0

@Coutinho007 No masz rację w sumie. Guardiola też nie był taki dobry bo miał Xaviego i Iniestę w prime.

0

@Kapitan_SW Nie można tak patrzeć na liczbę punktów, przecież wszystko by inaczej wyglądało jakby był inny trener. Jestem szczerze ciekawy jak by sobie poradził, patrząc na to że ostatnie 3 sezony cała jego taktyka opierała się na MSN.

4

@Coutinho007 No dobrze że Valverde miał świetny napad z Deulofeu i Denisem gdy wypadł mu Neymar.

3

@Coutinho007 Dlaczego ty cały czas powtarzasz o jakimś Umtitim w prime? Że niby za Valverde grał świetnie? To ciekawe co po ściągnęli Lengleta.
Ja jestem naprawdę ciekawy co by wymyślił Lucho, gdyby to jemu nagle z dnia na dzień odpadł Neymar i nie dostałby żadnego jego następcy.

27

@Coutinho007 No w swoim pierwszym sezonie miał cudowną kadrę. Naprawdę podważanie jego klasy trenerskiej jest niezwykle żałosne. To że nie pasował do filozofii Barcelony to oczywiste, ale jeśli chodzi o umiejętności, to jest fachowiec.

5

@NaFazieHitman A co na to były premier?

1

@Bykunn Ale mnie śmieszy takie wyolbrzymianie. Tak, na pewno uważam że to ja jestem wyjątkowy i mogę prowadzić bolid. Po co się tak ograniczać? No tak ogólnie to według mnie każdy może prowadzić samochód od razu po wypiciu litra i 5 piw.
Ja mówię tylko o tym że każdy reaguje inaczej na alkohol i tyle. No ale już trzeba dopowiadać dalej xD Jakoś mnie to nie dziwi.

0

@Bykunn No tak, na pewno każda osoba reaguje identycznie na te cyferki xD

0

@Tomo1989 No na pewno. Nie wiem, ale gdybym ja wsiadł za kółko po piwie, to właśnie byłbym dużo bardziej skoncentrowany na drodze i jeździłbym bardziej ostrożnie niż normalnie z powodu tego że jestem po piwie.
A według ciebie 0,5 na alkomacie oznacza że masz już słaby refleks i koncentrację tak?

0

@mekston Jednak do 80 minuty było 0-0, dopiero geniusz Messiego dał nam prowadzenie. Może i masz rację że mieliśmy mecz pod kontrolą, na pewno bardziej niż z Liverpoolem, ale też nie było łatwo. I ja głównie skupiłem się na podobieństwach w rewanżach które były już bardzo wyraźne.

1

@Ojciec5tkidzieci Ja popieram sprawdzanie stanu kierowcy w praktyce, a nie za pomocą cyferek. Każdy jest inny i inaczej reaguje na alkohol. Jeśli jest w stanie wysiąść z samochodu, stanąć na jednej nodze, przejść po linii prostej lub zrobić inne podobne rzeczy, to powinien być puszczany dalej bez mandatu. Oczywiście jeśli ma relatywnie niski wynik na alkomacie. Trudno to pewnie sprecyzować prawnie, ale gdy kierowca jest w pełni sprawny to nie powinien dostawać kary, za to że wypił piwo pół godziny temu. Podoba mi się system w USA gdzie po złapaniu kierowcy właśnie sprawdzają go pod tym kątem.

0

@jeyx77x A kto miał grać za tego Albę? Konkretnie podaj jakieś nazwisko. Valverde mówił że chciał wyjść na ten mecz z Semedo i Dembélé na prawej stronie. Jakie to zupełnie inne podejście niż bronienie wyniku z Romą rok wcześniej. Niestety kontuzja Dembélé pokrzyżowała te plany. W pierwszym meczu wystawienie Vidala za Arthura było świetnym posunięciem, co nawet przyznał Klopp po meczu.

0

@mekston No i co w związku z tym? Jakie to ma znaczenie w temacie rewanżu? Fakty są takie że do obu podchodziliśmy z wynikiem 3-0 z pierwszego meczu, w obu traciliśmy szybko gola, i w końcu w obu potrafiliśmy odpowiedzieć kilkoma dobrymi sytuacjami. Różnicą jedynie jest to, że w Monachium wpadło, a na Anfield nie. Ta porażka boli właśnie tym bardziej że Liverpool miał problemy i grał w tygodniu ważny mecz, gdy my mieliśmy tydzień przerwy a w ostatnim meczu i tak grały same rezerwy. Wszystko było po naszej stronie. Wszystko oprócz szczęścia.

