@Tomo_95 Dla pracowników tej państwowej firmy na pewno dobrze :) Nie trzeba się starać, nic nie trzeba robić, czy się stoi, czy się leży, 2 patyki się należy i tyle.
@Allbi No nie wiem. Ja często zamawiam coś pocztowskim kurierem i zawsze szybko dochodzi. W samych placówkach to co prawda często są kolejki ale na obsługę nigdy nie mogłem narzekać. Jednak zgoda co do tego że nie powinno być już państwowej poczty.
Powiedzmy sobie szczerze, każdy inny wynik niż wygrana @Nano22 to będzie po prostu skandal. Jako że nie mogę go oficjalnie nominować, to w ramach protestu wstrzymam się od głosu.
@ranger3120 Ja przelewałem ze swojego paypala na swój mBank i bez problemów przychodziło. Nie wiem czy to działa tylko dla swojego konta ale na pewno da się tak zrobić.
Tak czytam te dyskusje o rasizmie i tylko przekonuje mnie to w słowach Korwina że "naprawa gospodarki zajmie nam 3 miesiące, a naprawa umysłów ludzi zajmie 3 pokolenia". To jest czasami straszne co ludzie potrafią wypisywać omamieni tym marksizmem kulturowym. Najlepsza wypowiedź to zdecydowanie twierdzenie że powodem tego że jest mało filmów gdzie murzyni grają pierwszoplanowe role jest fakt że zatrudnia się za mało czarnoskórych scenarzystów :D Genialne! Przecież zawód scenarzysty, tak jak każdy inny jest uzależniony właśnie od koloru skóry. A jakby tego było mało to liczy się również płeć, orientacja czy wyznanie. No bo przecież dlatego wśród scenarzystów jest mało kobiet czy homoseksualistów. To wszystko spisek tych złych białych heteroseksualnych mężczyzn! Z których pewnie większość jest katolikami! Tfu! Żądamy równości! Ma być równo! No ewentualnie może być nierówność trochę na naszą korzyść, ale tylko trochę!
Cristiano to jest naprawdę niesamowity zawodnik. Wczoraj kolejny raz nic nie grał, strzelił dwa karne i po meczu jest na ustach wszystkich jaki to on nie jest świetny. Do tego ta statystyka strzelonych goli na Camp Nou w ostatnich meczach. Liczby to jedyne w czym jest porównywalny z Leo. A jak te liczby kłamią to wielokrotnie można było zauważyć patrząc na jego grę. Do tego 3 LM i ME wygrane w świetnym stylu i już mamy argumenty na to że ogólnie jest lepszy niż Messi. Takie coś tylko życie mogło wymyślić.
Rakitić to jest przykład idealnego transferu. Wyraźne życzenie trenera, który miał na niego konkretny pomysł i naprawdę go potrzebował do swojej wizji. Transfer przeprowadzony szybko, bez telenoweli, za świetne pieniądze. Mimo że jego rola była ograniczona do zapierdalania w środku pola i asekurowania prawej strony zaniedbanej przez Messiego. Przynajmniej nie próbowano robić z niego Xaviego, którym nie jest.
@Suzu No wiadomo. Ale pewnie statystycznie mężczyźni z długimi włosami częściej słuchają metalu niż mężczyźni z krótkimi włosami. To jest swego rodzaju określona grupa odbiorców. No i to rozumiem bo długie włosy, glany i tak dalej to się łączy z muzyką metalową. Ale z tymi dziewczynami to mnie ciekawi no bo od czego to zależy? Aż tyle młodych dziewczyn nie ma smaku?
Kiedyś pytałem o to, ale dalej mnie to ciekawi. Czemu tyle fajnych dziewczyn słucha takiego gówna? Oglądałem właśnie Co się słucha no i większość ładnych dziewczyn słucha jakiegoś gównopoprapu typu Tymek czy jakiś inny Reto. Zastanawia mnie to no bo wiadomo każdy ma swój gust bla bla, ale nawet z mojego otoczenia często tak jest. Czemu występuje taka zależność że młoda, ładna dziewczyna słucha tego typu muzyki?
