1

@Rust_Cohle A co jak ktoś powie że nie ma żadnych innych grzechów oprócz kłamania? Wtedy jakby skłamał mówiąc że ma tylko jeden grzech, ale się wyspowiadał z tego przecież?

1

Co kieruje ludźmi którzy po wyjściu z toalety "myją" ręce w taki sposób że przez sekundę płuczą je pod kranem i wycierają w spodnie? Albo nawet już nie w spodnie tylko normalnie w ręcznik. Ale po co w ogóle moczą te ręce skoro i tak nie są one umyte? Naprawdę mnie to ciekawi, to taki odruch żeby coś zrobić po wyjściu, czy żeby ludzie się nie patrzyli że wyszedł z kabiny i od razu wychodzi z toalety?

1

@El dominatore "Daleko nie zajedziemy" Człowieku, my byliśmy 3 mecze od wygrania wszystkiego. W lidze praktycznie od początku wielka przewaga i spokój, ciułanie regularne punktów mimo nie zawsze najlepszej dyspozycji. Cała uwaga była wtedy skierowana na Ligę Mistrzów i to było widać. W każdym meczu było zaangażowanie i pewne zwycięstwa. Przykro się po prostu robi tłumacząc takim młotom jak ty, nawet kilka lat później. Plan był jasny i konkretny, wnioski z Rzymu wyciągnięte przez trenera, zjednoczona szatnia i Messi w wybitnej dyspozycji. Wszystko to nieważne bo na Anfield się wszystko posypało...

9

Wygrana Lewandowskiego to jakiś żart. On nawet Eurowizji Junior nie wygrał.

4

@Rastafarnianin Pucharu Polski nie wygrał.

2

Ciekawe że w ostatnim czasie w latach nieparzystych prezentowaliśmy się na ogół znacznie lepiej, niż w parzystych. Niby dziwne ale spójrzcie na te przykłady:
2009, 2011, 2015, 2019 - tu lata w których wygraliśmy (lub powinniśmy wygrać) Ligę Mistrzów, świetna gra i również Messi w wybitnej dyspozycji
Dla porównania:
2008, 2010, 2012, 2014, 2020 - ostatni sezon przed Guardiolą, już za Pepa jednak porażki w pucharach, 2014 tragedia, 2020 też wcale nie lepiej.
Głównie są to słabsze sezony w latach parzystych i lepsze w nieparzystych. Coś w tym jest? Czy to przypadek i na siłę próbuję znaleźć szczyptę optymizmu w nowym 2021 roku?

13

@BarcaInfo Najlepszy na świecie, najlepszy w historii. Pomyśleć że wielu z nas by tu nie było, gdyby ten 13 letni chłopiec z Rosario wylądował w jakimś innym miejscu, a nie w Barcelonie. Jakie my mamy ogromne szczęście...

Oglądając ten filmik przypomina mi się tylko to:
"Mały Leo ogląda mecz futbolu po raz pierwszy w życiu. Pyta ojca
- Tato, o co chodzi w tej grze?
- Trzeba umieścić tę małą piłkę między tymi trzema słupkami na końcu boiska.
- I to tyle? Co w tym trudnego?
- Leo, dorośniesz, to zrozumiesz.

Nie zrozumiał."

5

@MesQueUnClub96 Herb od @Colon to dopiero byłby zaszczyt i spełnienie marzeń…
Choć muszę się pochwalić że znajduję się w elitarnym gronie osób obserwowanych przez legendarnego Mikiego.

4

@ferdas_rawa No ma 21 lat i zagrał w 3 meczach. Wybitny wynik.

2

@clyde Miło z ich strony.

1

Jak to jest że nastolatkowie Fati czy Pedri będą grać w dorosłej reprezentacji, a Puig nawet w U-21 nie gra.

0

@Jakchcesz No ja mówię o karach, bo pytasz czy trener podaje ustawienie do telewizji. Gdyby podawał to, przecież pozbawiałby się możliwości zaskoczenia rywali od pierwszej minuty. A gdyby był taki obowiązek to podawaliby błędne ustawienia żeby właśnie zmylić rywali.

1

@BarcaInfo Projekt pt. "Więcej, lepiej, taniej, weselej"

0

@Jakchcesz Ale czego nie wiem? Czy według ciebie trener miałby obowiązek podawać ustawienie meczowe telewizji? I co jeszcze? Miałyby być kary dla trenerów, którzy podadzą TV 4-4-2 a jednak wyjdą 4-3-3? No przecież to nie ma sensu.

1

@Jakchcesz Ale jakie to ma w ogóle znaczenie? O ten konkretny przykład to musiałbyś zapytać osoby, która była w tym dniu odpowiedzialna za ten punkt. Kurde jesteś pierwszą osobą, jaką znam, która zwróciła uwagę na te grafiki przedmeczowe :D

4

@Jakchcesz No głupie. Trener podaje skład i na tej podstawie realizator ustawia to graficznie. Ile razy było tak że na ekranie była dana formacja, a podczas meczu było zupełnie co innego? To tylko na potrzeby przedstawienia tego widzom.

