@Quavosk użyć VPN, darmowe mogą nie działać więc warto wybrać jakiś płatny, zawsze jest kilka dni za darmo więc jak już obejrzysz co chcesz to rezygnujesz.
Jestem leniem i nie chce mi się sprawdzać, a może ktoś był w takiej samej sytuacji i wie jak to jest. Mieszkam w Holandii, załóżmy że lecę do Polski na jeden dzień i wracam. Uda się bez problemów czy jakieś kwarantanny i inne bajery?
@tobiasson92 Policja w ogóle nie panuje nad tym co się dzieje w tym kraju. Wczoraj (a w sumie to dzisiaj) wracałem do domu z pracy po 1 w nocy, nielegalnie w czasie godziny policyjnej. Jechałem przez pół miasta i nikt mnie nie zatrzymał! Gdzie jest policja w tym kraju? Pytam się gdzie jest prokuratura? Gdzie jest prawo i sprawiedliwość?
Ale ten Moriba to jest kozak w FM. Kupiłem Cavamingę żeby był pierwszym zmiennikiem, a skończyło się tak że musi iść na wypożyczenie bo nie ma podjazdu do Ilaixa. Złote dziecko. Do tego kupiłem Mbappé za 140 mln + Dembélé (bo poprosił o transfer). W debiucie hattricka strzelił :D a potem co mecz gol lub dwa. Warty jest każdych pieniędzy. Ciekawe że Pedri się rozwija do zawodnika klasy światowej, a Puig jest słabszy od Aleñíi.
@Majkel34 Nic dziwnego, bo czegoś takiego po prostu nie ma. To byłoby niezgodne z prawem. Nie wiem jak oni sobie to wyobrażają. "Zatrudnię pilnie pracownika! Stawka godzinowa 20 zł dla mężczyzn, 15 zł dla kobiet."?
@NGTRX Może sam do tego dochodzisz. Myślę że udajesz że nie widzisz problemu. Mówi się że homoseksualiści są dyskryminowani na przykład w kinie. Według mnie jest różnica między sytuacją gdy jeden z bohaterów jest homosiem, no bo jest i tyle, a gdy bohater jest homosiem i wokół tego kręci się większość historii i dodatkowo na każdym kroku jest podkreślana ta jego orientacja. Obecnie jest to aż nadto widocznie w produkcjach typu Netflix. To jest po prostu niesmaczne. Gdyby dyskryminacja była, to w żadnym filmie nie byłoby takich wątków, czego na szczęście nie ma.
@Majkel34 Bo tak jest. Ale według lewicy to jest dobre i potrzebne bo źli mężczyźni nie dają kobietom stanowisk! Nie wiem jak tak można myśleć. Angela Merkel, nadaje się na przywódcę, to jest przywódcą, pomimo swojej płci. Gdzie ta dyskryminacja? Zaraz ktoś wyskoczy że kobiety średnio zarabiają mniej xD
@MesQueUnClub_87 Paulinho to był przekręt finansowy, poza tym sportowo coś nam dał. Vidala też bym nie zaliczył do pozostałych przeciętnych zawodników. Dał nam waleczność i swoje robił. Według mnie dobry transfer. Nie zgodzę się z punktem 2. Ja zupełnie inaczej pamiętam sytuację tamtego lata. Właśnie mieliśmy "nóż na gardle" i desperacko potrzebowaliśmy kupić tego Dembélé. Nie ma co patrzeć na cenę, bo ta była kosmicznie duża z powodu tego, że Borussia wiedziała o 222 mln za Neymara. Biorąc pod uwagę całą sytuację nie można mieć pretensji o ten transfer. Z pozostałymi punktami pełna zgoda.
@NGTRX Nie wiem kogo bo nie interesuje mnie to. Dziwny ten przykład podałeś w odniesieniu do mojego komentarza, w którym odniosłem się do konkretnego przypadku. Według mnie te wybory nie były poparte wyłącznie kwalifikacjami i tyle. Uważam tak na podstawie własnych obserwacji i tego jak działa lewica. Mogę się mylić i nawet chciałbym żeby tak było, ale nie chcę być taki naiwny. Dla was to może być normalne, tak samo jak parytet jest sprawiedliwy :D Nie zdziwi mnie to.
@Bykunn Co? Co się skłania do takiego wniosku? Ja nic takiego nie napisałem. Odnosiłem się do tego konkretnego przypadku. Jeżeli biały dostanie pracę tylko dlatego że ktoś nie chce murzyna, to jest to tak samo rasistowskie. Przy założeniu że w tym przypadku murzyn ma te same lub nawet większe kwalifikacje.