@Tuc Guarana to wiadomo, dla mnie każda tak samo smakuje :D a ta Cruz de Malta to muszę spróbować, dużo słyszałem o niej. Jak oceniasz? Mocna? Jak napijesz się pajarito to fajnie jakbyś porównał smaki.
@NeroTFP Bo jest to przyjemne dla oka. Ja nie wiem jak można wyzywać naszych piłkarzy gdy im nie idzie. Tak jakby on specjalnie nie trafiał na pustą żeby zrobić kibicom na złość. Ja zawsze traktuję ich jak rodzinę, wygrywany razem, przegrywamy razem. I jak komuś źle idzie to czuję bardziej smutek niż złość.
Dopiero teraz doszedłem do siebie po porażce na Eurowizji... Ale tak poważnie to naszła mnie taka myśl. Myślałem że wygrana Viki była konsekwencją tego że Polacy masowo głosowali na nią po poprzednim sukcesie Roxie, przez to konkurs stał się popularny i ludzie głosowali żebyśmy znowu wygrali. Jednak w tym roku dostaliśmy śmiesznie mało głosów. Może więc to nie dlatego Viki wygrała, a może dlatego że po prostu miała świetny występ, który docenili również inni głosujący i dlatego dostała tak dużo głosów, podobnie jak Roksana rok wcześniej. Występ Ali był naprawdę słabiutki w porównaniu do tych dwóch i może to dlatego było tak mało głosów. Patrząc na to w ten sposób to nabiera to sensu. No bo nie wierzę że rok temu Polacy oddawali mnóstwo głosów na Polskę a teraz nagle przestali.
@eryk0501@Gomess w razie jakichś pytań zapraszam, chętnie odpowiem bo wydaje mi się fajne że udało mi się znaleźć sposoby które zadziałały u mnie, a skoro u mnie to dlaczego nie u innych
@eryk0501 Jak jesteś kibicem i chcesz się nauczyć to zacznij oglądać mecze Barçy po hiszpańsku. To takie łączenie przyjemnego z pożytecznym, po jakimś czasie słówka same ci wpadną. Poza tym polecam czytać wywiad z jakimś piłkarzem tu na stronie przetłumaczony po polsku i potem odszukać wideo z tego wywiadu i posłuchać po hiszpańsku. Wtedy wiesz o czym on mówił bo przeczytałeś po polsku i też jakieś słówka ci wpadną same praktycznie. Te sposoby są sprawdzone przeze mnie, u mnie działało bo sam chciałem się nauczyć i myślę że to jest najważniejsze. Bo na przykład taki niemiecki miałem przez 7 lat w szkole a wcale nie umiem po niemiecku mówić. Hiszpańskiego niestety nigdy nie miałem, nie chodziłem na żadne zajęcia a mówię obecnie tak że w pracy jak gadam z Hiszpanami to pytają mnie skąd jestem, ale nie w sensie jakiego kraju tylko z jakiego regionu Hiszpanii xD Nie wierzą że jestem z Polski. Do tego dochodzi też mój wygląd ale zwracają też uwagę na mój język. Chwalą mój akcent i wymowę, a te załapałem dzięki temu że słuchałem mnóstwo wywiadów i meczów, wyrobiłem sobie takie typowe nawyki hiszpańskie. Typu skracanie końcówek wyrazów czy mówienie "y bueno" co jakiś czas w zdaniu. Z takich bardziej tradycyjnych sposobów nauki to polecę aplikację Memrise, bardzo dużo słówek nauczyłem się dzięki niej. La Casa de Papel też koniecznie obejrzeć z napisami! I inna rada która działała u mnie to piosenki. Choć akurat tutaj rozwijałem swój angielski ale to powinno działać z każdym językiem. Bierzesz piosenki takie które lubisz słuchać, czytasz tekst piosenki i od razu tłumaczenie na polski, gdy już wiesz o czym jest to puszczasz piosenkę i czytasz tekst równo ze słowami piosenki. Dzięki temu słyszysz wymowę i poprzez tłumaczenie od razu wiesz co znaczy dane słowo. Ja tak ogromnie rozwinąłem swój angielski, dużo więcej mi to dało niż szkoła. Z hiszpańskim to polecam Alvaro Solera, nie jest to muzyka najwyższych lotów bo to takie hiszpańskie disco polo chyba, ale przez tekst jest łatwy i rytmiczny, łatwo załapać słówka. To wszystko co napisałem sam robiłem więc jakby sprawdzone jest na mnie.
