MateoRenzi
Użytkownik zbanowany
Dołączył/a: czerwiec 2017
Poznań
2 obserwujących
0 obserwowanych
Użytkownik zbanowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
U mnie wyrzucane i co roku to samo pytanie "po co tyle tego było robione i kupowane"
0
U mnie masakra ryby, mięso, sałatki i inne duperele do tego ciasta na kremie i desery. Goście przyjeżdżają rodzina wystawia wszystko na stół na co przyjezdni mówią "my już nic nie przełkniemy bo tyle mamy jedzenia u siebie":D Najlepsze jest to, że niektórzy z ciastami przyjeżdżają:D Jedyne co schodzi to owoce;)
0
Hehe z życia wzięte;p
1
Czy u was w domach też są takie masy wszelakiego jedzenia i deserów, których mimo natłoku gości i tak nikt nie zje:/?
4
Krisztiano postanowił się trochę poopalać dla kolegi z Maroka;)
2
Uwaga, uwaga! Według niektórych "ekspertów" na notatnikowej real był w przeciągu całego spotkania lepszy i powinien wygrać;D
0
To nie notatnik;) Jak dla mnie specjalistę od wrzutek trzymają jak najdłużej;D
0
Hahaha no i jest 2:0 XD
0
Dobrze, że mecz z Chelsea za 2 miesiące...
0
Z taką grą nie ma co liczyć na coś więcej niż 1 pkt
2
Mam nadzieję, że jakoś przetrwamy tą pierwszą połowę bez straty gola...
1
Z taką grą remis byłby na wagę złota...
0
Nikt nie oczekuje 2:0 dla Barcy po 15 minutach, ale w miarę przyzwoitej gry, a nie tego co teraz prezentują....
6
Masakryczne to pierwsze 10 min:/ Nasi zawodnicy jakby zostali w szatni...
0
Robić co chcą? Mogą twoim zdaniem podawać całkowite fake newsy do wiadomości publicznej na przykład skłaniające do przemocy i za to nie odpowiedzieć? No to się mylisz.
0
A gdzie pisałem, że to wytłumaczenie dla mediów sprzyjających partii rządzącej? Tyczy to się wszystkich od prawa do lewa i nie pisz mi że media prywatne mogą pisać co chcą bo parsknę śmiechem. Żadne media nie mają prawa manipulować i uprawiać propagandę;)
2
Jeżeli ktoś myśli, że polskie media sieją propagandę to niech wejdzie na hiszpański elpais. Otóż według tego dziennika wybory regionalne w Katalonii były referendum niepodległościowym (co po części jest prawdą) i że zwolennicy oderwania tego regionu od Hiszpanii przegrali. A jak doszli do takiego wniosku? Otóż jako zwolenników integracji Hiszpanii przypisali koalicje Podemos z UnComu, które co prawda jest sceptyczne co do separacji, ale opowiada się za referendum i zaakceptowaniem jego wyniku. Co więcej nawet prawicowe madryckie el mundo wskazuje na przewagę zwolenników oderwania od Hiszpanii a wyżej wymienioną przeze mnie koalicję określa jako neutralną;) Oczywiście wzięli pod uwagę głosy oddane na wszystkie ugrupowania a nie na mandaty. W tej drugiej kwestii ugrupowania pro-niepodległościowe uzyskały większość;)
0
W ogóle te wyniki są niejednoznaczne. Dla mnie nikt tam nie wygrał co prawda partie pro-niepodległościowe mają większość, ale wybory wygrała partia opowiadająca się za jednością Hiszpanii i zanotowała spory skok poparcia.
0
Ciekawe co Rajoy zrobi po wyborach jego partia PP została znokautowana w wyborach i będzie miała tylko 3 mandaty najmniej od lat;)
2
Niekoniecznie, szokujące jest zwycięstwo "obywateli" czyli partii opowiadającej się za pozostaniem w Hiszpanii chodź to pyrrusowe zwycięstwo podobnie zresztą jak w przypadku partii pro-niepodległościowych ponieważ żadna z nich nie wygrała. Zobaczymy jakie będą ostateczne wyniki i ile ludzi łącznie zagłosowało za partiami pro-niepodległościowymi, a ile za partiami chcącymi zostać w Hiszpanii.
7
Decyzja KE a ustawy PiS o KRS i SN.