@macio_944 No czyli sam stwierdzasz że oprócz kompetencji patrzono również na inne rzeczy. Dla mnie jest to rasizm. Kolor skóry, wyznanie, płeć, orientacja nie powinny mieć najmniejszego znaczenia przy wyborze. Tylko w obecnych czasach jeśli murzyn nie dostanie posady, to dlatego że jest murzynem. Jeśli zwolnisz geja, to dlatego że jest gejem a ty homofobem. A to wszystko przy aprobacie "walki z rasizmem i homofobią".
@Majkel34 No właśnie o to chodzi. Dla mnie rasizmem jest sytuacja, gdy jakiś człowiek ma odpowiednie kompetencje, ale nie dostanie posady wyłącznie dlatego że jego skóra ma trochę za ciemny kolor. Takich sytuacji na szczęście nie ma obecnie, choć kiedyś było to na porządku dziennym. I to samo się tyczy kobiet czy homoseksualistów.
@macio_944 Jeśli dostał tą posadę tylko dlatego że jest czarny, to jest to rasizm w najczystszej postaci. Tak samo wcześniej jakieś stanowisko dostała osoba trans. Dziwny zbieg okoliczności, że obie te osoby dostały stanowisko ze względu na kompetencje.
0
Poleca ktoś jakąś dobrą książkę po angielsku? Chciałbym sobie poczytać żeby się pouczyć, a przy okazji coś ciekawego żeby to było.
1
@banann16 I to taki uczeń który w grupie nic nie robił i tylko musi to przedstawić klasie, widząc to wszystko pierwszy raz na oczy.
0
@Quavosk użyć VPN, darmowe mogą nie działać więc warto wybrać jakiś płatny, zawsze jest kilka dni za darmo więc jak już obejrzysz co chcesz to rezygnujesz.
0
Jestem leniem i nie chce mi się sprawdzać, a może ktoś był w takiej samej sytuacji i wie jak to jest. Mieszkam w Holandii, załóżmy że lecę do Polski na jeden dzień i wracam. Uda się bez problemów czy jakieś kwarantanny i inne bajery?
8
@IronSanHybrid Ale tak na poważnie, to co jest śmiesznego w tym że to już piąte koszulki w tym sezonie?
1
@Janas11224 Skóra ciemnieje od głupot?
0
@koziar Pan to jesteś ten jeden wyjątek :*
35
@Majkel34 Jakby była ładna, to by nie siedziała na LR.
0
@tobiasson92 Policja w ogóle nie panuje nad tym co się dzieje w tym kraju. Wczoraj (a w sumie to dzisiaj) wracałem do domu z pracy po 1 w nocy, nielegalnie w czasie godziny policyjnej. Jechałem przez pół miasta i nikt mnie nie zatrzymał! Gdzie jest policja w tym kraju? Pytam się gdzie jest prokuratura? Gdzie jest prawo i sprawiedliwość?
3
Ale ten Moriba to jest kozak w FM. Kupiłem Cavamingę żeby był pierwszym zmiennikiem, a skończyło się tak że musi iść na wypożyczenie bo nie ma podjazdu do Ilaixa. Złote dziecko.
Do tego kupiłem Mbappé za 140 mln + Dembélé (bo poprosił o transfer). W debiucie hattricka strzelił :D a potem co mecz gol lub dwa. Warty jest każdych pieniędzy. Ciekawe że Pedri się rozwija do zawodnika klasy światowej, a Puig jest słabszy od Aleñíi.
9
@Barcza223 Za PO to laliśmy Real manitami i wygrywaliśmy Ligi Mistrzów.
1
@Encore Podobno gdy masz jedzenie, ubranie i dach nad głową to jesteś bogatszy niż 75% ludzkości.
1
Co 10 sekund na świecie umiera z głodu jakieś małe dziecko.
1
@sebasek99 "Mądry Polak po szkodzie" Praktycznie codziennie można przeczytać coś co pasuje do tego powiedzenia.
12
@Majkel34 Kiedyś dobrze napisałem że w jego przypadku wystarczy po prostu uważnie czytać, co wypisuje. Nie trzeba się odzywać żeby się kompromitował.
1
@daniel32778 Tak ale 20 mln za niego to było zdecydowanie za dużo wtedy. I głównie to rzutuje na negatywnym odbiorze jego transferu.
5
@MesQueUnClub_87 Niektórym trzeba też tłumaczyć że "zjebka" to nie jest wulgaryzm za który usuwa się posta.
1
@Comentateiro Po prostu każdy ma swojego Valverde. Twoim jest obecnie Koeman. Nic niezwykłego.