@michal26 A moje zdanie jest takie że ta "kurczakowa" piosenka to był jakiś nieśmieszny żart. I nie porównywałbym tej wygranej tegorocznej z tamtym czymś.
4
@Fawrf Ale to ty dzwonisz.
2
@Tomo_95 Dla pracowników tej państwowej firmy na pewno dobrze :) Nie trzeba się starać, nic nie trzeba robić, czy się stoi, czy się leży, 2 patyki się należy i tyle.
1
@Allbi No nie wiem. Ja często zamawiam coś pocztowskim kurierem i zawsze szybko dochodzi. W samych placówkach to co prawda często są kolejki ale na obsługę nigdy nie mogłem narzekać. Jednak zgoda co do tego że nie powinno być już państwowej poczty.
7
Powiedzmy sobie szczerze, każdy inny wynik niż wygrana @Nano22 to będzie po prostu skandal. Jako że nie mogę go oficjalnie nominować, to w ramach protestu wstrzymam się od głosu.
1
@ranger3120 Ja przelewałem ze swojego paypala na swój mBank i bez problemów przychodziło. Nie wiem czy to działa tylko dla swojego konta ale na pewno da się tak zrobić.
6
Tak czytam te dyskusje o rasizmie i tylko przekonuje mnie to w słowach Korwina że "naprawa gospodarki zajmie nam 3 miesiące, a naprawa umysłów ludzi zajmie 3 pokolenia". To jest czasami straszne co ludzie potrafią wypisywać omamieni tym marksizmem kulturowym. Najlepsza wypowiedź to zdecydowanie twierdzenie że powodem tego że jest mało filmów gdzie murzyni grają pierwszoplanowe role jest fakt że zatrudnia się za mało czarnoskórych scenarzystów :D Genialne! Przecież zawód scenarzysty, tak jak każdy inny jest uzależniony właśnie od koloru skóry. A jakby tego było mało to liczy się również płeć, orientacja czy wyznanie. No bo przecież dlatego wśród scenarzystów jest mało kobiet czy homoseksualistów. To wszystko spisek tych złych białych heteroseksualnych mężczyzn! Z których pewnie większość jest katolikami! Tfu! Żądamy równości! Ma być równo! No ewentualnie może być nierówność trochę na naszą korzyść, ale tylko trochę!
3
@Azi Wina Rakiticia, Abidala i Bartomeu jeszcze była.
0
@msmsms Mogłeś kupić te świetne okulary marki BayRan.
