Czemu jak się mówi do kogoś "ty psie" albo że jesteś jak pies, to ma to negatywne znaczenie, a z kolei kotek, kociak to już pozytywne? Przecież psy są dużo lepsze od kotów...
@NaFazieHitman xD to jest bardzo dobre. Nie wiem czy ona słyszała co powiedziała. W skrócie "mnie nie obchodzi konstytucja, chcę żeby było tak i już". Ja mam takie samo zdanie bo nie jestem demokratą, też chciałbym żeby było tak jak chcę i już. Tylko taka różnica że ta pani reprezentuje lewicę która krzyczy o demokracji i konstytucji xD No naprawdę słów brakuje czasami. Ale wiadomo lepiej śmiać się z konfederacji.
@sebasek99 A ty zakładasz że to kontrakt Messiego jest głównym powodem kłopotów z finansami, z czym się nie zgadzam. Pisałem nawet wcześniej o tym, ale nie tylko ja to robiłem. To złe zarządzanie jest powodem sytuacji finansowej.
@matirix20 Ten kto założył musi podać numer serwera czyli to 100,200... Na górze co masz rozwinięte na screenie i numer pokoju A jak macie konto założone to można zaprosić po nicku
@Comentateiro A mówił że mógłby grać za darmo... Ciągle mu mało. Nie wiem mi by wystarczył milion euro rocznie. On niech ma z 5, ale po co mu więcej? Co za różnica 5 czy 30 czy 100?
Jak zwykle problemem jest Messi. Jeśli chodzi o finanse również. Gówniarz z Bundesligi przychodzi i z miejsca dostaje większy kontrakt niż klubowe legendy. Nie ma problemu. Coutinho czy Griezmann dostają bajeczne pensje na start. Nie ma problemu. Rezerwowi u nas zarabiają więcej niż pierwszy skład Realu. Nie ma problemu. Najlepszy piłkarz w historii, największa postać marketingowa świata, człowiek za którego samą obecność na meczu towarzyskim organizatorzy są w stanie zapłacić dodatkowe miliony, globalny znak ropoznawczy Barcelony na całym swiecie dostaje adekwatny do swojej pozycji kontrakt. Problem. Ja jestem tym zmęczony, random z Polski jest tym zmęczony. Co dopiero musi czuć sam Messi, będąc winnym wszystkiemu i wszystkim, od 10 lat, zarówno w klubie jak i reprezentacji.
niesamowite ile osób powtarza te bzdury o Messim. Że nie powinien być kapitanem, że nie pomaga młodym, że nie rozmawia z kolegami, że nie podpowiada na boisku. Zobaczą tylko ujęcie po golu gdy patrzy w ziemię i już piszą komentarze że no jak zwykle spuszcza wzrok i tyle z niego jest. Ja oglądam zawsze wszystkie tego typu filmiki, bo na nich widać wszystko. Pewnie sporo osób tego nie robi. Ale nawet oglądając mecz w telewizji można to dostrzec, tylko trzeba uważnie oglądać. Tak samo jak z rzekomym lenistwem Messiego w pressingu. Ale o tym już pisałem kiedyś. Tak mnie natchnęło teraz bo żałuję że tak wiele osób nieuważnie ogląda mecze i na tej podstawie wypowiada się negatywnie o piłkarzach.
@Kapitan_SW No ale nawet kolega ci podał konkretne statystki które pokazują że pomocnicy wykonywali mniej podań. Za Guardioli każda akcja przechodziła przez Xaviego, wspólnie z Iniestą tworzyli nam grę. Za Lucho Rakitić był odpowiedzialny za asekurownie prawej strony gdy Messi schodził do środka a Alves wychodził wysoko. Iniesta miał swoje momenty, ale miał znacznie mniejszy wpływ na grę. Nie widzisz tutaj różnicy? Czy Eto'o, Villa, Alexis czy Pedro byli głównymi architektami Barçy Guardioli? U Lucho MSN takowymi byli.
@BarcaInfo Araújo też by nie dostał takiej szansy gdyby nie kontuzja Piqué. Dlatego obawiam się że gdy ten wróci to Araújo będzie grał mniej. Chyba że stworzy z nim parę i posadzi Lengleta.