15

Warto zatrzymać się na chwilę i przypomnieć sobie te wszystkie piękne momenty. Zachęcam do obejrzenia wszystkich goli Javiera Mascherano w barwach FC Barcelony!
https://streamable.com/fxifas

2

@IronSanHybrid A za granicą to "Polak Polakowi Polakiem"

13

Sam złapałem się kilka razy na tym, że gdy mi się nudziło to wchodziłem na facebooka na telefonie i po prostu przesiadywałem tam bez celu. Uznałem że to jest problem, bo po prostu marnowałem czas. Odinstalowałem więc całkowicie aplikację z telefonu i korzystam wyłącznie ze strony mobilnej, która jest okropna w użytkowaniu, ale dzięki temu teraz wchodzę tam tylko wtedy, gdy mam taką potrzebę, robię co mam zrobić i wychodzę. To tak apropo uzależnień. Na pewno wiele osób ma podobny problem. Zachęcam do pomyślenia w ten sposób. A co do uzależnienia od LR, to u mnie takowe jeszcze nie wystąpiło. To jest naprawdę wartościowe miejsce, tylko trzeba umiejętnie z niego korzystać. Główna zasada to nie wchodzić w ogóle na Ramblę podczas meczów i krótko po nich, zwłaszcza po porażkach. Poza tym warto po prostu unikać tematów, które nas nie interesują, zwyczajnie pomijać, nie pisać komentarzy o tym jak bardzo nas to nie interesuje, tylko pominąć i szukać dalej. To oszczędza i czasu, i nerwów. A interesujących rzeczy jest naprawdę wiele. Różnego rodzaju cykle, wiadomości z chyba każdej dziedziny, ciekawostki, nieliczne ale jednak wartościowe dłuższe wypowiedzi, "kącik humorystyczny" z wszelkiego rodzaju żartami, tak zaciekle ścigany przez moderację. Czasami atmosfera tutaj jest naprawdę cudowna i wyjątkowa. Zwłaszcza podczas jakichś specyficznych wydarzeń, niedawny przykład gala ZP, dawno się tak nie uśmiałem jak wtedy, a to dzięki wam kochani! Jesteśmy jak rodzina, a w rodzinie to wiadomo, zdarzają się konflikty czy docinki, jednak mimo wszystko łączą nas wspólne barwy i wspólna strona, która pewnie jest més que un stroną. Każda okazja jest dobra do tego, aby kolejny raz podziękować @Robertinho za tak wspaniałe dzieło jakim jest La Rambla.

1

@FCMichalo Błędem było niezwolnienie go po sezonie 18/19. Jedynym wytłumaczeniem pozostawienia go była sytuacja, gdybyśmy byli dogadani z Koemanem, że przychodzi do nas po EURO. Sam byłem pewny, że tak właśnie było. A jednak czas pokazał jaki burdel jest w tym klubie.

2

@sebasek99 Czyli Niemiec lub Hiszpan (bo po hiszpańsku to słowo brzmi tak samo) rozmawiając z Polakiem mają używać innego słowa na określenie zakrętu, bo po polsku jest to wulgaryzm? Mam nadzieję że źle zrozumiałem.

29

@DonMatteo901 Jak to mawiają polscy profesorowie "W związkach jednopłciowych rodzi się więcej dzieci niż w związkach wielopłciowych"
Rhodzą się, naprhawdę się rhodzą...

5

Naszła mnie taka myśl, nie sądzę żeby nikt o to nie pytał już, no ale nie widziałem. Co z takim KFC? Dalej będą mieli darmowe dolewki? :D

8

W dzisiejszych czasach to nic nie jest pewne. Nawet dobre samopoczucie i brak jakichkolwiek dolegliwości nie musi wskazywać na to, że jest się zdrowym. Podobno brak objawów to główny objaw koronawirusa bezobjawowego. Nie możecie bagatelizować tak poważnych objawów, jak ich całkowity brak! Bądźcie czujni kochani i dbajcie o siebie.

1

@NaFazieHitman Art. 21 § 37 "Kto dokonuje aktu defekacji w miejscu nie przeznaczonym do tego podlega karze 25 lat więzienia albo 100 zł grzywny"

1

@Pawelsky Moje ciało, moja sprawa!
Kto chce się ubezpieczyć w zusie, to niech się ubezpieczy, kto nie chce, to nie. Bądźmy konsekwentni.

1

@Comentateiro Niezupełnie. Sortuję zamówienia w holenderskim Amazonie.
Choć smutne w sumie jest to, że nawet za to sortowanie papryki można zarobić 2-3 razy więcej niż normalnie pracując w Polsce.

9

Zapraszam na pierwszy odcinek mojej miniserii "Polacy w Holandii"!
Obok mnie jest prowadzony remont jednego budynku. Ogrodzenie jest przy chodniku, no i dzisiaj wracając ze sklepu moim oczom ukazał się ten piękny widok https://zapodaj.net/images/d43deb5a92ec2.jpg
Piękne patriotyczne zachowanie naszej Polonii, która ozdabia holenderskie ziemie biało czerwonymi barwami!

A tak na serio to zwyczajnie mi się wstyd zrobiło.
I jako ciekawostkę dodam że obok tego uchowało się takie jedno, samiutkie https://zapodaj.net/images/cfaf80886e840.jpg

53

OŚWIADCZENIE
Panie, panowie, Madridiści,
dnia 5 stycznia 2021 AD pragnę złożyć oficjalne oświadczenie.
Ja, @Nano22 , oświadczam, że po ponad 7 latach od założenia mojego konta na tej stronie nadszedł czas na tę decyzję. Po przemyśleniu zapewniam, że jest to decyzja ostateczna i definitywna. Nie usuwam konta i nigdy o tym nie myślałem.
Miłego dnia życzę.

12

Ronald Koeman podczas wybierania składu na mecz: https://zapodaj.net/images/cc60669385a67.jpg

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?