Pandemia w praktyce. Holandia. Niedaleko mnie otworzyli nowy polski sklep, miałem po drodze to mówię wejdę zobaczę może jakaś promocja. Sklep dosyć mały i było tam z 5 osób, wszyscy bez maseczki oczywiście. Przy kasie pani pyta czy chcę paragon i nie usłyszała. Przeprosiła i mówi że czasami nie słychać przez te maseczki, to zapytałem czy tutaj nie trzeba jak się wchodzi, a ona pokiwała głową i mówi że nie. Ciekawe, myślałem że to jakiś prawnie jest uregulowane że wszędzie trzeba. Pomijam że w każdym innym sklepie przestrzegają tego na zasadzie że każdy ma mieć maseczkę na twarzy, nieważne czy na nosie, na ustach, na brodzie - jak ma to może wejść. Czy to nie jest idiotyzm? Muszę nakładać kawałek szmaty na twarz (co w sumie nie jest takie złe, im mniej mojej twarzy widać, tym jestem ładniejszy) żeby wejść do sklepu. Kawałek szmaty gdzie są wątpliwości czy w czymś pomaga jeśli chodzi o wirusa, a taka na brodzie to na pewno wcale nie pomaga. Albo znieśmy ten głupi obowiązek, albo przestrzegajmy tego prawnie. Nie wiem jak jest w Polsce ale z relacji znajomych podobno często ludzie się awanturują jak ktoś nie ma tej maseczki. Tak jakby mało było powodów do kłótni i agresji. I śmiać mi się chce jak ktoś mówi że to dla mojego i innych zdrowia. No na pewno kawałek szmaty noszony przez cały dzień w kieszeni i zakładany na twarz na 5 minut jest naprawdę bardzo higieniczny, a tak to właśnie w większości wygląda jak widzę jak ktoś wchodzi do sklepu. Jestem bardzo ciekawy kto dezynfekuje na bieżąco ręce i wymienia maseczkę co godzinę, bo tak powinno się robić. No ale w telewizji powiedzieli że trzeba, no to noszę! Nieważne jak.
@Firestone To jest takie samo pieprzenie bezsensowne jak płacz że ogólnie "kobiety zarabiają mniej". No jeżeli one biorą średnią wszystkich kobiet i porównują ze średnią wszystkich mężczyzn no to faktycznie będzie dużo mniej, ale bynajmniej nie wynika to z płci, tylko z różnych prac. Zamiatacz ulic facet będzie zarabiał mniej niż kobieta prezes (prezeska?) banku. No ale lepiej płakać i oskarżać wszystkich tylko nie siebie. Swoją drogą jeśli chodzi o piłkarki, to o co im tak właściwie chodzi? Chcą zarabiać jak piłkarze. A czy piłkarze zarabiają tyle samo? Dziewczyny nasze z FCB ile powinny zarabiać? Tyle co Messi czy tyle co Araújo i dlaczego?
@daniel32778 Średnio sobie radzą bo nigdy nikt nie był w takiej sytuacji. Trzeba na to brać poprawkę przy ocenie pracy rządów. Ale akurat nasz nierząd jest wyjątkowo nieudolny i bezczelny. Choć Tusk mówiący o tchórzostwie to też naprawdę bardzo ujmujące.
Polski polityk, przedsiębiorca, doradca podatkowy i ekonomista. Właściciel biur rachunkowych, sklepu myśliwskiego oraz kancelarii podatkowej, Sławomir Jerzy Mentzen opublikował posta, w którym porównał obecny lockdown do socjalizmu. ...https://mobile.twitter.com/SlawomirMentzen/status/1375070481959751686
@MaxiLopez_84 To ja miałem ostatnio lepszą sytuację. Jestem przy kasie i mówię - Poproszę jeszcze 7 dni. - Słucham? - No poproszę 7 dni. - Nie rozumiem... Co pan chce? - Eh.. 7 Daysa. - No, to mów pan po polsku!
@PanteraCule No i to jest właściwe podejście. Lockdown powinien wyglądać tak że wszyscy siedzą w domu przez 2 tygodnie i wszystko jest zamknięte. W obecnej formie ta cała szopka będzie trwała do usranej śmieci. A cierpią jak zwykle najmniejsi i najbiedniejsi.
@A4ron No i to jest problem w tej sytuacji a nie otwarty kościół. @chosenone Aha czyli rozszerzamy te szkodliwe zamknięcia tak jak tylko się da? No niezłe podejście. @Chakalaka To załóż maseczkę i jesteś względnie bezpieczny.
Co wam da że zamkną te kościoły? Czy ktoś każe wam tam chodzić? Chyba każdy kto tam idzie zdaje sobie sprawę (a przynajmniej powinien) że jest to ryzykowne, ale skoro chce to ryzyko podjąć, to co wam do tego? Nie rozumiem jak można krytykować niezamknięcie kościołów, a nie zamknięcie wszystkiego innego.