0

@sebo939 Właśnie w przytoczonym przez ciebie fragmencie widać co było problemem. Głowa. Po tym golu wszyscy po prostu wiedzieli że zaraz stracą trzeciego, a potem czwartego, a jak będzie trzeba to i piątego i szóstego... Smutno mi jak to oglądam bo próbuję sobie wyobrazić co oni musieli czuć wtedy. Strach i bezsilność. Sportowo nie byliśmy gorsi. Wbrew pozorom w piłce bardzo dużo zależy od szczęścia i pecha. Tego wieczora szczęścia nie mieliśmy.

1

@ShinobiQWE Z Bayernem odpuściliśmy bo dwumecz był rozstrzygnięty, a my mieliśmy przed sobą mecz o mistrzostwo z Atlético więc po prostu oszczędzaliśmy siły, to był też wspaniały pokaz siły tej drużyny. Właśnie ta porażka i odpuszczenie w półfinale LM dobrze pokazuje jak silni wtedy byliśmy, bo mogliśmy sobie pozwolić na takie coś w półfinale. Gdybyśmy na Anfield wykorzystali swoje sytuacje, to szczerze wątpię że byśmy odpadli. A narracja po tym meczu była że zagraliśmy katastrofalnie, nie mieliśmy sytuacji, Messi zniknął, a Liverpool zagrał mecz sezonu, co wszystko jest całkowitą bzdurą.

0

@pt9 Opuszczone głowy pojawiły się po drugim i trzecim golu. Do tego momentu byli skoncentrowani i co ważniejsze lepsi. Pomimo widocznego strachu byli w stanie się postawić. Zabrakło tylko wykończenia, a sytuacji nie brakowało.

6

@SelloutCrowd Prawda jest taka że gdyby Messi obijał się na treningach to nie byłby tu gdzie jest. A gdyby Lewandowski czy Cristiano nie mieli wielkiego talentu, to samym treningiem też by nie osiągnęli swoich obecnych sukcesów.

15

@itmustbejoke Zapytał czy nie widzimy podobieństw między meczami z Bayernem 2015, a Liverpoolem 2019. Słuszne spostrzeżenie, sam o tym napisałem obszerny komentarz dawno temu bo w czerwcu 2019. Zachęcam do przeczytania. To też pokazuje jak blisko byliśmy i jak niewiele zabrakło. Na szczęście po chłodnej analizie można dojść do takich wniosków a nie bezmyślnie powtarzać bzdury że graliśmy fatalnie i Liverpool nas zmiażdżył. A, no i że Messi jak zwykle zniknął.

[UWAGA] POST O REWANŻU Z LIVERPOOLEM

Właśnie obejrzałem sobie rewanż z Liverpoolem. Długo się zabierałem do tego, ale uznałem że muszę w końcu to zrobić. Czytając te wszystkie zachwyty nad Liverpoolem i komentarze że byliśmy beznadziejni przez cały mecz jedna rzecz nie dawała mi ciągle spokoju. Nurtowało mnie od początku poczucie że w pierwszej połowie byliśmy lepsi od Liverpoolu. A już na pewno Liverpool nie był lepszy od nas. Krążyła mi po głowie myśl że to może mi się tak tylko wydaje, emocje itd.
Ale po obejrzeniu przekonałem się że rzeczywiście tak było. Polecam to zrobić każdemu kto twierdzi inaczej. A widziałem mnóstwo takich głosów. Że Liverpool nas zmiażdżył, że byliśmy beznadziejni tego wieczora, że nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy. Parę osób łącznie ze mną zwracali bardziej uwagę na psychikę, a dokładniej na zachowanie drużyny po trzecim golu. Właśnie od tego momentu zupełnie przestaliśmy grać. W pierwszej połowie byliśmy lepsi i stworzyliśmy dużo więcej sytuacji.
Jako dowód tego:

Groźne akcje Liverpoolu w pierwszej połowie:
- https://streamable.com/80b4p (gol po błędzie Alby)
- https://streamable.com/ca2dn
- https://streamable.com/ca2dn i tyle

