Nigaki
Dołączył/a: styczeń 2015
28 obserwujących
9 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Na siedem małych, puszystych koteczków zwabisz do piwnicy co najwyżej ośmiolatka, a nie o dziesięć lat starszego nastolatka. Poza tym co to za porównanie zgody małego dziecka, które jeszcze nie rozumie wielu kwestii, do świadomej decyzji młodego dorosłego, który już wie co to seks, związek, a jego relacje międzyludzkie nie ograniczają się do rodziców/rodzeństwa i zabaw w piaskownicy?
Oczywiście w takich przypadkach może wystąpić manipulacja ze strony osoby starszej, bardziej doświadczonej. Młody chłopak czy dziewczyna, bardzo często zakochani, mogą nie zauważyć, że są wykorzystywani. Takie coś należy bezwzględnie tępić, ale nie można tak traktować każdego jednorazowego przypadku, bo nie wszystkie to przypadki molestowania. W takich sytuacjach potrzeba po prostu porządnych rozmów - zarówno obu zainteresowanych osób pomiędzy sobą, jak i z rodzicami takiego nastolatka, a nawet i psychologiem jeśli trzeba.
5
Wszystko zależy od wieku, w jakim można nawiązywać legalny kontakt seksualny z dorosłą osobą. Nie wiem jak to jest w poszczególnych krajach, ale jeśli w jakimś granica wynosi 17 lat, to dla mnie wszystko okej tak długo jak związek jest za obopólną zgodą i osoba starsza nie wykorzystuje swojego wieku i pozycji społecznej do naciskania na osobę młodszą. Jestem skłonna uwierzyć, że czternastolatek zauroczył się w starszej kobiecie, dużo atrakcyjniejszej niż jego rówieśniczki, a z czasem zauroczenie nasiliło się, a i po drugiej stronie coś zaczęło iskrzyć. Siedemnastolatek to dalej podrostek, ale nie każdy rozwija się w tym samym rytmie i jeden w takim samym wieku może dalej uważać żarty o pierdzeniu za śmieszne, a drugi będzie już poważnym młodzieńcem zdolnym do podejmowania trudnych decyzji, jaką jest np. związek ze starszą kobietą.
1
Barcelona B wygrała z Epsanyolem B.
11
Dobrze że Real tak szybko strzelił dwie bramy, przynajmniej nie będą robić nadziei przez 3/4 meczu.
2
Tyle że ten klub zawsze był związany z polityką - w mniejszym lub większym stopniu, ale był. Barcelona od zawsze była bezpiecznym azylem i symbolem Katalonii w czasach dyktatury Franco. Nie można mówić o historii Barcy bez wspominania o polityce, bo to dwie strony jednego medalu.
1
Pique podpisany nazwiskiem panieńskim matki - piękne :D
1
Ciekawe co ten ktoś sobie teraz myśli :D
6
Kup mu nóż bojowy i wygraweruj coś na ostrzu :D
5
Szkoda tylko że ukarali go tuż przed meczem, a teraz stwierdzili, że w sumie kary nie powinno być, skutkiem czego Leo nie zagrał w jednym spotkaniu, a mógłby w nim zagrać gdyby FIFA nie była tak powalona. Opuścił jeden mecz za nic, a Argentyna straciła cenne punkty.
14
To się nazywa interakcja z innymi ludźmi. Pewnie zna z widzenia lub rozmowy niektórych użytkowników i chce wiedzieć jak im wyszło, bo czuje się z nimi w jakiś sposób związany jak z kolegami z klasy. Jego nie obchodzi poprawny wynik(no, to też), ale chcę podzielić się swoimi odczuciami z innymi i usłyszeć ich własne odczucia. Suprise, suprise, tak działają ludzie.
13
Maturzyści piszą na stronie, gdzie są inni maturzyści, o maturach i to w temacie, gdzie można gadać o wszystkim. Straszne.
68
Nie mogę się już doczekać jego powrotu, nie ważne czy w finale czy dopiero w nowym sezonie. Nie leciałam z widłami na Enrique za to, że go nie wystawiał, ale swoimi występami sprzed kontuzji Aleix chwycił mnie za serce. Byłam pewna, że po ciągłym grzaniu ławy jest zły i będzie grał na odwal się, bo w sumie co go jeszcze trzyma w Barcy. Ale nie. On dawał z siebie jeszcze więcej i pokazywał jak bardzo zależy mu na grze w tym klubie. Przetrwał tę ciężką próbę, przed jaką go postawiono, mam nadzieję że kontuzja też nie złamała jego ducha i w nowym sezonie będzie sobie hasał na prawej stronie boiska na przemian z - mam nadzieję - nowym prawym obrońcą, bo Sergi wróci tam, gdzie jego miejsce.
0
Jakoś nie obawiam się, że to Unzue zostanie trenerem pomimo tego całego poparcia. Z całej drużyny tak naprawdę najwięcej mają do powiedzenia MSN, kapitanowie i Gerard, ale wątpię by mieli decydujący głos w tej sprawie, więc co tu dopiero mówić o Rakiticiu. Mówić sobie wszyscy mogą, a zarząd i tak zrobi swoje, i mam dziwne przeczucie, że wybierze kogoś innego niż obecnego asystenta.