Witam was kochani. Mam pytanie. Czy czujecie się lepiej wstając rano i wiedząc że Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wybrała FC Barcelonę najlepszym klubem minionej dekady?
@lucca87 Same stroje to zawsze Interu mi się podobały. Obojętnie jaki sezon, niby tylko dwukolorowe pasy ale super to wygląda. A Barcelony to chyba jednak 2005/06. Prosta, czysta, piękna.
@tomek8756 Ale głupi ci Niemcy. Przecież wystarczy wydać rozporządzenie i wszystko można. A potem i tak za nic się nie odpowiada bo rozporządzenie jest niezgodne z prawem i gitara.
@macio_944 Gdyby ta funkcja działa jak na FB, to może bym się zdecydował. Wtedy nie zobaczyłbyś tego komentarza, hehe. Nie no żarcik. Ja was kocham wszystkich.
@myscooter Przewiń niżej. Albo odejdź od ekranu i zrób sobie herbatę. Jest wiele możliwości. Problem polega na tym że te prowokacje, często zwyczajnie słabe, są zgodne z regulaminem, bo zawsze można się wybronić że nie ma się złych zamiarów ani nic. Mimo że każdy wie że jest inaczej. Mnie to na początku szczerze bawiło i podobało mi się, ale z czasem stało się to powtarzalne i czasami niesmaczne po prostu.
@Katalończyk 99 Zobacz w Gorących. Protest Indianina mającego za sobą mnóstwo zwolenników i grupa osób wstających lewą nogą, która próbuje przekonać że tak w sumie to żadnych prowokacji nie ma.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
7
Pandemia w praktyce. Holandia. Niedaleko mnie otworzyli nowy polski sklep, miałem po drodze to mówię wejdę zobaczę może jakaś promocja. Sklep dosyć mały i było tam z 5 osób, wszyscy bez maseczki oczywiście. Przy kasie pani pyta czy chcę paragon i nie usłyszała. Przeprosiła i mówi że czasami nie słychać przez te maseczki, to zapytałem czy tutaj nie trzeba jak się wchodzi, a ona pokiwała głową i mówi że nie. Ciekawe, myślałem że to jakiś prawnie jest uregulowane że wszędzie trzeba. Pomijam że w każdym innym sklepie przestrzegają tego na zasadzie że każdy ma mieć maseczkę na twarzy, nieważne czy na nosie, na ustach, na brodzie - jak ma to może wejść. Czy to nie jest idiotyzm? Muszę nakładać kawałek szmaty na twarz (co w sumie nie jest takie złe, im mniej mojej twarzy widać, tym jestem ładniejszy) żeby wejść do sklepu. Kawałek szmaty gdzie są wątpliwości czy w czymś pomaga jeśli chodzi o wirusa, a taka na brodzie to na pewno wcale nie pomaga. Albo znieśmy ten głupi obowiązek, albo przestrzegajmy tego prawnie.
Nie wiem jak jest w Polsce ale z relacji znajomych podobno często ludzie się awanturują jak ktoś nie ma tej maseczki. Tak jakby mało było powodów do kłótni i agresji. I śmiać mi się chce jak ktoś mówi że to dla mojego i innych zdrowia. No na pewno kawałek szmaty noszony przez cały dzień w kieszeni i zakładany na twarz na 5 minut jest naprawdę bardzo higieniczny, a tak to właśnie w większości wygląda jak widzę jak ktoś wchodzi do sklepu. Jestem bardzo ciekawy kto dezynfekuje na bieżąco ręce i wymienia maseczkę co godzinę, bo tak powinno się robić. No ale w telewizji powiedzieli że trzeba, no to noszę! Nieważne jak.
19
@Firestone To jest takie samo pieprzenie bezsensowne jak płacz że ogólnie "kobiety zarabiają mniej". No jeżeli one biorą średnią wszystkich kobiet i porównują ze średnią wszystkich mężczyzn no to faktycznie będzie dużo mniej, ale bynajmniej nie wynika to z płci, tylko z różnych prac. Zamiatacz ulic facet będzie zarabiał mniej niż kobieta prezes (prezeska?) banku. No ale lepiej płakać i oskarżać wszystkich tylko nie siebie. Swoją drogą jeśli chodzi o piłkarki, to o co im tak właściwie chodzi? Chcą zarabiać jak piłkarze. A czy piłkarze zarabiają tyle samo? Dziewczyny nasze z FCB ile powinny zarabiać? Tyle co Messi czy tyle co Araújo i dlaczego?
1
@daniel32778 Średnio sobie radzą bo nigdy nikt nie był w takiej sytuacji. Trzeba na to brać poprawkę przy ocenie pracy rządów. Ale akurat nasz nierząd jest wyjątkowo nieudolny i bezczelny.
Choć Tusk mówiący o tchórzostwie to też naprawdę bardzo ujmujące.
0
@lukaszmatusiewicz Athletic Bilbao. I oczywiście każda która akurat gra przeciwko Realowi.