Groźne akcje Barcelony:
- https://streamable.com/heom2
- https://streamable.com/aexgl (fatalne podanie Busquetsa i genialna decyzja wybitnego tego wieczora Alby)
- https://streamable.com/1k07h
- https://streamable.com/1ghbd
- https://streamable.com/jtqm4
- https://streamable.com/s77ze
- https://streamable.com/o8f91 (niełatwa sytuacja ale znów Jordi)

Ten mecz miał w sobie (a raczej powinien mieć) więcej z rewanżu z Bayernem w 2015 niż z Romą 2018. W 2015 pierwszy mecz wygraliśmy tak samo 3-0. Mecz był wyrównany, tak samo jak pierwszy mecz z Liverpoolem. Również Messi strzelił 2 gole w nich. Jechaliśmy na rewanż ze wspaniałą zaliczką.
Co się stało w rewanżu? Dziwnym trafem w obu rewanżach traciliśmy gola na początku meczu, a żeby było jeszcze dziwniej w obu rewanżach ten gol padł w 7. minucie.
Jaka była nasza odpowiedź w Monachium? Dwie szybkie, bliźniacze kontry MSN i wynik z 0-1 zmienił się na 2-1 i dwumecz został praktycznie zamknięty po pół godzinie gry.
Jak pokazują powyższe linki okazji na taką zmianę wyniku mieliśmy mnóstwo. Gdyby Neymar nie strzelił tych dwóch goli to Bayern z czasem łapałby wiatr w żagle i niesiony dopingiem kibiców pewnie strzeliłby kolejne gole i walczyłby o odrobienie strat, tak się jednak nie stało. Wyraźnie widoczna jest tutaj analogia do tego rewanżu. Gdybyśmy tylko wykorzystali swoje sytuacje to jest niemal na 100% pewne że to nasi piłkarze patrzyliby na tyłek Kinsey Wolanski.
Uprzedzając zarzuty - nie. Nie mówię że Liverpool nie zasłużył na awans. Mecze wygrywa się nie tylko umiejętnościami piłkarskimi ale również psychiką i zwykłym szczęściem. Dwa ostatnie atuty należały tego wieczora do Liverpoolu. Tego nie można im odbierać. Ale mówienie że grali genialnie w dwumeczu i byli zdecydowanie lepsi od nas jest co najmniej śmieszne. Po trzecim golu my nie graliśmy słabo. Po trzecim golu my nie graliśmy wcale. I tutaj jest przyczyna porażki. Czy zawinili piłkarze? Ci sami którzy grali dobrze w pierwszej połowie. Czy zawinił trener? Ten sam który ustawił drużynę na pierwszą połowę. Dyskusja na ten temat pewnie długie nie zamilknie, bo w dalszym ciągu nie osiągnęliśmy porozumienia w tej kwestii.
Jedno jest natomiast dla mnie pewne. To nie Liverpool wygrał ten dwumecz, tylko to my go przegraliśmy. I właśnie to uczucie jest w tym wszystkim najgorsze.

0

@paweldunajecfcb A to cena biletu nie zależy od przewoźnika?

3

@Bobo25 To współczuję. Bo z tego co napisałeś wygląda że nie traktujesz Barcelony emocjonalnie tylko po prostu jako klub sportowy. Nie ma w tym nic złego ale jednak sporo tracisz.

@matirix20 FM21

19

Ukończyłem właśnie sezon 2022/23. Potrójna korona wygrana. Sezon się kończy, przeglądam sobie wiadomości, a tam jedną z nich "Lionel Messi kończy karierę. Po niesamowitych 20 sezonach w Barcelonie Messi zdecydował się zawiesić buty na kołku." To tylko gra ale naprawdę zrobiło mi się smutno gdy to przeczytałem. To wszystko dlatego jak bardzo nie chcę przeczytać czegoś takiego naprawdę... A doskonale wiem że ten dzień nadchodzi nieubłaganie. Już teraz wiem, jestem pewny że to będzie jeden z najgorszych dni w moim życiu. Już teraz wiem ile łez wtedy wyleję. Przez te wszystkie lata wiele łez wylałem ze szczęścia, te będą łzami smutku. Ja tak bardzo nie chcę żeby odchodził ani kończył kariery...

12

@tomek8756 Jedyne słuszne.