0
Kiedyś dostałam tyle kartek, gdy próbowałam grać w Fifę. Przerwali mecz, bo miałam za mało zawodników na boisku :D
13
Czy ktoś może mi wyjaśnić, czemu amerykańskie seriale/filmy są takie pełne barw, cieni i filtrów, a polskie wyglądają jakby ktoś je kręcił telefonem, wszystko jest czyste i zamiast przy montażu robić odpowiednie zmiany sceny, to wolą jak małpa na gałęzi przeskakiwać z jednej twarzy aktora na drugą bez żadnego cięcia? Czemu polscy filmowcy boją się tak bardzo zabawy filtrami i porządnego montażu? Oglądam czasami jakiś polski serial i wszystko wygląda jakby nie przeszło żadnej obróbki tylko zostało zmontowane w odpowiedniej kolejności i wsio, można puszczać. Czemu?
1
Teza musi być na początku, żeby czytelnik wiedział o czym w ogóle piszesz. Oczywiście możesz zacząć od dupy strony i najpierw wymyślić argumenty(ja zawsze tak robię) i do nich dobrać tezę, ale przy budowie samego tekstu, teza musi być na początku.
3
Moja mama przed maturą mojego brata musiała wziąć wolne w pracy, bo nie wytrzymywała nerwowo. Ze mną było już trochę lepiej, ale i tak stresowała się bardziej niż ja, bo ja wcale się nie przejmowałam żadnym szkolnym egzaminem, czy to na koniec podstawówki, gimnazjum, czy właśnie maturą. Różni są rodzice :P
0
Ja mam Pandę już od kilku lat i jestem zadowolona. Tylko ona nie jest darmowa.
0
Udają. Nikt o zdrowych zmysłach nie chciałby Wengera, a w Tworkach nie ma Internetu.
0
Wygląda jak Murinho po spotkaniu ze ścianą, bo ma bardziej od niego spłaszczoną twarz.
3
"Muwisz", o mój borze szumiący.
Ale mniejsza, obecnie Neymar nie jest gorszy od Ronaldo, a nawet lepszy. Cris zatracił już swoje największe zalety jakimi były szybkość i drybling, coś co Neymar wciąż posiada. Ronaldo to teraz głównie egzekutor, a Ney często pomaga w kreacji gry czy w obronie i choć nie strzela w tym sezonie dużo goli, to daje drużynie więcej niż Ronaldo Realowi. Nie tylko Ronaldo umie tam strzelać, nie jest jakiś decydujący, a Neymar czasami może nam wygrać mecze, niekoniecznie golami, ale tworzeniem sytuacji czy ściąganiem na siebie uwagi przeciwników.
6
Tak. Bo gdy jest w formie, to nakrywa ich wszystkich czapką.
0
A niech sobie gra jeśli będzie miał wysoką formę. Pytanie jak ego Pique by to zniosło, bo w jego wieku granie od święta jeszcze by mu nie pasowało :P
83
Fajnie że redakcja wrzuciła też ten ostatni kalendarz. Poczucie humoru przede wszystkim :D
2
Gadanie. W piłce nożnej, jak w każdej pracy, można z marszu wskoczyć do zespołu, zaprzyjaźniając się ze wszystkimi i od razu ogarniając nowe zadania, a można też przez jakiś czas się męczyć. Ile klubów, tyle stylów gry, nie każdy będzie się od razu umiał w każdym odnaleźć, jeśli wcześniej grał zupełnie inaczej. Poza tym jest też aspekt psychologiczny każdego transferu. Bardzo często człowiek przenosi się do nowego kraju, nie zna języka, nie ma nikogo znajomego. Jednym to nie przeszkadza, bo nie mają problemów z zawieraniem nowych znajomości, a innym coś takiego będzie ciążyć i długo będą mieli nawet problem, by prosić trenera o pomoc, gdy czegoś nie zrozumieją na treningu. Nic więc dziwnego, że niektórzy kopią się przez jakiś czas po czole i wyglądają jakby nigdy wcześniej nie grali w piłkę, choć w poprzednim klubie czarowali.
Oczywiście zdarza się też, że ktoś naprawdę sobie nie poradzi, ale aklimatyzacja to nie żaden mit tylko jedni sobie radzą z nią lepiej, a inny gorzej.
0
Pewnie że Barca byłaby idealna jako triumfator, ale jak się na ma co się lubi i tak dalej ;) Juve jest w porządku, grają tam sympatyczni piłkarze, których lubię, w tym szaleniec Dani, który serce ma bordowo-granatowe, więc jeśli zwyciężą, to będę po prostu szczęśliwa nie tylko dlatego, bo Real nie wygrał, ale także ze względu właśnie na Daniego i pozostałych, w tym staruszka Buffona, co to niejednego młodzika nakrywa czapką ;)
0
No to na bank oba polaki, w tym ustny oraz angielski zdasz. Nie ma nic prostszego na maturze. Aż sama się dziwiłam, jak pisałam swoją :D
0
Polski jest prosty, bo daje wiele wolności. Możesz się w tekstach odnosić nawet do gier, byle tylko zmieścić się w limicie słów. No i trzeba też trochę ogarniać lektury, żeby mieć się do czego odnosić, ale podstawowa wiedza wystarczy w zupełności ;)
1
Jeśli Juve z Danim wygrają w tym roku LM, to będę się czuła jakby to sama Barcelona wygrała. Alves zawsze będzie dla mnie częścią Barcy, więc jeśli on wygra, to praktycznie jakby zrobili to nasi. Trzymam za nich kciuki, dali mi dzisiejszym meczem nadzieję, którą wczoraj Real mocno podniszczył. Niech tylko obejdzie się bez kontuzji w Juventusie, a powinno być dobrze.
0
A co będziesz zdawał? Bo polski to w sumie łatwizna, mój rozszerzony był łatwiejszy niż podstawa, a angielski podstawowy to już w ogóle śmiech na sali :D