@Kapitan_SW Wiesz co. Wspominasz o tym procentowym posiadaniu i na tej podstawie twierdzisz że to świadczy o wysokim znaczeniu linii pomocy. Pamiętam mnóstwo meczów w których dobrymi minutami ter Stegen rozgrywał piłkę z obrońcami tuż przy linii końcowej, bo rywal tak wysoko naciskał. Posiadanie się nabijało, a ani nie tworzyło to zagrożenia (przynajmniej dla rywala :D), ani pomoc nie miała w tym udziału, to tak czepiając się szczegółów. Dziwię się że nie zgodzisz się ze stwierdzeniem że Lucho swoją grę opierał na MSN, bo tak po prostu było. I dlatego ciekawi mnie też naprawdę jak by sobie poradził, co nowego by wymyślił, gdyby musiał tworzyć drużynę bez Neymara i tak naprawdę bez jego następcy, bo Dembélé częściej był w szpitalu niż w kadrze.
@sendesara A to jest ciekawe jak tak się na to patrzy. W lidze traciliśmy tyle samo goli, w LM u Lucho 4 z PSG, 3 z Juve, Valverde to samo czyli 4 z Liverpoolem, 3 z Romą, więc jakby się zeruje. Czyli za Valverde więcej traciliśmy w pucharze i fazie grupowej LM? Choć pewnie pierwsza połowa 2019/20 zawyża tą średnią.
@Kapitan_SW No nie wiem, mi wcale nie jest do śmiechu. Fajnie było wygrywać, ale zabójcze kontry na Camp Nou to zwykle rywale przeprowadzali więc to było coś nowego widzieć Barcelonę wygrywającą w ten sposób. Jednym się podobało, innym nie. Mi nie. A co do samego posiadania to przypomnij sobie w ilu meczach było to słynne klepanie po obwodzie bez stwarzania zagrożenia. Głównie wtedy gdy MSN miało słabszy dzień. Już wtedy nie mieliśmy pomocy która była w stanie zdominować rywala. MSN przyćmiło te problemy swoją widowiskową grą.
@Pawlak1992 No bo to jest takie typowe myślenie dzieciaków. Po oklepie w Superpucharze 2017 ile było głosów że sezon na straty, najsłabsza Barça od 10 lat, cudem będzie jak awansujemy do LM, a Real wszystko wygrywa. Skończyło się pewnym dubletem i frajersko przegranym rewanżem w ćwierćfinale i już że fatalny sezon.
@Kapitan_SW Źle się wyraziłem. Chodziło mi o samą taktykę, ciężar gry był skupiony na trójce z przodu. Najprościej mówiąc "laga do przodu i MSN coś zrobi". Graliśmy w inny sposób? Nie przypominam sobie.
@Kapitan_SW Za Enrique linia pomocy była zmarginalizowana. Zamiast bazowania na posiadaniu piłki i dominacji, zaczęliśmy grać wertykalnie i dużo szybciej. Często piłka przechodziła bezpośrednio od obrony do MSN, z pominięciem pomocy. Kiedyś to było nie do pomyślenia. Powiedz mi że może tak nie było i nie graliśmy w ten sposób? Ciekawią mnie te dużo lepsze wyniki w defensywie. Gole stracone w lidze: 15/16: 29 16/17: 37 17/18: 29 18/19: 36 W 14/15 było wspaniale bo tylko 21, ale wtedy cała drużyna grała świetnie od 2015 roku, a i na początku kilka meczów z rzędu bez straty gola, Bravo chyba jakiś rekord pobił nawet wtedy.
@sendesara I jeszcze odzyskał Iniestę przez inny system rotacji oraz Alba odżył na lewej stronie po odejściu Neymara. No ale Valverde słaby i nic nie zrobił i Messi wszystko mu wygrywał xD
23
Czemu jak się mówi do kogoś "ty psie" albo że jesteś jak pies, to ma to negatywne znaczenie, a z kolei kotek, kociak to już pozytywne? Przecież psy są dużo lepsze od kotów...
3
@Yosemite Agüero i Forlán... Kiedyś to było...