7

@tomek8756 Aborcja powinna być dostępna jako zabieg medyczny, wtedy gdy jest konieczna z powodów zdrowotnych. Aborcja jako środek antykoncepcyjny to totalne nieporozumienie.

0

@lucca87 Mój ideał kobiety to Barbie.

0

@Adwokatdiabla 160, Zbrodnia i kara

20

Helena: Siadać! Albo wstawać... Oto jest koperta z ostatnią wolą Mariana. Napisał to 10 lat temu na wszelki wypadek. Kazał wam wszystkim odczytać to po swojej śmierci. Masz pan to, panie Boczek, czytaj to.
Boczek: Ale... dlaczego ja?
H: Bo żeś pan z nim chlał!
B: Testament, ostatnia wola. Drodzy, kochani sąsiedzi moi. Oto ja, Marian Paździoch, dokonałem swego żywota i odszedłem na wieki do lepszego świata, gdzie nie ma ZUS-u, podatków i niesprawiedliwości społeczno-ekonomicznej. Jestem już w raju, na łąkach niebiańskich i słucham chórów anielskich...
H: Taa... tyle, że tam nie będziesz mógł chlać, baranie jeden.
Halina: Pani Helenko, naprawdę, nie wypada...
Ferdziu: Czytaj pan, panie Boczek, bo to jest pięknie napisane.
B: Wyobrażam sobie, jak teraz stoicie przy stole i wybałuszacie oczy. Zwłaszcza ten tępak Ferdynand Kiepski i ten gałgan z wyłupiastymi oczami co to wygląda jak małpa, jego syn Waldemar. Albo ten wiecznie nienażarty rzeźnik i świnia jedna, Arnold... Boczek, tłuścioch, niedojda i frajer-pompka. A ty Helena, też nie lepsza. Nic tylko ode mnie pieniądze ciągnęłaś. Z mojej krwawicy, wykarmiłem cię na własnym łonie, ty...
H: Drań! Daruj pan sobie panie Boczek, czytaj pan ostatni akapit!
A: Moją ostatnią wolą jest, żeby trzej debile - Kiepski, jego synalek i Boczek, zatańczyli Jezioro Łabędzie.
Mariolka: Dżizys! Dlaczego?
B: No właśnie, dlaczego? O, tu jest napisane dlaczego... "Dla jaj". Marian Paździoch

Spoczywaj w pokoju, panie Paździoch.

9

Zawsze lubię patrzeć na Messiego gdy strzeli jakiegoś tap-ina. Nie ma wtedy żadnej szalonej radości, tylko takie przybicie piątki z kolegami, mamy gola, super! Jedziemy dalej. Zawsze wtedy widzę zachowanie Cristiano w takiej samej sytuacji. Nawet gdy strzeli w ten sposób gola na 4-0, to i tak się będzie prężył i Siiiiii. Różnica klas.

2

@Bartunek A ta twoja wódeczka ma banderolę?

2

@IronSanHybrid Ciekawe co na to były premier.

