WZMOCNIENIE jakie może być! Jak my sie nie pożeganamy z nim po sezonie to to będzie kompromitacja. Najgorszy piłkarz Barcelony "EVER"!
Sprzedałbym go do innego klubu za dopłatą...
0
Już kiedyś w SPH zagraliśmy z Adriano na ŚO szybko dostał czerwo ,a on na stopera pasuje jak pięść do nosa. Jeżeli te przecieki się potwierdzą to z przykrością ale chyba będą oglądał niezły łomot ze strony Realu ,a do tej pory fantastyczny sezon stanie się najgorszą kampanią od kilku lat :( ...bardzo prawdopodobne ,każdy rożny będzie niczym rzut karny. Pozdro z takim składem ,tylko jeden (Busi) miałby powyżej 1.80...
0
No shit Sherlock :P
0
"Poczucie, że Real jest faworytem, a Barça jest bez formy: „Nie. Osobiście nie odczuwam, że Barcelona zanotowała spadek." Od tego momentu nie czytałem ,sorry ale co jak co tak samo jak w 11/12 był "czarny tydzień" wtedy przegraliśmy z Realem na CN 2:1 i straciliśmy tytuł a w LM odpadliśmy z Chelsea. W tym sezonie było tak samo pykło nas Atletico i pykła nas Granada i on tego NIE WIDZI ?! Czy tylko Puyol w tej drużynie potrafi okazać skruchę i wypowiedzieć się samokrytycznie? Dalej będą mówić ,że "jest wszystko w porządku ,cały czas do przodu ,ciągle walczymy o ligę" jakoś tego nie widać...dawno nie widziałem tak wypalonej drużyny ,my za niedługo skończymy jak Milan ,który grał samymi dziadkami do niedawna. Ale jak to powiedział Alves "Barca po śmierć i jeszcze dłużej" nic dodać ,nic ująć. Ten sezon myślę wykończył wszystkich sezonowców i wytrwają tylko prawdziwi kibice. Ja osobiście cieszę się ,że kibicuje takiemu klubowi i nie wyobrażam sobie po nawet ewentualnej jutrzejszej porażce zaraz wyrzec się Barcy. Dla mnie Blaugrana to jak ktoś to określił "najprzyjemniejsze uzależnienie i najcudowniejszy nałóg".
1
To ,że zagra Alves jest tak pewne jak to ,że jutro wzejdzie słońce. Nie rób sobie nadziei. Zauważyłem że nie lubisz Alexisa (w sumie też mnie czasem irytuje) ja to właśnie jestem znowu antyfanem Alvesa ,ten frustrat,pajac i nieudacznik to prezentuje poziom A klasy. Ani to wrzucić nie potrafi ani podać ,wiecznie błędy jak na szkolnym boisku i wieczne sprzeczanie się z sędzią...no nie trawię gościa. Jakub Wawrzyniak jest lepszym obrońcą od niego ,powaga. Montoya też jakimś wirtuozem nie jest ale jest o wiele solidniejszy od Alvesa ,przynajmniej nie dośrodkowuje jak idiota i jakoś wraca się do obrony. Z Granadą był według mnie najlepszy no ale wiesz co to by było jakby Tata postawił na Martina...nagłówki gazet "konflikt w Barcelonie" "złamanie hierarchii w Barcy" dopóki nie sprzedamy Alvesa (już powinniśmy 2 lata temu) to on dalej będzie grał chyba za to że jest bardziej celebrytą niż piłkarzem.
1
Czy chodzi ci o Adriano ,tego z Interu ? Imperratora? Co to był za napadzior ! Matko Bosko Święta ,pamiętam go z Interu i gdy jeszcze grywał w reprezentacji...teraz gra w lidze brazylijskiej w przedwczoraj czytałem że znowu nie przyszedł na trening i wywalili go z klubu ,on ma dopiero 31 lat ,tzn że według mnie jest/był za dobry by grać w tych średniakach. Ale jakie on strzelał bramki ?! Ta jego lewa noga ,każda bramka w jego wykonaniu to stadiony świata ,jak patrzyłem na yt jego kompiliacje to to mógł być czołowy napadzior ale brazylijski temperament go zepsuł. Costa to mu nie dosięga do podeszwy. Jak ktoś mówi Adriano to wpierw myślę o nim ,a później o Correi. Zmarnowany talent ale jakie on bramy sadził ! Masz linka
2
Może najpierw podnieś słownik ,bo widać gdzieś leży zakurzony i nieużywany i jeśli już to pokażmy ! I nie możemy wygrać z nimi "3 razy w roku" bo to będzie dopiero drugie El Clasico w 2014 roku ! Ach...
0
Jakby się wymienili za Pogbę z małą dopłatą z naszej strony to jestem na tak xD
2
Ja cieszyłbym się jakby to Carles zagrał jutro. To będzie jego ostatnie El Clasico (najprawdopodobniej) . I jestem przekonany ,że on powinien zostać. Nawet niech będzie jakimś "grającym trenerem" ale niech nas nie opuszcza. On potrafi wyjść do ludzi ,pokazać klasę ,zwołać konferencję i reprezentować drużynę.
Poza tym jakby został to wystarczyłoby kupić jednego ŚO ,za np. Mascherano ,a byłyby pieniądze na PO. To będzie zaszczyt zobaczyć jutro Puyola w tym meczu ,niezależnie od wyniku to od dla mnie będzie bohaterem. To jest jedyny facet w naszej drużynie ,który wali prosto z mostu i potrafi okiełznać 10 gwiazdorów ze swojej drużyny. On ma u nich mega autorytet więc pogłoski ,że to on powinien być naszym trenerem nie są wcale głupie bo Tarzan ma jaja ,potrafi przyznać się do błędu i wspiera naszą drużynę.