8
Laj laj laj laj laj laj
Laj laj laj laj laj laj
Pogby i Hålandy, i inne transfery
Kibicu kochany, ja tobie dam
Xaviego trenera, Puyol na asystenta
Tylko mnie wybierz na prezydenta
Nie żadne Braithwaity, kibicu kochany
A zamiast niego, dam Martíneza
I każdy będzie srał, naszego klubu się bał
Tylko mnie wybierz na prezydenta
Ja obiecuję wam, ja obiecuję wam
Ja obiecuję wam, ja obiecuję wam
Ja obiecuję wam, ja obiecuję wam
Ja obiecuję wam, ja obiecuję wam, tralalala
0
Cristiano to jest naprawdę niesamowity zawodnik. Wczoraj kolejny raz nic nie grał, strzelił dwa karne i po meczu jest na ustach wszystkich jaki to on nie jest świetny. Do tego ta statystyka strzelonych goli na Camp Nou w ostatnich meczach. Liczby to jedyne w czym jest porównywalny z Leo. A jak te liczby kłamią to wielokrotnie można było zauważyć patrząc na jego grę. Do tego 3 LM i ME wygrane w świetnym stylu i już mamy argumenty na to że ogólnie jest lepszy niż Messi. Takie coś tylko życie mogło wymyślić.
0
@Krzychu1010 Skull kid.
24
Rakitić to jest przykład idealnego transferu. Wyraźne życzenie trenera, który miał na niego konkretny pomysł i naprawdę go potrzebował do swojej wizji. Transfer przeprowadzony szybko, bez telenoweli, za świetne pieniądze.
Mimo że jego rola była ograniczona do zapierdalania w środku pola i asekurowania prawej strony zaniedbanej przez Messiego. Przynajmniej nie próbowano robić z niego Xaviego, którym nie jest.
0
@Suzu No wiadomo. Ale pewnie statystycznie mężczyźni z długimi włosami częściej słuchają metalu niż mężczyźni z krótkimi włosami. To jest swego rodzaju określona grupa odbiorców. No i to rozumiem bo długie włosy, glany i tak dalej to się łączy z muzyką metalową. Ale z tymi dziewczynami to mnie ciekawi no bo od czego to zależy? Aż tyle młodych dziewczyn nie ma smaku?
1
Kiedyś pytałem o to, ale dalej mnie to ciekawi. Czemu tyle fajnych dziewczyn słucha takiego gówna? Oglądałem właśnie Co się słucha no i większość ładnych dziewczyn słucha jakiegoś gównopoprapu typu Tymek czy jakiś inny Reto. Zastanawia mnie to no bo wiadomo każdy ma swój gust bla bla, ale nawet z mojego otoczenia często tak jest. Czemu występuje taka zależność że młoda, ładna dziewczyna słucha tego typu muzyki?
0
@Tuc Guarana to wiadomo, dla mnie każda tak samo smakuje :D a ta Cruz de Malta to muszę spróbować, dużo słyszałem o niej. Jak oceniasz? Mocna? Jak napijesz się pajarito to fajnie jakbyś porównał smaki.
3
@NeroTFP Bo jest to przyjemne dla oka. Ja nie wiem jak można wyzywać naszych piłkarzy gdy im nie idzie. Tak jakby on specjalnie nie trafiał na pustą żeby zrobić kibicom na złość. Ja zawsze traktuję ich jak rodzinę, wygrywany razem, przegrywamy razem. I jak komuś źle idzie to czuję bardziej smutek niż złość.
0
@Tuc Smakuje ci pajarito? Dla mnie jest taka nijaka.
3
Ludzie: Żeby stworzyć piosenkę musisz użyć instrumentów
Michael Jackson:
0
Czy Sergiño Desta można już uznać za jeden z najlepszych transferów w historii Barcelony, czy jeszcze troszkę za wcześnie na takie opinie?
3
Dopiero teraz doszedłem do siebie po porażce na Eurowizji...
Ale tak poważnie to naszła mnie taka myśl. Myślałem że wygrana Viki była konsekwencją tego że Polacy masowo głosowali na nią po poprzednim sukcesie Roxie, przez to konkurs stał się popularny i ludzie głosowali żebyśmy znowu wygrali. Jednak w tym roku dostaliśmy śmiesznie mało głosów. Może więc to nie dlatego Viki wygrała, a może dlatego że po prostu miała świetny występ, który docenili również inni głosujący i dlatego dostała tak dużo głosów, podobnie jak Roksana rok wcześniej. Występ Ali był naprawdę słabiutki w porównaniu do tych dwóch i może to dlatego było tak mało głosów. Patrząc na to w ten sposób to nabiera to sensu. No bo nie wierzę że rok temu Polacy oddawali mnóstwo głosów na Polskę a teraz nagle przestali.