12
@NaFazieHitman xD to jest bardzo dobre. Nie wiem czy ona słyszała co powiedziała. W skrócie "mnie nie obchodzi konstytucja, chcę żeby było tak i już". Ja mam takie samo zdanie bo nie jestem demokratą, też chciałbym żeby było tak jak chcę i już. Tylko taka różnica że ta pani reprezentuje lewicę która krzyczy o demokracji i konstytucji xD No naprawdę słów brakuje czasami. Ale wiadomo lepiej śmiać się z konfederacji.
0
@tomek8756 1. Ferdek Kiepski
2. Marian Paździoch
3. Arnold Boczek
4. Karol Krawczyk
5. Tadzio Norek
1
@BarcaInfo powinni dać to zdjęcie https://pbs.twimg.com/media/EWoWyHNXsAE7ar3?format=jpg&name=medium
0
@ksobi Jednego idioty mniej na świecie. Szkoda tylko że wtedy niewinny kierowca będzie miał problemy.
35
@DonMatteo901 Dla takich postów siedzę tutaj na LR.
2
@Bykunn xD
31
W punkt
14
@th@les Ja zawsze powtarzałem że każdy cent w jego pensji jest w pełni zasłużony. I tego zdania nie zmieniam.
1
@sebasek99 A ty zakładasz że to kontrakt Messiego jest głównym powodem kłopotów z finansami, z czym się nie zgadzam. Pisałem nawet wcześniej o tym, ale nie tylko ja to robiłem. To złe zarządzanie jest powodem sytuacji finansowej.
0
@sebasek99 A to przychód = dochód?
3
@sebasek99 Najlepszy piłkarz w historii kosztuje, poza tym Barcelona na czymś zarabia.
0
@matirix20 Ten kto założył musi podać numer serwera czyli to 100,200... Na górze co masz rozwinięte na screenie i numer pokoju
A jak macie konto założone to można zaprosić po nicku
4
@patry295 I pod tym mogę z czystym sumieniem napisać "w punkt". Dlatego nienawidzę tego lewackiego bełkotu w tych sprawach.
1
@Kapitan_SW Oby nie Munirę.
4
@Comentateiro A mówił że mógłby grać za darmo... Ciągle mu mało. Nie wiem mi by wystarczył milion euro rocznie. On niech ma z 5, ale po co mu więcej? Co za różnica 5 czy 30 czy 100?
9
Jak zwykle problemem jest Messi. Jeśli chodzi o finanse również. Gówniarz z Bundesligi przychodzi i z miejsca dostaje większy kontrakt niż klubowe legendy. Nie ma problemu. Coutinho czy Griezmann dostają bajeczne pensje na start. Nie ma problemu. Rezerwowi u nas zarabiają więcej niż pierwszy skład Realu. Nie ma problemu. Najlepszy piłkarz w historii, największa postać marketingowa świata, człowiek za którego samą obecność na meczu towarzyskim organizatorzy są w stanie zapłacić dodatkowe miliony, globalny znak ropoznawczy Barcelony na całym swiecie dostaje adekwatny do swojej pozycji kontrakt. Problem. Ja jestem tym zmęczony, random z Polski jest tym zmęczony. Co dopiero musi czuć sam Messi, będąc winnym wszystkiemu i wszystkim, od 10 lat, zarówno w klubie jak i reprezentacji.
1
-Nie grałem przeciwko Messiemu, bo był kontuzjowany.
- Leo miał szczęście.
- Nie, to ja miałem szczęście. - Paolo Maldini
8
Przypadkiem natrafiłem na ten filmik
100
Tak słabego Realu to nie widziałem od meczu z Alcoyano 10 dni temu.
0
@Kapitan_SW No ale nawet kolega ci podał konkretne statystki które pokazują że pomocnicy wykonywali mniej podań. Za Guardioli każda akcja przechodziła przez Xaviego, wspólnie z Iniestą tworzyli nam grę. Za Lucho Rakitić był odpowiedzialny za asekurownie prawej strony gdy Messi schodził do środka a Alves wychodził wysoko. Iniesta miał swoje momenty, ale miał znacznie mniejszy wpływ na grę. Nie widzisz tutaj różnicy? Czy Eto'o, Villa, Alexis czy Pedro byli głównymi architektami Barçy Guardioli? U Lucho MSN takowymi byli.