4
@Majkel34 Nic dziwnego, bo czegoś takiego po prostu nie ma. To byłoby niezgodne z prawem. Nie wiem jak oni sobie to wyobrażają. "Zatrudnię pilnie pracownika! Stawka godzinowa 20 zł dla mężczyzn, 15 zł dla kobiet."?
3
@NGTRX Może sam do tego dochodzisz. Myślę że udajesz że nie widzisz problemu. Mówi się że homoseksualiści są dyskryminowani na przykład w kinie. Według mnie jest różnica między sytuacją gdy jeden z bohaterów jest homosiem, no bo jest i tyle, a gdy bohater jest homosiem i wokół tego kręci się większość historii i dodatkowo na każdym kroku jest podkreślana ta jego orientacja. Obecnie jest to aż nadto widocznie w produkcjach typu Netflix. To jest po prostu niesmaczne. Gdyby dyskryminacja była, to w żadnym filmie nie byłoby takich wątków, czego na szczęście nie ma.
4
@Majkel34 Bo tak jest. Ale według lewicy to jest dobre i potrzebne bo źli mężczyźni nie dają kobietom stanowisk!
Nie wiem jak tak można myśleć. Angela Merkel, nadaje się na przywódcę, to jest przywódcą, pomimo swojej płci. Gdzie ta dyskryminacja? Zaraz ktoś wyskoczy że kobiety średnio zarabiają mniej xD
1
@MesQueUnClub_87 Paulinho to był przekręt finansowy, poza tym sportowo coś nam dał. Vidala też bym nie zaliczył do pozostałych przeciętnych zawodników. Dał nam waleczność i swoje robił. Według mnie dobry transfer.
Nie zgodzę się z punktem 2. Ja zupełnie inaczej pamiętam sytuację tamtego lata. Właśnie mieliśmy "nóż na gardle" i desperacko potrzebowaliśmy kupić tego Dembélé. Nie ma co patrzeć na cenę, bo ta była kosmicznie duża z powodu tego, że Borussia wiedziała o 222 mln za Neymara. Biorąc pod uwagę całą sytuację nie można mieć pretensji o ten transfer. Z pozostałymi punktami pełna zgoda.
4
@NGTRX Nie wiem kogo bo nie interesuje mnie to. Dziwny ten przykład podałeś w odniesieniu do mojego komentarza, w którym odniosłem się do konkretnego przypadku. Według mnie te wybory nie były poparte wyłącznie kwalifikacjami i tyle. Uważam tak na podstawie własnych obserwacji i tego jak działa lewica. Mogę się mylić i nawet chciałbym żeby tak było, ale nie chcę być taki naiwny. Dla was to może być normalne, tak samo jak parytet jest sprawiedliwy :D Nie zdziwi mnie to.
12
@Bykunn Co? Co się skłania do takiego wniosku? Ja nic takiego nie napisałem. Odnosiłem się do tego konkretnego przypadku. Jeżeli biały dostanie pracę tylko dlatego że ktoś nie chce murzyna, to jest to tak samo rasistowskie. Przy założeniu że w tym przypadku murzyn ma te same lub nawet większe kwalifikacje.
10
@macio_944 Czyli dostał tę posadę bo jest czarny. To jest rasizm. Bo gdyby był biały to by nie dostał tej konkretnej posady.
3
@macio_944 No czyli sam stwierdzasz że oprócz kompetencji patrzono również na inne rzeczy. Dla mnie jest to rasizm. Kolor skóry, wyznanie, płeć, orientacja nie powinny mieć najmniejszego znaczenia przy wyborze. Tylko w obecnych czasach jeśli murzyn nie dostanie posady, to dlatego że jest murzynem. Jeśli zwolnisz geja, to dlatego że jest gejem a ty homofobem. A to wszystko przy aprobacie "walki z rasizmem i homofobią".
2
@Majkel34 No właśnie o to chodzi. Dla mnie rasizmem jest sytuacja, gdy jakiś człowiek ma odpowiednie kompetencje, ale nie dostanie posady wyłącznie dlatego że jego skóra ma trochę za ciemny kolor. Takich sytuacji na szczęście nie ma obecnie, choć kiedyś było to na porządku dziennym. I to samo się tyczy kobiet czy homoseksualistów.
11
@macio_944 Jeśli dostał tą posadę tylko dlatego że jest czarny, to jest to rasizm w najczystszej postaci. Tak samo wcześniej jakieś stanowisko dostała osoba trans. Dziwny zbieg okoliczności, że obie te osoby dostały stanowisko ze względu na kompetencje.
6
@Bartunek @Transu96 co wy wiecie o tym kółku... https://zapodaj.net/images/1c8b8d4466083.jpg
1
@IronSanHybrid To wszystko w imię prawa i sprawiedliwości