0
@eryk0501 @Gomess w razie jakichś pytań zapraszam, chętnie odpowiem bo wydaje mi się fajne że udało mi się znaleźć sposoby które zadziałały u mnie, a skoro u mnie to dlaczego nie u innych
4
@eryk0501 Jak jesteś kibicem i chcesz się nauczyć to zacznij oglądać mecze Barçy po hiszpańsku. To takie łączenie przyjemnego z pożytecznym, po jakimś czasie słówka same ci wpadną. Poza tym polecam czytać wywiad z jakimś piłkarzem tu na stronie przetłumaczony po polsku i potem odszukać wideo z tego wywiadu i posłuchać po hiszpańsku. Wtedy wiesz o czym on mówił bo przeczytałeś po polsku i też jakieś słówka ci wpadną same praktycznie. Te sposoby są sprawdzone przeze mnie, u mnie działało bo sam chciałem się nauczyć i myślę że to jest najważniejsze. Bo na przykład taki niemiecki miałem przez 7 lat w szkole a wcale nie umiem po niemiecku mówić. Hiszpańskiego niestety nigdy nie miałem, nie chodziłem na żadne zajęcia a mówię obecnie tak że w pracy jak gadam z Hiszpanami to pytają mnie skąd jestem, ale nie w sensie jakiego kraju tylko z jakiego regionu Hiszpanii xD Nie wierzą że jestem z Polski. Do tego dochodzi też mój wygląd ale zwracają też uwagę na mój język. Chwalą mój akcent i wymowę, a te załapałem dzięki temu że słuchałem mnóstwo wywiadów i meczów, wyrobiłem sobie takie typowe nawyki hiszpańskie. Typu skracanie końcówek wyrazów czy mówienie "y bueno" co jakiś czas w zdaniu.
Z takich bardziej tradycyjnych sposobów nauki to polecę aplikację Memrise, bardzo dużo słówek nauczyłem się dzięki niej. La Casa de Papel też koniecznie obejrzeć z napisami!
I inna rada która działała u mnie to piosenki. Choć akurat tutaj rozwijałem swój angielski ale to powinno działać z każdym językiem. Bierzesz piosenki takie które lubisz słuchać, czytasz tekst piosenki i od razu tłumaczenie na polski, gdy już wiesz o czym jest to puszczasz piosenkę i czytasz tekst równo ze słowami piosenki. Dzięki temu słyszysz wymowę i poprzez tłumaczenie od razu wiesz co znaczy dane słowo. Ja tak ogromnie rozwinąłem swój angielski, dużo więcej mi to dało niż szkoła.
Z hiszpańskim to polecam Alvaro Solera, nie jest to muzyka najwyższych lotów bo to takie hiszpańskie disco polo chyba, ale przez tekst jest łatwy i rytmiczny, łatwo załapać słówka. To wszystko co napisałem sam robiłem więc jakby sprawdzone jest na mnie.
2
@DaPi Ja uwielbiam hiszpański, a też nie mogłem jej słuchać. Ohydny występ.
0
@michal26 A moje zdanie jest takie że ta "kurczakowa" piosenka to był jakiś nieśmieszny żart. I nie porównywałbym tej wygranej tegorocznej z tamtym czymś.
1
Nie warto było... Nie warto było zrobić nic... co by... się... a szkoda gadać...
13
Komentarz usunięty
0
@michal26 Nie no bez przesady.
1
Źle wpisali do Excela. Te 112 głosów miało być dla Polski...
9
Spokojnie, jeszcze muszą doliczyć głosy korespondencyjne.
3
@IronSanHybrid widzisz? Mówiłem że tak będzie z Hiszpanią.