Pamiętam jak na Bernabeu kibice Realu rzucili w Pique zapalniczką ,Gerard już chciał to pokazać arbitrowi ale nagle Puyol wziął tą zapalniczkę wyrzucił za bandy reklamowe i jeszcze go ochrzanił. Tak samo niedawno Bartra mówił ,że największy opieprz dostał od Carlesa na meczu z Cartageną....to pokazuje jaką osobowością jest Puyi i jako jedyny on potrafi na kogoś ryknąć dlatego mimo wieku powinien u nas zostać ,choćby niech gra te pare meczy w sezonie ,w CdR itd. ale on nam daje coś więcej. Jeżeli odwołają sankcje i Carles zostanie ,sprzedamy Masche do Napoli to wystarczy nam jeden dobry stoper (Benatia ,Vertonghen) i możnaby kupić wysokiego PO. Mimo wszystko to można oglądać grę wielu kapitanów ,wielu z nich odciska spore piętno (Gerrard) ale nie ma takiego drugiego Puyola ,Xavi nie ma tego czegoś co powinien mieć prawdziwy kapitan. Jednego czego jestem pewien to jeśli Tarzan jutro zagra to na 100% jemu będzie sie chciało i nie będzie się wymawiał na murawę czy spacerował przez 90 minut ,on zawsze daje z siebie wszystko.
0
Na stoperze w środę będzie 2 DM'ów ,no takie rzeczy tylko w Barcelonie :) Może jak nic nie wygramy w tym sezonie to ktoś tam w zarządzie uświadomi sobie ,że nasza defensywa jest po prostu żałosna. Do tego kabaretu dojdzie jeszcze "nasz Warzywniak" - Dani Alves to już będzie cały komplet....ale zmian nie trzeba ,Zubi nie staraj się nawet.
0
Tylko wiesz, popatrz że naszym problemem są zbyt ofensywne boki obrony ,Alba - ok przejdzie ale Alves to parodia obrońcy. I dlatego jeśli miałbym wybierać między dwoma ŚO a ŚO I PO to wybrałbym to drugie bo nie mogę już znieść Alvesa. I przede wszystkim po bokach oni obaj są niscy i załóżmy że kupimy wysokiego PO ,mamy wysokiego Pique ,załóżmy kupimy wysokiego Vertonghena ,i niski Alba. Więc mamy 3/4 dryblasów na obronie i o to chodzi. A byłoby 4 ŚO i 2 z nich nic by nie grało. A tak byłby w zapasie Masche i Bartra. Odpisz na priva jak coś :)
0
Ja myślę ,że zamiast drugiego ŚO przydałby się PO. Bramkarz ,ŚO i PO i wystarczy. Jak będzie bieda ze stoperami znowu to możemy dokupić w zimie ale najpierw niech odwołają sankcje. Ter Stegen ,Mangala/Vertonghen/Benatia/Hummels ,De Sciglio/Richards ,na pomoc wróci Rafinha więc czy Reus jest nam aż tak potrzebny ,w sumie sam nie wiem. Najpierw zrobić dobrą obronę i kupić młodych PO i ŚO ,a potem można myśleć o formacjach ofensywnych. Messi po mundialu już nie będzie się oszczędzał i znowu w ataku będzie para ,choć ja jestem fanem Lukaku i ten gość jest genialną 9tką i mógłby nam sporo pomóc. Ale przede wszystkim bramkarz i dwóch obrońców jak starczy kasy to można pomyśleć nad pomocą/atakiem.
0
Jeżeli odwołają sankcję to są według mnie 2 opcje :
Opcja A:
Sprzedajemy Mascherano ,kupujemy 2 stoperów ,bramkarza i brakuje kasy na PO czy jakiegoś pomocnika czy napastnika.
Opcja B:
Sprzedajemy Songa ,przesuwamy Masche na DM'a i kupujemy jednego stopera bo Javier jest w zapasie ,bramkarz ,i bardzo potrzebny PO ,może jakiś ofensywny zawodnik jak Reus.
Przy opcji A Bartra nie będzie grał prawie w ogóle a ukształtuje się i tak dwójka żelaznych stoperów więc 2 dobrych będzie grzało ławę.
Przy opcji B pozycja ŚO mimo wszystko jest nie jest tak bezpieczna ,bo choćby w takim kwietniu Bartra ,Pique i Puyol są kontuzjowani.
Mi się marzy : bramkarz (Ter Stegen) ,ŚO ( jeden z tych : Mangala ,Vertonghen ,Mehdi Benatia ,Hummels) ,PO ( jeden z tych : De Sciglio ,Micah Richards ) jeżeli będzie potrzebny jeszcze jakiś stoper to można kupić w zimie. Pomocnik i napastnik nie są aż tak potrzebni najpierw zróbmy porządną obronę. Aczkolwiek jeżeli zostałoby nam 35 mln euro to zamiast pomocnika wolałbym Romelu Lukaku ,to jest 9 tka jakiej potrzebujemy ,wysoki ,silny ,gra głową i świetna lewa noga. Musimy kupić jednak 2 obrońców albo PO i ŚO albo dwa ŚO no i oczywiście bramkarz.