0
@BarcaInfo Araújo też by nie dostał takiej szansy gdyby nie kontuzja Piqué. Dlatego obawiam się że gdy ten wróci to Araújo będzie grał mniej. Chyba że stworzy z nim parę i posadzi Lengleta.
0
@Kapitan_SW Wiesz co. Wspominasz o tym procentowym posiadaniu i na tej podstawie twierdzisz że to świadczy o wysokim znaczeniu linii pomocy. Pamiętam mnóstwo meczów w których dobrymi minutami ter Stegen rozgrywał piłkę z obrońcami tuż przy linii końcowej, bo rywal tak wysoko naciskał. Posiadanie się nabijało, a ani nie tworzyło to zagrożenia (przynajmniej dla rywala :D), ani pomoc nie miała w tym udziału, to tak czepiając się szczegółów. Dziwię się że nie zgodzisz się ze stwierdzeniem że Lucho swoją grę opierał na MSN, bo tak po prostu było. I dlatego ciekawi mnie też naprawdę jak by sobie poradził, co nowego by wymyślił, gdyby musiał tworzyć drużynę bez Neymara i tak naprawdę bez jego następcy, bo Dembélé częściej był w szpitalu niż w kadrze.
0
@sendesara A to jest ciekawe jak tak się na to patrzy. W lidze traciliśmy tyle samo goli, w LM u Lucho 4 z PSG, 3 z Juve, Valverde to samo czyli 4 z Liverpoolem, 3 z Romą, więc jakby się zeruje. Czyli za Valverde więcej traciliśmy w pucharze i fazie grupowej LM? Choć pewnie pierwsza połowa 2019/20 zawyża tą średnią.
0
@Kapitan_SW No nie wiem, mi wcale nie jest do śmiechu. Fajnie było wygrywać, ale zabójcze kontry na Camp Nou to zwykle rywale przeprowadzali więc to było coś nowego widzieć Barcelonę wygrywającą w ten sposób. Jednym się podobało, innym nie. Mi nie. A co do samego posiadania to przypomnij sobie w ilu meczach było to słynne klepanie po obwodzie bez stwarzania zagrożenia. Głównie wtedy gdy MSN miało słabszy dzień. Już wtedy nie mieliśmy pomocy która była w stanie zdominować rywala. MSN przyćmiło te problemy swoją widowiskową grą.
1
@Pawlak1992 No bo to jest takie typowe myślenie dzieciaków. Po oklepie w Superpucharze 2017 ile było głosów że sezon na straty, najsłabsza Barça od 10 lat, cudem będzie jak awansujemy do LM, a Real wszystko wygrywa. Skończyło się pewnym dubletem i frajersko przegranym rewanżem w ćwierćfinale i już że fatalny sezon.
0
@Kapitan_SW Źle się wyraziłem. Chodziło mi o samą taktykę, ciężar gry był skupiony na trójce z przodu. Najprościej mówiąc "laga do przodu i MSN coś zrobi". Graliśmy w inny sposób? Nie przypominam sobie.
1
@Kapitan_SW Za Enrique linia pomocy była zmarginalizowana. Zamiast bazowania na posiadaniu piłki i dominacji, zaczęliśmy grać wertykalnie i dużo szybciej. Często piłka przechodziła bezpośrednio od obrony do MSN, z pominięciem pomocy. Kiedyś to było nie do pomyślenia. Powiedz mi że może tak nie było i nie graliśmy w ten sposób?
Ciekawią mnie te dużo lepsze wyniki w defensywie.
Gole stracone w lidze:
15/16: 29
16/17: 37
17/18: 29
18/19: 36
W 14/15 było wspaniale bo tylko 21, ale wtedy cała drużyna grała świetnie od 2015 roku, a i na początku kilka meczów z rzędu bez straty gola, Bravo chyba jakiś rekord pobił nawet wtedy.
3
@sendesara I jeszcze odzyskał Iniestę przez inny system rotacji oraz Alba odżył na lewej stronie po odejściu Neymara. No ale Valverde słaby i nic nie zrobił i Messi wszystko mu wygrywał xD