1
@TheNekro94 Pierwszy raz muszę się dołączyć do narzekań na reklamy. Mam tak samo. Chyba podpadłem komuś z redakcji i odebrali mi premium...
27
Polski polityk, przedsiębiorca, doradca podatkowy i ekonomista. Właściciel biur rachunkowych, sklepu myśliwskiego oraz kancelarii podatkowej, Sławomir Jerzy Mentzen opublikował posta, w którym porównał obecny lockdown do socjalizmu. ...https://mobile.twitter.com/SlawomirMentzen/status/1375070481959751686
8
@DonMatteo901 Dzisiaj wszystko jest na Twitterze, więc po co myślenie.
7
@Bamboleo Potwierdzam, psy są bardzo mądre. Mój na przykład boi się petard.
1
@JANEK777 Jak najbardziej, jeszcze jak!
0
@puyol_presidend5 "Jem płatki" 800 herbów ale zniknął.
11
@MaxiLopez_84 To ja miałem ostatnio lepszą sytuację. Jestem przy kasie i mówię
- Poproszę jeszcze 7 dni.
- Słucham?
- No poproszę 7 dni.
- Nie rozumiem... Co pan chce?
- Eh.. 7 Daysa.
- No, to mów pan po polsku!
0
@RichardWinters A po co się nosi?
1
@PanteraCule No i to jest właściwe podejście. Lockdown powinien wyglądać tak że wszyscy siedzą w domu przez 2 tygodnie i wszystko jest zamknięte. W obecnej formie ta cała szopka będzie trwała do usranej śmieci. A cierpią jak zwykle najmniejsi i najbiedniejsi.
1
@mr_robot A ty podaj jakiś logiczny argument dlaczego osoby, w większości młodsze, nie mogą iść do kina albo na boisko.
1
@A4ron No i to jest problem w tej sytuacji a nie otwarty kościół.
@chosenone Aha czyli rozszerzamy te szkodliwe zamknięcia tak jak tylko się da? No niezłe podejście.
@Chakalaka To załóż maseczkę i jesteś względnie bezpieczny.
3
Co wam da że zamkną te kościoły? Czy ktoś każe wam tam chodzić? Chyba każdy kto tam idzie zdaje sobie sprawę (a przynajmniej powinien) że jest to ryzykowne, ale skoro chce to ryzyko podjąć, to co wam do tego? Nie rozumiem jak można krytykować niezamknięcie kościołów, a nie zamknięcie wszystkiego innego.
2
Witam was kochani. Mam pytanie. Czy czujecie się lepiej wstając rano i wiedząc że Międzynarodowa Federacja Historyków i Statystyków Futbolu (IFFHS) wybrała FC Barcelonę najlepszym klubem minionej dekady?
2
@lucca87 Same stroje to zawsze Interu mi się podobały. Obojętnie jaki sezon, niby tylko dwukolorowe pasy ale super to wygląda. A Barcelony to chyba jednak 2005/06. Prosta, czysta, piękna.
87
@mm_ Mam nadzieję że nie będzie to oznaczać klękania przed meczem czy ozdabiania herbu w 6 kolorową tęczę.
45
@MesQueUnClub96 Będą przerabiać twoje zdjęcia i dodawać do nich strój Realu.
25
@Kapitan_SW To nie jest wybór tylko ranking na podstawie zdobytych punktów.
10
@Barca1992 Będziemy wyznaczać nowe trendy. Koniec z naśladowaniem!
10
@tomek8756 Ale głupi ci Niemcy. Przecież wystarczy wydać rozporządzenie i wszystko można. A potem i tak za nic się nie odpowiada bo rozporządzenie jest niezgodne z prawem i gitara.
0
@marcin000019
1
@Pilka_jest_okragla Świeże info, to lubię
0
@macio_944 Gdyby ta funkcja działa jak na FB, to może bym się zdecydował. Wtedy nie zobaczyłbyś tego komentarza, hehe.
Nie no żarcik. Ja was kocham wszystkich.
1
@myscooter Przewiń niżej. Albo odejdź od ekranu i zrób sobie herbatę. Jest wiele możliwości.
Problem polega na tym że te prowokacje, często zwyczajnie słabe, są zgodne z regulaminem, bo zawsze można się wybronić że nie ma się złych zamiarów ani nic. Mimo że każdy wie że jest inaczej. Mnie to na początku szczerze bawiło i podobało mi się, ale z czasem stało się to powtarzalne i czasami niesmaczne po prostu.
0
@Katalończyk 99 Zobacz w Gorących. Protest Indianina mającego za sobą mnóstwo zwolenników i grupa osób wstających lewą nogą, która próbuje przekonać że tak w sumie to żadnych prowokacji nie ma.
15
@Jacu327 To jeszcze nic. Ja od pół roku mam wykupiony karnet na siłownię i jakoś nie widzę żadnych zmian w moim ciele. Chyba się tam w końcu przejdę…