9

@zadafcb Nie wiem czy wiecie co się stało dzisiaj na giełdzie papierów wartościowych NYSE w Nowym Jorku XD
Siadajcie bo mamy prawdziwy rollercoaster.
tl;dr aLgoRytmY miliarderowych holdingów i funduszy manipulujących giełdą zostały zrobione w konia przez grupę autystycznych dzieciaków z reddita i 4chana XD
Pewnie wiecie, że giełda to ostra jazda, spadki, stonksy, hossy i bessy, ale to co się stało 26 i 27 stycznia 2021 roku przejdzie do historii.
GameStop to firma zajmująca się stacjonarną sprzedażą gier komputerowych. Nie przynosiła wielkich zysków bo ta branża jest na skraju wymarcia, spytajcie się - kiedy ostatnio kupowaliście grę w sklepie a nie na steamie, gogu czy innej platformie?
No właśnie. Jej kurs nie przekraczał więc kosmicznych 50 $ za akcję, ba! Parę miesięcy temu leciały za 18 $ za akcję.
Tutaj na scenę wchodzi subreddit WallStreetBets oraz 4chan/biz zajmujący się dla beki i na serio: akcjami, inwestowaniem, poradami dla normików w kwestii opłakiwania swoich pieniędzy i nie tylko. Uznali, że uratują GME (taki skrót ma GameStop Games na giełdzie) a zarazem utrą nosa funduszowi, który manipulował kursem tej firmy.
Firmy takie jak GameStop na giełdzie padają ofiarą manipulacji wielkich holdingów trzymających m i l i a r d y dolarów. Mogą raz wrzucić w taką firmą 20 mln $, kurs wzrośnie o 5 % i sprzedadzą za 25 mln % jak potrzebują szybkiej kasy. Ok w tym momencie wisicie mi 20 złoty za podstawowy kurs giełdy. Moje konto bankowe znajdziecie niżej.
Grupki autystów liczące przynajmniej parę tysięcy osób uznały, że wpakują w jednym momencie miliony w GME zaś jeśli zrobią to w jednym momencie to kurs wystrzeli w kosmos. Czy wystrzelił? XDDD Pytanie - w trakcie otwarcia wzrósł o 300 %!!! Z 50 $ zrobiło się 300 $ i teraz wchodzimy w najzabawniejszą część inby.
Jest oczywistym, że przynajmniej od 5 lat wielkie holdingi i korporacje zamiast męczyć i tak zmęczonych już kreskami (tymi też) brokerów używają AI przy kupowaniu i sprzedawaniu akcji. POTĘŻNE superkomputery zobaczyły wielką okazję, ale nie kontekst. Uznały, że 300 % zysku to szansa raz na 3 lata i wpakowały dziesiątki (jeśli nie setki) milionów w podupadającą firmę sklepów z grami VHS XD.
Wielki fundusz Melvin właśnie tak bawił się akcjami GME. Tworzył tzw. shorting stocks i uznał, że nikogo to nie zainteresuje. Ustalił więc, że za parę dni wykupi j a k i e k o l w i e k akcje GME za jakąkolwiek cenę. Umowa jest ważna i jeśli nic się nie zmieni Melvin będzie musiał kupić akcje za 400 a być może nawet za 800 $ za akcję XD Trafiła kosa na kamień, wielki fundusz vs autyści.
Kurs dzisiaj osiągnął pułap 370 $. Co dalej? Zaczęła się inba wśród wielkich głów. W telewizji CNN i MSNBC grzmiano, że to patologiczna sytuacja - czytajcie - manipulować giełdą mogą tylko holdingi miliarderów z Nowego Jorku i powinno się kontrolować autustyczne social media. Efekt? Serwery giełdowe zmuliły a i rozważano zatrzymanie kupno akcji GME.
I wisienka na torcie - Elon Musk uznał, że sytuacja jest bezprecedensowa. Napisał, że jeśli kurs akcji GameStop przekroczy 1000 $ (a to możliwe) na następnej rakiecie lecącej w kosmos walnie wielki napis GME XD
Parę niesamowitych sytuacji:
Typ zaczął od 50 tysięcy $ kilkanaście miesięcy temu, oszczędności życia, wiadomo. Dobił do paru milionów, przedwczoraj zainwestował wszystko w GME. Efekt? Dzisiaj ma 22 mln $ XD Czy zamierza sprzedać? Nie. Przynajmniej na razie - https://www.reddit.com/.../gme_yolo_update_jan_26_2021/
Facet biorący udział w akcji zarobił na leczenie siostry, piękna historia ❤ - https://www.reddit.com/.../i_can_now_write_my_mom_a.../
SEC czyli U.S Securities and Exchange Commision wchodzi na 4chana i reddita żeby ogarnąć co się dzieje - https://www.reddit.com/.../just_read_a_new_york_times.../
Biden Team monitoring reddit XDDD - https://i.4cdn.org/biz/1611772526261.png https://boards.4channel.org/biz/thread/26706190
No dobra, beka beką, ale czy będą jakieś konsekwencje? Najpewniej, niestety, tak. Pierwsza to próba blokady akcji GME, jaka dokładnie jeszcze nie wiemy. Druga zaś to prawne ukonstytuowanie manipulacji bankierów z Nowego Jorku. Bo w końcu tylko oni mogą manipulować giełdą xD Z drugiej strony tak rażące naruszenie prawa może uderzyć w autentyczność NYSE. Największą jednak konsekwencją jest, że długie nosy zostały utarte, zarobiły płotki a CEO GameStopu pewnie będzie mógł zakupić 100 tysięcy nowych kaset VHS. Mi też ich brakuje.
Źródła cudownej inby: https://boards.4channel.org/biz/catalog
https://www.reddit.com/r/wallstreetbets

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?