MysticCat
Dołączył/a: sierpień 2011
Puławy
5 obserwujących
5 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Bobo25 Tak, moja stawka za zbadanie tuszy nie uległa zmianie. Cały czas podnosisz tutaj 20lat o których wspomniałem, może lepiej skupić się na ostatnich trzech, w których to inflacja zrobiła swoje a w żadnym punkcie nie przełożyło się to na wzrost wynagrodzenia.
Nie wiem co tam zakładasz i co obchodzi Cię ile mam źródeł utrzymania. Zaraz stwierdzisz, że w sumie to dużo zarabiam i żebym nie narzekał, ale tu chodzi o fakt żeby ktoś płacił Ci zgodnie z tym co robisz i jak odpowiedzialną pracę wykonujesz.
0
@lucca87 Mam płacone od zbadanej tuszy, nie mamy żadnej pensji podstawowej.
0
@ObiwanKenobi Ale poproszę o jakieś szczegóły bo „afera z mięsem chorych zwierząt” mało mówi. Fakt jest taki, że gdyby nie lekarze to ludzie jedliby po prostu gowno.
0
@Bobo25 na moje wynagrodzenie składa się tylko to 5pln za sztukę. Nie jestem zatrudniony na umowę tylko to jest kontrakt. Jesli w miesiącu zakłady mięsne nie ubiłyby żadnego zwierzęcia to zarobiłbym okrągłe 0.
Więc jeśli nie wiesz jak ktoś rozlicza się ze swojej pracy to nie mów, że ktoś opowiada głupoty.
0
@Bobo25 Ty nie ogarniasz w jaki sposób jest liczone moje wynagrodzenie. Jesli w 2018 roku za zbadanie tuszy świni dostawałem przykładowo 5pln to uważam, że w 2023 przy aktualnej inflacji ta stawka powinna być odpowiednio podniesiona, tak jak to miało miejsce w innych strefach budżetówki.
0
@ObiwanKenobi Tak? Masz jakieś konkretne zarzuty czy to tak rzuciłeś dla zasady? Wiesz w ogóle na czym polega praca ULW?
0
@Bobo25 nadal zarabiam znacznie więcej niż przeciętne wynagrodzenie ale to nie kwestia zarobków tylko tego, że są niewspółmierne do wykonywanej pracy.
0
@Bykunn gdzie napisałem że zarabiam tyle co 20 lat temu? Pisałem o braku waloryzacji chociażby w przypadku mega inflacji.
Grupy zawodowe nie są opowiedziane za to by było w kraju normalnie.
Poza tym, my też walczymy ale jesteśmy skutecznie uciszani, można o tej patologii książkę napisać
2
@Bobo25 @FCB_dimiC jestem urzędowym lekarzem weterynarii, dbam o to żebyście jedli bezpieczną zdrową żywność.
0
@Bobo25 Tak, dokładnie. Stawki w moim zawodzie się nie zmieniły od 20 lat.
@agrad0 Tez pracuje w publicznym podmiocie, mało tego wykonuje zawód zaufania publicznego
0
@Nazio_87 oczywiście, ale nie każdy ma prawo decydować o tym jakie te „sensowne” pieniądze” ma zarabiać, pielęgniarki sobie takie prawo roszczą od dawna.
5
@Explode mnie tylko zaskakuje jedno, przecież każdy podejmując pracę zdaję sobie sprawę z tego jakie zasady go obowiązują. Jesli komuś nie podoba się praca w sklepie w święta to powienien poszukać innej roboty która sprawi, że święta będzie spędzać z rodziną. Jesli jego życiowa ścieżka i spełnieniem jest wykładanie towaru w biedronce to dlaczego ma tego nie robić?
Ja decydując się na pracę lekarza wiedziałem z czym to się wiąże czy pracownik sklepu nie powinienem po prostu zaakceptować lub nie warunki pracy a potem sumiennie ją wykonywać?
3
Jak to jest, że w tym kraju ciągle pielęgniarki są pokrzywdzone. Wykonuje zawód w którym zarobki nie były waloryzowane od 20 lat i nie płacze, zresztą nie tylko ja.(mimo, że mam bardziej odpowiedzialne zajęcie od pielęgniarki)
Natomiast pielęgniarki przy każdej możliwej okazji chcą podwyżek, akurat w tym momencie z tego co się orientuję pielęgniarki zarabiają całkiem sensowne pieniądze jak za wykonywaną pracę. Pomijam też fakt, że w trakcie pandemii obrotna pielęgniarka była w stanie odłożyć na mieszkanie.
0
@Zoker A co tego konkretnie nie zapowiada?
0
@BorzyKrzys Nie no bez przesady, 20 lat temu to już się z discmanem latało :D
7
@MarioVeB! Chyba nie masz pojęcia o czym mówisz
1
@Sulimo pozdrowienia z LSM
0
@Encore ale dostanie od Djoko
0
@PIWOSZ89 tego nie wiadomo, a pewno będzie za to manifest izraelskich terrorystow
0
@Kamil689 po pierwsze nic nie straci, po drugie nikt za taki „błąd” nic Ci nie da
10
@MarioVeB! Z jakiego powodu? Tak po prostu, tępo powtarzasz głupoty które gdzieś usłyszałeś?
0
@Stinger_ po prostu Twoje oczekiwania stoją w sprzeczności z tym co ma aktualnie miejsce.
1
@Stinger_ Boże, jak Ty polityki nie rozumiesz. Tusk specjalnie umieścił Holownie na stanowisku marszałka aby go wykluczyć z walki o prezydenturę. Ogólnie do ludzi nie dociera, że Tusk to nie osoba która chce się z kimś dzielić władza.
0
@barteq na narty to najlepiej, z dala od Zakopanego
8
@draxidox No, zaczynają się jaja na które czekałem. Teraz jeszcze 5 dla zwierząt, a z drugiej strony od PSL programy wsparcia dla rolników i ochrona życia niepoczętego xD ale się zapowiadają piękne 2 lata, bo raczej dłużej ten rząd nie wytrzyma :D
0
@VegetaPolska bo nie masz za grosz klasy, co zresztą jest oczywiste patrząc na drużynę której kibicujesz
1
@mrboom Choćbyś trzepał razy dziesięć, to i tak naleje Ci się w kieszeń xD jak to mawiają
1
@LS Bardzo trafne spostrzeżenia. Sam wczoraj tłumaczyłem dziewczynie, że wielce prawdopobne są rządy PSL-PiS. Kosiniak Kamysz za możliwość zostania premierem może rozważyć wejście w koalicję z PiS gdyż w opozycji będzie musiał ciągle uznawać wyższość tuska który przez baaaardzo szerokie grono nie jest szanowany.
1
@626 Liga angielska overrated
0
@nexxo luuk oczywiście