To, że PiS złamał konstytucje to jest fakt i nikt temu nie zaprzeczy no bo jak inaczej nazwać skracanie kadencji członkom tych podmiotów skoro w konstytucji jest napisane, że trwają one tyle lat a tu nagle ktoś chce sobie to zmienić. Oczywiście czy ta konstytucja jest dobra czy nie trzeba ją respektować i przekonać społeczeństwo by ją zmienić, ale nie o tym ma być mój wywód. KE po raz kolejny strzeliła sobie w kolano i nie chodzi tu już o bzdurne prawo, które próbuje tworzyć czy o rozrzutność. Tutaj mamy do czynienia z olbrzymią hipokryzją a co gorsza dla nich pewność porażki jaką poniosą. Gdy w Katalonii dochodziło do dantejskich scen na ulicach gdzie rzucano kobietami i starszymi ludźmi to europejscy oficjele siedzieli cicho. To, że prawdopodobnie w Hiszpanii i Niemczech takie zasady bądź podobne obowiązują (dokładnie nie wiem, więc nie bierzcie tego za pewnik) stawia ich decyzję w mocno niekorzystnym świetle. Zauważcie, że oni w tym przypadku nie mówią o łamaniu polskiej konstytucji tylko o zagrożeniu dla państwa prawa wynikającego ze złamania trójpodziału władzy. Sęk w tym, że jeżeli tak samo jest w przypadku dwóch wyżej wymienionych przez mnie krajów to są oni mocno niekonsekwentni. Co więcej zaczyna wydłużać się lista krajów, które prócz Węgier mogą to zablokować. Co innego jest głosować za w początkowych fazach a co innego gdy ma dojść do ostatecznej decyzji gdy Polska uważnie będzie obserwowała kto jak głosuje. Nie jesteśmy małym krajem i przynajmniej Europa Środkowa musi się z nami liczyć. Co prawda Czechom czy Słowakom dużej krzywdy wyrządzić nie możemy, ale jeżeli chodzi o kraje bałtyckie to już inna bajka. Mamy duże możliwości by im zaszkodzić. Prócz Węgier "obronić" nas mogą również Rumunia, Austria, Chorwacja, Bułgaria a nawet Dania. Jakie stanowisko podejmą Czechy i Słowacy tego nie można być pewnym. Wiadomo jedno jeżeli prócz Węgier wesprą nas inne kraje będzie to gigantyczna porażka KE. Będzie ona tak kolosalna, że przynajmniej część składu komisji powinna podać się do dymisji. Wydarzenie będzie bez precedensu ponieważ w chwili gdyby spora grupa krajów zablokowała decyzję komisji będzie to równoznaczne z podważeniem jej działań i osłabieniem jej legitymizacji do dalszego funkcjonowania. Jest jeszcze jeden aspekt spora część krajów będzie obawiała się, że taka sytuacja jak teraz Polski może w przyszłości spotkać też ich i to przeważy. Jeżeli dodamy do tego głos Niemiec "za" to w Polsce władzę PiS mamy nie na drugą kadencję, ale na kilka następnych. Na nasz naród ingerencja z zewnątrz działa jak płachta na byka a przybiera ona sile jeżeli tyczy się ona naszego zachodniego sąsiada. Na koniec w 2019 roku mamy wybory do europarlamentu gdzie we wszystkich krajach panuje zasada proporcjonalności i jeżeli spojrzeć na sondaże ugrupowania eurosceptyczne mogą w tym parlamencie stanowić większość. Ingerencja KE w sprawie Polski jest dla nich jak gwiazdka z nieba.
1
Jutro wybory regionalne w Katalonii. Według sondaży obóz opowiadający się za niepodległością i obóz opowiadający się za pozostaniem Katalonii w Hiszpanii idą łeb w łeb ze wskazaniem na ten pierwszy. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że w przypadku osiągnięcia przez zwolenników niepodległości większości w parlamencie będzie to klęska premiera Rajoy i być może początek jego końca czego i Katalończykom i Hiszpanom życzę;)
0
Z pewnością i kasa nic tu nie zdziała z jednej prostej przyczyny. Każde państwo będzie mogło to spotkać w przyszłości wątpię że zaryzykują.
3
Dokładnie już słychać głosy, że Rumunia też to zawetuje i Chorwacja być może Austria. Szykuje się więc spektakularna klęska, której zwieńczeniem powinna być dymisja całej KE;)
2
Cerezo lepiej pożegnajcie się Griezmannem po sezonie za takie frajerstwo które odstawiliście;)
4
No cóż KE uruchomiła artykuł 7 względem Polski, ale co dalej. Teraz procedura będzie się ciągnęła PiS pewnie nie ustąpi więc na końcu będzie głosowanie i... przewidywalna porażka tejże komisji co wtedy? Jeżeli procedurę zawetują nie tylko Węgry lub choćby jakiekolwiek inne państwo wstrzyma się od głosu to będą musieli podać się do dymisji innego rozwiązania nie widzę.
19
Ehhhh szkoda tego kanału Dariusza Żmudzkiego, który jako kibic Barcelony subskrybowałem. Niestety możliwość, że kanał wróci jest raczej wątła. Włożył w to tyle wysiłku, a tu takie coś. Jedyne co pozostało to wyrazy wsparcia dla Darka by wszystko się ułożyło.
2
Bo to strasznie ciekawy temat:D Część osób twierdzo że nasz układ to taka bańka mydlana gdzie jesteśmy tylko my i nic więcej i to dlatego tak ciężko nam gdziekolwiek dolecieć:D
0
Pewnie gdyby odkryli to by nie powiedzieli bo mógłby zapanować lekki chaos;)
7
Mnie ciekawi jedno czy jeszcze za mojego życia nawiążemy kontakt z obcą cywilizacją lub choćby odkryjemy życie na innych planetach;D